Q verzekeringen ZHV Ziektekostenverzekeringen Het pensioen lacht U toe! Wanneer kiest uw maximale voordeel in ziektekosten? Bezoek aan Smithfield Show |fll Jl f. den hollanderlaan 10 IVI tel: 01100-24000 Op korte termijn of lange duur, op elke leeftijd zit u goed bij ZHV Vergelijkt u dit voorbeeld eens van on ze unieke premie-keuze voor 3e klas ziekenhuispoliklinische hulp+ huis arts geneesmiddelen alternatieve geneeswijzen bij eigen risico gezin f 1000 - per jaar. (Intrede onder 40 jaar.) Dubbele Vergelijkingsbon. In envelop zonder postzegel sturen 3 i aan ZHV, Antwoordnummer 76> 4460 VB Goes voor informatiepakket. Naam:i Adres:- Postcode/plaats: Bel ZHV voor een dubbele offerte! Geef ons uw verzekeringswensen en ge gevens door via de telefoon: 01100-51333. en u ontvangt een per soonlijke offerte voor zowel de Stappen- Premie als de ContinuPremie. Plus het vrijblijvende en kompleet duidelijke ZHV informatiepakket. Ontdek waarom al 130.000 Nederlanders voor ZHV kozen. Onderlinge Ziektekosten verzekerings maatschappij ZHV u.a., Postbus 16, 4460 AA Goes, tel. 01100-31333. Tel.nr.: Leeftijden verzekerden: Eerlijk voordeel duurt 't langst De naam van ziektekostenverzekeraar ZHV uit Goes behoeft hier nauwelijks enige toelichting, immers velen van u kozen reeds voor ZHV. Over een periode van bijna 60 jaar heeft ZHV een goede naam en deskundigheid opgebouwd als financier van de gezondheidszorg. Hoe wel ZHV duidelijk op groei is gericht met een dynamische en konkur- rerende aanpak, is het doel niet het maken van winst. Het is immers ook een "Onderlinge" maatschappij, die alle bedrijfsresultaten en kosten besparingen ten goede laat komen aan haar verzekerden. Dit is één van de redenen van de opvallend gunstige premies. KontinuPremie ZHV bood u reeds een keus uit ver schillende verzekeringspakketten met optimale dekkingen per onder deel, waarbij iedereen, mits voor hun 45ste jaar ingeschreven ongeacht leeftijd dezelfde premie betaalt. U kunt hier spreken over een Kontinu Premie, want bij het stijgen van leef tijd gaat de premie niet meer om hoog. De enige verhoging waaraan de KontinuPremie onderhevig is, is de verhoging volgens de index van de kostenstijging, die kollektief voor alle ziektekostenpremies wordt vast gesteld. Mede als gevolg van de mogelijke opheffing van de vrijwillige zieken fondsverzekering is er tussen ziekte kostenverzekeraars een hevige kon- kurrentiestrijd ontstaan. Daarbij is de laatste jaren het fenomeen ont staan van de leeftijdsafhankelijke premies, waarmee maatschappijen door middel van kortingen voor jon geren hun verzekerdenbestand trachten te verjongen. StappenPremie ZHV heeft hier tot op heden zeer skeptisch tegenover gestaan. Im mers als men op jonge leeftijd een lage premie betaalt zal men bij het stijgen van de leeftijd daar als het ware een boete voor moeten betalen. Toch wil ZHV zich blijven profileren als een dynamische en konkurreren- de ziektekostenverzekeraar en zal daarom inspelen op de huidige marktsituatie. Onder het motto "Eerlijk voordeel duurt 't langst" is ZHV een reklamekampagne gestart, waarbij naast de bestaande Konti nuPremie dan ook de ZHV Stap penPremie zal worden geïntrodu ceerd. Deze StappenPremie is een 3e klas verzekering inklusief huisarts en alternatieve geneeswijzen. Op dit pakket is een eigen risiko van toe passing wat u zelf vast kunt stellen. Heeft u nu bij ZHV een verzekering voor ziekenhuis en specialist, dan is de StappenPremie voor u wellicht niet interessant, want dan heeft u al een stukje eigen risiko in de vorm van huisartskosten die u voor eigen rekening neemt. Heeft u een verze kering inklusief de kosten van be handelingen en geneesmiddelen van huisarts, dan is voor u het volgende rekenvoorbeeld misschien wel inte ressant: Man 36 jaar, vrouw 34 jaar en de kinderen 6 en 4 jaar oud: StappenPremie met eigen risiko ƒ300, Premie voor jaarbetaling via ZLM