Welger persen... kentUbetere? <5 Standaard méér dan alleen maar een groot hefvermogen. Steun voor CEBECO-HANDELSRAAD gedroogde voedergewassen voor het verkoopseizoen 1986/1987 Veemarkt Zwolle wil voor tien miljoen gulden overkapping Natuur en waterwinningen ernstig bedreigd door mestoverschotten Stop noodvaccinaties onverantwoord Meer dan alleen maar 'n goede traktor. Jazeker, .het nieuwe persenprogramma van Weiger. In de nieuwe AP530, AP630, AP730 en AP830 zijn de technische kwaliteiten van Weiger nog verder door gevoerd: - volledig kettingvrije aandrijvingen - moderne beplating met nieuwe vergrendeling - meer tandenrijen op brede oprapers (AP530 en AP630) - knoopapparaat met automatische knoperafslag - spankleppen in zijkant van het perskanaal (van af AP 630) Wie veeleisend is, maakt spoedig kennis met de nieuwe Weiger persen. Vraag eens naar de uitvoerige folders bij de dealer in uw omgeving of bij: 4462 EW GOES Dr. A. F. Philipsstraat 9 Tel. 01100-21200 UW BETROUWBARE PARTNER IN LANDBOUWMECHANISATIE In afwijking van eerder gedane me dedeling, deelt het Hoofdprodukt- schap voor Akkerbouwprodukten mee, dat de ingangsdatum van het nieuwe seizoen 1986/1987 voor kunst matig gedroogde voedergewassen is vastgesteld op 1 april 1986. Onder uit drukkelijk voorbehoud van officiële publikatie volgen hieronder de in het kader van de vaststelling van de land bouwprijzen, met ingang van die da tum geldende prijzen en vaste steunbedragen voor deze sektor. 1Het bedrag van de vaste steun voor kunstmatig gedroogde voedergewas sen is voor het seizoen 1986/1987 vastgesteld op 8,49 ECU Hfl. 22,82 per 1000 kg afgeleverd gedroogd produkt. De streefprijs, welke geldt voor het gehele verkoopseizoen 1986/1987, is vastgesteld op 178,92 ECU= Hfl. 480,85 per 1000 kg. 2. De omrekeningskoers is voor het seizoen 1986/1987 ongewijzigd; deze luidt dus tot nader order 1 ECU Hfl. 2,68749. De gemeentelijke veemarkt in Zwol le, na Den Bosch de grootste in Ne derland, wil een terrein van 14.500 vierkante meter overkappen. Met de bouw van deze hal denkt de Zwolse veemarkt te voorkomen dat de han del zich 's winters naar overdekte ac commodaties elders verplaatst. Dit heeft de direktie van de Zwolse vee markt vrijdag bekend gemaakt. Om de nieuwe hal te kunnen financieren wil de veemarkt subsidie van de Euro pese Gemeenschap. Die staat daar volgens adjunkt-direkteur H. Koe man van de veemarkt positief tegen over. De drinkwaterwinningen op de Ne derlandse zandgronden worden ern stig bedreigd door overmatige bemesting. Ook de natuurgebieden, die gevoed worden door ondiep grondwater, lopen groot gevaar als gevolg van uitspoeling van meststof fen. De ontwikkeling van de intensie ve veehouderij in de centrale, zuidelijke en oostelijke delen van ons land is de belangrijkste oorzaak van de (toekomstige) hoge belasting van het grondwater met meststoffen. Dit is de hoofdkonklusie van het rap port "Ruimtelijke effekten van be mesting via ondiep grondwater, bedreiging van de kwaliteit van grond- en oppervlaktewater en gevol gen voor de natuur en waterwinnin gen op de Nederlandse zandgronden", dat in opdracht van de Rijksplanologische Dienst is uitge voerd door de Vakgroep Fysische Ge ografie van de Rijksuniversiteit Utrecht. In het rapport wordt een overzicht gegeven van de belasting van het ondiepe grondwater met meststoffen, nu en in de toekomst, en worden de effekten voor waterwinge bieden en natuurgebieden aan de hand van kaarten in beeld gebracht. Voor de berekening van de belasting van bodem en grondwater met meststoffen is uitgegaan van de mestoverschotten per gemeente. Kon- centratiegebieden van mestoverschot ten zijn de Gelderse Vallei, de Peel en het zuid-oostelijk deel van de Centrale Slenk. De overschotten lopen hier, uitgaande van de fosfaatnorm, op tot 500 