Hoe te handelen bij problemen met kentekenbewijs (oud reglement) (nieuw reglement) (oud reglement) Brandschadereglement (nieuw reglement) onoordeelkundig gebruik of onder houd van het mechanisme. Indien echter als gevolg daarvan een ongeval heeft plaatsgehad, is de daar door veroorzaakte schade wel gedekt. 4. schade die wordt toegebracht, ter wijl de bestuurder van het motorrij tuig ten tijde van de gebeurtenis onder zodanige invloed van alcoholhouden de drank of enig bedwelmend of op wekkend middel verkeerde, dat hij niet in staat moest worden geacht het motorrijtuig naar behoren te bestu ren, dan wel dat hem dit door wet of overheid is of zou zijn verboden. Bijzondere voorwaarden verhaalsbijstand art. 35 Uitsluitingen 1. Van toepassing zijn de uitsluitin gen genoemd in art. 24 lid 1,5,7,9,12,15 en 16; Oud reglement ongevallen inzittende verzekering art. 5 Omvang van de verzekering 1De maatschappij betaalt het bedrag van de in artikel 1 genoemde schade vergoeding tot de maxima in de polis vermeld, doch alleen indien de gevol gen van het ongeval zich binnen een jaar na de dag van het ongeval openbaren. 2. Indien bij een ongeval het aantal inzittenden, waarop de verzekering van toepassing is, het aantal van de opgegeven zitplaatsen overtreft, wordt schadevergoeding in de verhou ding van het aantal inzittenden tot het aantal verzekerde zitplaatsen gegeven: art. 9 Uitsluitingen Schade wordt door de maatschappij niet vergoed j. indien ongevallen rechtstreeks of onrechtstreeks gevolg zijn van de ge brekkige lichamelijke of geestelijke toestand van een inzittende waaron der begrepen de bestuurder. Caravanverzekering art. 41 Omschrijving van begrippen 3. Vaststelling van de schadever goeding a. Caravan Ingeval van schade zal de waarde van de caravan worden vastgesteld op de nieuwwaarde op het moment van de schade. Indien de caravan op het moment van de schade ouder is dan één jaar, zal de waarde voor iedere maand - of deel daarvan - die de caravan ouder is, worden verminderd met één procent, met een maximum van 10% per jaar, evenwel niet tot een lager bedrag dan de werkelijke waarde op het moment van de schade. Indien de caravan ouder is dan vijf jaren zal de waarde worden vastgesteld op de werkelijke waarde op het moment van de schade. Voor het vaststellen van de ouderdom van de caravan zal worden uitgegaan van de aankoopdatum van de caravan door de eerste eigenaar. Indien bedoelde aankoopdatum niet bekend is of indien dit gunstiger is voor de deelnemer, zal worden uitge gaan van 1 april van het jaar van fa bricage van de caravan. Voor caravans die nieuw worden ge kocht in een later jaar dan het jaar van fabricage, wordt voor de bepaling van de ouderdom uitgegaan van 31 december van het jaar van fabricage. In geval van geheel verloren gaan ver goedt de Maatschappij de vastgestel de waarde onder aftrek van wat eventueel teruggekregen wordt. In geval van beschadiging vergoedt de Maatschappij de gemaakte herstel- kosten tot ten hoogste de vastgestel de waarde verminderd met de waarde van de restanten. Indien de herstelkosten meer bedra gen dan 2/3 van de vastgestelde waar de kan de deelnemer aanspraak maken op vergoeding op basis van to taal verlies. het gevolg zijn van materiaal en/of konstruktiefouten, slijtage en/of eigen gebrek of andere inwendige oor zaken, alsmede schade, die het gevolg is van onoordeelkundig gebruik en/of nalatig onderhoud van het mecha nisme en/of overbelasting. Indien echter als gevolg daarvan een ongeval heeft plaatsgehad, is de daar door veroorzaakte schade wel gedekt. 4. schade die wordt toegebracht, ter wijl de bestuurder van het motorrij tuig ten tijde van de gebeurtenis onder zodanige invloed van alcoholhouden de drank of enig bedwelmend of op wekkend middel verkeerde, dat hij niet in staat moest worden geacht het motorrijtuig naar behoren te bestu ren, dan wel dat hem dit door wet of overheid is of zou zijn verboden. Bijzondere voorwaarden verhaalsbijstand art. 35 Uitsluitingen 1. Van toepassing zijn de uitsluitin gen genoemd in art. 24 lid 1,2,5,7,9,12,15 en 16; Nieuw reglement ongevallen inzittende verzekering art. 5 Omvang van de verzekering 1De maatschappij betaalt het bedrag van de in artikel 1 genoemde schade vergoeding tot de maxima in de polis vermeld, doch alleen indien de gevol gen van het ongeval zich binnen een jaar na de dag van het ongeval openbaren. 