gropatax Demonstratie Spitmachines en Spitmachine-zaaikombi- naties te Wilhelminadorp 9Czlm Landbouwschap: Aanpassing overgangsregeling landbouwvrijstelling nodig Vleesveeplan, een alternatief voor de melkveehouder Inhoudsopgave: In verband met het tijdig klaarmaken van het blad. kunnen na dinsdag 15 uur. geen agendaberichten meer worden opgenomen. R Accountantsunie (boekhoudburo) der Z.L.M. tel. 01100- 15710 (Goes) tel.01180- 11451 (Middelburg) tel. 01170 - 4285 (Oostburg) tel. 01640 - 43350 (Bergen op Zoom) tel.01665 - 2604 (St. Annaland) tel.01110- 6051 (Zierikzee) FIJN AART: vrijdag 27 september a.s. van 11.30-13.00 uur, Hotel "De Graanbeurs". TERNEUZEN: \voensdagJ8 september in Grand Hotel Rotterdam Nieuwendijk: donderdag 19 september a.s. 11.00-12.00 uur, Café de Pelikaan. Onderlinge Verzekeringsmaatschappij van de ZLM Pb. 70 - I den Hollanderlaan 10 4460 BA Goes tel. 01100 - 24000 m Landbouw huis - Grote Markt 28 - Goes. Dinsdagmiddag van 14.00- 17.00 uur de heren J. Zuidweg en J. van Nispen Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen. De heer Vroegop heeft i.v.m. vakantie geen zitdag op de volgende donderdagen: 26 september, 3 oktober en 10 oktober. Sociaal Ekonomische Voorlichting (SEV) van de Z.L.M. J. Markusse, hoofd voorlichting, tel. 01100 - 16838, G. Stap, tel. (voorlopig) 01100 - 21010, rayon Schouwen-Duiveland en Tholen en St. Philipsland. A.W. de Landgraat, tel. 01100 - 23473, rayon Noord- en Zuid-Beveland en Walcheren Mevr. L. Huisman, tel. 01100 - 30747, rayon Zeeland, A. Lindenbergh, tel. 01651 - 2082, rayon Brabant Mevr. G.T. Middelkoop - v.d. Ploeg, tel. 01685 - 2338, rayon Bra bant Rayon Zeeuws Vlaanderen: tijdelijke waarneming door collega SEV'ers, te bereiken via ZLM Goes, tel. 01100 - 21020 De hierboven vermelde telefoonnummers zijn de privénummers van de voorlich(st)ers. Overdag kunt u hen het beste proberen te bereiken op ons kantoor te Goes, tel. 01100 - 21010 of in Zevenbergen, tel. 01680 -27921. 6 Uitstel Nationale Ploegwedstrijden Het slechte weer van afgelopen zo merseizoen en de daarmee gepaard gaande verlate oogstwerkzaamheden hebben het bestuur van het Natio naal Ploegkomité genoodzaakt om de Nationale Ploegwedstrijden, die gepland staan op 6 en 7 september a.s., uit te stellen. De nieuwe data voor de Nationale Ploegwedstrijden zijn vrijdag 4 en zaterdag 5 oktober. Organisatorisch heeft het uitstel ook nogal wat gevolgen. Daarom gaan wij ervan uit, dat alle deelnemers en iedereen die zijn medewerking toe gezegd heeft voor 6 en 7 september ook op 4 en 5 oktober aanwezig kan zijn. Iedereen die op 4 en 5 oktober ver hinderd is willen wij vragen dit zo spoedig mogelijk aan het sekreta- riaat door te geven. Opening mengvoederfabriek ZON De nieuwe mengvoederfabriek van de Koöperatieve Landbouwvereni- ging ZON zal vrijdag 27 september a.s. officieel worden geopend door de president-direkteur van Cebeco- Handelsraad, drs. G. van den Berg. Tijdens deze opening zal, naast de heer van den Berg, ook de direkteur van de Z.O.N., de heer D. Kommer een inleiding houden en wel over de huidige positie van de onderneming en de funktie van de nieuwe fabriek in het licht van toekomstige markt ontwikkelingen. Op woensdag 25 september a.s. zal op het landbouwbedrijf van de Konink lijke Maatschap de Wilhelminapol- der bij Goes een erkende demonstra tie met spitmachine en