De fokveedagen van Kloosterzande en Oostburg Op vrijdag 12 juli werd de 10e opeenvolgende fokveedag te Klooster zande gehouden. Door 15 inzenders werden op deze warme zonnige dag 24 groepen geformeerd. De katalogus telde 159 individuele opgaven. Aanvankelijk opgezet voor Oost Zeeuws-Vlaanderen konden we ook 4 op Oostburg geörienteerde inzenders begroeten. Twee stieren verschenen in de ring. De 4 Zi jarige en een ton wegende Olgaan 46 van Maatschap Cuele- naere was ook nu weer goed voor een eerste prijs en de kampioenstitel. Deze Rocketzoon is best ontwikkeld, gerekt en goed van type. De éénjari ge iets kort gebeende Bendrika's Adema 79 van F.L.P. Verdurmen Absdale moest zich met een 2e prijs vergenoegen. Tien kalfvaarzen verdeeld over 2 ru brieken betraden de ringen. Uit hun midden werd de lb geplaatste Olga 152, een malse korrekt gebouwde vaars van goed type van maatschap Cuelenaere aangewezen voor de titel "beste vaars". Zoals gewoonlijk in Kloosterzande goed enthousiasme onder de inzen ders met nogal wat kwaliteitssprei ding in de rubrieken. Van de melk- vaarzen en jonge koeien jonger dan 4 jaar werd kampioene Eeckhof Wil- lemke 110 van J.P.M.A. Verschueren Walsoorden. Deze Fair B. Eleva- tion-dochter is goed van type met een vlot goede uier en voldoende in de onderbouw. Tot reserve-kampioe ne werd getooid, Zerga 125 van C.N. den Hamer Schoondijke. Een goed ontwikkelde jonge mélkvaars van vlot goed type. Zij is van Frans C59. De produktieklassen In de 30.000 kg klasse 7 deelneem sters w.v. 4 eerste, 2 tweede en één derde prijs. Winnares Olga 64 van Maatschap Cuelenaere is een zeer typische korrekt gebouwde Bill- dochter' gevolgd door halfzusters Bertie 2 van Maatschap v.d. Waart Hulst die een goede uier heeft en lc de gelijnde zeer typische Eeckhof Mina 31 van J.P.M.A. Verschueren. Op ld Trees 3 een typische korrekt gebouwde Superstar van A. Rijk en "Zn Hengstdijk. In de 40.000 kg klasse alleen een le prijs voor de machtige, vlot typische, behoorlijk geuierde Alma 6 van Maatschap v.d. Waart. Zij is een Emmahof Emyl 91. De beide deel neemsters in de 50.000 kg klasse wa ren wel goed voor oranje, la. Bertha 210 een H.K.A. dochter van Maat schap Vinke Hengstdijk. Zij heeft een solide romp en benen. lb. Du bois Eefke van M.J. Vinke-den Ha mer Axel is een Stern-dochter met een vlot goed type en iets royale uierdiepte* Het beste uier bleek te hangen onder Aaltje 48 een Bill dochter van firma de Rechter en Zn Hulst. Rosemarie 2 ook een Bill van J. de Schepper Lamswaarde was ongeveer van dezelfde klasse op dit onderdeel. Kampioenkoe werd onbedreigd de reeds genoemde Olga 64 van Maatschap Cuelenaere. Re serve kampioene Willy 12 van P.A. Riemens Hoek. Deze bekende Kuijck Setske's Verwachtingdochter die altijd vooraan loopt is een solide, korrekt gebouwde, iets flauw gelijn de koe met een zeer goede uier die ook goed kan fokken. 3e op tal de zeer rassige Olga 99 van Maatschap Cuelenaere. Het algemeen kam pioenschap was ook voor Olga 64. De groepen Viertallen afstammelingen van stie ren. Koeien la De zeer goede Mowry CB Bill groep van Maatschap Cuelenae re. lb. Rocketdochters van Maat schap Vinke ook goed, vooral for maat. lc. M.J. Vinke-den Hamer met de eigen gefokte Dubois Adema 42. best formaat en goed van type. Tweede prijzen voor Rocket en Kier Vu Charima van Maatschap Vinke. Met 4 vaarzen goed passend en be hangen kreeg P.A. Riemens ook een le prijs. Zij zijn van Cherry Lane Starbright. Bedrijfsgroepen 3 tallen vaarzen al leen opgekomen P.A. Riemens met 3 Cherrys. 