ƒ3.458,45 KontinuPremie inkl. huisarts Premie voor jaarbetaling via ZLM ƒ3.634,42 StappenPremie met eigen risiko ƒ500, Premie voor jaarbetaling via ZLM ƒ3.283,61 Zoals u ziet kan de StappenPremie gelden als aantrekkelijk alternatief voor jonge mensen, die in de eerstko mende jaren een minimaal bedrag aan premie willen missen, maar toch uit stekend verzekerd willen zijn. Je zou de StappenPremie een premie-op-de- groei kunnen noemen. Wat u in het begin minder betaalt dan de gemiddelde kosten, betaalt u in een latere periode méér. In stappen van vijf jaar wordt dat verschil dan ingelopen. Bent u nog niet verzekerd bij ZHV? Informeer dan eens bij ons of onze vertegenwoordigers bij u in de buurt en vraag naar de keuzemogelijkheden bij ZHV: KontinuPremie of Stap penPremie. Fiskale aftrek 1985 Mocht u geachte lezer van mijn arti kel er over denken om dit jaar zo'n belastingbesparende verzekering af te sluiten neem dan kontakt op met één van onze vertegenwoordigers vermeld op pagina 2 van dit blad of recht streeks met ons kantoor in Goes. Wij komen u dan graag bezoeken. Toon ook in deze uw verantwoordelijkheid tegenover uzelf en uw gezin. Moge lijk dat door het sluiten van een af trekpost het pensioen u later toe lacht. Schrijver van dit artikel is zon der aftrekposten ook bijna aan zijn pensioen toe. De AOW lacht hem toe. De hoogte van deze AOW-uitke- ringen staan echter door de vergrij zing van de bevolking ook op de tocht en daarom is het misschien toch wel goed om via koopsomposten uw pen sioen wat op te voeren. Zojuist zag ik in een advertentie: "Ben je leuk 65 geworden, moet je op een houtje bij ten, dan nu verzekeren". Schrijver hoopt niet dat u later op een houtje moet bijten, ook schrijver is dat niet van plan en hoopt zonder lijfren teuitkeringen toch een goede oude dag tegemoet te gaan. Hij spiegelt zich aan zijn voorouders, zij waren het die hun vaderlijk goed zelf be werkten en bewaarden. Waarvan ak te! Cevaal Koopt een koopsomaftrekpost en het pensioen lacht u vanaf dat mo ment toe. De slag om de "koopsommen met lijfrenteklausule" voor belastingaftrek is weer begonnen. De verschillen in gegarandeerde bedragen zijn minder spektakulair dan voorgaande jaren. Dat kan alleen maar positief werken in de konkurrentiestrijd. De voorgaande jaren werden de gegarandeerde bedragen erg opgeschroefd. Vooral met dit laatste moeten we oppassen en vooral nu de rentestand daalt kan dat tot problemen leiden zodat voorzichtigheid geboden is. O.B.F.-Leven Onze eigen levenpoot O.B.F.-Leven heeft zich ook aan de marktordening gehouden. Ook O.B.F.-Leven is te recht van mening dat met een onver antwoorde tarievenoorlog niemand is gebaat. Vorige jaren waren er tus sen de diverse levensverzekerings maatschappijen uitwassen die een komplete chaos op de aftrekkoop- sompostenmarkt veroorzaakten. Het O.B.F.-Leven heeft daaraan geluk kig nooit meegedaan. Die gezonde markt blijkt nu reeds uit de door di verse maatschappijen uitgebrachte offertes. Wij kunnen dat alleen maar toejuichen. Om de lezers een indikatie te geven volgen hieronder een aantal voor beelden geënt op het O.B.F.-tarief. Het betreft de verzekering bij leven met restitutie van de betaalde koop som bij vooroverlijden. In genoemde voorbeelden is schrij ver uitgegaan van een volledige ge- klausuleerde koopsomstorting waar van maximaal 16.305,— voor de inkomstenbelasting aftrekbaar is. Ook kan de verzekering op het leven van de vrouw gesloten worden. Voor verzekeringen op het leven van vrouwen dient de huidige leeftijd (en de duur) met vijf jaar te worden ver minderd. U ziet het: altijd maar weer een leuk gebaar naar de vrouwen toe. Primair de liquiditeit In een advertentie leest schrijver: "Beleg uw geld met een hoog rende ment en maakt het ook nog Fiskaal aftrekbaar". Laten we eerlijk zijn een fiskaal voordeeltje spreekt de belas tingbetalers wel aan, en daarom ver koopt het