PRODUKTINFO Veecodesysteem Bedrijfszekere banden Nieuw uieras Nieuwe trekkertypen 80 Nedap Poiesz, Zelhemse- weg 22a, 7255 PT Hengelo (Gld.), tel. (05753) 38 00, heeft het al enige jaren be staande veecodesysteem voor automatisch voederen van varkens verder verfijnd en uitgebreid. Er is namelijk nu ook de Porcode, spe ciaal ontwikkeld voor zeu gen. Men kan er dezelfde computer en elektronische componenten voor gebrui ken als bij het bestaande Nedap veecodesysteem. Porcode komt tegemoet aan de wens van veel varkens houders om de huisvesting van guste en drachtige zeu gen te verbeteren. Uitge gaan is van een nieuwe ont wikkeling van groepshuis- vesting met individuele voedering. Ook geeft Ijet de mogelijkheid om voer per dier te rantsoeneren en eventuele ziekten in vroeg stadium te onderkennen. Een van de grote voordelen is dat het om een simpele installatie gaat die goed in bestaande stallen en schu ren kan worden aange bracht. Dat betekent een beperkt investeringsniveau, met toch een uitstekende weergave van de voederre sultaten. Metallo bv in Helmond, postbus 189, tel. (04920) 3 73 32, brengt op de Land- bouw-Rai het volledige pak ket Fulda banden. Daar is bij voorbeeld de Pionier Ra dial een band voor hogere oppervlakteprestatie met meer trekkracht en minder slip. De AS-Pionier is een prestatieband voor achter wielen van landbouwtrek kers die gebouwd is voor bodembescherming en rus tig rijgedrag op verharde wegen. De AS-Front heeft goede eigenschappen voor gestuurde wielen van land Zaaimachines Het bekende mechanisatie- merk Schmotzer wordt in Nederland vertegenwoor digd door G. van Santen, Ui- verstraat 20, 2903 TM Capelle aan de IJssel, tel. (010) 50 34 89. Voor de Land- bouw-Rai heeft men enkele nieuwigheden achter de hand. Bij voorbeeld een precisiezaaimachine en een kunststofzaadbak met schuifdeksel, zodat het opengaan bij hydraulisch opklappen wordt voorko men. De speciale Schmot zer nokkenkransdrukrol is nu standaard ingebouwd. Dit onderdeel heeft zijn gro te voordeel in-de afgelopen jaren optimaal bewezen. Nieuw is een Schmotzer zaaisysteem met zelfreini ging. Resten en stof worden via afvoerkanalen direct naar de zaaiveur geleid. Verschillende schoffelgar nituren en een eenrijige ge trokken bunkerrooier vor men tevens interessante nieuwtjes in de stand van Schmotzer. Tijdens de Landbouw-Rai kan men in de stand van Pannevis Zaden bv, postbus 2, 1600 AA Enkhuizen, tel. (02280) 1 12 11, kennis ma ken met een nieuw uienras. Deze soort is bij gebruik als plantui één a twee weken vroeger oogstbaar dan het vroegste ras Stuttgarter op dit moment. Het nieuwe ras Alix kenmerkt zich door vroegheid, fijn loof met een fijne hals en goed bestand tegen schieten. Het spreekt vanzelf dat in de stand van Pannevis het hele assortiment groentege wassen, vooral voor het ak kerbouwbedrijf voor verse markt en industrie, gepre senteerd zal worden. bouwtrekkers. Goed klim- vermogen, veilige spoor- vastheid en evenseens be scherming van de bodem zijn de speciale eigen schappen. Ten slotte de Im plement Reifen voor land- bouwwagens en land bouwmachines, met een ge ringe rolweerstand, gemak kelijke besturing en hoog klimverhogen. De foto toont de nieuwe AS-Pionier van Fulda. De laatste is een verhoogde uitvoering van de 380 GTA. Een ideale trekker voor het werk in opgroeiend gewas, zoals spuiten, schoffelen, overbemesting en dergelij ke. Van het merk Bergmann worden de bekende lijnen opraap wagens, aardap pelrooiers en stalmestver- spreiders tentoongesteld. Nieuw is de aardappelver- stekrooier K 200, afgeleid van de bekende K 90 bun kerrooier. Het apparaat Cehave, postbus 2000, 5460 BC Veghel, tel. (04130) 8 22 55, is mede-importeur van grote merken land bouwwerktuigen. Bij voor beeld van Fendt. In deze stand treft men onder meer drie nieuwe trekkertypen, die ook op de Agritechnica in Frankfurt veel aandacht trokken. De Farmer 300 se rie is uitgebreid met de Far mer 307. De machine is voorzien van een drie-cilin- der-turbomotor (70 pk), die wel een van de zuinigste trekkers in zijn soort ge noemd mag worden. Het versnellingsmechanisme le vert twintig versnellingen vooruit en zes achteruit. Standaard zijn halogeen ver lichting en remmen op de vier wielen aangebracht. Fendt brengt voorts twee nieuwe werktuigendragers, de 365 GTA en de 380 GHA. heeft een lange, brede bo ven aangedreven loofband, egelband, sorteerschijven, leesband en lange- afvoer- band. Het merk Lemken had in no vember op de beurs in Frankfurt succes met nieu we en verbeterde grondbe werkingsmachines. In stand D 401 kan men ze in Amster dam bewonderen. Bij voor beeld de rotorkopeggen onder de naam Zirkon. Deze roterende eggen zijn com pact gebouwd en met door gevoerde aftakas zodat ze geschikt zijn voor combina tie met een zaaimachine. Een speciale messtand zorgt ervoor dat de werking optimaal is bij gering ver mogen. Als naloopwerktui gen kunnen diverse uitvoe ringen van verkruimelaars en pakkerrollen geleverd worden. Nieuw is ook de Opal 080 wentelploeg, evenals een serie ploeglichamen van Dural met grote sterkte en slijtweerstand. Ten slotte mogen de Variopack voren pakkers van Lemken ge noemd worden die aanzien lijk zijn verbeterd. CLO magazine januari 1986

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1986 | | pagina 114