LANDBOUW-RAI PRODUKTINFO Hogedrukreiniger Veelzijdige mechani satie Verwar mingsmat voor biggen Spuitmachines en cyclomaaiers Varkensvoersysteem Met een geheel nieuwe ho gedrukreiniger wil de firma P. van der Chijs, Houttoren- weg 5, Apeldoorn, tel. (05762) 266, een nieuw tijd perk inluiden op het gebied van hogedrukreinigings- techniek. Het apparaat heeft een totaal trillingsvrije speck-triplex hogedruk- pomp tot 200/220 bar. Toe passing geschiedt voor het reinigen van landbouwma chines, stalruimten en der gelijke. Ook voor het ver werken van gewasbescher mingsmiddelen is het heel goed in te zetten. De hogedrukreiniger wordt geleverd als verrijdbaar mo del met verzinkte kap op twee wielen, maar ook als vaste unit aan de wand voor aansluiting van een vaste hogedrukleiding. Een van de grootste expo santen op het gebied van volledige land- en tuin- bouwmechanisatie tijdens de Landbouw-Rai is Cebeco Handelsraad en een aantal van haar in de mechanisa- tiesfeer werkende deelne mingen. Bij elkaar vullen zij meer dan 2.500 vierkante meter expositieruimte in de Europahal. Meer dan hon derd trekkers en andere werktuigen worden hier ge toond. De aktiviteiten van Cebeco Handelsraad op het terrein van de mechanisatie wor den ontplooid vanuit de in Steenwijk gevestige afde ling land- en tuinbouwme- chanisatie. In Steenwijk is de fabriek waarin verschil lende machines zelf ver vaardigd worden. Machine fabriek De Jonge bv, geves tigd in 's-Heerenhoek, is ge specialiseerd in de beken de AMAC-machines voor de aardappelteelt. De deel neming Timmerman en Ver beek in Steenwijk legt het zwaartepunt op machines voor de ruwvoederoogst. Hier toont men onder meer de Hesston zelfrijdende veldhakselaars, persen en zwadmaaiers. Ook de deel nemingen van Manus Hol land met melkwinningsap- paratuur worden in de tota le expositieruimte van Ce beco Handelsraad onderge bracht. Noviteiten uit dit huis zijn onder meer: drainreinigers, landbouwspuiten, een vier- lingdop, pootmachines, voorladers, mengmestver- spreiders, injecteurs, trek kers, bietenladers, hakse- laars en rooi-apparatuur. De foto toont een nieuw type laadwagen. De UBO watt mat, die door Ubo Holding bv, postbus 7006, 3502 KA Utrecht, tel. (030) 91 08 22 op de markt wordt gebracht is een spe ciaal door Ubo ontworpen verwarmde biggemat. De rubberlaag, die uitgerust is met verzonken elektrische bedrading, wordt gevoerd door een speciaal voor dit gebruik bestemde, bevei ligde transformator met twee verschillende stan den. Op de Landbouw-RAI kunt u er kennis mee ma ken. De mat is ontwikkeld om de vloer van het nest te bedek ken. Voor de jonge bigge tjes zijn er drie voordelen aan verbonden: isolatie, warmte en comfort. Het gaat om een mat van 17 milime- ter dikte in een uitstekende kwaliteit rubber met een af meting van 80 x 60 centime ter inclusief een rand van 10x80 centimeter zonder elektrische bedrading om de mat indien nodig op maat van het hok te snijden. De transformator bevat geen enkel mechanisme waardoor het op de lange duur kapot zou kunnen gaan. Een vijftal nieuwe spuitma chines wordt op de Land- bouw-RAI getoond door Homburg Machinehandel bv, It Noarderfjild 21, 9051 BM Stiens, tel. (05109) 15 55. De machines zijn van het merk Hardi en werden voorzien van nieuwe onder delen en vitale systemen. Dat komt de werking van de apparaten ten goede. Nieuw is ook een cyclo- maaier met tandrolkneu- zers. Die kneuzer zorgt er voor dat het gras zo wordt geplet dat dit zeer snel kan worden ingekuild. De veld- periode wordt door dit sys teem beduidend korter. Gascoigne-Melotte bv, post bus 1068, 8300 BB Em- meloord, tel. (05270) 1 66 99, legt in haar presentatie op de Landbouw-RAI veel na druk op een nieuw varkens voersysteem. In navolging van het inmiddels zeer suc cesvolle systeem voor de melkveehouderij komt men nu met een programma voor varkenshouders. Be langrijk onderdeel van het systeem is de in ons eigen land ontwikkelde varkens- voerbox die ook geschikt is voor twee groepen varkens. Aan de achterkant van deze voerbox bevindt zich een (ingangs)wisseldeur en een afsluithek. Afhankelijk van de stand van de wisseldeur kunnen de dieren de box aan de linker- of aan de rechterzijkant verlaten. Door deze combinatie is het mogelijk een varken automatisch af te zonderen van de resterende groep. De uitloopgangen zijn voor zien van een eenrichtings- deur. Zowel in de box als voor de beide uitgangen is een voorziening aange bracht die het liggen van de dieren moet voorkomen. Voor wat betreft apparatuur voor melkstallen heeft Gas coigne-Melotte ook goed nieuws. Geïntroduceerd wordt het CRS-9 afnamesys- teem. Naast alle mogelijk heden van het voorgaande systeem heeft deze uitvoe ring ook de mogelijkheid voor het automatisch ledi gen van de meetfles. Een en ander functioneert volko men automatisch en heeft dan ook geen bedienings- toetsen. Het afnamesysteem kan in alle merken melkma chines worden gemon teerd. Als uitbreiding op het ID 2000 krachtvoer- en melk- giftregistratiesysteem wordt nu een multifunctioneel be dieningskastje voor gebruik in de melkstal gepresen teerd. Aan de hand van de ingebrachte melkgiften be rekent het ID 2000 systeem onder meer de 24-uurspro- duktie en een weekproduk- tie. Van de afwijkende pro- dukties alsmede de koeka- lenderattenties wordt in de melkstal melding gemaakt. Later kan deze apparatuur worden uitgebreid met automatische koeherken ning al of niet met elektroni sche melkmeters. Bij automatische koeherken ning zonder melkmeters moet alleen de melkgift handmatig worden inge voerd. Inhakend op nieuwe moge lijkheden van de geitenhou- derij brengt Gascoigne-Me lotte ook een nieuw vast- zethek voor de geitenmelk- stal. De melkmachine voor geiten is aangepast aan de nieuwste ontwikkelingen. Tevens wordt een eenvou dige en verrijdbare melk machine met twee melkstel- len getoond. CLO magazine januari 1986 81

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1986 | | pagina 115