LANDBOUW-RAI PRODUKTINFO Automatisering in de melkveehouderij Driepunts-allesweger Melasse doseertank Compacte woelers 93 In de melkveehouderij gaat de automatisering steeds verder. Dat is bij voorbeeld goed te zien bij Farm Ser vice, postbus 960, 8901 BT Leeuwarden, tel. (058) 13 43 00. Daar toont men op de Landbouw-RAI een nieuw type hekwerk voor HF-koeien voor in- en uit gangsdeuren. Nieuw zijn de detachers 2000 C, werkend op een vacuüm melkstroom en een model melkklauw in onbreekbaar kunststof en een speciale bodem voor snelle en meer directe melkuitstroming. Farm-Ser vice brengt voorts een sys teem voor computervoe ding en herkenningssyste men voor melkvee. De firma Vliebo introdu ceert op de landbouwbeurs de nieuwste uitvoering van de driepunts-allesweger. Deze heeft meer toepas singsmogelijkheden voor het aankoppelen aan werk- Een Melasse doseertank bestemd om voorop de trekker of opraapwagen te worden gemonteerd, dat is een van de inzendingen van Vrielak bv, Tentweg 72, 2821 AH Stolwijk, tel. (01824) 17 44. Tijdens het rij den kan door een chokeka bel de afsluiter worden be diend en kan men naar ver kiezing melasse doseren. Daarnaast presenteert men als nouveauté een kipkuil- voerwagen met een moeite loos kipbare bak die een voudig ontkoppeld wordt door op een pedaal te trap pen. Zodoende kan men met beide handen de wa gen blijven hanteren. Ten slotte wordt aandacht gevraagd voor een voer- transportsysteem van Dal- tec. Het bijzondere is dat de aandrijving geschiedt door een glad aandrijfwiel, waar door de onderlinge afstand van de meeneemschijven en de kabelverbinding wil lekeurig kan zijn. In de hop per wordt een vijzeltje di rect door de voerkabel aan gedreven, waardoor men verzekerd is van de juiste hoeveelheid voer op de voerkabel. Het systeem is voorzien van een elektroni sche afslag en bestu- ringskast. tuig en trekker dan de reeds bestaande werktui gen met driepunts-aankop- peling. Door de bredere toepas baarheid kunnen meer een heden worden geprodu ceerd, waardoor de ver koopprijs laag kan worden gehouden. Bij de nieuwe driepunts-allesweger zijn de aankoppelingspunten van de tractor en het werk tuig dichter bij elkaar geko men waardoor het werktuig nog slechts 25 millimeter verder achter de tractor komt. Dit systeem, dat op 1 nauwkeurig weegt, kan zo wel stilstaand als tijdens werkzaamheden op het land of tijdens laad- en los- werkzaamheden worden gebruikt. Men kan in- en uit gaand wegen. Het gewicht van het werk tuig kan met een drukknop op nul worden gesteld, zo dat alleen de inhoud wordt gewogen. Tevens is er de mogelijkheid om een prin ter aan te sluiten. De driepunts-allesweger kan onder andere worden toegepast op kunstmest strooiers, poot-, zaai- en spuitmachines (controle op verbruikte hoeveelheden per ha), kuilvoersnijders, kuilvoerfreesbakken, voe- derdoseerbakken en voer- mengbakken (gewicht ruw- voer). Andere toepassingen zijn het wegen van kisten op hefmasten-hefvorken, het wegen van grootperspak- ken in de balenklem en het wegen van vee. De firma Wifo-Anema BV uit Ferwerd komt met twee nieuwe woelers (1-poots en 2/3-poots) op de markt. Het compacte en solide frame is geschikt voor woelpoten met een diepgang tot 70 cm (beide woelers) en 85 cm (2/3-poots woeler). Verder leveren ze cultivators met een zwaar type tand, ge schikt voor zware grond soorten. Wifo-Anema levert ook 2-en 3-tons kistenkante- laars met een inklapbare on- dersteuningspoot. De slo- tenreiniger die de firma in het pakket heeft, kan door het nieuwe aanbouwsys- teem snel tussen wielen en trekker worden gemon teerd. CLO magazine januari 1986

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1986 | | pagina 127