Nieuwe Eder graafmachines ^l^||Sy *i Steeds meer sukses met de SG2 kabine! Techno-Import verwerft importeurschap Eberhardt landbouwwerktuigen Lelyterra Mega Krukasspitmachine Nieuwe Pöttinger-hakselaars Design shows in Amerika en Canada De Gebr. De Vor B.V. introduceer den onlangs de nieuwe Eder hy draulische graafmachines op rupsen en wel de typen R 805 en R 815 met kompleet geïntegreerde rupsaandrij ving en twee rijsnelheden - traploos regelbaar - die het klimvermogen ruim over het maksimaal benodigde brengt. De rij aandrijving wordt door 2 pe dalen bediend en een centraal ge monteerd hendel voor het schran ken. Geluidgeïsoleerde en op rubbers ge monteerd 930 mm brede kabine, luxe stoel met geïntegreerde fijnge voelige servo bediening. Het ge- luidsnivo bij maksimum motortoe rental is 72 dB(A) voor de R 805 en 73 dB(A) voor de R 815. Beide machines zijn leverbaar met zowel een monogiek als een 2-delige giek en 3 lengten knikarmen. Meer informatie bij: Gebr. de Vor b.v., Achterveld, tel. 03425 - 1541. Veel eerder dan oorspronkelijk werd verwacht, liep de 50.000e SG2 (Sound Gard - 2e generatie) trek- kerkabine in Bruchsal van de pro- duktieband. De kabine vond zijn bestemming op een John Deere trekker type 2040. Op de foto ziet u de overdracht van deze trekker aan de John Deere verkooporganisatie in West-Duitsland. De nieuwe fabriek te Bruchsal startte met de produktie van John Deere SG2 kabines in 1981. Eind '82, na een vol jaar produktie, werd reeds 58% van alle 4- en 6-cilinder John Deere trekkers, welke afgezet wer den in Europa, Afrika en Midden- Oosten, uitgerust met een SG2 kabi ne. Het percentage steeg in 1984 naar 79%. van meer spiebanen voorzien dan bij de andere series. De bevestiging van de tandwielen en tandhouders is daarmee nog meer geperfektioneerd. De tandhouders zijn zwaarder ge- konstrueerd en de tanden zijn dik ker. De bevestiging van de tand in de tandhouder blijft conisch, terwijl de tandnokken voor een veilige borging zorgen. Een eenvoudige handgreep-vergren deling zorgt ervoor dat de rotorbe- scherming in 2 posities in hoogte verstelbaar is en tevens in zwevende stand geplaatst kan worden. Hiermee wordt bereikt, dat bij nor male bewerkingen de bescherming tevens als egalisatieplaat gebruikt kan worden. De standaard kooirol heeft een dia meter van 380 mm en is met de pak- kerwals uitwisselbaar. De Mega serie zal in 3 werkbreedten op de markt worden gebracht, te weten 3.00 m, 4.00 m en 4.50 m. Het maksimum toelaatbaar SAE motorvermogen bedraagt 175 kW (240 pk). De bruto verkoopprijzen zijn res- pektievelijk 18.965,-, ƒ23.180,- en 24.890,- eksklusief b.t.w. Lely Industries N.V. te Maasland maakt bekend, dat het grote pro gramma Lelyterra's uitgebreid is met de serie MEGA die nog zwaarder gekonstrueerdzijn.Degrote bedrijven en de loonbedrijven die vaak onder moeilijke omstandigheden het land moeten klaarmaken zullen de komst van de MEGA bijzonder op prijs stellen. De Mega heeft een tandwielgoot die ekstra hoog is. De afstand tussen de onder- en bovenlagering van de ro tors is vergroot, waardoor krachten op de lagers gunstiger worden over gebracht. De rotorassen hebben een grotere diameter en wel van 60 mm en zijn maiskorrels meervoudig worden ge broken en de voederwaarde van de maissilage wordt verhoogd. De K-serie omvat een-, twee-, drie- en vierrijige maishakselaars. In kombinatie met een opraper kunnen enkele modellen met een metaalde tector worden geleverd. De eenrijige hakselaars kunnen niet als veldhak- selaar worden gebruikt. Techno-Import in Eist (Gld), impor teur van o.a. Case en