Impressies Landbouw-RAI Vindingrijke boeren bekroond tijdens Landbouw-RAI 4 Nu de superheffing de traditionele melkveehouderij aan banden legt, komt de geitenhouderij meer in de be- langstelling. Gascoigne-Melotte kwam met een nieuw vastzethek voor de geitenmelkstal. De verrijdbare gei tenmelkmachine met twee melkstellen is eveneens een nieuwtje. Voor wie ge wend is om hoge HF-koeien te mel ken, is dit wel even wennen! foto 8 Het oog van onze fotograaf viel op dit drinkwaterreservoir voor schapen. Het is niet zomaar een gewone voor- raadbak. Er is namelijk een zonnepa Maandagmorgen heeft minister Braks van Landbouw in het Amsterdamse RAI-komplex de veertiende werktuigenbeurs geo pend. De bezoekers waren toen al in grote getale toegestroomd. Sommigen hadden al wat wacht tijd in de file achter de rug. Op deze bladzijden presenteren wij u een min of meer willekeuri ge greep uit het overweldigende aanbod van handel en industrie aan het agrarisch bedrijf. In een volgende krant zal nog uitgebreid aandacht besteed worden aan het nieuws van de Landbouw-RAI. De foto's zijn gemaakt door Ab Westerbeek. neel aan verbonden, die stroom op wekt om de waterpomp in werking te brengen. foto3 Dat er ook heel grote machines te zien zijn op de Landbouw-RAI werd dui delijk op de stand van Sieberg. Deze Deutz-Fahr maaidorser maakte veel indruk. In de hele serie zijn werk- breedten leverbaar van 3 tot 7.10 me ter en vermogens van 121 tot 195 pk. De maaitafels zijn voorzien van het tandem-maaisysteem en een terugdraai-inrichting. De grootste graantank heeft een inhoud van 6.300 liter. foto 9 Veel aandacht was er deze week voor de introduktie van een nieuw trekker- merk in ons land. Gebr. De Vor uit Achterveld heeft naast de bekende Fendt-trekkers nu ook Torpedo trekkers in het assortiment. Een kom- plete serie was op de stand van De Vor te zien. De prijs van de Torpe do's is relatief laag. Geluidsarme ka- bines zijn standaard. Het vermogen varieert van 48 tot 75 pk en de trek kers zijn met vierwielaandrijving le verbaar. foto 2 In de veehouderijsektor is het mest probleem zeer aktueel. Daarom was ook op de Landbouw-RAI '86 op veel stands een plaatsje ingeruimd voor za ken die met de mest te maken hebben. Mestverspreiders, pompen, mixers en afdekmateriaal waren in ruime mate aanwezig. Op de foto een mest- transportwagen. Fabrikant Oldenhuis uit 't Groningse UIrum toont deze week op de RAI een witlof-loofklapper. Vanuit de praktijk bleek er veel vraag te zijn naar een dergelijke machine. De witlofklapper wordt voor op de trekker bevestigd en is hydraulisch in stelbaar. Door de frontmontage wordt een beter klapresultaat verkre gen en kan er in één werkgang wor den geklapt en gerooid. foto 4 Dat Agrolang vol goede moed door gaat in het Nederlandse mechanisatie- gebeuren bleek ondermeer door de in troduktie van een nieuwe zelfrijden- de Wuhlmaus aardappelrooier. De rooier wordt door hydromotoren aan gedreven en heeft hydrostatische besturing. Agrolang toonde ook een Tijdens de Landbouw-RAI zijn op dinsdag 21 januari om 14.00 uur in het RAI-Kongrescentrum de prijzen uitgereikt van de BOERDER1J- Uitvinderswedstrijd 1985. De prijswinnaars van het afgelopen jaar zijn: Eerste prijs: J. Beuling uit Emmel- oord met een korstbreker; F.J. Dries sen uit Asten (N.Br.) met een in hoog te verstelbare vloer in de meikput. Tweede prijs: G. Bouwhuis uit Den Ham (Ov.) met een hydraulische mes beveiliging op de opraapdoseerwagen. Derde prijs: P.J. Remmeren uit Tol- lebeek (Flevoland) met een stro kenspuit. Een eervolle vermelding is o.m. toeT gekend aan: Gebr. Ansems uit Hoo- geloon (N.Br.) met een drie puntsweger. één-rijige verstekrooiende aardappel rooier met een bunker, geschikt voor 3.000 kg aardappelen. foto 1 De paperpot lijkt langzaam maar ze ker in opmars te zijn. Vooral in bij zondere omstandigheden lijkt inzet van dit systeem rendabel te zijn. Ver schillende firma's lieten plantmachi- nes zien. Vlogtman toonde de Lannen halfautomatische planters en Thoma Traktoren de Tex kluitplantmachine met roterend invoersysteem. Op de foto de half-automatische Exact- planter van Accord. Deze was op de stand van Hoegen Dijkhof te zien. foto 7 De heer Driessen op zijn in hoogte verstelbare vloer in de meikput. Vrijdag 24 januari 1986 Kongskilde presenteerde de Preci- Sem, de eerste in Nederland gefabri ceerde pneumatische zaaimachine, die op enkele onderdelen sterk verbeterd is ten opzichte van de bestaande zaai- machines. Nieuw is een verenkelings- systeem voor twee rijen. Voorts is het verdeelsysteem op gangbare hoogte aangebracht en niet zoals bij de bestaande machines op de parallello grammen. Het verdeelsysteem wordt daarmee stabieler en de verdeling van het zaad preciezer. foto 5 Op het gebied van de spuitmachines zijn in de afgelopen jaren verschillen de 'revolutionaire' systemen op de markt gebracht, die achteraf toch ble ken tegen te vallen. Homburg Machi- nehandel uit Stiens presenteerde op de RAI een systeem dat beter zou moe- 3 ten werken dan het zgn. CDA- systeem en het elektrostatisch spuiten. Het gaat om een volveldsspuit die het middel op het gewas brengt met be hulp van luchtondersteuning. De ma chine is voorzien van speciale, gepa- tendeerde, spuitdoppen. Dankzij de sterke luchtstroom kan met zeer fij ne druppels worden gespoten en heeft men minder liters per hektare nodig, foto 6

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1986 | | pagina 13