verzekeringen Onderhoud van drinkputten Bewaar aankoopnota's voor vergoeding geluidsapparatuur bij diefstal uit auto's!! Zlm ertje OOGST U SNEL! MET EEN f. den hollanderlaan 10 tel: 01100-24000 Bestrijdingsmiddelen, hamer er op nooit laten slingeren, kast op slot!!! Met Lekkerlander als vroege aardappel altijd succes In de teelt een milieu-vrien delijk gewas. En bij de consument een feestmaal. Kleine landschapselementen U bent gewend op deze plaats een artikel aan te treffen over één bepaald onderwerp. Van deze gewoonte willen we een keer afwijken omdat er een aantal dingen van gevarieerde aard zijn die u dient te weten. Geluidsapparatuur De laatste tijd bent u, op velerlei wijze, wellicht tot vervelens toe, ge- konfronteerd met de bezorgdheid van verzekeraars over de toename van het aantal diefstal-schades. We zullen hier dan ook maar niets meer aan toevoegen. Wel vraagt een ander facet van dit gebeuren de aandacht, nl. de schadevergoeding. U heeft waarschijnlijk wel eens het verhaal gehoord van de reisverzekeraar die verzuchtte dat hij meer brillen en fototoestellen had vergoed dan er ooit verkocht waren. Welnu, met een variant op deze verzuchting en een zelfde mate van overdrijving zouden we kunnen stellen dat er een groter bedrag aan gestolen geluidsappara tuur is uitgekeerd dan er ooit aan nieuwe apparaten is verkocht. Wel licht zult u nu de opmerking maken dat er meer duurdere radio's worden gestolen dan goedkope en dat is na tuurlijk ook zo. Echter, hiermee is slechts gedeeltelijk verklaard dat de opgegeven waarde van de gestolen geluidsapparatuur vele malen groter is dan de gemiddelde verkoopprijs van deze apparaten. Helaas hebben onderzoeken aange toond dat in een (vrij groot) aantal gevallen door verzekerden wordt ge meld dat er een duurdere radio e.d. is gestolen dan er daadwerkelijk ont vreemd is. Aankoopnota's kunnen dan meestal niet worden overlegd. Deze zijn weg, of men heeft nooit een nota of garantiebewijs gekregen, enz. enz. Nu gaan we ervan uit dat u er geen probleem mee heeft als uw premie wordt aangewend om een andere verzekerde zijn werkelijk ge leden schade te vergoeden. Echter, we veronderstellen dat u er, op zijn zachtst gezegd, enige moeite mee heeft dat diezelfde premie door ons wordt uitgegeven om uw mede-ver- zekerde in staat te stellen een radio van 1.000,— te kopen, terwijl er één gestolen is die 400,— heeft ge kost. Welnu, om hiervoor te waken hebben ook wij, in navolging van andere maatschappijen, de volgende onsympathieke maatregel moeten nemen: Indien uit een auto geluidsappara tuur wordt gestolen zal verzekerde d.m.v. originele nota's en/of garan tiebewijzen moeten aantonen welk merk en type is ontvreemd en waar en tegen welke prijs het gestolene is aangeschaft. Indien een verzekerde hiertoe niet in staat is zullen we de dagwaarde vast stellen op ƒ250,— tenzij aannemelijk is dat deze minder is. Toegegeven, het klinkt niet ple- Meeuwsen zierig, en wellicht zullen enkele goe den onder de kwaden lijden, maar we menen dat het onze plicht is zorgvuldig met uw premie om te gaan en daarom kunnen we niet an ders handelen. Onnodig te zeggen dat we er bij u op aan willen dringen aankoopnota's en garantiebewijzen goed te bewaren. Dit laatste is trouwens ook van be lang bij andere verzekeringen. Ook indien u schade meldt op bijv. uw brandpolis zullen we u vragen de ori ginele aankoop-nota te overleggen. Naar wij aannemen zult u, als kor- rekte verzekerde, begrip en waarde ring voor ons standpunt hebben. Alarminstallaties Wij maken u er nogmaals op attent dat u tot 31 december a.s. kunt pro fiteren van deze aktie, die inhoudt dat u 20% van de kosten van een dergelijke installatie van ons vergoed krijgt. Voor alle duidelijkheid: Dit geldt voor auto's die "all-risks" ver zekerd zijn. NOVUS?Ruitreparatie Ook