3-tallen koeien, la. M.J. Vinke-den Hamer met 3-rijzige goe de Dubois Adema. 42-dochters. lb. Vrijdag 23 augustus 1985 Sv van Hoeve, Hoek. Voldoend uni forme groep goede gerekte koeien met goede uiers. lc. M.J. Vinke-den Hamer met oudere koeien van best type ld. F. de Rechter met 3 Bill- dochters, vastgebouwd voldoende van onderen. Bij de 4-tallen la. Maatschap de Milliano-Baars, Oost burg. Zeer uniforme groep met vol doende maat en goede uiers. lb. P.A. Riemens met koeien met kwaliteit erin. lc. C.N. den Hamer meest vastgebouwde koeien en passend. Wederom een grote rubriek vijftal len van bedrijven met meer dan 50 koeien, la. J.P.M.A. Verschueren. die weinig voor elkaar onderdoen en beide goed kunnen fokken, la. Rika 23 van Maatschap Cuelenaere en lb. Willy 12 van P.A. Riemens elk met 2 dochters. Kloosterzande kan weer terugzien op een geanimeerde fok- .veedag uitstekend geregistreerd door dhr. Schelfhout daarbij bijgestaan door een zeer aktieve regelingskom missie die het werk zelf opknappen op een wijze die respekt afdwingt. Oostburg De 48e veetentoonstelling werd ge houden op het Ledelplein en omlig gende straten tijdens de weekmarkt op woensdag 17 juli. Hier elf inzen ders met 134 individuele opgaven en 26 gekeurde groepen in een zonnig en druk bevolkt Oostburg. Slechts 5 dagen na Kloosterzande konden we soms dezelfde dieren ontmoeten vekanipioen. Hij is gerekt, wat recht onder en heeft goede klauwen. Ook een le prijs voor de 3e op tal. Nellie's Edler, een Edler 2 van C.N'. den Ha mer, Schoondijke een behangen stier van voldoende type met goede benen. Van de 19 aangevoerde vaarzen werd ook hier Olga 152 van Maatschap Cuelenaere kampioene. Reserve kampioenen Belter Emma 143, een Marlin van de Milliano Baars met een goed zijaanzicht doch wat hak- kig. Goede rubrieken koeien met bij de jongere tot 4 jaar 2 Silverdochters die de rozetten veroverden. Kampioene Fleur een diepe zeer typische 2e kalfskoe van W. v. Hecke Eede. Re serve kampioene Paviljoens Pia 122 van F. Modde, Oostburg. Zeer ty pisch en korrekt doch iets weinig massaal. 3e op tal Zerga 125 van C.N. den Hamer, Schoondijke. 4e middenhand. Het beste uier was voor de reserve-jeugdkampioene Pavil joens Pia 122 van F. Modde, Dina 21 van P.A. Riemens en Zerga 125 van C.N. den Hamer bleven mede het langst in de strijd. De groepen 4 koeien van één stier, la Goed kwartet Rocketdochter van Maat schap Vinke. lb Bill van Maatschap Cuelenaere. Vlot goed. lc. Rocket van Cuelenaere en ld Rocket van J. Vermue en Zn. Ook hier P'A. Rie mens la met de 4 Cherry Lane Star- brightdochters. Drietallen vaarzen la P.A. Riemens uniforme groep. lb. Maatschap Cuelenaere lc. F. Modde. Ook uni form Viertallen koeien la A. Tressonie met een zeer goede kop. lb. C.N. den Hamer zeer uniforme jongere groep. Overzichtsfoto van de-keuring te Oostburg 4 3» Olga 64. Fok./eig. Cuelenaere, Philippine. Kampioene oudere koeien en alge meen kampioene