Uitslagen keuringen trekpaarden en haflingers op Zeeuwse dag van het Paard in 3 maten. Resoluut en goed geplaatst na moeilijke keuring die niet kon vlotten wegens de veulenkeuring in de andere ring. Kleine maat: la. Silvia van Runs- brug van B. de Baaker, beste merrie met vlotte korrekte gangen, lb. Vicky van 't Laar, eig. A. Verhage, korrekte vlotte zeer typische merrie. Middenmaat: la. Du- chesse de L'etang. Rondom een beste merrie van A. de Lange, Ritthem. Deze dochter van Radar de Corenne werd later zonder al te veel moeite menen we kam pioene. lb. Brendy van de Havenweg van C Maurice. Korrekte typische dochter van Ylia en oud najaarskampioene in Goes. Grote maat: la. Oud kampioene Valda te Zande van Stal te Zande. Kapi tale merrie in topvorm, lb. Yvonne van Waarde van M.J. Mol, typische merrie, achter voldoende krachtig. Merries ouder dan 10 jaar: Kleine maat: la. en 3e op tal om 't kampioenschap: Corrie van Leendershoeve van B. de Maaker. Zeer korrekte en zeer typische merrie. Best in vorm. lb. Ook van de Maaker: Claartje van de Hoeve. Diep en breed paard. Grote maat: la. Brigitte van 't Hof "De Dankbare", van Kr. de Visser, typische korrekte vlotte dochter van de grote stamvader Gamin die niet zoals vele andere toppers werd weggekocht, lb. Mirza van 't Hommelhof van A.L.C. Brooymans. Boven zeer goed raspaard, onder voldoende. Hengsten met afstammelingen: Alex uit de Vinkepeel van A.Z. de Buck liet 7 veulens zien die zeer uniform waren, vol doende gelijnd goed in de vrij forse be nen, jeugdig groen en wel met wat ras erin. Merries met afstammelingen: la. Erna van Driewegen van J. de Visser die met 2 zeer jonge kinderen de familietraditie voortzet, lb. Nicole van St. Gilles van B. de Maaker met Sterra en een veulen. Vierspannen gekeurd tijdens de middag: la. M.J. Mol. Zeer uniform lot, verdiend aan de kop. lb. B. de Maaker volgde op de voet met een uniform lot typische kleine maats paarden. Geformeerde 8, 12 en-een 19 span zorg den weer voor een schitterend schouwspel aan 't eind van de paardedag. In de loop van de middag was er nog het défilé der la. prijzen en een concours tweespannen voor de wagen. 1. Sjaco de Visser, Vlissingen met de zussen Emma van Gamin en Erna van Driewegen. Uniform span merries met zeer goede houding en beste korrekte gangen. 2. Cees Mol met Udine en Zita van Waarde, zeer uniform span, vlot gaande merries. Aan vankelijk als eerste opgèsteld kwamen zij in de finale tussen de beste 3 even uit balans en dat kostte de kopplaats. De Haflingers: Jury drs. A. Snijders en A.F. Buss. De acht hengstveulens kregen een 2e premie. De merrieveulens hadden een goede kop in la. Carolien van A.P.J. van Belzen, Colijnsplaat. Goed sterk veulen, lb. Freule van Stalland van J. de Boer. Éénjarige merries: la. Wybina eig. J.F. Verwilghen, Biervliet, gelijnd, vlot goed van type en voldoende in de achterhand. lb. Marizka van de Heksenketel eig. P. van Leeuwen, Middelburg. Iets kleine zeer korrekte dochter van Myrtle. Driejarige merries, afd. zware klasse: la. Marion uit 't Bokkegat van P. de Buck, een Status-dochter van vlotgoed type vóór behoorlijk sterk. lb. Carolien uit 't Bokkegat. Boven goed, ook van de Buck. In de lichte klasse: le pr. Natassa van S. v.d. Broeke voert wat arabisch bloed en heeft goede droge benen. Vierjarige merries: la. Merel, V. Admiral, eig. Mej. E.D.M. van Leeuwen. Edele, zeer typische merrie, lb. Truuske van P.A. Karelse, Heinkenszand, merrie van goed type, voldoende kracht voor. Vijfjarige merries: la. Anita, V. Milord eig. B.M. v. Goudswaard loopt er uit in haar klasse. Vlot goed van type en kor- rekt. lb. Annelies van A.M. de Klerk-v.d. Graaf, Veere. Merrie met goede maat en vrij goed type. Oudere merries, geb. na '70-'79. la. Myrtle, V. Admiral, van mej. E.D.M. van Leeuwen, zeer typische merrie met kor rekte bewegingen, lb. Ostara van J. de Boer, goede typische merrie met uitdruk king. De 16 jarige merries Brinka van S. v.d. Broeke en Nellie van de Hespeler- brug van H. Beye kregen ook beide een le premie voor hun goede sterkte op die leeftijd. Afd. Haflo arabe, merries van 4 jaar en oude.