s PRODUKTINFO Groot verstek op cirkelmaaiers Produkten voor de akkerbouw Spit-zaaimachine Nieuwe produkten van Holaras Mais zaaien onder folie Wendbare trekkers Getrokken trommel maaier V trommelmaaier met een werkbreedte van maar liefst 265 cm. Twee grote maai- trommels aan de buitenkant en twee kleinere in het mid den zorgen voor optimale capaciteit. Per kant draaien de grote en de kleine trom mel tegengesteld, zodat twee naast elkaar liggende zwaden worden gevormd, waarvan de totale breedte met behulp van instelbare zwadvormers kan worden gekozen. Hierdoor bereikt men dat een duidelijke scheiding wordt aangebracht tussen gemaaid en nog staand ge was, dat geen gewas de grond wordt ingereden door de trekkerbanden en dat bij het spreiden een be tere verdeling wordt ver kregen. De maaihoogte is met stelhouten snel verstel baar. Zelfs pas ingezaaid grasland wordt niet bescha digd, daarvoor zorgen draaibare steunschotels, brede banden en instelbare trekveren, zodat het ge wicht op de bodem wordt verminderd. Een Perfect cirkelmaaier met extra groot verstek wordt getoond in de stand van Van Wamel bv, Postbus 4, 6658 ZG Beneden Leeu wen, tel. (08879) 29 44. Twee modellen worden met deze extra grote verstekmoge lijkheid uitgevoerd, zonder dat dit prijsverhoging tot gevolg zal hebben. Voordelen: uitstekende ver snippering en verspreiding, geen maaisel op de tractor, indirecte aandrijving van al le maairotors, ruimschoots overlappende maaimessen die dubbelzijdig te gebrui ken zijn. Uiteraard is uitge gaan van een robuuste con structie. Diverse nieuwe vinding ten behoeve van de akkerbouw vindt men in de stand van Van Gemeren Troost, In dustriestraat 28, 3281 LB Numansdorp, tel. (01865) 10 00. De bietenrooier van het merk Franquet heeft een nieuw type rooiarmen en rooischaren. De Rauch Monitor Quantron regelt de uitgebrachte hoeveelheid kunstmest. De tweede mo nitor controleert de uitge brachte hoeveelheid kunst mest, deze is ook geschikt als spuitmonitor. Een pneu matische kunstmeststrooier is eveneens van Rauch. De strooier is een aanvulling op het leverprogramma met een werkbreedte van 20 meter. Een breedte van 24 meter is ook leverbaar, ech ter alleen bestemd voor op bouw. In de stand van land- bouwmachinefabriek Imants bv, postbus 2, 5540 AA Reusel, tel. (04976) 24 33, wordt een nieuwe spit-zaaimachine getoond, die zowel op klei- als op zandgrond uitstekend vol doet. Het type de 45 SC 290 RdH is een machine van het roterende type, die een werkdiepte van 45 cm mo gelijk maakt. Wanneer op normale ploegdiepte wordt gewerkt, dus zo'n 25 tot 30 centimeter, is de machine in staat hoge rijsnelheden te halen, terwijl toch perfect werk wordt geleverd. De machine kan voor kleigrond worden uitgerust met een freesrol. De zandversie krijgt een verbeterde harkrol, dat-be tekent dat de diameter van de buis is vergroot en de verende tanden steviger zijn geworden. Tevens toont Imants enkele kleine re modellen spitmachines die hun toepassing vinden in vollegrondsgroenteteelt, tuinbouw, ecologische landbouw en dergelijke. Zes spectaculaire nieuwe vondsten worden getoond in de stand van Hopman Ma chines bv, postbus 9, 7129 AA Aalten, tel. (05436) 224. Om te beginnen een zwadhark in getrokken uit voering, dus ook voor lich tere trekkers. Het apparaat heeft een werkbreedte van zes meter. Het is een pro- dukt van het merk Holaras. Hetzelfde merk brengt voorts een driepunts voer- menger, een kuilvoerblok- verdeelwagen, een drie- puntsweger, een silo-mest- mixer en een plateau-alles- weger. De voermenger is verbeterd. Hij is zowel links als rechts lossend en is ook leverbaar met silofrees en desgewenst met weegin richting. Op de foto ziet men de zwadhark. Interessant is ook de drie puntsweger die bedoeld is voor het wegen van bij voorbeeld kuilvoer in de doseerbak of de mengvoer- bak. Dergelijke gegevens zijn nuttig om een goede kijk op kosten en baten van het bedrijf te krijgen. Mais zaaien onder folie is een nieuwe techniek, be doeld om tot een hogere opbrengst per hectare te komen. Vicon Nederland bv, Nikkelstraat 2, 8211 AJ Lelystad, tel. (03200) 3 11 10, maakt dit zaaien onder folie mogelijk met de Maxi Air F, een volledige automatische zaai- en folielegmachine. In één werkgang wordt de fo lie gelegd, toegedekt aan begin en eind van de regel, afgesneden en mais ge zaaid. Door de hoge tempe ratuur onder de folie en het vasthouden van bodem- vocht ontwikkelt de mais zich aanmerkelijk beter dan in open grond. Bovendien wordt het mogelijk in Ne derland nu met andere maisrassen te gaan werken. Vicon toont dit alles uiter aard op de Landbouw-RAI, maar brengt ook een serie nieuwe veldspuiten, maai- machines en een bodem aangedreven hark. Deze hark heeft een werkbreedte van 4.5 meter. Vanuit de trekker kunnen de borden hydraulisch in en uit de werkstand gesteld worden. De foto toont een dergelijke hark in werking. Gebr. de Vor, Postbus 2, 3790 CA Achterveld, tel. (03425) 15 41, brengt op de Landbouw-RAI een nieuw type trekker van Fendt, na melijk de Farmer 307 LS met vierwielaandrijving, een 70 din-pk trekker met drie ci linder turbomotor die uiterst wendbaar is. De ma chine heeft een laag brand stofverbruik en een gun stige stijgingsfactor van de motor, met drie toeren af- takas en turbokoppeling. Met 21 versnellingen vooruit en zes achteruit kan de trek ker een snelgang hebben van veertig kilometer. Te gen meerprijs kan de trek krachtregeling afgesteld worden op het percentage wielslib zodat het brandstof verbruik aanzienlijk lager wordt. Nieuw is het assortiment Torpedo-trekkers waarvan Gebr. de Vor nu ook impor teur is. Men treft op de Landbouw-RAI de comple te serie trekkers aan. Ze zijn laag in prijs, hebben stan daard geluidsarme cabines en een groot hefvermogen. In 1964 werd door Piet Zweegers de eerste cyclo- maaier uitgevonden. Nu heeft de firma Zweegers, postbus 316, 5860 AH Gel drop, tel. (040) 85 41 55, met de ruim twintig jaar ervaring van landbouwmechanisatie, een zeer adequate machine ontwikkeld, die uiteraard op de Landbouw-RAI ge toond zal worden. Het is de CM 265 A, een getrokken CLO magazine januari 1986

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1986 | | pagina 118