COÖRDINATOR gropatax DE BOND VAN VERENIGINGEN VOOR BEDRIJFSHULP Vrijdag 2 augustus geen ZLM-blad! Radio schuift met landbouw Radio/TV 9Czlm In verband met het tijdig klaarmaken van het blad. kunnen na dinsdag 15 uur, geen agendaberichten meer worden opgenomen. R Spoorlaan 350, Tilburg heeft in samenwerking met het Landbouw schap een begin gemaakt met het combina- tiebanen-project speciaal voor werkloze jonge ren. Opzet is hen in een combinatiebaan te werk te stellen op agrarische bedrijven met begelei ding door de Verenigingen voor Bedrijfshulp. Ter uitvoering van dit project en ter coördina tie van het geheel roept de Bond sollicitanten op voor de functie van Gedacht wordt aan candidaten, die kennis hebben van het agrarisch bedrijfsleven, be schikken over goede communicatieve kwali teiten en bovendien in staat zijn het gehele project administratief-financieel zelfstandig te verwerken. Leeftijd circa 30 tot 40 jaar. De functie is deels kantoorgebonden te Tilburg en deels am bulant. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk binnen 14 dagen aan de Heer J.P.R. Selten, secretaris van bovengenoemde Bond, Postbus 91, 5000 MA Tilburg. Accountantsunie (boekhoudburo) der Z.L.M. tel.01100- 15710 (Goes) tel. 01180 - 11451 (Middelburg) tel. 01170 - 4285 (Oostburg) tel. 01640 - 43350 (Bergen op Zoom) tel.01665 - 2604 (St. Annaland) tel. 01110 - 6051 (Zierikzee) Fijnaart, vrijdag 26 juli a.s. géén zitdag. O nderlinge Verzekeringsmaatschappij van de ZLM Pb. 70 - F. den Hollanderlaan 10 4460 BA Goes tel. 01100-24000 m Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes. Dinsdagmiddag van 14.00 - 17.00 uur de heren J. Zuidweg en J. van Nispen Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen. Donderdagmorgen van 09.00 - 12.00 uur. de heer J. Vroegop. Sociaal Ekonomische Voorlichting (SEV) van de Z.L.M. J. Markusse, hoofd voorlichting tijdelijk rayon Tholen en St. Phi- lipsland, tel. 01100-16838. De heer W. de Landgraaf is met vakantie van 29 juli t/m 9 augustus. J.P. v. Wijck, rayon: Zeeuws-Vlaanderen, tel. 01150-17856 De Heer A. Lindenbergh is met vakantie van 10 juli t/m 2 augustus. De kollega's in Zevenbergen en Goes nemen waar. Mevr. G.T. Middelkoop-v.d. Ploeg, rayon: Brabant, tel. 01685-2338. Mevr. L. Huisman is met vakantie van 22 juli t/m 2 aug. De kollega's in Goes nemen waar. De hierboven vermeldde telefoonnummers zijn de privénummers van de voorlichters. Overdag kunt u hen het beste proberen te bereiken op ons kantoor in Goes, tel. 01100-21010 of in Zevenber gen tel. 01680-27921. De volgende week vrijdag 2 augustus zal het ZLM Land en Tuinbouwblad in verband met de vakanties niet ver schijnen. Uiteraard kunt u daarna weer elke week op ons rekenen! (red.) Exkursies NFO-afdelingen De afdeling Kapelle van de NFO maakt op vrijdag 9 augustus een dag- exkursie naar een paar bedrijven waar de snoei van de peren op een andere manier gedaan wordt dan in ons gebied. De bedrijven liggen in de buurt van Kieldrecht. Na de middag een rondrit door de schitterend mooie Vlaamse Arden nen. Kosten 75,— Opgave, tel. 01102-1674. De afdeling Thoien van de NFO maakt op donderdag 1 augustus een AFD. RILLAND VAN DE ZLM Algemene ledenvergadering op don derdag 5 september a.s. om 20.00 uur in het Dorpshuis te Rilland. Het doel van deze vergadering is om de pro blemen waarmee onze afdeling te maken heeft te bespreken met de le den en om samen tot een oplossing te komen. Tevens zal worden bespro ken wat deze winter aan aktiviteiten ontplooid dient te worden en hoe het honderdjarig bestaan van de afde ling gevierd moet worden. U krijgt een meer uitgebreid bericht over de ze vergadering thuisgestuurd of u heeft dit al toegezonden gekregen. Witlofdag WITLOFDAG MET LANDELIJK DEMONSTRATIE EN TEN TOONSTELLING MACHINES EN HULPMIDDELEN VOOR DE WITLOFTREK Vrijdag 25 oktober a.s. organiseert het Consulentschap voor de Akker bouw en de Tuinbouw te Tilburg, in samenwerking met het CAD Be- drijfsuitrusting te Wageningen, een WITLOFDAG in de hallen van de veiling RBT, Heilaarstraat 265 te Breda. Het voorlopige programma ziet er als volgt uit: 10.00 en 14.00 uur Geleide de monstraties over het reinigen, sorteren en uitlenen van witlof wortelen. - Voorbeeld-objekten voor het op zetten van wortels voor de trek in waterkultures. - Werkmethoden en hulpmiddelen bij het oogsten van de kroppen. - Tentoonstelling van hulpmidde len voor de trek van witlof. Toeleveringsbedrijven en tuinders met eigen vindingen kunnen tot 1 september a.s. inschrijven voor deel name aan deze witlofdag. Verder inlichtingen over de demon stratie en tentoonstelling zijn te ver krijgen bij het Consulentschap voor de Akkerbouw en de Tuinbouw, Postbus 1158 te Tilburg, telefoon: 013-678755. 