in Oostburg en Kloosterzande Kollektie W. van Hecke, Eede. Zeer goede winnaar bij vijftallen in Oostburg Beste uier in Kloosterzande van Aaltje 48. Fok./ eig. Fa. de Rechter en Zn., Hulst Olgaan 46, kampioensstier in 1984 en 1985 te Kloosterzande en Oostburg. Fok./eig. Cuelenaere, Philippine Goede kollektie met kwaliteit er in en zeer goed opgesteld, lb. Maat schap Cuelenaere. Goede kollektie met mooie kop. lc. Vrij goede kol lektie van Maatschap Vinke en ld voldoend uniforme groep van Maat schap v.d. Waart. Tweede prijzen voor de kollekties van Maatschap Vinke, F.P. Verdurmen, F. Modde •en A. Rijk en Zn. Koeien met min. 2 afstammelingen. Twee stammoeders waarover we dus korter kunnen zijn. Hier 2 inzenders ten Oosten van de Braakman. Stieren Drie opgekomen. Oudere la en kampioen Olgaan 46 van Maatschap Culenaere Philippine. De ruim VA jarige Belter koe ook een Rocket van Maatschap de Milliano-Baars. Oost burg kreeg ook een le en werd reser- Olga 47 van Maatschap Cuelenaere en ook nu nog niet getooid de ta lentvolle Bertha 400 van Maatschap Vinke Hengstdijk die we zonder tegenstand nog vaker kunnen ont moetten. De produktieklassen Ook hier in de 30.000 kg klasse la en later kampioene en algemeen kam pioene Olga 64 van Maatschap Cue lenaere. lb. in deze klasse Bertha van A. en E. Buysse Aardenburg. Zij is een typische Heroving G14 dochter met een goede uier. Hierna nog 2 tweede prijzen. Bij de 40.000 kg een le prijs voor Jeanne van W. van Hecke. Zeer ty pische melkkoe met wat bewerkin gen op de uier en spenen. De 50.000 kg klasse werd bezet met een le prijs door Bertha 210 van Maatschap Vinke. Een H.K.A. van vlot goed ty pe en vastgebouwd in de romp. De 60.000 was voor de typische Jeanine 2 van W. van Hecke en in de 70.000 kg klasse de oudkampioe= ne Frie- dag van J. Vermuë en Zn., Oostburg. Deze Pabst Ideaal-koe is best ont wikkeld, vlot goed van type en heeft nog een beste uier. Een respektabele koe! Reservekampioene werd hier Nellie 3 een solide Silver-dochter van A. Tresonie te Sluis. Deze kam pioene van Heille heeft ook een beste lc. A en E. Buysse groep typische melkkoeien, ld. Maatschap de Mil liano-Baars uniforme groep met iets minder hoogtematen en goede uiers, le. C.N. den Hamer. Oudere typi sche koeien met iets sleet. Vijftallen la. W.van Hecke. Groep zeer typische melkkoeien, lb. P.A. Riemens met een groep typische koeien met voldoende speenplaat- sing. Zestallen la. Maatschap Vinke. Nu één groep van dit bedrijf wat de uni formiteit en kwaliteit gunstig beïn vloedde; goede groep. lb. ook nu Maatschap Cuelenaere. lc. J. Ver mue en Zn goede uniformiteit. 2e F. Modde. Met 2 afstammelingen 5 koeien: la. Willy 12 van P.A. Riemens. lb. Frieda 9 van J. Vermue en Zn. Beide goed waarbij Willy iets meer blijkt te kunnen. Nog 3 tweede prijzen volg den. Lia van A. en E. Buysse kwam in de rubriek met meerdere afstam melingen uit en kreeg ook een le voor haar voldoend uniforme verer ving van vrij goed gehalte. Na de wat uitgelopen keuring wer den op het stadhuis weer de ereprij zen uitgereikt waarbij de wethouders de met vakantie zijnde burgemeester op ontspannen wijze vervingen. W. van Sluys 13

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1985 | | pagina 13