Shibaura trak- toren, Griesser kranen, Bogballe kunstmeststrooiers, Heywang stal- mestverspreiders en Hagedorn op- raapwagens, heeft sinds korte tijd het importeurschap verkregen van het totale programma Eberhardt grond bewerkingsmachines. Sinds de overname van Eberhardt door de gebr. Bidell in 1980 is de produktie reeds grotendeels overge heveld van Ulm naar het Beierse Waldstetten. De gebroeders hielden zich hier reeds lange tijd bezig met de kon- struktie van landbouwwerktuigen. Tot nu toe is reeds 6 miljoen D.M. geïnvesteerd en biedt de onderne ming werk aan 400 werknemers. De jaarlijkse omzet ligt momenteel op 40 miljoen D.M. per jaar. Het werk tuigenprogramma omvat naast on der meer kultivatoren, zaaibedkom- binaties, grondwoelers en cambrid- gerollen, een komplete serie rond gaande- en wentelploegen met ploegbreedten tot 40 cm welke zowel met schijf- als meskouters leverbaar zijn. De wentelploegen zijn tevens uitge voerd met de Eberhardt gepaten teerde automatische trekinstel- ling waardoor een rustige gang met een laag brandstofverbruik gewaar borgd is. Voor dokumentatie en meer infor matie kunt u kontakt opnemen met: B.V. Techno-Import, Aamsestraat 32, 6662 ND Eist (Gld), tel. 08819 - 75800. De afdeling Land- en Tuinbouwme- chanisatie van Cebeco-Handelsraad in Steenwijk heeft een nieuwe serie Pöttinger-hakselaars op de markt gebracht, de K-serie, een aanvulling op de reeds in gebruik zijnde aan bouw- en getrokken hakselaars. Bij de K-serie kan een nieuw model korrelkneuzer op het schoepenrad worden gemonteerd, waardoor de Louis Nagel heeft twee Italiaanse fa brikaten van landbouwwerktuigen in haar verkoopprogramma opgenomen. Het gaat hier om de komplete lijri TORTELLA krukasspitmachin es. De werkdiépten variëren van 15 tot 47 cm en de werkbreedten van 62 tot 400 cm. Op een aantal punten onderscheiden de Tortella spitmachines zich we zenlijk: Een reduceerbak met drie vertragingen in standaarduitvoering, te bedienen met een handel. De zware modeller in standaarduitvoe ring met 1000 toeren aftakas (naar keuze 540 toeren) met een naar achter doorlopende as voor aandrij ving van aangekoppelde werktuigen. Zeer brede, met een kam voorziene verstelbare dieptewielen zijn bij de zware uitvoeringen standaard. Op ieder draaipunt waar krachten wor den overgebracht zijn konische rol lagers gemonteerd die zich automa tisch bijstellen en onder druk worden gesmeerd, tevens voorzien van vei ligheidsventiel; het vet loopt niet langs de lagers weg, maar de smering vindt plaats vanuit een vetreservoir, hetgeen de levensduur aanzienlijk bevordert. Ervaringen in de zware Betuwse klei komen overeen met de op grond van de konstruktie gestelde verwachtin gen. Het andere Italiaanse fabrikaat is SOVEMA' met een uitgebreid pro gramma frezen voor trekkers van 25 tot 130 pk in werkbreedten van 80 tot 350 cm. De lichtere modellen naar keuze te leveren zonder of met 4 vertragingsbak. De frezen kunnen naar keuze wor den gekombineerd met een pakker- of pennenwals voor het aandrukken van de ondergrond, alsmede met een doorlopende aftakas naar achter t.b.v. te kombineren werkzaamhe den. Ook bevat het programma zgn. gras landfrezen met rechte messen, die op geringe onderlinge afstand zijn ge monteerd. Een andere, grote kategorie werktui gen in het Sovema programma vor men de loof- en strohakselaars met een werkbreedte van 140 tot 300 cm. Met het grootste type kunnen vier aardappelruggen (75 cm) uitstekend worden geklapt. Met een lengtever schil tussen de kortste en langste A klepel van 18 cm in aardappelloof- uitvoering wordt ruim voldaan