PRODUKTINFO Nieuw materiaal landbouw-folie Nieuwe en verbeterde machines Doe-het-zelvers en boeren Ronde balenpers Harkmachine Apparatuur voor de weidebouwsector Nederlands produkt Uien- en wortelzaden Granulaatstrooiers 88 Op de Landbouw-RAI toont Atomica Plastics, Zut- phenseweg 23, 7251 DG Vorden, tel. (05752) 33 54, landbouwfolie van een ge heel nieuw materiaal. Door een nieuw vervaardigings- procédé bij deze folie wordt het materiaal in drie lagen geëxtrudeerd. Het re sultaat is een verhoogde gasdichtheid, vergroting van de treksterkte en verbe tering van de inscheurweer- stand. Proeven hebben uit gewezen dat rijkuilen, afge dekt met Eiffel PE folie en met Super Umbratex be- schermkleden, een vol doende bescherming ge ven tegen hagel, wild, on gedierte en vogelschac(e. De folie gaat tien jaar mee, waarvan de fabrikant vijf jaar garandeert. Voorts brengt Atomica Plas tics in Vorden een nieuwe opraapwagen van Mengel- mann. Deze LW 437-roto on derscheidt zich van zijn voorganger door het invoer systeem dat nu roterend is. De wagen heeft een inhoud van 37 kubieke meter en er is plaats voor 42 messen. Een groot aantal nieuwe en verbeterde landbouwma chines van diverse merken wordt tijdens de Landbouw- RAI getoond in de stand van G. W. van Driel Dorsten bv, postbus 1, 2130 AA Hoofddorp, tel. (02503) 1 70 41. Voorbeelden: de New Holland veldhakselaar 200 die als uitbreiding van de bestaande modellen 1800 en 1900 beschouwd kan worden. Deze hakselaar kan met een opraper of een 4 of-5 rijig maïsvoorzetstuk worden uitgerust en als ex tra uitvoering is een korrel- kneuzer leverbaar. Van hetzelfde merk is er de 400 getrokken veldhakse laar, geschikt voor het hak- selen van gras en bestemd om recht achter de trekker te worden gekoppeld. De opraper heeft een werk- breedte van 1,25 meter. Een maaidorser, eveneens van New Holland met een maai- bord van 6.60 meter, heeft een dorstrommel met een diameter van zestig centi meter en een breedte van 155 cm. De Hassia DU zaaimachines kunnen als extra worden uitgerust met een elektro nisch werkend systeem voor het sporenzaaien. De Hassia Unisem precisie- zaaimachine heeft een elek tronische motor die waar schuwt als de machine niet goed zaait. Er is een specia le pneumatische zaaimachi- ne van Hassia voor onbe werkte grond. Voorts kun nen genoemd worden: de Landberg opraapdoseerwa- gen, een RAURO torkopeg, melkmachines van Westfa- lia, voercomputers, reini gingsautomaten en veld- spuiten. Agrariërs en doe-het-zel- vers vaak gaat dat ook nog samen kunnen te recht in de stand van Ferm Bakker Junior bv, postbus 134, 8280 AC Genemuiden, tel. (05208) 5 50 77. Op de Landbouw-RAI worden tal van handige hulpjes en snufjes getoond die het werken op bedrijf en in de woning makkelijker maken. Nieuw zijn de Pocketmig, een C02-lasapparaat met vier standen dat uiterst com pact is gebouwd, een Ferm Klusklem om werkstukken van allerlei aard en vorm met twee klemmen onwrik baar vast te stellen bij werk jes als lassen, solderen, vij len, boren, polijsten en lij men. Ten slotte een Dremel graveerset waarmee men eigendommen kan grave ren en voorzien van een eigendomscode. Daarmee wordt diefstal voorkomen. Het apparaat kan worden toegepast op alle harde ma terialen: staal, glas en der gelijke. Het is dus mogelijk om op (alle) ruiten van de auto en op de kenteken plaat kenmerken aan te brengen, evenals waarde volle spullen in huis, bij voorbeeld een antieke klok, video-apparatuur