spitmachine- zaaikombinaties plaatsvinden. In het zuidwestelijk zeekleigebied is de afgelopen jaren extra aandacht besteed aan faktoren die het opbren gend vermogen van de grond verho gen. Eén van de facetten die hierbij de aandacht had was de grondbewer king. Vooral de wieluitrusting en de hierbij ontstane bodemdrukken heeft velen aan het denken gezet. Een minimum aantal bewerkingen in het voorjaar leidt tot minder trek kersporen. Uitgangspunt moet dan zijn, dat in de herfst goed aaneenge sloten ploegwerk wordt geleverd zonder grote hoogteverschillen. Een aantal fabrikanten en handela ren is ingesprongen op deze proble matiek door het inzetten van spit machines. Enkele belangrijke pun ten die hiermede worden beoogd zijn: - een vlakkere en meer verkruimelde bovenlaag, Het Landbouwschap vindt het nood zakelijk een verandering aan te bren gen in het wetsontwerp tot wijziging van de landbouwvrijstelling voor de inkomsten- en vennootschapsbelas ting. Het Landbouwschap is van me ning dat het huidige wetsvoorstel van staatssecretaris Koning van Finan ciën onnodige kosten met zich mee brengt voor de boeren. Hét wetsontwerp betekent dat winst die gemaakt kan worden bij een toe komstige verkoop van agrarische grond en waarbij de grond een an dere bestemming krijgt (bestem mingswijzigingswinst) belast wordt. Staatssecretaris Koning heeft voor gesteld in het wetsontwerp een over gangsregeling uit te voeren. De voorstellen van de staatssecreta ris betekenen dat binnen een periode van twee jaar vanaf het moment van de intwerkingtreding van de wet een taxatie zal moeten plaatsvinden als er maar enigszins een aanwijzing is voor een mogelijke bestemmingswij ziging van de grond. Achterliggende gedachte is dat van de zijde van de overheid voorkeur wordt gegeven aan rechtszekerheid zodat iedere agrarische ondernemer weet waar hij aan toe is bij een eventuele reali sering van de bestemmingswijzi gingswinst. Jaarlijkse ploegwedstrijd West Zeeuws-Vlaanderen Op zaterdag 28 september a.s. orga niseert RAK - West Zeeuws Vlaan deren de jaarlijkse ploegwedstrijd om het ploegkampioenschap van West Zeeuws-Vlaanderen. Aanvang 13.00 uur. Door de heer J. Dieleman wordt een perceel beschikbaar gesteld. Dit is gelegen aan de Sluissedijk. Komende vanuit de richting Oost burg gaat men in Zuidzande linksaf, alwaar door middel van borden de weg wordt aangegeven. De ploegdemonstratie zal dit jaar verzorgd worden door Fa. Dhont uit Nieuwvliet. Door het bedrijfsleven en de RAK zijn aantrekkelijke prijzen beschik baar gesteld. De jury bestaat uit 6 personen, zodat men een objektief beeld krijgt van het geleverde ploegwerk. Opgave bij: M. van Vooren 01178-1644 en P. Hermans 01177-1959. Opgave is mogelijk tot uiterlijk 23 september a.s. Wij hopen veel deelnemers te mogen begroeten. - geen begin- en eindvoren op het perceel, - geen trekkerwielen in de voor, - combineren van spitten en winter tarwe zaaien, - betere benutting van de energie. De demonstratie biedt dë bezoeker de mogelijkheid zich hierop te kun nen oriënteren. Er zal worden ge werkt op kleigrond van 35-45% af- slibbaar. Het demonstratieperceel is vroeg ge rooid bietenland en gelegen aan de oostelijke zijde van de weg Goes- Zierikzee, 3 km ten noorden van Goes. De demonstratie begint om 13.00 uur en eindigt om 16.00 uur. Indien de demonstratie op woensdag 25 september 1985 niet