VOO It m: N0 Vit OIIW V Kantklosdag p.j. zuid geluid C. VERMEULEN BV Afscheid nemen - beginnen P.J.Z. - H.B.: Aktief winterprogramma Boerin zijn in streek en maatschappij S O S West Zeeuws Vlaanderen redaktie Peter Risseeuw Omgaan met de trekker Gebruikte machines en werktuigen: Vicon schudegge Vicon schudegge Vicon schudegge Leley Terra 2 wagens 2 stro-wagens 1 stro-transporteur 1 beregeningpomp 1 Strela hooimachine 21 en 25 tands triltand 2 cultivatoren 2 sproeimachines Dubex 1 sproeimachine Cebeco 2 sproeimachines Urgent 2 Cappon 5 schar stoppelploegen 1 Cappon 6 schar stoppelploeg 1 Rumptstad 6 schar stoppelploeg 1 Ransomes 3 schar wendploeg 1 Rumptstad 3 schar DW 41 Demo ploeg Diverse Rumptstad - Niemeier - Huard en Ransomes 2 scharploegen Mechanisa tie bedrijf onder redaktie van de Reaktiekommissie Bond van Plattelandsvrouwen voor Zee land en Brabant Redaktieadres: Mevr. P.J. de Rooy-Janse Chezeeweg 18, 4424 ZG Wemeldinge De "kantklosdag" op 19 september mocht 21 deelneemsters welkom heten, waarbij de 5 leden van de organiserende handwerk kommissie. De 6 deelneemsters, die nog geen lid van de BonjJ zijn, voelden zich ook erg thuis in dit gezelschap. Alle deelneemsters konden reeds klossen en de "vak-termen" klonken hen dan ook zeer vertrouwd in de oren. Voor ieder was er een kantklosbrief met 4 verschillende bladeren be schikbaar. Ze kozen daar allen 1 uit en maakten een begin onder leiding van mevrouw J.P. Gijsberts-Boekestein. De bedoeling is dat ze het thuis afmaken en dat de resultaten op de voorjaarsvergadering, 20-3- 1986 worden getoond. Hebt U ook het interview gelezen in deze rubriek van 30 augustus 1985? Het was goed zoals deze twee dames dat samen maakten. We weten nu hoe mevrouw de Regt haar 6 jaar als redaktrice ervaren heeft en hebben tevens kennis kunnen maken met haar opvolgster, mevrouw de Rooy- Janse. Om te beginnen mijn grote bewon dering voor de wijze waarop me vrouw de Regt de rubriek "Voor de Vrouw" steeds heeft verzorgd. En hoewel er afscheid van haar is geno men op de Prov. Voorjaarsvergade ring in Goes en door de pers-kom missie waar ze zoals het interview ons laat weten zo prettig mee sa menwerkte, wil ik als lid van de af deling Noord-Beveland (mevrouw de Rooy hoopte dat er ook eens een lid uit een afdeling iets zou schrijven) mevrouw de Regt danken voor het vele werk wat ze vele jaren voor de Bond van Plattelandsvrouwen deed. Ze was 2 maal 6 jjjar presidente van de Afd. N. Beveland en 6 jaar pro vinciaal presidente van Zeeland en dan nog 6 jaar redaktrice van de ru briek "Voor de Vrouw". De regel in ons Bondslied: "Wij streven hand in hand en maken sterk onze bonden" is op haar zeker van L.J. de Regt-van Maldegem toepassing. Dit jaar in mei vierde de afd. N. Beveland het 50 jarig bestaan en in de feestkommissie had me vrouw de Regt.een grote inbreng. Ze nam de korrespondentie voor haar rekening, maakte schetsjes en pre senteerde het geheel. Alles wat ze doet doet ze op haar eigen beschei den wijze! Op de vraag van mevrouw de Rooy "wat zijn je hobby's", kwam het le zen en tuinieren. Ze neemt al jaren deel aan de leeskring en wat tuinie ren betreft, ze kent elk plantje ook bij de Latijnse naam en haar tuin is een lusthof. Haar antwoord op de vraag wat het moeilijkste was: "Hoe krijg ik de ru briek weer vol", daar heb ik alle be grip voor want een week is maar zo kort om steeds te speuren naar een onderwerp en daarover een verant woord stuk te schrijven of te laten schrijven. Maar ze slaagde er feilloos in! Alles wat mevrouw de Regt deed voor de Bond deed ze naast de zorg voor haar gezin en hun bedrijf. 