2. Indien bij een ongeval het aantal inzittenden, waarop de verzekering van toepassing is, het aantal van de opgegeven zitplaatsen overtreft, wordt schadevergoeding in de verhou ding van het aantal inzittenden tot het aantal verzekerde zitplaatsen gegeven. 3. Indien het bij een ongeval veroor zaakte letsel mede het gevolg is van het niet dragen van autogordels, wordt op de schadevergoeding 25% in mindering gebracht. art. 9 Uitsluitingen Schade wordt door de maatschappij niet vergoed j. indien ongevallen - al of niet recht streeks - het gevolg zijn van de ge brekkige lichamelijke of geestelijke toestand van de inzittende, waaron der begrepen de bestuurder. Caravanverzekering art. 41 Omschrijving van begrippen 3. Vaststelling van de schadever goeding a. Caravan Ingeval van schade zal de waarde van de caravan worden vastgesteld op de nieuwwaarde op het moment van de schade. Indien de caravan op het moment van de schade ouder is dan één jaar, zal de waarde voor iedere maand - of deel daarvan - die de caravan ouder is, worden verminderd met één procent, met een maximum van 10% per jaar, evenwel niet tot een lager bedrag dan de werkelijke waarde op het moment van de schade. Indien de caravan ouder is dan vijf jaren zal de waarde worden vastgesteld op de werkelijke waarde op het moment van de schade. Voor het vaststellen van de ouderdom van de caravan zal worden uitgegaan van de aankoopdatum van de caravan door de eerste eigenaar. Indien bedoelde aankoopdatum niet bekend is of indien dit gunstiger is voor de deelnemer, zal worden uitge gaan van 1 april van het jaar van fa bricage van de caravan. Voor caravans die nieuw worden ge kocht in een later jaar dan het jaar van fabricage, wordt voor de bepaling van de ouderdom uitgegaan van 31 december van het jaar van fabricage. In geval van geheel verloren gaan ver goedt de Maatschappij de vastgestel de waarde onder aftrek van wat eventueel teruggekregen wordt. In geval van beschadiging vergoedt de Maatschappij de gemaakte herstel- kosten tot ten hoogste de vastgestel de waarde verminderd met de waarde van de restanten. Indien de herstelkosten meer bedra gen dan 2/3 van de vastgestelde waar- art. 16 Nadere omschrijvingen Atoomkernreakties Deze verzekering dekt - behoudens het hierna bepaalde - geen schade ver oorzaakt door, optredende bij of voortvloeiende uit atoomkernreak ties, onverschillig hoe de reaktie is ontstaan. Onder atoomkernreaktie is te ver staan iedere kernreaktie waarbij ener gie vrijkomt zoals kernfusie, kernsplitsing, kunstmatige en natuur lijke radioaktiviteit. Clausule glasverzekering Deze clausule is alleen van toepassing indien dit op het polisblad is vermeld. De verzekering dekt mede alle ruiten, dienende tot lichtdoorlating, aanwe zig in ramen en deuren van de om schreven opstal, tegen schade door breuk, veroorzaakt door een onzeker voorval. Als schade gelden tevens de kosten van noodvoorzieningen tot een maxi mum van ƒ250,Niet gedekt is schade aan versieringen op de ruiten, waaronder begrepen etswerk, alsme de breuk van ruiten: - in windschermen en balkon- en ter reinafscheidingen; - van gebrandschilderd glas; - door eigen gebrek bij glas in lood en draadglas; - tijdens aan- en verbouw van de opstal en/of zolang dit leegstaat. Bijzondere voorwaarden particuliere opstal/inboedelverzekering Omschrijving van de dekking A. De verzekering dekt schade aan de opstal veroorzaakt door: 7. water en stoom, onvoorzien uit gestroomd uit installaties van de water- en warmwatervoorziehing of centrale verwarming en de daarop aangesloten toestellen