Met 2 liter Roundup® kort voor opkomst een schoon begin voor uw uien, bieten en aardappelen Goltix WG vooropkomst Roundup toe te passen: Welke omstandigheden kunnen een wer king verstoren of bevorderen? Dosering: Toepassingstijdstip: werk radikaal en zeker doen, ook voor de meest lastige onkruiden zoals, kleefkruid, ereprijs, varkensgras, duist, straatgras enz... a. Bij een te lage spuitkoncentratie (meer dan 300 I water per ha) kan de doeltreffendheid afnemen. b. Versleten spuitdoppen geven een onregelmatige verdeling van de spuitvloeistof, hetgeen het resultaat niet ten goede komt. c. Groeizaam weer geeft de beste en snelste resultaten b.v. te- gen de avond, op een droog gewas spuiten. d. Wanneer regen wordt verwacht, moet men niet gaan spuiten. Het is gewenst dat het 4-6 uur na de bespuiting droog blijft. e. Menging met uitvloeiers of anti-schuimmiddelen wordt afgera den i.v.m. de onbetrouwbaarheid van het resultaat. Algemene opmerking met betrekking tot de spuittechniek is: spuit met degelijke spuitdoppen en een lage druk, 2-3 atm., en houd rekening met de windrichting, dit alles in verband met drift en schade aan naastlig gende kuituurgewassen. Met deze lage dosering ROUNDUP vóór opkomst van de genoemde ge wassen heeft de akkerbouwer een betrouwbare efficiënte methode voor een "schone" start van zijn waardevolle gewassen. P. WIERSEMA De langdurige vorstperiode van afgelopen winter heeft tot gevolg gehad dat weinig onkruiden gekiemd zijn, zoals: kleefkruid, ere prijs, enz... Daardoor zijn er nu nog meer onkruidzaden klaar voor kieming. Waarschijnlijk zal ook de tijd tussen grondbewerking en zaaien vrij kort zijn. Na het zaaiklaar maken van de grond zullen dan ook veel lastige onkruiden kiemen, die met de z.g. "afbrandmiddelen" in uien en bieten moeilijk onder de knie te krijgen zijn. Maak daarom gebruik van de zekerheid van ROUNDUP door: Voor kleine zaadonkruiden 2 liter ROUNDUP in 200 liter water per hektare. Voor echt grotere zaadonkruiden 3 liter ROUNDUP in 200 liter water per hektare. Men kan deze bespuiting tot 1 dag vóór opkomst van de uien, bie ten en aardappelen uitvoeren. Het is niet nodig met een eventuele grondbewerking of schoffelen, meer dan één dag te wachten. De onkruiden zijn dan nog niet ver kleurd. Dit duurt nml. ongeveer 5-7 dagen. De ROUNDUP zit ech ter na 1 dag al in de plant en zal zijn Denkt u wel voldoende aan de verdraag zaamheid Veilig De zeer effektieve kombinatie van Goltix WG/Betanal® kan reeds veilig worden toegepast vanaf het begin twee- bladstadium van de bieten. Brede werking Door de kombinatie van Goltix WG/ Betanal wordt een krachtige wer king op vele onkruidsoorten verkregen. Keuze in doseringen Afhankelijk van de samenstelling en de ontwikkeling van het onkruidbestand kunnen de doseringen worden aan gepast. Betanal* internationaal geregistreerd handelsmerk van Schering A G Berlin/Bergkamen 24 Vrijdag 18 april 1986

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1986 | | pagina 26