gemakkelijk. Vergeet ech ter niet dat u wel de koopsom Expiratiedatum polis op 60 jarige leeftijd op 65-jarige leeftijd Leeftijd man 30 35 40 45 50 55 60 Gegarandeerd bedrag: 83.316,— 67.774,- 54.898,— ƒ39.641,- 28.601,— ƒ20.956,- Gegarandeerd bedrag: 108.775,- 1.148,- 71.162,- 57.017,— 40.661,- 28.968,- 21.034,- Advertentie IM jonder 27 27-30 30-35 35-40 40-45 45-50 50 en ouder J [onder2^^0 30-35 3^04^5^4^^0en ZHV StappenPremie ZHV ContinuPremie |Maandpremie1985 ZIEKTEKOSTENVERZEKERINGEN 16.305,— of minder als koopsom beschikbaar moet hebben. Dat is beslist niet voor iedereen weggelegd, en zeker anno 1985 niet met de hui dige aardappel- en uienprijzen, de melkheffing en de bevroren jonge fruitteeltaanwas. Dit alles zou wel eens kunnen betekenen dat de koopsomposten anno 1985 niet als broodjes over de toonbank gaan. We kunnen immers onze verdiende gul den maar één keer uitgeven! Sparen voctr later via een koopsom neemt een brok inkomen van nu uit de bestedingssfeer. Vooral voor jonge ondernemers kan dat financieel kwalijke gevolgen hebben op langere termijn. Voor de lezer die zich af vraagt of het voor hem/haar interes sant kan zijn om gebruik te maken van de lijfrente-aftrek is het voor schrijver van dit artikel niet mogelijk vanachter zijn bureau een pasklaar antwoord te geven. Ieder geval ligt anders. Tegenover de aftrek van de premie/koopsom nü staat belast baarheid van de uitkering in de toe komst. Veelal wordt als acqüisitiear- gument gebruikt dat het toekomstige inkomen bij het bereiken van de 65- jarige leeftijd lager is dan nu. Dat hoeft echter beslist niet het geval te zijn. Daarom niet blindelings te werk gaan bij het sluiten dan wel storten van een aftrekkoopsompost. Schrij ver heeft vorige jaren moeten kon stateren dat velen in de maand de cember net op de valreep van 31 de cember nog (geïnspireerd door een assurantieadviseur) de maximale af trekbare koopsom storten bij een le vensverzekeringsmaatschappij. Bij meerderen is dat op een teleurstel ling uitgelopen. Men had teveel naar het belastingvoordeel gekeken en de financiële konsekwenties voor het bedrijf op dit moment over het hoofd gezien. Dat is jammer en dat moet worden voorkomen. Op onze bedrij ven moet de investering doorgaan en op peil worden gehouden. Achter stand wordt niet meer ingehaald. Daarom nogmaals een koopsompost dan pas als deze uit de gewone mid delen ruimschoots kan worden be taald. De liquiditeit van het bedrijf gaat voor. Cevaal Agrarische studiereizen naar Londen Veel belangstelling voor de 4-daagse agrarische studiereis naar Londen, 30 november - 3 december 1985; er zijn nog een aantal plaatsen beschikbaar. Het programma van de geheel ver zorgde en begeleide reis: zaterdag: 's middags of in de voor- avond per trein naar Hoek van Hol land; overtocht naar Harwich, over nachting in 2-persoonshut met dou che en wc. zondag: ontbijt aan boord; per luxe toeringcar naar Cressing; bezichti ging van het interessante gemengde bedrijf; lunch op de boerderij; naar Londen; uitgebreide stadsrondrit met Nederlandse gids; diner en overnachting in goed hotel - alle ka mers met eigen badkamer. maandag: na het ontbijt naar de Royal Smithfield Show, de grote agrarische tentoonstelling; 's avonds tocht naar Harwich; diner en over nachting aan boord. dinsdag: ontbijt; na ontscheping te rugkeer naar huis per trein naar het voor u gunstigste station. Een korte, maar buitengewoon inte ressante reis met een kompleet pro gramma, voor een voordelige reis- som! Begeleiding uit en thuis. Ken nismaking met het Engelse land schap en met Londen. Belt u voor nadere informatie over reissom en dergelijke of voor uw aanmelding naar het Sekretariaat van Agrarische Studiereizen, me vrouw L. Deumer, Roermondsplein 20, 6811 JN Arnhem, 085 - 512 087 (eventueel 085-427784j. vrijdag 22 november 1985

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1985 | | pagina 7