LANDBOUW-RAI PRODUKTINFO Stal voor fokkalveren Breed werkende maaidorsers Gele boekje van Thoma Mestverwerkings- apparatuur Dubbele wielen Pneumatische strooier Twee noviteiten van VRB Aardappelmachines WÊtmm Farmex Agrarische bouw systemen, Postbus 168, 9200 AD Drachten, tel. (05120) 1 81 81, is op de Landbouw-RAI aanwezig met een open Kombi-stal voor fokkalveren. Deze stal is nu ook leverbaar voor drie leeftijdsgroepen, na melijk 3, 7 en 22 maanden. Daarnaast toont de firma uit Drachten een nieuw zelf- sluitend voerhek voor vleeskalveren. Andere sys temen onder meer voor mestopslag en mestverwer king worden eveneens in de stand van Farmex ge toond. Voorts is er een com plete huisvesting voor melkgeiten en opfok, weeg inrichtingen voor diverse veesoorten, zowel melk- als vleesvee, varkens en derge lijke. Vier nieuwe Deutz Fahr maaidorsers met werk- breedten variërend van drie tot ruim zeven meter wor den getoond in de stand van Sieberg bv, postbus 90, 6710 BB Ede. Voorts vindt men daar cirkelharken van Deutz-Fahr, trommelsnel- harken en opraapsnij- en doseerwagens. Diverse ma chines zijn voorzien van nieuwe en verbeterde on derdelen of toegerust met meer accessoires. De trom- melsnelhark bij voorbeeld werkt volgens een nieuw principe. Interessant is ook de Deutz Fahr trekker met powermatic, een speciale transmissie. In iedere ver snelling kan de snelheid on der belasting 14 procent verhoogd worden. Bij terug schakelen wordt de trek kracht weer vergroot. Enke le trekkers zijn voorzien van radar-sensor en boordcom puter, onmisbaar bij het ge bruik van gewasbescher mingsmiddelen, mest en dergelijke. Thoma Tractoren bv, Indu strieweg 5, 1617 KK West woud, tel. (02286) 21 44, stelt dit jaar alweer voor de ze vende maal het jaarlijkse gele boekje samen voor haar afnemers. Het wordt kosteloos toegestuurd naar mechanisatiebedrijven, smederijen en loonbedrij ven. Maar op de Landbouw- RAI kan men natuurlijk ook terecht. Onder meer om een nieuwe kluitplantma- chine te bewonderen. Na de grote belangstelling voor de Fox transplanter in Liempde, is bij Thoma ge werkt aan een nieuw plant- systeem, ook geschikt voor de meest kwetsbare plant jes, bij voorbeeld jonge sla planten. Een andere nieuwigheid is de SF loonwerkersfrees. De werkbreedte varieert van 205 tot 205 centimeter. Inte ressant is ook de 160 pk frontaftakas van Safer, de hydraulische veldspuit van Irridelta en een hele serie economische beregenings- pompen. Een groot aanbod in appara tuur voor mestverwerking wordt op de Landbóuw-RAI getoond door SIM Holland bv. Neem nu de Doda Mengmestpomp voor het rondpompen en mixen van drijfmest. De super 120 heeft een nieuw pomphuis gekregen van gegalvani seerd gietstaal. De Doda drijfmestbeluchter van het type Aermix zorgt voor CLO magazine januari 1986 goed gemengde mest in een homogene samenstel ling met veel minder stank en minder kans op verbran ding bij het uitrijden. Be langrijk is ook het assorti ment wormpompen voor al lerlei toepassingen in de landbouw. Reinigingsinstal laties, onderwaterpompen en silo's behoren voorts tot het leveringspakket van SIM Holland, Antwerpse- weg 10, 2803 PB Gouda, tel. (01820) 1 98 55. Een unieke vondst wordt gepresenteerd op de Land bouw-RAI in de stand van Groothandel De Hoeve bv, Polstraat 115, 4261 BS Wijk en Aalburg, tel. (04164) 35 55. Het gaat om het GS Dubbele Wielen Systeem voor de laadschop, waar mee in een handomdraai door één man ter plaatse een dubbel wiel kan wor den aan- en afgekoppeld. De speciaal geprofileerde afstandsring zorgt in combi natie met de snelsluiters voor een sterke stabiele dubbelluchtmontage, die in iedere stand aan de laad schop te bevestigen is. Attractief is ook een rups ketting van kunststof, ook wel Moccasin Track ge naamd. Het is een Zweeds produkt, eigenlijk afkom stig uit de bosbouwmecha- nisatie, waar men in het ho ge Noorden immers te kam pen heeft met een zeer lage draagkracht van de bodem in de winter. Het materiaal is poly-urethaanrubber, ge schikt voor transport over de weg en op het land. Proeven hebben uitgewe zen dat een kalkstrooier die voorzien was van speciale lagedrukbanden alsnog een extra bodemdrukverminde- ring gaf van 37 procent. Andere interessante pro- dukten van De Hoeve zijn landbouwbanden van Trel- leborg en een rijencultuur- systeem met afstandsrin- gen. Met de Zeeman Turbo Jet, een pneumatische strooier met een werkbreedte van drie meter hoopt de firma Zeeman bv, Havenweg 16, 1771 RW Wieringerwerf, tel. (02272) 13 55, hoge ogen te gooien op de Landbouw- RAI. De strooier is geschikt voor het verwerken van gra nulaat en kleine zaden. Aan drijving geschiedt door een elektromotor. Bakinhoud 50 kilo. De strooier is op vele plaatsen te monteren. Een belangrijke accessoire is ook de Zeeman Struturol, een verkruimelrol die kan worden aangebouwd aan allerlei machines vooral bij rotorkopeggen, frezen en cultivatoren. Op de Landbouw-RAI vindt men in de stand van VRB Friesland bv, postbus 114, 8900 AC Leeuwarden, tel. (058) 12 42 43, twee novitei ten. Om te beginnen een opraapwagen van Mengel- mann, die zich van zijn voor ganger onderscheidt door het invoersysteem dat nu ro terend is gemaakt. De in houd van deze wagen is 37 kubieke meter en er is plaats voor 42 messen. Daar naast een groot aanbod in compressoren voor onder houd in eigen werkplaats met mogelijkheid tot aan sluiting op het lichtnet. Ze zijn draagbaar of verrijdbaar en leverbaar in alle mogelij ke uitvoeringen en met uit eenlopende capaciteit, zo als de foto laat zien. Machinefabriek Steketee bv, Overzandseweg 6a, 4436 RE Oudelande, tel. (01104) 233, brengt op de Landbouw-RAI diverse handzame werktuigen voor de aardappelteelt. Bij voor beeld een zes meter aard- appelrijenspuit waarvan de spuitkappen parallel-zelf zoekend zijn waardoor aard appelruggen onbeschadigd blijven. Nieuw is ook een triltand-schoffelmachine, die tevens te gebruiken is als aanaardelement in de aardappelen. Ook heeft men de keus in uitvoering voor wat betreft bescherm- schijven of beschermplaten om de gewassen te be schermen. Een eenvoudige zaaibedcombinatie waaraan direct een zaaimachine past. Dat is handig vooral omdat dezelfde machine, wanneer men de triltand- sets omdraait, goed ge bruikt kan worden voor op de traktor, bij voorbeeld in combinatie met de pootma- qhine achterop.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1986 | | pagina 123