LANDBOUW-RAI PRODUKTINFO Luchtregeltechniek Beregenings- installaties Aandrijf- en trans portkettingen Nieuw model kipwa gen Rooi-apparatuur Eerste maal op Land- bouw-RAI 87 Een compleet pakket in techniek op het gebied van ventilatie, koeling, droging, bewaring en opslag van agrarische produkten wordt op de Landbouw-Rai ge toond door Mooij bv, post bus 18, 3470 CA Kamerik, tel. (03481) 17 84. Onder meer is er de Mooij mini- temp, voor het op een sim pele manier nauwkeurig temperaturen meten. Voor al voor bewaarprodukten is dit heel belangrijk. Daar naast brengt men de Mooij Diftemp, een nieuwe diffe rentiaal thermostaat voor het volautomatisch bedie nen van ventilatoren voor drogen, koelen en bewa ring van akkerbouwproduk- ten. De Mooij „boxavent" is een verplaatsbare schakel kast voor het besturen van een transportlijn, voor het vullen van bewaarplaatsen en het besturen van een aantal ventilatoren. Nieuw op de Nederlandse markt zijn de Sun Heat zonnecol lectoren voor het drogen van granen, zaden, peul vruchten, bloembollen en uien. Na het lanceren van halfronde ventilatiekanalen voor granen en zaden brengt de firma Mooij nu ook soortgelijke ventilatie kanalen voor aardappelen en andere knolgewassen, evenals graanventilatieroos- ters en een nieuw type droogvloer. Perrot Ede bv, Morsestraat 13, 6716 AH in Ede, tel. (08380) 3 67 38, is een veel zijdig bedrijf op het gebied van beregeningsinstallaties. De firma heeft meer dan dertig jaar ervaring op dit terrein. Geleverd worden onder meer sproeiers met een verbruik van een kubie ke meter per uur tot hon derd kubieke meter per uur, voorts zuig- en pers slangen, afsluiters, koppe lingen, beregeningspom- pen, pvc-buizen, stalen fit tingen, lasbochten en bere- geningsmachines met een slang 50 milimeter doorsnee en een lengte 250 meter tot slangen met 125 milimeter doorsnee en maar liefst vierhonderd meter lang. Daarnaast kan Perrot Ede bv een uitgebreid programma leveren voor de beregening van sportvelden en tennis banen. nieuwste uitvoering ziet men in de stand van Mars- trak. Onder eigen merknaam toont de Zwolse firma een complete serie mengmest- verspreiders met tankcapa citeit tot 14.000 liter, volle dig gegalvaniseerd. Uiter aard zijn ze voorzien van al le mogelijke accessoires en hulpstukken. P. Koning bv, postbus 5002, 3008 AA Rotterdam, tel. (010) 29 85 88 heeft een pak ket verbeterde aandrijf- en transportkettingen als nou veauté op de Landbouw- Rai. De Rotterdamse firma vertegenwoordigt het Ja panse merk Tsubakimoto Cha, waarin de volgende specialiteiten voorkomen: een superketting voor in stallaties die een sterke en schokbestendige ketting vragen, een lichtgewicht transportketting met stalen schalmplaten pennen en bussen en kunststofrollen voor een' economische en energiebeparende toepas sing. De ketting is geluids arm en dertig procent lich ter dan vergelijkbare stalen kettingen. De Ultra Superketting vormt de allernieuwste ontwikke ling, zo taai en sterk, dat de ze een hoge prestatie le vert. Bijlsma Hercules, postbus 35, 8800 AA Franeker, tel. (05170) 43 25, brengt een nieuw type kipwagen op de Landbouw-Rai, namelijk het model 10.000 S. Daarnaast uiteraard ook meerdere van de wagens uit het be staande pakket. De kipwa gens onderscheiden zich door een solide en functio nele bouw. De bak is opge bouwd uit drie millimeter plaatstaal en voorzien van verstevigingsringen. Voorts geveerde in hoogte verstel bare trekbomen, voorzien van en draaibaar trekoog. Het tandemstel is zodanig geconstrueerd dat de voor ste wielen minder belast zijn dan de achterste, zodat een relatief lage trekkracht nodig is. De firma Riecam bv, Mon- sterweg 64, 4454 AC Bors- sele, tel. (01105) 21 10, komt op de Landbouw-Rai met een groot aanbod in rooi-ap- paratuur. Naast de bekende bietenrooiers heeft men nu ook een zelfrijdende vier- rijige aardappelrooier in twee uitvoeringen, namelijk als wagenrooier of als zwad rooier. Voor het aardap pelen rooien tweede fase is ook een aardappellader als bunkerlader beschikbaar. De voordelen van het vier- rijig rooien zijn duidelijk: meer capaciteit in hectaren per uur, minder weersaf hankelijk en minder ar- beidsgangen, waardoor overbodige spoorvorming in het land wordt voorko men. Voor de bietentelers brengt Riecam zaaimachines met grote zaaischijven, automa tische diepteregeling, hy draulisch bediende mar- keurs en uiterst verfijnde strooiers. bv een serie kunstmest strooiers met strooibreed- ten tot 24 meter en een bakinhoud die kan oplopen van 1.200 tot 1.800 liter. De roerinrichting wordt aange dreven door een langzaam lopende hydromotor, onaf hankelijk van de aftakas, zo dat vermaling van kunst mest wordt voorkomen en toch een exacte dosering wordt gewaarborgd. Uit het assortiment van Hy- dropress toont Mastrak bv een complete serie hoge- druk- en heetwaterreini- gers. Aandacht vraagt ook de Unifeed voermengwagen, een van de meest verkochte op de Nederlandse markt. Het is een ideale manier voor grotere bedrijven die een gevarieerd pakket ruw- voermiddelen, bijproduk- ten en krachtvoer aan het vee willen voeren. De Ofschoon het voor Marstrak bv, postbus 423, 8000 AK Zwolle, tel. (038) 65 76 55, de eerste maal is dat men aan de Landbouw-RAI deel neemt komt men toch met een groot programma land bouwwerktuigen. Daar is bij voorbeeld van Lamborghini een nieuwe middenklasse trekker, de 774 met een ver mogen van 75 pk. De krachtbron vormt een wa- tergekoelde vier-cilinder- motor, zuinig in gebruik en een geheel gesynchroni seerde versnellingsbak, die twaalf vooruit en twaalf ach teruit omvat. Ook het hef vermogen is brandstofvrien- delijk en gaat tot 4.000 kilo. Een geluidsarme en van alle gemakken voorziene cabi ne met logisch bedienings mechanisme vult de lijst van goede eigenschappen aan. Twee nieuwe lijnen in zaai machines van Roger, de Terrasem A en de Terrasem P worden eveneens ge toond. De P staat voor pneu matisch. In deze machines zijn de laatste ontwikkelin gen op gebied van zaaitech- niek bijeengebracht. Zo is de diepteregeling van de zaaikouters geheel ver nieuwd en aangepast aan moderne systemen van zaai- bereiding. Van Rotina toont Marstrak CLO magazine januari 1986

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1986 | | pagina 121