4 opgroeiende studerende dochters en hart voor het landbouwbedrijf waar ze ook zeer in meeleeft en denkt en helpt. Een echtgenoot die begrip heeft voor de funkties van zijn vrouw zodat ze op volle medewerking van haar gezin kon rekenen. Toch zal ze het missen zegt ze in het interview, begrijpelijk! Als straks de dochter met haar gezin weer terug is naar Amerika en de grote drukte op het bedrijf weer wat over is zal het stiller worden. Het is vreemd om een ander adres boven de rubriek te zien, maar me vrouw de Rooy zal zeker ook trouw gelezen worden. We hopen mevrouw de Regt dat je nog heel lang lid blijft van de afde ling N. Beveland, maar daar ben ik wel van overtuigd gezien de aanwe zigheid bij de bijeenkomsten en an dere aktiviteiten. Zomaar een lid. Het was warm in de vergaderzaal van de Z.L.M. en ieder was zeer gecon centreerd bezig. De gesprekken be perkten zich tot o.a.: "bij welke speld heb jij dat paar ingehangen" e.d. Na het klossen was dat wel anders, maar wel is duidelijk dat het een techniek is die de beoefenaarster heel sterk bezig houdt. Het enthousiasme straalde er af. Rondkijkende zie je dat het beslist niet nodig is om me teen een echt (duur) kussen aan te schaffen. Een rond of vierkant stuk piepschuim is ook heel goed te ge bruiken. Het is veel lichter in gewicht wat om mee te nemen een enorm voordeel is. Enthousiast Deelnemers kwamen uit alle delen van Zeeland, verder weg en heel dichtbij. Aan het slot van de dag werden een 5 tal vragen voorgelegd. De eerste vraag: Hadden jullie eer der zo'n dag willen hebben? Wat kan je daar nu nog aan doen, maar zo ja, waarom is de vraag dan nooit gesteld? Antwoord van de groep: nooit aan gedacht! 2e vraag: Willen jullie op zo'n dag alleen klossen of ook nog iets anders doen? Antwoord: liefst alleen klos sen en evt. patronen uitwisselen. 3e vraag: is er behoefte aan andere aktiviteiten? Antwoord: we zijn al lid van een kantkloskring maar een ge zamenlijk museumbezoek zou wel fijn zijn. 4e vraag: is er behoefte aan de op richting van een groepje? Antw.: Nee, maar wel weer een dag als van daag. 5e vraag: hoe vond U deze dag? Antw.: gezellig - leerzaam - goed - voor herhaling vatbaar! De handwerkkommissie kan terug zien op een zeer geslaagde dag. We hopen dat mede hierdoor het kant klossen weer ruimer in de aandacht zal komen en we op de komende voorjaarsvergadering een mooie in zending zullen kunnen bewonderen. Met veel dank aan mevrouw Gijs- berts werd deze eerste kantklosdag besloten. P.J. de Rooy-Janse Ook voor de verschillende PJZ's in de regio zit de zomerstop er weer op. De oogstwerkzaamheden zijn voor een aantal van jullie in volle gang, maar toch wordt er door de verschillende besturen al volop gewerkt aan de samenstel ling van een winterprogramma. Provinciaal is men ook aktief met vergaderingen van DB (dagelijks bestuur) en HB(hoofdbestuur). Afgelopen week werd er een HB- vergadering gehouden. De op komst voor zo'n eerste vergade ring was prima, nl. gemiddeld 2 vertegenwoordigers per aanwezi ge afdeling. Na enige tijd met een redelijk voltallig bestuur te hebben ge draaid ziet het er voor 1986 niet zo best uit. Namelijk 4bestuurs- sleden hebben te kennen gegeven er mee te stoppen. Daarom is het beslist nodig dat er enige nieuwe bestuursleden bijkomen. Nog steeds hebben zich geen nieuwe kandidaten aangemeld. Met een half bestuur kan onze vereniging echt niet funktioneren. Dit zou dus betekenen dat onze afdeling dan opgeheven zou worden, on danks dat er nog steeds aktivitei ten georganiseerd worden, waar we nog een hoop leden mogen begroeten. Daarom nogmaals een dringende oproep aan leden die hun vrije tijd nuttig willen beste den en mee willen helpen aan het Vrijdag 27 september 1985 besturen van onze afdeling. Een salaris kunnen wij je helaas niet aanbieden. Wel is er een geringe onkostenvergoeding aan verbon den. Je moet nu niet gaan den ken, dat is niets voor mij. Ieder een met een beetje goede wil en een positieve inzet, is geschikt voor plattelandsjongerenwerk. Je bent