De opvallendste voordelen van de cebeco landbouwspuiten model 1986 Veel nieuws in katalogus groentezaden van Enza CEBECO-HANDELSRAAD UW BETROUWBARE PARTNER IN LANDBOUWMECHANISATIE Verkoop en Distributiecentrum B. V. ZWEEGERS NIEUWENDIJK 255664 HB GELDROP TEL 040854155 1Nieuwe Cebeco vierlingdop met 4 spuitmonden, waaronder de aanslui ting voor een Raindrop dop. 2. Beproefde balanceerinrichting zorgt voor een perfekt sproeibeeld. 3- Het z.g. zwiepen van de bomen wordt voorkomen door de nieuwe, unieke sproeiboomophanging. 4. Vrije, ruime instap in de cabine door unieke vouwkonstruktie. 5. Extra fijnfilter in de persleiding voorkomt verontreiniging van de spuitdoppen. 6. Standaard r.v.s.-leidingen met grote diameter (0 25 mm) voor minimaal drukverlies. 7. Tankinhoud van 500 tot 1100 liter, werkbreedte 18,21 of 24 meter 8. Leverbaar met fronttank hy draulische boombediening elek trische afstandsbediening elektroni sche regeling van de vloeistofafgifte. Informeer ook eens naar de geheel vernieuwde AMAC zelfrijdende land- bouwspuit bij e De Cebeco landbouwspuit is ook leverbaar in getrokken uitvoering met een tankinhoud van 2000 of 3000 liter en een werkbreedte van 18 tot 30 meter. Bovendien spoorvolgend door fuseebestu- ring, de enige goede oplossing! 4462 EW GOES Dr. A. F. Philipsstraat 9 Tel. 01100-21 200 quadrijets RVS-leiding dubbel trapezium pendelsysteem smalle tank (zwaartepunt dicht achter trekker drukegalisatie-systeem hydraulische hoogteverstelling luchtketel langzaamlopende plunjerpomp meerdere aanpassingsmogelijkheden Da's pas perfektie Enza Zaden, postbus 7, 1600 AA Enkhuizen (02280 - 15844) deelt in de katalogus groentezaden 1986 mee, dat het sortiment een sterke verbreding heeft doorgemaakt. Door de grote omschakeling naar substraatteelten heeft het bedrijf voorts het verede- lingswerk aangepast aan de vraag naar geschikte rassen voor de steen wol en/of waterculturen. De eerste nieuwkomer die Enza meldt, is het andijvieras Nutrobel EZ, een wat royalere Nutro voor voorjaar, zomer en vroege herfst buiten en alle kasteelten. Dan zijn er twee nieuwe krulandijvierassen, te weten Midori EZ (voorjaars-, zomer- en herfstteelt met een mooi gevormd hart) en Ione EZ (geschikt voor de vroege teelt on der glas en voor de vollegrondsteelt van voorjaar tot vroege herfst). Er zijn twee broccolirassen aan het sortiment toegevoegd: de Emperor F1 (middelvroeg type voor de vroege zomer- en herfstteelt) en Green Vali ant F1 (middelvroeg tot laat type en geschikt voor de vroege, zomer- en herfstteelt). Dan zijn er de volgende nieuwe koolrassen boerenkool: Win terhor F1halfhoge hybride voor win ter/voorjaar, vers en industrie; spitskool: Pedrillo, vroege, kompak- te, ronde, verse marktkool met oogst tijd juli/oktober; Bartolo, zeer produktieve bewaardeen, oogsttijd oktober/december, Lennox, ronde deen voor de langste bewaring, oogst tijd oktober/november; rode kool: Autoro, industrie en vers, oogsttijd september/november, Hardoro, vers, oogsttijd september/november; sa vooiekool: Wirosa, vroege winter- koolhybride, oogsttijd november/februari; spruitkool: Ade line, zeer vroeg produktief ras, ge schikt voor hand- en machinale oogst, Ottoline, vroege tot middelvroege spruitkool, voor hand- en machinale pluk en Jackeline, middellate spruit kool, ideaal voor de machinale pluk; Chinese kool: Nerva EZ, zeer vroege hybride, geschikt voor primeurteel ten, Nepos EZ, geschikt voor de late glasteelt en zomer- en herfstteelt in de vollegrond, Nestor EZ, geschikt voor glas en vollegrond van vroege voor jaar tot late herfst. Nieuwkomer bij de komkommer is de Dorian EZ, die in 1985 in alle teelten zeer goede resultaten heeft gegeven. De aanwinsten bij de prei zijn Star track EZ, lang, slank type voor de late zomer en de vroege herfstteelt en de Blauwgroene Winter E 2359 voor de vroege en late herfstteelt. Durabel EZ is een radijshybride geschikt voor vroege en late herfstteelt en vroege en late voorjaarsteelt onder glas of in plastik tunnels. De rettich-hybriden werden uitgebreid met de Silverstar EZ, geschikt voor alle volle- grondsteelten en voor de vroege teelt onder plastik. Bij de slarassen voor de vollegrond treffen we aan de Postil lon, een sla met een teelttrajekt van vroeg voorjaar tot laat zomer en Prosper, die vooral in de winter goed voldoet. Nieuwe ijsbergslarassen voor de vollegrond zijn de Fimba EZ voor de zomer- en herfstteelt, Palette EZ, geschikt voor alle teelten en in het bij zonder voor de vroege Zodiac EZ, een sterk type. Ook voor de vollegrond introduceert Enza de bindsla Fame. Kropslarassen voor de glasteelt zijn Video EZ met zijn opgerichte groei wijze en Katanga EZ die geschikt is voor de vroege herfstteelt, laat voorjaar- en zomerteelt. Nieuwkomers bij de tomaten zijn At las EZ (rond 2-3 hokkig) voor de vroege stook- en heteluchtteelt, Or lando (grofrond), geschikt voor alle groeimedia en alle teelten, Rosella (grofrond), voor zowel grond- als substraatteelt van vroeg tot laat. Voor de witlof zonder dekgrond brengt het bedrijf de Regate EZ, voor vroege en middelvroege trek en Mariot EZ, voor middelvroege en late trek, op de markt. 16 Vrijdag 18 april 1986

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1986 | | pagina 18