Nieuwe premiestruktuur pakt voordelig uit voor goede weggebruikers Heeft een inzittendenverzekering wel zin? Jaarnota 1986 Samenvatting premiewijzigingen 1986 fden hollanderlaan 10 tel: 01100-24000 Bij VERZEKERINGEN ZLM staat hoog in het vaandel geschre ven "Lage premie en snelle servi ce!" Al 34 jaar maken wij deze leuze waar en ook in de toekomst zullen wij dit blijven doen! Wij kunnen u deze toezegging doen omdat onze kosten uiterst laag zijn en onze portefeuille ge zond is. Gezond willen wij het houden. Vandaar een kritisch ak- septatiebeleid. Gezond blijven wij ook wanneer de leden hun betrokkenheid uiten door het aanvaarden van een stuk je eigen verantwoordelijkheid (lees: eigen risiko). Een onderzoek heeft uitgewezen dat een kleine aanpassing in onze premiestruktuur van de Motor voertuigenverzekering wenselijk is geworden. Wat is.er aan de hand? In Midden- en Oost-Brabant (verstedelijkt gebied) ligt het schadecijfer aanzienlijk hoger dan in Zeeland en West-Brabant. Andere verzekeraars hanteren al jaren verschillende tarieven in deze gebieden. Verzekeringen ZLM van oorsprong werkzaam in Zeeland en West-Brabant, han teerde tot nu toe één laag tarief in haar gehele werkgebied. Zij kon dit doen omdat het aan deel in Midden- en Oost-Brabant gering was. Het hogere schade cijfer aldaar beïnvloedde het to tale cijfer slechts in geringe mate. Maar juist door ons uiterst lage tarief groeiden wij in Midden- en Oost-Brabant als kool. Daarmee groeide ook het negatieve scha- deaandeel. De omvang kunnen wij nu niet langer meer verwaar lozen. Reden - waarom het be stuur besloten heeft een premie differentiatie toe te gaan passen. De basispremie (voor donateurs) in het gebied Midden- en Oost- Brabant zal nu één vijfde boven dat van Zeeland en West-Brabant komen te liggen. Een algemene premieverhoging is jaren achterwege gebleven. Mooier nog, regelmatig werd premierestitutie gegeven. In al die jaren zijn de prijzen wel om hoog gegaan en daarmee het ge middelde schadebedrag. Boven dien neemt het aantal schades drastisch toe. De oorzaken hier van heb ik u al eerder vermeld. Die toegenomen schadelast kan alleen maar uit de premie worden betaald. Ergo: de premie moet omhoog. Maar we vinden tegelijk dat de goede rijder hier niet de dupe van mag worden. Het Bestuur heeft nu besloten de premie van de motorvoertuigen (bonus/malus groep) met 5% te verhogen. Maarde maksimale no-claimkorting eveneens te ver hogen met 5% tot 65%! Dit betekent voor goede rijders een premieverlaging! (In Zeeland en West-Brabant). Nog een meevaller De ZLM heeft besloten de dona tie te verlagen. Vorig jaar bedroeg deze 3,75% over de bruto-auto- premie. Voor 1986 is zij vastgesteld op 3.5% in Zeeland en West-Bra bant. In Midden- en Oost-Bra bant bedraagt zij slechts 3%. Aan de hand van een rekenvoor beeld laten wij zien hoe een en ander uitpakt. Jeugdigen Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst! Een uitspraak waar ver zekeraars wel eens wat moeite mee hebben. Getuige het feit dat voor jeugdigen een toeslag geldt (tot 24 jaar 30%). Het bestuur heeft besloten een versoepeling toe te passen. De nieuwe toeslagregeling vindt u in de samenvatting. Bromfietsen Alle verzekeraars in Nederland hebben gekonstateerd dat de premie niet meer voldoende is. Een algehele premieverhoging is daarom voorgesteld. Met name premie maks.korting donatie te betalen 1985 1986 1986 ZLD-f Brab ZLD W.Br. M+O.Br. 1000.00 1050.00 1260.00 600.00 682.50 819.00 400.00 367.50 441.00 37.50 36.75 37.80 437.50 404.25 478.80 een algehele verhoging op de autopremies van 5% een ekstra verhoging op de autopremies in Midden- en Oost- Noord-Brabant van 20% een verhoging van de maksimale no-claimkorting van 60% naar 65% een verhoging van de W.A.