en onderdelen als gevolg van een plotseling opgetre den defekt of van springen door vorst, inclusief de kosten van: - opsporing van het defekt aan de wa terleidinginstallatie of centrale ver warming en de daarop aangesloten toestellen en onderdelen; - het daarmede verband houdende breek- en herstelwerk aan muren, vloeren en andere onderdelen van de opstal; - herstel van de waterleidinginstalla tie of centrale verwarming en de daar op aangesloten toestellen en onderdelen voorzover tot de opstal behorende; Reglement aansprakelijkheidsverzekering voor particulieren art. 4.8 Vuurwapens Uitgesloten is de aansprakelijkheid voor schade veroorzaakt met vuurwa pens tijdens het jagen. art. 11 Verplichtingen van het lid 11.1. Ingeval van schade is het lid verplicht: a. zodra het ontstaan der schade te zijner kennis is gekomen, hiervan terstond, doch uiterlijk binnen 48 uur, aan de maatschappij mededeling te doen. Indien het daartoe bestemde volledig ingevulde aangifteformulier niet bin nen 14 dagen na het ontstaan der schade is ontvangen, kan de maat schappij vergoeding van de schade weigeren, tenzij het lid aantoont, dat het niet in acht nemen van de termijn hem niet kan worden aangerekend; in dat geval wordt de termijn naar rede lijkheid verlengd. b. aan de maatschappij alle door de ze gewenste inlichtingen te geven; c. alle stukken, welke het lid in ver band met de schade ontvangt, onver wijld aan de maatschappij door te zenden; d. de maatschappij bij te staan bij het regelen van en het zich verzetten te gen het vergoeden van schade. de kan de deelnemer aanspraak maken op vergoeding op basis van to taal verlies. In geval van beschadiging door steenslag, hagel of vergelijkbare oor zaken wordt de schade slechts vergoed tegen overlegging van de originele re paratienota. Indien een dergelijke schade niet wordt hersteld vindt scha devergoeding plaats op basis van waardevermindering. Brandschadereglement art. 16 Nadere omschrijvingen Atoomkernreakties Deze verzekering dekt geen schade veroorzaakt door, optredende bij of voortvloeiende uit atoomkernreak ties, onverschillig hoe de reaktie is ontstaan. Onder atoomkernreaktie is te ver staan iedere kernreaktie waarbij ener gie vrijkomt zoals kernfusie, kernsplitsing, kunstmatige en natuur lijke radioaktiviteit. Clausule glasverzekering Deze clausule is alleen van toepassing indien dit op het polisblad is vermeld. De verzekering dekt mede alle ruiten, dienende tot lichtdoorlating, aanwe zig in ramen en deuren van de om schreven opstal, tegen schade door breuk veroorzaakt door een onzeker voorval. Als schade gelden tevens de kosten van noodvoorzieningen tot een maxi mum van ƒ250,Niet gedekt is schade aan versieringen op ruiten, waaronder begrepen etswerk, alsme de breuk van ruiten: - in windschermen en balkon- en ter reinafscheidingen; - van gebrandschilderd glas; - door eigen gebrek bij glas in lood en draadglas; - tijdens aan- en verbouw van de opstal en/of zolang dit leegstaat. Het eigen risiko bedraagt ƒ50,—. Bijzondere voorwaarden particuliere opstal/inboedelverzekering Omschrijving van de dekking A. De verzekering dekt schade aan de opstal veroorzaakt door: 7. water en stoom, onvoorzien uit gestroomd uit installaties van de water- en warmwatervoorziening of centrale verwarming en de daarop aangesloten toestellen en onderdelen als gevolg van een plotseling opgetre den defekt of van springen door vorst. Uitsluitend in geval van springen door vorst zijn tevens gedekt de kosten van: - opsporing van het defekt aan de wa terleidinginstallatie of centrale ver warming en de daarop aangesloten toestellen en onderdelen; - het daarmede verband houdende breek- en herstelwerk van muren, vloeren en andere onderdelen van de opstal; - herstel van de waterleidinginstalla tie of centrale verwarming en de daar op aangesloten toestellen en onderdelen, voorzover tot de opstal behorende; Reglement aansprakelijkheidsverzekering voor particulieren art. 4.8 Vuurwapens Uitgesloten