2 Uientelers opgelet: op 8 augustus uiendag Zuidwest Nederland Ieder jaar worden door de SNUiF voor diverse onderwerpen veel proef velden aangelegd. Deze liggen ook op en rondom de proefboerderij Rust- hoeve te Coiijnsplaat (bij de Zee- landbrug). Om iedereen in de gele genheid te stellen proefvelden te be zoeken wordt op 8 augustus een open dag georganiseerd. In dit halve-dag- programma, dat begint om 9.30 uur en om 13.30 uur, is opgenomen een bezoek aan de proefvelden. Bezocht zullen worden: een ras- senproef; een zaaiproef met ver schillende zaaimachines, 3 soorten zaad, alsmede perspotten; een proef met organische bemesting op zaaiuien; plantuien (mogelijk zijn deze gerooid). Er zal voorts een toelichting worden gegeven op de resultaten en diskussie over enkele aktuele zaken Aangezien niet alles te velde is te to nen wordt in de schuur van de proefboerderij te Coiijnsplaat voor of na het bezoek aan de proefvelden tevens ingegaan op onder andere de volgende onderwerpen: coaten van het zaad; knoflook; oogst (inkl. drogen); bewaring. In de eerste plaats wordt deze dag gehouden voor de uientelers en po tentiële uientelers. Uiteraard zijn anderen die zijn geïnteresseerd in of betrokken bij de teelt en bewaring van uien ook van harte welkom. SNUiF Proefboerderij Rusthoeve De radiorubriek Mededelingen voor land- en tuinbouw is in de knel ge raakt door de nieuwe zenderindeling per 1 oktober a.s. Uitzending om vier minuten voor half één 's middags zal niet meer mogelijk zijn, zo heeft de NOS meegedeeld. Het ziet er nu naar uit dat Medede lingen voor land- en tuinbouw uit gezonden zal worden op Radio I AM-zender van 12.56 tot 12.59, voorafgaande aan het nieuwsbulle tin. De radionieuwsbulletins op de halve uren zullen geheel vervallen. Dinsdag 30 juli a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 - 12.26 uur "Indrukken van het wereldbos- bouwkongres", een vraaggesprek met ir. F.C. Prillevitz, algemeen di- rekteur Staatsbosbeheer. Arbeidsduurverkorting voor de voorlichters van het CAI-Goes Zoals een ieder ongetwijfeld bekend zal zijn, is er de laatste jaren nogal gesproken over de salariëring en se condaire arbeidsvoorwaarden van de rijksambtenaren. In he.t landelijke overleg is door het Kabinet besloten om met handhaving van het salaris een arbeidsduurverkorting per 1 au gustus 1985 in te voeren van gemid deld 2 uren per week voor het gehele overheidspersoneel. Ook alle mede werkers van het Consulentschap voor de Akker- en Tuinbouw te Goes vallen onder deze regeling. In over leg met de dienstcommissie is een regeling voor de invoering van deze arbeidsduurverkorting per 1 augus tus 1985 vastgesteld, die erop neer komt dat de medewerkers de vrij dagmiddag om de 14 dagen vrij zijn. Voorshands voor het jaar 1985. Omdat niet de gehele dienst gelijktij dig "gesloten" kan zijn, is een rooster opgesteld waarbij de ene helft van de dienst de ene vrijdagmiddag vrij is en de andere helft de andere vrijdagmid dag. Doordat bovengenoemde maat regel ertoe zou kunnen leiden dat de praktijk wel eens op vrijdagmiddag tevergeefs contact zou zoeken met zijn voorlichter, deel ik u deze geno men maatregel mede, zodat u voor het contact kunt uitzien naar andere tijden in de week. De CONSULENT, ir. L.Th.J.M. de Wit MACHEV0 - vakbeurs voedselindustrie Van 29 september tot en met 3 okto ber 1986 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht de 13e MACHEVO-mani- festatie plaats. De manifestatie be staat uit 2 internationale vakbeurzen, te weten: MACHEVO FOOD EN GINEERING '86 - en EQUIP MENT '86. De beurzen worden ondergebracht in de Marijke-, Bernhard- en Irene- hal en staan in open verbinding met elkaar. Op het punt waar de beurzen in elkaar overgaan is een gekombi- neerd