kan door gaan, wordt deze uitgesteld naar vrijdag 27 september of woensdag 2 oktober 1985. Telefonische informatie over even tuele uitstel is mogelijk op de de monstratiedag via telefoonnummer 01806-14166. Eventuele uitstel zal op de demon stratiedag ook via de agrarische ra diobulletins van 06.40 en 12.26 uur worden bekendgemaakt. Het Landbouwschap vindt dat dit onnodige taxaties en dus veel kosten met zich meebrengt en is van mening dat achteraf aan de hand van alle bekende feiten eenvoudiger is te be palen aan welke periode - voor of na inwerkingstreden van de wet - de winst is toe te rekenen. In situaties waarbij het nu al zeker is dat er t.z.t. een bestemmingswijzigingswinst ge realiseerd gaat worden is het nodig dat een taxatie zo spoedig mogelijk kan plaatsvinden. Volgens het Landbouwschap is het ook niet mo gelijk om gezien het aantal hectares dat met een overgangsregeling is ge moeid, alle daarvoor in aanmerking komende grond binnen twee jaar te laten taxeren. Landbouwkundig onderzoek centraal bij opening nieuwbouw PAGV Lelystad Ter gelegenheid van de opening van de nieuwbouw van het PAGV te Le lystad op donderdag 24 oktober zal op deze dag ook een symposium plaats vinden met als thema: Landbouw kundig onderzoek, nu en in de toe komst. Bij de officiële opening zal o.a. aanwezig zijn ir. G.J.M. Braks, minister van Landbouw en Visserij. Tijdens het symposium zal ir. W.F.S. Duffhues, direkteur Akker- en Tuinbouw spreken over de taakstel ling, dè organisatie en de financie ring van het praktijkonderzoek. Hierna zal de direkteur Landbouw kundig Onderzoek, prof.dr.ir. D. de Zeeuw een inleiding houden over de invloed vanuit de maatschappij en wetenschap op het landbouwkundig onderzoek waarna de voorzitter van het Hoofdproduktschap voor Ak- kerbouwprodukten, dr.ir. M.P.M. Vos, een inleiding zal houden over de interesse van het agrarische be drijf^ leven voor het landbouw kundig onderzoek. EVO-voorlichtingsbijeenkomsten over vervoer en logistiek Onder het motto "Vervoer en logis tiek" zal de EVO, Algemene Verl aders- en Eigen Vervoer Organisatie, dit najaar een reeks voorlichtingsbij eenkomsten houden die de goede renstroom en de daarbij behorende technische toepassingen behandelen. Deze voorlichting vindt plaats in verschillende provincies en tijdens de nationale vakbeurs Logistica, die wordt gehouden van 25 t/m 29 no vember in de Jaarbeurs te Utrecht. Informatie 079 - 414641. Cursus Chips en elctronica voor vrouwen in Noord-Brabant De agrarische commissie van de Bond van Plattelandsvrouwen in Noord-Brabant organiseert op 24 september in Zidewinde te Sprang- Capelle een studiedag over de auto matisering op het agrarisch bedrijf nu en in de toekomst. Het is ook voor de vrouw goed om op de hoogte te zijn van de mogelijkheden die op ons afkomen. Ook dus voor Miep en Monica. Ir. A. Hol consulent voor de rundveehouderij te Gouda zal een inleiding houden over het bovenge noemde onderwerp. Daarna zet de sekretaris van de ZLM J. Oggel uitepn hoe het zit met de automati sering binnen de diensten van de ZLM. Na de lunch is er een excursie naar de firma de Keizer te Waspik waar men de verwerking zal kunnen zien van diepvriesgroenten. De dag begint om 9.30 uur, en de kosten be dragen 5,— p.p. Inlichtingen tel. 01646-2447. Om melkveehouders die overwegen om vleesstieren te gaan houden en beginnende