aan de huidige eisen die hoog opge bouwde aardappelruggen stellen. De machines vallen op door hun zeer solide, zwaar uitgevoerde konstruk tie en een konkurrerende prijs (3 m loofklapper 10.850,- ekskl. btw). Varkensprijzen omhoog De grootslachterijen hebben de roepprijzen voor de in de week tot 9 augustus overgenomen varkens met 3 tot 5 cent verhoogd. De uitgangsprijzen waren 4,23 - 4,38 per kg voor geslachte varkens, kl' E, basis af-mestbedrijf en inklu- sief btw. Deze prijzen gelden voor geslachte varkens van 63/90 kg en bij enkele bedrijven voor varkens van 65/87 kg. Voor varkens van andere kwaliteiten en gewichten gelden de gebruikelijke kortingen. In de week tot 2 augustus werden ongeveer 323.000 varkens geslacht, 18.000 meer dan in de voorgaande week. Uitgevoerd werden in die week 63.948 levende slachtvarkens alsme de 1232 mestbiggen, welke laatste alle naar België gingen. Vrijdag 16 augustus 1985 Aan halve varkens werden 6910 ton uitgevoerd, overeenkomend met rond 86.000 varkens. Voorts werd nog 5780 ton varkensvlees in stukken uitgevoerd. De uitvoer richtte zich geheel op de partnerlanden, afgezien van 23 ton die naar derde landen gingen. In de vleesgroothandel hebben de groot- slachterijen hun afgifteprijzen voor hammen met 10 cent verlaagd. De laatste berichten uit Duitsland en Frankrijk gaven een vriendelijke markt aan, met over het algemeen wat oplopende prijzen. Slachtrunderen De marktprijzen voor slachtrunde ren konden zich in de meeste geval len maar net of niet handhaven. Wel bleef de markt willig voor ekstra goede kwaliteiten waaronder'zware koeien. Het aanbod daarin is schaars en duur. De markt voor gemeste kalveren was aflopend. Ook voor nuka's, zwart bonten zowel als roodbonte werd minder betaald dan voorgaande week. In het algemeen was de markt voor gebruiksvee prijshoudend. Europ- notering week tot 2 augustus: stieren R03 8.09 (- 2 cent); koeien Oo30 7,25 (- 9 cent). Pluimveemarkt In de week vanaf 5 augustus bleef de basis-kontraktprijs onveranderd 2,26 per kg voor kuikens tot 1400 g inklusief btw en eksklusief toeslagen. In die week konden op de vrije markt de kuikenprijzen op peil, evenals de prijzen voor slachtkippen. Voor moederdieren werd zelfs nog iets meer betaald dan voorgaande week. Het aanbod was niet zeer ruim en met de hoge levendprijzen waren ook de slachterijen nogal terughou dend. De binnenlandse afzet is bevredi gend. Ook de eksport is goed, zij het dat het moeilijk is gunstige prijzen te reali seren. Dat houdt verband met de scherpe konkurrentie op de Duitse markt, alsook met de zwakke koers van het pond-sterling. Op de vrije markt golden deze week de volgende prijzen: gele kuikens 2,41-2,46; witte kuikens 2,42-2,47; lichte kippen 1,30-1,35; half- tot middelzware kippen 1,40-1,45; wagonkippen 1,40-1,50; moederdieren 2,00-2,15. Een van de aktiviteiten van Bloe- menburo Holland in Amerika en Canada is het verlenen van mede werking van Design shows. Op deze, door Amerikaanse groothandelaren georganiseerde, shows kunnen de taillisten kennismaken met het be schikbare assortiment Hollandse snijbloemen en worden zij uitvoerig geïnformeerd over de verzorging, de verwerking en de presentatie ervan. Het Bloemenburo geeft publicitaire ondersteuning -aan het geheel en sponsort de Nederlandse arrangeur. Tot nu toe zijn er dit jaar al zeventien Design shows gehouden en staan er tot november nog twaalf presentaties op stapel, onder andere in: Nashvil le, Florida, New Jersey, Ohio, Phila delphia, Chicago en Toronto. 21

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1985 | | pagina 21