en andere kostbaarheden. Oldenhuis bv, postbus 6, 9970 AA Ulrum. Tel. (05956) 14 08, toont op de Land bouw-RAI een ronde balen pers van het merk Olden- huis/Gehl. Het apparaat is voorzien van een perfect startsysteem, tevens is tota le dichtheidscontrole mo gelijk. De pers heeft een brede pick-up, horizontale verdeler en een geforceer de invoer. Nieuw is voorts een afrol-doseerwagen van eigen merk. Met deze ge trokken doseerwagen voor ronde kuilbalen is doseren naar drie kanten mogelijk. Automatische bodeminstel ling tijdens het afrollen. De wagen is zelfladend door een hydraulische laadklep. Ten slotte biedt Oldenhuis een witlof-loofklapper aan. De uitvoering is als de front klapper. De instelling is probleemloos door twee hydraulische bediende steunwielen. Een machine, die harkt zo als een boer dat graag met de hand zou doen, is door P. Zweegers uit Geldrop ge construeerd. De machine lijkt op het eerste gezicht op een oude harkschudder, maar heeft toch een heel an der bewegingsmechanis me. Het apparaat werkt ge- wasvriendelijk en voorkomt gewasvervuiling. Voorts brengt Zweegers veldspui- ten, goudland-ploegen en een kunstmeststrooier met twee strooischijven. Twee nieuwe produkten voor de weidebouwsector worden getoond in de stand van Miedema bv, postbus 5, 8830 AA Wimsum, tel. (05173) 15 41. Het betreft de U-snijder en een kleine hy draulische kipwagen. De opraapwagens van Miede ma zijn verbeterd ten aan zien van de minimale snij- lengte alsmede de beveili ging van de snijmessen. De Miedema stortbunkers wor den uitgerust met een nieu we traploze regelbare hoofdaandrijving. Op de Landbouw-RAI kan men bo vendien de lage boxenvul- ler van Miedema zien, uitge rust met radiografische be diening. Een trekker van onvervalst Nederlands fabrikaat wordt op de Landbouw-RAI ge toond door H. van der Wijk, Grote Sloot 263, 1751 LA Schagerbrug, tel. (02247) 16 84. Het is de Bos WD 2000 hydro-trac. De trekker heeft een vermogen van 50 pk en een traploze versnel ling van 0 tot 30 kilometer per uur. Toepasbaar voor al le mogelijke werkzaamhe den op het gebied van fre zen, maaien, spitten en an dere vormen van grondbe werking. De machine is le verbaar in verschillende af metingen. Royal Sluis bv, Westeinde 161, 1601 BM Enkhuizen, tel. (02280) 1 04 44, brengt op de Landbouw-RAI een Hollandse hotspot in zaden, namelijk een nieuw uieras en een nieuw wortelhybri de. Het gaat om de uien-F 1- hybride van het type Rijns burger, een zeer produktief middellaat ras met een goe de kwaliteit, goed huidvast en geschikt voor middellan ge bewaring. De wortelhybride voorziet in een middellate goede produktie. De cylindrische mooie gladde wortel heeft een uitstekende in- en uit wendige kleur en is zeer goed mechanisch te oog sten. De wortel is van het ty pe Flakkee. De foto toont de uiproduk- tie. De fa. J. Zinger, Dorpsstraat 24, 9536 PE Ees, tel. (05998) 3 44 18, toont op de Land bouw-RAI drie verschillen de typen granulaatstrooiers, van het merk Ziro. Type II is voor opbouw op bietenzaai- machines, geheel uitge voerd in roestvrij staal. Type III met een werk- breedte van drie meter is geschikt voor volveldsbe- handeling, met stopwiel als aandrijving. Deze machine kan heel goed fijne zaden, zoals graszaad verzaaien. De strooier van het type IV heeft een werkbreedte van 1,50 meter en leent zich voor het werk in de tuin bouw. ChO magazine januari 1986

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1986 | | pagina 122