PRODUKTINFO 1 BARéNBRUG Mestmixers Kuilvoerblok trans porter Inkuilmiddel en toevoegingsapparaat Hydro-trac Kistenkantelaar Apparatuur voor de melkstal 92 verende werking. Foraform is gebruiksvriendelijk voor zowel gebruiker als machi ne. Barenbrug zal op de RAI ook een nieuw toevoe gingsapparaat voor vloeiba re inkuilmiddelen, de BAR 500, tonen. Het apparaat is geschikt voor opbouw op opraapwagens, hakselaars en grootpakpersen. De BAR 500 heeft een 12 V mem- braanpomp met een uniek kleppensysteem, elektroni sche toerenregelaar voor in de cabine en kunststofpa neel met flowmeter en vloeistofteller. De capaciteit ligt tussen 50 en 400 1/uur (bij constante druk). Verder presenteert Baren brug ook Bareel, een nieuw Barenbrug met de 100-plus mengsels. Dit zijn BG-meng- sels die uitsluitend rassen bevatten met een op- brengstcijfer dat ruim bo ven de 100 ligt. Daardoor brengen ze 5% meer op dan de gangbare BG-super mengsels. Harvestore Holland, post bus 162, 7500 AD Ensche de, tel. (053) 33 70 77, stelt bezoekers aan de stand op de Landbouw-Rai enkele in teressante noviteiten voor. Het aanbod is vooral gericht op de oplossing van mest problemen. Er is bij voor beeld een Centraal Roer- mixsysteem voor alle mest- soorten, ook voor pluimvee. ras rietzwenkgras, dat voor of tijdens de winter als gras- groenbemester onder dek- vrucht wintertarwe gezaaid kan worden. Bareel kan tot eind januari oppervlakkig gezaaid worden. Zaai in fe bruari betekent dat het graszaad ingewerkt moet worden. Voor de weidebouw komt Dit roersysteem kan in elke bestaande tot boven gevul de mestsilo worden inge bouwd en is in staat zelfs de grootste silo's te bewerken. De roermixers zij er in ver schillende uitvoeringen, in draaivermogen en in hoog te verstelbaar. Verdringers- pompen kunnen worden bijgeleverd. Uiteraard Frato Machine Import, post bus 240, 6500 AE Nijme gen, tel. (080) 78 10 08, komt op de Landbouw-Rai ver schillende noviteiten tonen. Bij voorbeeld de kuilvoer- bloktransporter van Schwaiz, een uniek vierwie lig systeem, speciaal ge bouwd voor smalle gangen en deuren. Deze transporter kan makkelijk door één per- Foraform is een nieuw in- kuilmiddel dat door de fir ma Barenbrug wordt geïm porteerd. Het is een vloei baar, geconcentreerd pro- dukt met een goede conser Met een nieuw model Hy- dro-trac spuitinstallatie komt Gebr. Weststrate, postbus 52, 4413 ZH Krab- bendijke, tel. (01134) 26 10, op de Landbouw-Rai. Het gaat om een type dat vóór zien is van grote centrale af zak voor de aanzuig en twee schotten om de waterslag tijdens transport te ontgaan. Geleverd worden voorts een spuitboom type SA met inoxleiding, elektrovrijloop en een speciale hellingscy- linder. De spuitpomp voor ziet in een zescilinder zui ger membraanpomp die hy draulisch wordt aangedre ven. Menging wordt verze kerd door een aparte centri- fugaalpomp die eveneens hydraulisch werkt. Een schijf met vlotter maakt het mogelijk de juiste tankin- houd te bepalen, onafhan kelijk van het soortelijk ge wicht van de te spuiten vloeistof. De Hydro-trac is een pro- dukt van Delvano. De foto laat de apparatuur zien. soon gehanteerd worden. Met een hefboomroller kun nen meerdere platforms te gelijk worden verplaatst. Van het merk Delmote wor den schoffelmachines, spe ciaal voor de tuinbouw, ge toond. Daarbij is gedacht aan gewassen die hoog op groeien. De echte land- bouwuitvoering van deze machines is met opklapbare uiteinden. Ze zijn leverbaar met en zonder besturing. Tevens rooimachines voor prei, wortelen, bloemen, selderij, silagebakken, voorladers en rijenmeststof- strooiers. De foto laat de kuilvoerblok- kentransporteur van Schwarz zien. wordt ook een volledig pro gramma spuitstukken aan geboden. Harvestore is voorts leverancier van mest- silo's uit permaglas, waarbij 25 jaar garantie wordt gege ven op het materiaal. Zoals gewoonlijk komt ook de firma Kooij bv, postbus 25, 9077 ZV in Vrouwenpa rochie op de Landbouw- Rai. Getoond worden kis- tenkantelaars die zowel links als rechtsom hoeken kunnen maken van 360 gra den. Ze zijn voorzien van een inklapbare derde vork. Daarnaast hydraulische op- schepbakken voor het op scheppen van aardappelen, uien, wortelen, graan, kunstmest en andere bulk- produkten. Deze bakken zijn leverbaar in breedten van één tot twee meter en een capaciteit, variërend van 500 tot 2.500 kilo. De tekening laat zien hoe vernuftig die kistenkante laar van Kooij werkt. Een groot aantal nouveautés voor de melkstal wordt ge toond in de stand van AVIEH, Molenvliet 3, 3961 MT Wijk bij Duur stede, tel. (03435) 7 30 44. Genoemd worden va- cuümsmering, meetglazen, slanggeleiders, opvangge- deelte, pulsatiebesturing en dergelijke. Uiteraard wordt dit alles aangevuld met een modulaire procescomputer waarin de nieuwste ontwik kelingen op het gebied van voerverstrekking zijn opge nomen. De Identifeed II kan worden uitgebreid met een koe-agenda, krachtvoerop- startprogramma, produktie- registratie en koeherken ning. CLO magazine januari 1986

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1986 | | pagina 126