nog eens weg en je leert weer een hoop andere mensen kennen. Aarzel niet en bel eens even één van de bestuursleden voor nadere infornfalie. Wij zullen je graag helpen en eventueel met open armen in ons bestuur ontvangen. Wij bestaan dit jaar 40 jaar, zorg dat we nog minstens 40 jaar kun nen bestaan! Namens afdeling West Zeeuws- Vlaanderen, Peter Risseeuw De agrarische kommissie van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen voor Tholen en St. Philipsland orga niseert voor het komende seizoen enkele bijeenkomsten met het the ma: Boerin zijn in streek en maat schappij. Hiertoe wordt in een vijftal bijeenkomsten aandacht geschonken aan delandbouworganisatie (ZLM) het Waterschap' de ruimtelijke or dening. Hierna zullen twee lezingen worden gehouden over teelt en ren dement. Tot slot zal in dit seizoen, onder het thema oriëntatie agrari sche sektoren een ekskursie worden georganiseerd naar een modern melkveebedrijf in de omgeving en zal een uiteenzetting worden gege ven over de fruitteelt. De bedrijfsekonomische boekhoud- kursus "Rekenen voor beslissen" kan door omstandigheden niet doorgaan. Meer informatie kunt u krijgen bij het agrarisch kontaktlid van uw af deling of bij mevr. W. Boudeling-de Visser, tel. 01677-2572 De agrarische kommissie van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in Zeeuws-Vlaanderen organiseert voor het a.s. seizoen een kursus "Omgaan met de trekker". Deze zal wor-den gehouden in de Land- bouwpraktijkschool Prins Willem te Schoondijke. Deze kursus zal wor den gegeven (bij voldoende deel neemsters) op 21,22,23 en 24 januari 1986 van 08.30 tot 17.00 uur. Opge ven voor 1 november bij mevr. P. v. Drieltel. 01171-1465. Jonge agrarische vrouwen Na wat algemene zaken (notulen vorige vergadering, mededelin gen enz.) volgde er een toelich ting door Karin van Herwaarden van het ZAJK op het projekt Jonge (a.s.) Agrarische Vrouwen. Na een aantal hieraan voorafge gane interviews onder zo'n 30 vrouwen zal dit projekt vervolgd worden met een aantal regionale studie-avonden (o.a. de kursus "Veiligheid in de landbouw"). De onderwerpen voor deze avonden zijn uit de vraaggesprekken voortgekomen. Een aantal mensen heeft zich al opgegeven om hieraan mee te helpen, maar nog meer deelne- mers/sters zijn van harte welkom. Heb je zin om te helpen of te ko men geef je dan op bij je afde lingsbestuur. Niet alleen voor dit projekt wor den mensen gevraagd, maar ook de toneelkommissie zou best nog wat medewerkers kunnen ge bruiken. Tot nu toe wordt elk jaar een provinciale toneelkompetitie georganiseerd en de diverse af delingen die een toneelavond or ganiseren zouden het leuk vinden om weer hieraan mee te doen. Dus, mensen geef je op. Aktief Als je zo het bovenstaande leest zou je denken dat men niet zo gauw bereid is om aan een akti- viteit te werken, maar het tegen deel is^ver het algemeen het ge val. Regelmatig worden er (o.a' pro vinciale) aktiviteiten georgani seerd en steeds blijken er mensen te zijn die zeggen: Nou, het lijkt me leuk om daaraan mee te wer ken, want zo leg ik nieuwe kon takten en hoor ik hoe andere af delingen e.e.a. organiseren. Voor het komende seizoen staat er bij de diverse afdelingen en ook provinciaal weer van alles op het programma. (Denk maar aan volleybaltoernooien, bowling- en toneelavonden, droppings enz.). Tot ziens op een van die aktivi teiten. Marian van Riet - de Wilde Advertentie 3.00 mtr. met rol 4.50 mtr. met rol 4.30 mtr, zonder rol 3.50 mtr. met rol zwaar type met graanbak met electro motor met 450 mtr. buis en sproeiers 9 tands 18 en 24 mtr. 15 mtr. 21 mtr. Tractoren c- Werktuigen Hennequinstraat 1 Oostburg, tel. 01 1 70-3255 Axel: Crijnssenstraat 1tel. 0.1 1 55-1 845 Vert.: T. de Jonge, tel. 01 170-3071 17

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1985 | | pagina 17