kg fosfaatoverschot/ha/jaar. Ge bieden zonder of met lage mestover schotten bevinden zich nog slechts aan de randen van de bestudeerde zandgebieden. Door het beëindigen van noodvacci naties tegen klassieke varkenspest worden onverantwoorde risiko's ge nomen voor de Nederlandse varkens houderij. Dit heeft het Landbouwschap minister Braks van Landbouw en Visserij geschreven nu deze van plan is om met ingang van 1 juni 1986 de vaccinaties in alle ent- gebieden te stoppen. Het Landbouw schap vindt dat de noodvaccinatie zoals die nu wordt uitgevoerd tot eind 1986 moet worden voortgezet. Het Landbouwschap staat hiermee op het zelfde standpunt als de Stichting Ge zondheidszorg voor Dieren. Gezien de situatie in België en West- Duitsland acht het Landbouwschap de kans groot dat bij stopzetting van de noodvaccinatie er opnieuw een uit braak van varkenspest in Nederland ontstaat. Hoge olie-opbrengst en een nauwkeurig en veel zijdig regelsysteem bete kenen sneller en veiliger werken. Alle 4- en 6-cilinder Ford Generatie II taktoren zijn standaard voorzien van een krachtige hydrauliek. Met een grote hefkracht, een uitzonderlijk grote pomp- opbrengst, een goede diepteregeling en een ongeëvenaarde regeling van uitwendige hydrau lische fïinkties. Grote hefkapaciteit. Ford's Generatie II trak- toren leveren een grote hef kracht, terwijl de bediening nauwkeurig en soepel is. Zo heeft de 5610 al een hefvermogen van 4175 daN. Uitzonderlijk hoge olieopbrengst. Alle 4- en 6-cilinder Gene ratie II traktoren hebben standaard een geavanceerd hydraulisch systeem. Met een apart lage-druk- systeem voor interne smering en hydraulische bediening van o.a. Dual Power, aftakas- en voor wielaandrijving-koppeling. Een eigen, geheel onafhan kelijk hydraulisch circuit voor de besturing. En een hogedruk-systeem stan daard voorzien van twee pompen met uitzonderlijk hoge olieopbrengst. Het hogedruk-systeem van de 5610 heeft bijvoorbeeld een pompopbrengst van 69 liter/minuut, welke geheel ten dienste staat van de hydrauliek. Het hoge drukcircuit kent een automatische regeling van de oliestroom naar die plaats waar deze gewenst is. De olie van de hoofdpomp wordt met de volgende prioriteit doorgegeven: 1) Naar het standaard geleverde aanhang- wagenremsysteem; 2) Naar de driepuntshef- inrichting; 3) De overkapaciteit gaat via de automatische regelklep naar de regel- ventielen indien er voor uitwendige funkties olie gevraagd wordt. De volledige opbrengst van de hulppomp is voor onder steuning van de uitwendige funkties beschikbaar. Indien geen prestaties gevraagd worden, wordt de niet benodigde olie opbrengst door een auto matische regelklep direkt onbelast afgevoerd. Ongeëvenaarde regeling uitwendige funkties. Alle 4- en 6-cilinder Ford traktoren worden stan daard uitgerust met zeer veelzijdige de-luxe regel- ventielen, die zowel dubbel- als enkelvoudig gebruikt worden. De ven tielen hebben vier werk- standen: heffen, zakken, neutraal en zweefstand. Door de lage retour druk gaat o.a. het laten zakken van kipwagens zeer snel. De regelventielen hebben elk individueel een gemak kelijk instelbare olie stroom- en afslagdruk regeling. Hierdoor kunnen de ventielen tegelijkertijd afzonderlijk uitwendige funkties verrichten, waarbij verschillende werkdrukken en olieopbrengsten gewenst zijn. Men kan bijvoorbeeld het toerental van een hydro- motor traploos regelen onafhankelijk van de snel heid van andere funkties. Test zelf de veelzijdigheid van Ford's hydraulische systeem. Of u nu werkt met kip wagen, kuilvoersnijder of met werktuigen met hydraulisch aangedreven rooi- of bodemkettingen, u zult ontdekken dat Ford de meest moderne regeling van uitwendige hydrau lische funkties biedt. 16 Vrijdag 16 mei 1986

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1986 | | pagina 16