is de aansprakelijkheid voor schade veroorzaakt met vuurwa pens tijdens het jagen tenzij dit risi ko uitdrukkelijk is meeverzekerd. art. 11 Verplichtingen van het lid 11.1. Ingeval van schade is het lid, op straffe van verlies van het recht op schadevergoeding, verplicht: a. zodra het ontstaan der schade te zijner kennis is gekomen, hiervan terstond, doch uiterlijk binnen 48 uur, aan de maatschappij mededeling te doen. Indien het daartoe bestemde volledig ingevulde aangifteformulier niet bin nen 14 dagen na het ontstaan der schade is ontvangen, kan de maat schappij vergoeding van de schade weigeren, tenzij het lid aantoont, dat het niet in acht nemen van de termijn Mag en kan een auto worden ge bruikt als tijdelijk het kentekenbe wijs ontbreekt of inkompleet is? Daarover krijgt de EVO, Algemene Verladers- en Eigen Vervoer Organi satie te Zoetermeer regelmatig vra gen. Op de meest voorkomende vra gen wordt hier onder antwoord gegeven. Kentekenbewijs - of alleen deel drie - is verloren Na aangifte bij politie en inlevering van de overblijvende delen van ken tekenbewijs geeft de politie een roze ontvangstbewijs af. Dit bewijs ver vangt gedurende een maand deel drie. In zo'n geval maakt de politie doorgaans geen bezwaar tegen rij den zonder kentekenbewijs, hoewel dit wettelijk gezien niet mag. Men mag niet met de auto de grens over, want internationale verdragsregels eisen dat de bestuurder een geldig kentekenbewijs bij zich heeft. Bij de EVO is een informatieblad verkrijgbaar dat beschrijft wat men moet doen na verloren gaan van een kentekenbewijs. Kentekenbewijs - delen één en drie - is ingenomen Als wegens gebreken aan het voer tuig het kentekenbewijs^wordt inge nomen, krijgt men van de politie of de Rijksdienst voor het Wegverkeer (ROW) een blauw ontvangstbewijs. Dit bewijs vervangt deel drie en is uitsluitend geldig voor het staan van het voertuig op de weg. Men ont vangt het kentekenbewijs pas terug als bij herkeuring door de ROW of inspektie door de politie de auto weer in orde wordt bevonden. De kentekenhouder moet zijn voertuig voor onderzoek ter beschikking hou den op door de ROW of politie be paalde plaats en tijd. Tijdelijk rijden op voorlopig kente kenbewijs Een ééndelig voorlopig kentekenbe wijs wordt na goedkeuring van een vrachtauto afgegeven door de Rijks dienst voor het Wegverkeer. Dit voorlopige kentekenbewijs is geldig voor zowel binnenlands als interna tionaal gebruik gedurende een maand. Voor het verkrijgen van het definitieve kentekenbewijs dient het voorlopige kentekenbewijs als aan vraag. Daarom is het zaak er op te letten dat het voorlopige kenteken bewijs meteen op de naam van de houder/eigenaar van de vrachtauto wordt gezet. Er wordt nog wel eens vergeten de gegevens van het definitieve kente kenbewijs, zoals kenteken en laad vermogen, aan enkele instanties op te geven. Denk in dit verband aan de verzekeringsmaatschappij, het Cen traal Buro Motorrijtuigenbelasting in Apeldoorn en de Stichting In schrijving Eigen Vervoer in Zoe termeer. Fotokopie kentekenbewijs bruikbaar? Sommige bedrijven geven hun chauffeurs in plaats van het origine le eksemplaar een fotokopie van het kentekenbewijs mee. Dat gebeurt met de goede bedoeling om de tijd en geld kostende procedure voor het verkrijgen van een nieuw kenteken bewijs te voorkomen, als het oor spronkelijke bewijs onverhoopt is zoek geraakt. Rijden met een foto kopie van het kentekenbewijs is ech ter niet toegestaan en men loopt de kans bekeurd te worden. hem niet kan worden aangerekend: in dat geval wordt de termijn naar rede lijkheid verlengd. b. aan de maatschappij alle door de ze gewenste inlichtingen te geven; c. alle stukken, welke het lid in ver band met de schade ontvangt, onver wijld aan de maatschappij door te zenden; d. de maatschappij bij te staan bij het regelen van en het zich verzetten te gen het vergoeden van schade. Vrijdag 6 juni 1986 .5

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1986 | | pagina 5