LANDBOUW-RAI PRODUKTINFO Steenbergens bietenoogstmachines Nieuwe John Deere trekkerserie Nieuwe groenbemester onder wintertarwe Driepuntsallesweger Lely werpschijf Steyr met injecteur Lemken wentelploegen voorzien van zes roestvrij stalen schoepen. Deze schoepen zijn demonteer baar en daardoor gemakke lijk te vervangen. Het strooiprincipe blijft on veranderd: een dosering door middel van snel draaiende bodem van de voorraadbak. Om verdwaal de kunstmestkorrels van de trekker af te houden kun nen de kunstmeststrooiers L1500 en L2010 van een spatscherm worden voor zien. De verkoopprijs van dit scherm is 125,- (excl. BTW). Steenbergen BV, postbus 86, 8250 AB Dronten (03210) 23 24, heeft voor de oogst van bieten enkele novitei ten te bieden. Allereerst de zesrijige Hol- mer bietenontbladeraar in combinatie met een in ge duwde uitvoering voor be vestiging voorop de trek ker. Het ontbladeren (kop pen) en het rooien ge schiedt voor de wielen van de trekker. Daarnaast heeft deze firma sinds kort een Holmer zelf- rijdende hydrostatische zes rijige bunkerrooier (bunker capaciteit 18 m3) ter be schikking. Vier bestuurbare wielen met Michelin lage- druk banden (30,5 x 32) ver minderen de bodemver dichting. De machine is uit gevoerd met automatische besturing. Ook bevindt zich thans in het leveringspakket een zelfrijdende Herriau zesriji ge bietenrooier met hydro statische aandrijving en een energiezuinige motor van 230 pk. Ontbladeren, rooien en laden vinden in één werkgang plaats volgens het éénfase systeem met voorraadbunker. Automati sche besturing is als extra uitrusting leverbaar. Ten slotte wordt door Steenber gen een Tim bietenlader met zeefrad-opraapsysteem opgenomen in het nieuwe leveringsprogramma. De hydraulisch verstelbare voorraadbunker heeft 7 m3 inhoud. Er bevindt zich op deze bietenlader een nieuw kettingopvoersysteem naar de bunker, wat extra reini ging geeft van de gerooide bieten. Louis Nagel BV, postbus 76, 6500 AB Nijmegen (080) 77 83 83, introduceert de in de USA reeds op de markt gebrachte John Deere 50- serie, voorzien van Power- shift transmissie waarmee zonder te ontkoppelen ge schakeld kan worden. Alle trekkers van John Deere zijn uitgerust met voorwielaan drijving en de SG-2 cabine. Nieuw is de voor de drie- en viercilinder trekkers ont wikkelde Economy cabine. Deze op rubber blokken ge monteerde cabine wordt gekenmerkt door een vlak ke vloer en vriendelijk ge luidsniveau. ploeg met een gemakkelijk instelbare hydraulische be diening. Voor de zware tractoren kan nu een schaar meer ge bruikt worden, zonder pro blemen voor de hefinrich- ting. Deze heeft een grote stabiliteit met een gering eigen gewicht. Hiermee ontwikkelde Lemken de eerste zesscharige aan- bouwwentelploeg. Bij de constructie is sterk reke ning gehouden met de lig ging van het zwaartepunt van de ploeg achter de trek ker. De ploeg is verkrijg baar in twee uitvoeringen: de Opal 120 en 160. Naast de breekboutbeveili- ging is er nu ook een me chanische beveiliging door Lemken ontwikkeld die in werking treedt bij een te gendruk van 2.500 tot 3.000 kg op de schaarpunt, zodra het ploeglichaam op een obstakel stoot. Ook heeft Lemken ploeglichamen voor elke grondsoort be schikbaar, die minder trek kracht en een beter rende ment geven door een ver beterde slijtzone. Barenburg Holland BV, postbus 4, 6800 AA Ooster hout (08818) 15 45, conclu deert uit praktijkproeven dat het nieuwe rietzwenk- gras Bareel vóór of tijdens de winter in tarwe gezaaid kan worden. Op de proefvelden is bo vendien vastgesteld dat Bar eel een hogere wortelop brengst geeft dan Engels raaigras. Er worden niet al leen méér wortels ge vormd, maar ook zijn de wortels langer en dikker. Daardoor komt het voordeel van deze grasgroenbemes- ter (de intensieve doorwor- teling) duidelijker tot uiting dan bij Engels raaigras. Bareel kan tot half januari oppervlakkig worden ge zaaid, heeft vrijwel geen last van ziekten en groeit niet te hoog in de dekvrucht. Als zaaitijd wordt november tot eind februari genoemd. Op zwaardere grond hoeft, bij inzaai vóór half januari, het zaad niet te worden in gewerkt. Inzaaien „over de vorst" is dan mogelijk. De zaaizaadhoeveelheid is 15- 20 kg per ha. Vliebo BV Handelsonderne ming, Edeseweg 2, 6733 AE Wekerom (08386) 17 44 heeft zijn in serie ge nomen produktie van de Driepuntsallesweger in vol le gang gezet. Omdat bij een driepuntshefinrichting weinig sprake is van norma lisatie, heeft Vliebo zijn al- lesweger anders uitge voerd. Hierdoor zijn proble men die bestonden met het aankoppelen aan verschil lende werktuigen en tracto ren, goeddeels opgelost. Tevens zijn de aankoppe- lingspunten van tractor en het werktuig dichter bij el kaar gebracht, waardoor de allesweger nog slechts 25 millimeter achter de wielen van de tractor uitsteekt. Het is mogelijk met de alleswe ger tijdens werkzaamheden op het land of tijdens laad- en loswerkzaamheden te wegen. Als toepassingen kunnen genoemd worden: kunstmeststrooier, kuilvoer- snijder, voermengbakken, veewegers, pootmachine, zaaimachine en spuitmachi- nes. Hiermee is dus zowel het gewicht te bepalen als een controle op een hoe veelheid te gebruiken hulp stof, zoals kunstmest en pootgoed. Lely Industries NV, postbus 26, 3155 ZG Maasland (01899) 1 26 44, heeft een on derdeel van de Lely-één- schijfstrooiers vernieuwd. Het is een werpschijf met een plaatstalen persing, Agrolang, Laan van Spits bergen 106, 7336 AX Apel doorn (055) 41 99 33, heeft in zijn pakket de vierwielaan- gedreven Steyr-trekker op genomen, type 8170 Turbo met een vermogen van 150 pk, geleverd door een di rect ingespoten zescilinder dieselmotor. Met deze Oos tenrijkse trekker kan het moeilijke injecteren van de grond tegen aardappelmoe heid probleemloos uitge voerd worden. Deze nieu we aanwinst trekt moeite loos zijn banen in de zware klei in een werktempo van circa 5 km/uur. Door ge bruikmaking van de Steyr- matic kan zonder te stoppen de rijsnelheid aan de bo demsituatie worden aange past. De in zijn geheel opklapba re achterruit geeft de be stuurder goed zicht op het werk, terwijl de regel- en doseercomputer van de ma chine in de ruime cabine is opgesteld. De cabine is ge- isoleerd, wat tevens minder overlast van lawaai voor de bestuurder betekent. De firma Lemken, een ploegfabriek in het Duitse Alpen en vooral bekend van de Lemken wentelploe gen, heeft de volgende ver nieuwingen te melden. Voor de wat kleinere bedrij ven is er een lichte ploeg, de Opal 080, ontwikkeld die voorzien is van het zoge naamde optiquick. Dit is een tweescharige wentel- CLO magazine januari 1986

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1986 | | pagina 129