-premie voor bromfietsen met een ka- taloguswaarde van meer dan 1.999,- naar 120, een verlaging van de Z.L.M.-donatie naar 3,5% in de Zeeuw se/West-Noord-Brabantse regio en naar 3% in Midden- en Oost- Noord-Brabant een jeugdigentoeslag als volgt: 18en 19 jaar - 30% toeslag; 20 en 21 jaar - 20% toeslag; 22 en 23 jaar - 10% toeslag een verhoging van de A.V.B.-premie als volgt: bedrijfsgrootte akkerbouw/fruit weide/gemengd minder dan 10 ha 89,- 104, 10 tot 20 ha 104,- 119, 20 tot 30 ha ƒ119,- ƒ139, meer dan 30 ha 139,- 169, verhoging van de minimale eigen risiko's bij de A.V.P.- en A.V.B.- verzekeringen van 50,- tot !00,— en in geval van opzicht van 100.- naar 150,— de Z.L.M.-korting Z.H.V. voor 1986 wordt 6% regio Zeeland en Westelijk Noord-Brabant omvat de postkodes 4300 t/m 4699; regio Midden- en Oost Noord-Brabant omvat de overige postkodes binnen ons werkgebied H. Doeleman de bromfietsen boven de 2000,00 (versnellers) blijken een hoog risiko te zijn. De schade overtreft hier ruim 1 Zi maal de premie! Verzekeringen ZLM heeft beslo ten de premie te verhogen naar 120,00 (was 78,00). Aansprakelijkheid verzekering partikulieren en bedrijven (AVP en AVB) Het minimale eigen risiko gaan wij verhogen met 50.00. Dit komt hierdoor dan op 100.00; een bedrag waarvan wij vinden dat ieder dat best zelf kan dragen. Hiermede voorkomen wij dat kleine schades op U moeten wor den afgewenteld middels een premieverhoging. De premie van de AVB moet iets omhoog. In de samenvatting ziet u de nieuwe tarieven. Ziektekostenverzekering Met onze kollega Z.H.V. te Goes hebben wij een overeenkomst, waarin o.a. is vastgelegd dat onze leden een korting op de jaarpre mie ontvangen van 7%. Deze ho ge "rente"-korting kon gegeven worden omdat we in de afgelopen jaren een hoge rentestand had den. Nu de rente aanzienlijk is gedaald is een aanpassing van de korting noodzakelijk geworden. Voor 1986 is zij vastgesteld op 6%. Altijd nog een mooie korting! ZHV heeft onlangs een leeftijds afhankelijk tarief gelanceerd. Meer daarover leest u in een uit gebreid artikel in deze krant. Er staat nog veel meer verzeke- ringsnieuws dat zeker de moeite waard is gelezen te worden. De heer J. Cevaal schrijft hier voor de laatste maal. Op 13 de cember zal hij afscheid van ons nemen. U kunt hem de hand ko men drukken op de receptie in "Terminus" te Goes. Prolongatienota 1986 Medio december valt de nota bij u in de bus. Wilt u alles goed le zen en direkt betalen, bij niet tijdige betaling volgt onherroep- pelijk royement. Daar zijn wij zeer strikt in. Tot slot nog een advies. Pak uw polissen eens bij elkaar en stap naar onze vertegenwoordiger bij u in de buurt of kom naar ons kantoor te Goes. Onze adviseurs zijn graag bereid alles met u door te nemen, opdat u goed verzekerd bent. Verzekeringen ZLM uw partner voor zekerheid H. Doeleman HZN Deze vraag komt vooral naar vo ren bij diegenen, die veronder stellen dat bij een autoverzeke ring de inzittenden al verzekerd zijn. Deze veronderstelling is echter niet helemaal juist. Bovendien is er wat dit risiko be treft geen enkel verschil tussen een W.A.- of een All-Risksverze- kering. Een All-Risks verzekering dekt naast de W.A.-schade (scha de aan derden) ook de schade aan de auto. Wanneer u een ongeluk overkomt door uw schuld, dan zijn uw inzit tenden door de autopolis gedekt tot een bedrag van maximaal 5.000.000,— per gebeurtenis. Hier bij moet men er echter rekening mee houden dat dit niet betekent dat de schade-lijdende inzittende steeds van de W.A.