willen wij nogmaals wijzen op de mogelijkheid dat u bij ruitschade in sommige gevallen de ruit kunt la ten repareren en dus niet hoeft te vervangen. In 'een dergelijk geval heeft u geen eigen risiko. De schade wordt dus volledig vergoed. Daar naast is het natuurlijk ook voor ons een stuk goedkoper, zodat het mes aan twee kanten snijdt. Voor nadere inlichtingen (bijv. adressen en repa rateurs in uw omgeving) kunt u bel len met Mej. Poortvliet (01100-38233 of Mej. Verbeemen (01100-38242). U hoeft niet bang te zijn dat het mislukt, zowel de Novus-Centrale als wij geven u garantie. Nieuw schade-jaar Op de schade-afdeling hebben wij reeds Oud en Nieuw gevierd, al ont braken de oliebollen. Voor u is van belang dat schades die na 1 novem ber plaats vinden in het schadejaar 1986 vallen. Zij zijn dus niet van in vloed op de nota die u krijgt voor 1986 doch zullen eerst worden ver werkt in de rekening voor 1987. Tenslotte: Onder invloed van het mooie na- jaars-weer heeft het ongunstige schadeverloop van de motorvoertui gen zich enigszins hersteld. Over de ontwikkeling van de brand schade zijn we tevreden, terwijl het zelfde geldt voor de A.V.P. en de A.V.B. We kunnen dus toch nog optimistisch eindigen. H. Meeuwsen VOOR AGRARISCHE taxa ties en bemiddeling: Mijs On roerend Goed, Postbus 27, 3247 ZG Dirksland, tel. 01877-1309. TE KOOP: Gebruikte beton- klinkers 8 cm dik, kleur hei de/paars. direct leverbaar. Pekaar Bestratingsmaterialen b.v. 01131-2069. Yerseke. 9C Voor slechts enkele guldens ie dere week over de vloer bij ak kerbouwers, veehouders, tuin ders, fruitkwekers, toeleve ringsbedrijven en landbouw- mechanisatiebedrijven in Zee land en Noord-Brabant. Ruimte voor uw tekst: Knip deze bon uit, sluit het verschuldigde bedrag voor een normaal ZLM-ertje tot 10 woorden 6,90 elke woord meer 69 cent, of voor een maxi-ZLM-ertje tot 10 woorden 13,80, elk woord meer 1,38 in de vorm van bank- of girocheque t.n.v. Uitgeverij Vink b.v., Axel in en wij plaat sen uw tekst nog dezelfde week, mits deze dinsdagmorgen met de eerste post in ons bezit is. U kunt deze bon nog ongefrankeerd zen den aan: Antwoordnr. 8, 4560 VL Axel. ALFA - FEED voercomputer, de juiste beslissing, inform. 01658-2251, H. Bruyn 01100- 11042. Ook voor grupstallen. DE VEILINGEN van 26-11 plus 17-12 komen vanwege gezondheids- en organisatori sche redenen te vervallen. Piet Spoor, Kleibergsestraat 32, 4266 GC Eethen SWTNGFOGwërnëvëï apparatuur tevens reparatie- afdeling en onderdelenvoori ziening. Importeur: G. Bras Zoon BV te Fijnaart. 01686- 2856. GEVRAAGD: Akkerbouw- en weidebedrijven voor be middeling bij aan- of verkoop. MIJS ONROEREND GOED, Postbus 27, 3247 ZG Dirksland, tel. 01877-1309. MENGMESTPOMPEN EN silo's. Diverse capaciteiten, fa. v. Eekeren Wouw, 01658-2251. Vert. H. Bruyn 01100-11042. FERM.LASAPPARATEN - kompressors - Haakse slijpers - gereedschappen - boren - hamers enz. 30% vaste kor ting. Tevens 2e hands Snuf- felhal. Compressors enz. enz. Electrolux Enrgie vriezers, Bosch, Liebherr. Miele AEG koelkasten, - wasmachines, drogers enz. P.V.C. buizen 50% korting. Dekbedden lA prijzen. Snackhal: 10 kg kip- pepoten 47,50. D. Nijssen Delta Farm levert al 16 jaar tegen de scherpste prijzen 6 x 24 uur service 01131-1979. Bel vrijblijvend - Yerseke. KIPPE- EN varkensdrijfmest, vl.bare schuimaarde, incl. verspreider, mestdistributie Kurstjens, vert. A.C.v. Nieu- wenhuijzen, Steenbergen, tel. 01670-65284. TE KOOP GEVRAAGD: 5- voets graszaad zwadverlegger en Cramer aardappelpootma- chine type SD 2-rijer enkele band met lange lepels: Tel.: 01185-2918. TE KOOP: Lely rotereg 3 m.; Rumptstad ploegen 2- en 3- schaar. Ransomes 1- en 2 schaar. Spijkstaal wagen 4 ton. Hiassia zaaimachine, 3m 21 pijpen. Kruger hydr. kraantje voor in de lift. Voorlader voor Ford 4000. Vicon maaier 