kennisplein voorzien. Hier worden de laatste ontwikkelingen in wetenschap en research getoond. Binnen de gekozen opzet is FOOD ENGINEERING '86 onder te ver delen in: voedeselindustrie; dranken industrie; zuivelindustrie; enginee ring en biotechnologie. PROCESS EQUIPMENT '86 zal bestaan uit: pompen; compressoren; appendages en piping; energie- en milieutechniek; meet- en regeltech niek; chemische en physische pro cessen. Gelijktijdig aan MACHEVO '86 vindt in Den Haag het 22ste Inter nationale Zuivelkongres plaats, waar gedurende 5 dagen de wereld-zui-' veltop bijeen is. T rekkerbehendigheidswedstrijd op 6 en 7 september 1985 Sinds 1951 worden jaarlijks de na tionale ploegwedstrijden georgani seerd. Het wedstrijdploegen is een "sport" die direkt gericht is op een zeer belangrijk werk op de boerderij. Door het wedstrijdelement kan de praktische vakbekwaamheid bevor derd worden. Op vrijdag 6 en zaterdag 7 september 1985 zullen de Nederlandse ploeg wedstrijden plaatsvinden. Deze wedstrijden worden dit jaar gehou den in Zeeland, en wel op een terrein van het Havenschap te Nieuwdorp. Om de publieke belangstelling voor dit evenement te vergroten zullen op deze dagen ook de Nederlandse trekker-behendigheidswedstrijden plaats vinden. Bovendien zal er op zaterdag 7 september een trekker- trek wedstrijd georganiseerd worden. Bij deze trekwedstrijd zullen er naast de "specials" ook gewone trekkers meerijden. Mensen uit Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland die mee willen doen in de gewone klasse worden verzocht zich op te geven bij Wim van de Ree, tel. 01100-31176. Er is maar een beperkt aantal deel nemers mogelijk, dus wie het eerst komt die het eerst maalt! Plantarium '85 Van donderdag 29 augustus t/m zondag 1 september wordt in Bos koop voor de derde achtereenvol gende maal de vakbeurs voor pot- en kontainerteelt gehouden. Deze vak beurs voor de boomkwekerij, Plan tarium '85, zal opnieuw een uitste kend overzicht bieden van het rijke sortiment van de in ons land in pot en kontainer geteelde produkten. exkursie naar het grensgehied van Zeeuws-Vlaanderen. Er worden 2 fruitteeltbedrijven bezocht en er zal een trip gemaakt worden naar Brug ge. Op dinsdag 20 augustus is er een avondexkursie naar het bedrijf van A. Musters, Afgeslechtedijk 12 te Stèenbergen. Aanvang 19.00 uur. pag. 4. Het ministerie van Land bouw is niet van plan een speciaal beleid voor nevenbedrijven te voeren. pag. 5. Portugal wordt per 1/1 /'86 lid van de EG maar de land- en tuinbouw moet er nog een lange weg van ontwikkeling afleggen. pag. 6. Uit de CBS-meitelling blijkt dat het areaal wintertarwe behoorlijk is ingekrompen dit jaar. pag. 7. De Nederlandse land bouw zou meer gebruik moeten maken van z'n eigen volkshoge school in Frankrijk, pag. 8. ir. H. Gerritsen waar schuwt: "Maak met bestrijding mestoverschotten geen "valse start". pag. 9. Ethanol is mogelijk een nieuwe afzetmogelijkheid voor de graanoverschotten, pag. 10. Recent zijn er indexen ontwikkeld voor de selectie bij het schaperas Texelaars, pag. 11. Er is nog een verbetering van het rendement mogelijk bij het houden van schapen pag. 12 en 13. de maand pag. 14. De Zeeuwse zeugenhou der blijkt minder te verdienen dan zijn Brabantse kollega. pag. 15 Uitslagen Dag van het Paard. pag. 17. Tuinbouwklanken Vrijdag 26 juli 1985 Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28, 4461 AJ Postbus 2116, 4460 MC Goes (01100)21010) Stationslaan 4, 4761 BG Postbus 17, 4760 AA Zevenbergen (01680-27921) Redaktie Mr J, Oggel. hoofdredaktie tel huis 01100-20228 J Wierenga, eindredaktie tel hu.s 01102-3993 Marijke Schipper-de Ruijter red. assistente Adressering en abonnementen: Vermelding op adresbandje onder lidno. (Voor leden en losse abonnementen) Secretariaat Z L. M -Goes telefoon 01100-21010. tst. 12. Vermelding op adresbandje onder lidnr. (Voor donateurs) Polisafdeling O V.M -Goes telefoon 01100-24000 Technische verzorging, advertentie-exploitatie en administratie over advertenties: DRUKKERIJ VINK B V. Nassaustraat 13 4571 BK Axel Postbus 16 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01155-2020 Telecopier 2951 Telex 55230

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1985 | | pagina 2