vleesveehouders van dienst te zijn, heeft UTD het UTD VleesveePlan ontwikkeld. Voor dit plan is een brochure geschreven. Dit boekje bevat o.i. een schat aan informatie voor melkveehouders die overwegen vleesstieren te gaan hou den en voor de beginnende vlees- veemester. Maar ook voor de meer ervaren vleesveemester bevat dit boekje veel wetenswaardigheden. Ook het afmesten van melkkoeien komt uitgebreid aan de orde, een bedrijfstak die de laatste tijd weer meer in de belangstelling komt. Over de ekonomie van de rood- vleesmesterij en het afmesten van melkkoeien wordt veel interessant cijfermateriaal gegeven. Voor belangstellenden is deze bro chure op aanvraag gratis verkrijg baar bij: Mengvoeder UT-Delfla B.V., Postbus 8, 3600 AA Maarssen. Aanvraagformulieren afschot reewild seizoen 1986 Belanghebbenden, die nog niet in het bezit zijn van een aanvraagfor mulier voor een vergunning tot af schot van reeën, kunnen dit aanvra gen bij het ministerie van landbouw en visserij. Met een vergunning mo gen reegeiten en reegeitkalveren tus sen januari en maart 1986 en ree bokken tussen mei en september 1986 worden afgeschoten. De formulieren moeten vóór 31 ok tober 1985 worden teruggestuurd naar de direktie Natuur, Milieu en Faunabeheer van het ministerie, postbus 20401, 2500 EK Den Haag. Aanvraagformulieren, die na die da tum worden ontvangen, kunnen niet meer in behandeling worden geno men. Na afloop van de termijn die voor afschot geldt, moeten de bij de ver gunning verstrekte ongebruikte wildmerken binnen 7 dagen aange tekend worden teruggezonden aan de Direktie Natuur, Milieu en Fau nabeheer. Vrijdag 20 september 1985 NTS-agenda Barendrecht e.o.: dinsdag 24 sep tember: Bloemkool, broccoli, volle- grond, oogstplanning, kluitplanten, plantenkoeling, aktualiteiten, R. Booy, Kantine Veiling Zuid Holland Zuid, 19.30 uur. Noord-Brabant: dinsdag 24 septem ber. land van Cuyck, Eindhoven, Midden Brabant. Tomaat; scher men. F. Brabd, J. Banken, G. Beek man, Nia Domo, Bockel, 20.00 uur. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28. 4461 AJ Postbus 2116 4460 MC Goes (01100)21010) Stationslaan 4 4761 BG Postbus 17, 4760 AA Zevenbergen (01 680-27921) Redaktie Mr J Oggel. hoofdredaktie te! huis 01100-20228 J Wierenga. eindredaktie tel. huis 01 102-3993 Marijke Schipper-de Ruijter red assistente Adressering en abonnementen: Vermelding op adresbandje onder lidno. (Voor leden en losse abonnementen) Secretariaat ZLM -Goes telefoon 01100-21010, tst 12 Vermelding op'adresbandje onder lidnr. (Voor donateurs) Polisafdeling O V M -Goes telefoon 01 100-24000 Technische verzorging, advertentie-exploitatie en administratie over advertenties: DRUKKERIJ VINK B V Nassaustraat 1 3 4571 BK Axel Postbus 16 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01155-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 2 Pag. 5 Nieuws uit Brussel Pag. 6-7 Uit de praktijk Pag. 8-9-10 Begroting 1986 Pag. 11 Opening sorteerbedrijf in West Zeeuws-Vlaanderen; Open dag Waiboerhoeve. Pag. 12 Vanaf 1988 geen bieten meer opwegbermen in N.- en Z. Beveland. Pag. 13 Rassenkeuze van winter tarwe Pag. 14 Het dorsen van Teunis bloemen Pag. 15 Kiemremmingsmiddelen bij aardappelen. Pag. 17 Schapenfokdag Den Bosch Pag. 19 Fruitschaderegeling Pag. 21 Voor de vrouw/PJZ Pag. 22-23 Markt.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1985 | | pagina 2