165. Div. Kooi- wielen 11-36 en 11-28. Nieuwe triltand cultivators met ver- kruimelrol 3 m. 1750,— Nieuwe grondschaven 2.50 m breed 850,- Busatis dub bele messenbalk. P.Z. Strela en P.Z. H.S. 360 hooimachi- nes. Giertank 3100 L. K. van Houte Polderweg 2, Kruinin- gen, tel. 01130-2580. SLACHTKUIKENSTROOI- SELMEST MET gegaran deerde gehaltes! De Gewas beschermer van der Wal b.v. 01877-1200-1321 -2935 Vroeg rooibaar, lang houdbaar, hoge opbrengstea Sterk tegen alle ziekten en knol gebreken (zelfs mis vormde knollen zijn onbekend). Een Lekkerlander- veld hoeft u niet te sproeien tegen phytophthora-rot (de z.g.n. aardappelziekte). Groeit op alle grondsoorten, op natte en droge percelen, snel en gezond. Want ze zijn werkelijk overheerlijk van smaak (de Lekkerlander erfde die smaak van het 'Botergeeltje) Schilt gemakkelijk zonder pitten. Bloemia en toch vast in de kook, bakt prachtiq geeL Is ook erg geliefd bij volkstuinders om z'n probleemloze teelt zonder bestrijdingsmiddelen en z'n geringe eisen aan de grond soort, ontwatering etc Ligt op veiling en aan de deur steeds in de hoogste prijsklasse. Pootgoed, in iedere maat, is nü beschikbaar bij uw pootgoedleverancier. ^^ardappeler^lsrtaktatie^^ A l eerder is wat geschreven over de financiële bijdrage die de Stichting Landschapsverzorging Zeeland kan geven voor het onderhoud van kleine landschapselementen. Eén van die elementen is de drinkput. Om een drinkput in goede staat te houden is het noodzakelijk dat af en toe de op de bodem gevormde bagger uit de put verwijderd wordt. SLZ heeft in oktober een tiental drinkputten in West Zeeuws- Vlaanderen kunnen laten op knappen. De eigenaren/gebrui kers van deze putten zijn bena derd door de stichting met de vraag of zij bereid waren om hun put schoon te laten maken. Nadat zij hun toestemming daarvoor hadden gegeven, heeft SLZ voor het werk een loonwerker in de arm genomen. Hij baggert de putten uit met een hydraulische kraan (een "atlas"). De kosten van het uitbaggeren zijn voor re kening van SLZ. Diverse grond gebruikers hebben zelf zorgge dragen voor de afvoer van de vrijkomende bagger. Meestal spreidden zij deze bagger uit over een bouwlandperceel. In enkele andere gevallen was het niet no dig om de bagger af te voeren. Ze wordt dan in een strook rond de put in een dunne laag uitgespreid. De atlas haalt de bagger uit de put tot op de vaste ondergrond. Soms, bij al ver dichtgeslibte putten, wil dat zeggen dat er en kele tientallen kubieke meters bagger verwerkt moeten worden. Er moeten dan al snel zo'n 3 werkuren per put gerekend wor den. Na het uitbaggeren kan de drinkput weer een flink aantal jaren mee als leverancier van drinkwater voor het vee. Het is niet zo vaak noodzakelijk om een put helemaal uit te baggeren. Soms kan ook volstaan worden met het af en toe verwijderen van de. in de put aanwezige planten (zowel water- als oeverplanten). -Als dat bijvoorbeeld eens in de twee jaar in het najaar gedaan wordt dan wordt de vorming van bagger in de put vertraagd. Je ziet dan de oeverkant langzaam maar zeker in de put verdwijnen. Wanneer een put gedeeltelijk wordt afgeschermd door een af rastering dan wordt dit dicht- trappen grotendeels voorkomen. Schoonmaken zal dan minder vaak nodig zijn. Enkele van de nu schoongemaakte putten zullen op verzoek van de gebruiker gedeel telijk worden afgerasterd om dat dichttrappen tegen te gaan. In een volgend artikel zal wat meer verteld worden over voor komen en betekenis van de drinkput in Zeeland. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de stichting. - Kantoor: Grote Markt 28 te Goes, tel. 01100-30936. - Sjaak Herman, Kloosterstraat 16 te Sluis, tel.01178 - 1744. De bagger wordt rond de put uitgespreid 10 vrijdag 22 november 1985

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1985 | | pagina 10