-verzekering schadever goeding zal ontvangen en wel niet in de volgende gevallen: a. als u wel schuldig bent, maar uw passagier niet als derde be schouwd kan worden (vrouw, kinderen); b. als er geen sprake is van schuld, noch bij u, noch bij een ander; c. als de bestuurder zelf schade lijdt; d. als ,de schuld bij het slachtoffer zelf ligt; W. de Fouw tenden op zijn plaats. Alleen deze verzekering geeft altijd recht op ver goeding van schade die de inzitten den lijden na een ongeval met de verzekerde auto, ongeacht de schuldvraag en ongeacht de familie verhouding. U kunt deze verzekering alleen af sluiten op een voertuig dat bij ons verzekerd is. De inzittendenverzeke ring is dus gekoppeld aan het voer tuig. U kunt kiezen uit drie kombinaties, de bedragen gelden per inzittende. Per auto zijn vier inzittenden (inkl. bestuurder) verzekerd. De verzekering keert uit bij overlij den of bij blijvende invaliditeit. uitkering: A. Overlijden B. Blijvende invaliditeit Premie per jaar I 15.000,- ƒ45.000,- 20,- Ii 20.000,- ƒ60.000,- 30,- III ƒ25.000,- ƒ75.000,- 40,- e. als de schuld wel bij een ander ligt, maar deze niet tot betalen in staat is; f. als u onderweg pecht heeft ge kregen en uw passagier u helpt met de (nood-)reparatie en tij dens deze werkzaamheden een ongeval overkomt. Vooral voor zulke gevallen is een Ongevallenverzekering voor Inzit- Uit het bovenstaande blijkt ons in ziens dat de Ongevalleninzittenden- verzekering wel degelijk zin heeft! Voor nadere inlichtingen kunt u bel len met de polisafdeling van de O.V.M. van de Z.L.M.telefoon: 01100-38880. W. de Fouw polisafdeling Zoals u elders in het verzeke- ringsnieuws heeft kunnen lezen krijgt u binnenkort weer uw nieu we nota voor het jaar 1986. Wij verwachten dat deze nota in de tweede helft van december bij u in de bus zal vallen. Ieder jaar krijgen wij na het ver sturen van de nota's weer vele te lefonische vragen met als gevolg dat de telefoonlijnen vaak over bezet zijn en u soms wel een hele dag moet proberen om ons te be reiken. Om deze problemen te voorko men volgen hier een aantal tips: Lees a.u.b. altijd heel goed het stencil wat bij uw nota zit. In dit stencil staan veel belang rijke mededelingen die vaak al antwoord geven op uw vra gen. Als dit niet het geval is dan kunt u - telefonisch of schriftelijk - kontakt opnemen met uw Vertegenwoordiger, wiens naam, adres en tele foonnummer op uw jaarnota staan afgedrukt (rechts boven). Indien uw verzeke ring niet via een tussenper soon loopt, dan staat rechts boven op de nota het adres en telefoonnummer van ons kantoor in Goes, waarmee u zich in verbinding kunt stel len. Wij verzoeken u zeer drin gend nooit de jaarnota terug te sturen. Wij kunnen nl. niet C.A. Toorenaar een nieuwe nota opsturen. Indien er een fout gemaakt is op de jaarnota dan kan deze hersteld worden door een wij zigingsnota welke u dient te verrekenen met de jaarnota. U dient daarom uw jaarnota altijd goed te bewaren omdat u anders niet kunt berekenen welk bedrag u dient te betalen na ontvangst van een wijzi gingsnota. Wilt u de adresgegevens en vooral de postcode op de nota goed kontroleren? En kontro- leert u ook het kenteken van de auto. Eventuele onjuisthe den kunt u doorgeven aan uw vertegenwoordiger. Wij kun nen dan de exakte gegevens in ons bestand opnemen. Als u, voor u belt, even aan deze tips denkt kunt u veel problemen voorkomen. C.A. Toorenaar vrijdag 22 november 1985 i

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1985 | | pagina 6