-: la. Nancy uit 't Bokkegat van P. de Buck, korrekt paard goed van type. lb. Nancy van Cortgene van J.A. Deelen Nw. en St. Joosland. voldoende gelijnd. Merries met afstammelingen: la. Ostara van J. de Boer, lb. Brinka van S. v.d. Broeke. Stalgroepen: overtuigend gewonnen door la. J. de Boer na vele rondjes stappen, lb. P. de Buck, uniforme groep in haflo gen re. Kampioenen: alg. jeugdkampioene Wybi na van J.F. Verwilghen. Bij de Ouderen Ostara van J. de Boer, die vele successen boekte deze dag. reserve kampioene de edele nog niet te machtige Merel van mej. van Leeuwen. Na vele rondjes lopen was 2 uur de keuring klaar. W. van Sluijs 15 De vorige week hebt u in ons ZLM- blad reeds een vrij uitvoerig verslag kunnen lezen over de zaterdag 29 juni jl. in Serooskerke gehouden Dag van het Paard. Op de keuringen van de trekpaarden en haflingers komen we nog even terug. De jury bestaande uit de heren I. de Buck, G. Calon, A.J. Termote, G. Timmerman en M.L.M. IJsebaert kwam in de verschillende kategorieën tot de volgende beoorde ling: Oudere merrieveulens: la. Vera van Wel gelegen (V. Marco van de Noordweegse- kaai) eig. P. Maas, Ritthem. Veulen van goed ras, stevig geprepareerd, dat later kampioene der merrieveulens werd. lb. Jeanette van Brunswijk, V. Alex uit de Vinkenpeel van H.A. Verdonk, Nieuw- dorp. Goed gelijnd veulen dat van onde ren nog wat mee moet groeien. Jongere merrieveulens: la. Paula van Poppendamme, V. Bart van 't Molenhof, eig. J.M. Maris, Grijpskerke. Rondom goed typisch en korrekt veulen, lb. Sa- brina een Alex-dochter van A.Z. de Buck, Oostkapelle. Voldoende gelijnd met kor rekte benen en gangen. Oudere hengstveulens: la. Due van Ein- dewege, V. Carlo eig. D.C. van Eijkeren, 's Heer Arendskerke. Fors gebouwd veu len met voldoende ras. lb. Stefan van de Linge een Alexzoon van A.Z. de Buck. Sterk gebouwd veulen met voldoende soort in de achterhand. Jongere hengstveulens: la en kampioen Victor van Veerezicht, V. Carlo v. Hoog- beemd, een typisch mooi gelijnd veulen van A. Verhage, Serooskerke, lb. Renee van Driewegen ook een Carlo van J. de Visser. Mals en korrekt veulen dat als eerste teruggeroepen werd. Zes éénjarige merries verdeeld over 2 maten, alle met oranje getooid. Grote maat: la Jumelle de La Colline, V. Carlo, eig. L.A. Hoebeke, Nieuw en St. Joos land. Mals, typisch en korrekt paard. lb. Jenny van Welgelegen, V. Junior van 't Hooghof van P. Maas is zeer rastypisch in haar romp, het hoofdprofiel kon fraaier en de zware benen iets droger. Kleine maat: la en kampioene Rita van Driewe gen uit de kombinatie Carlo x Erna. Goed rastypisch en korrekt jaarling van J. de Visser, lb. Regina, V. Obrion van de Boshoeve, eig. D. Maris, Grijpskerke en Z.A. de Buck, Oostkapelle. Zeer typisch jaarling met vlotte gangen. Tweejarige merries: Kleine maat: la Ha- riette van de Huijsdijk, V. Hardie van 't Leen ter Kerken, eig. W. Onderdonck, Eede. Typische gespierde merrie, lb. Pe tra van Steenzwaan, V. Carlo v. H van A.N. Steendijk, voldoende gelijnd. Mid denmaat: la. Klara van 't Hof "De Dankbare", eig. Kr. de Visser Jzn. Deze Carlo dochter was de beste 2 jarige merrie daar zij bij 't jeugdkampioenschap de 3 jarige winnares het ook het moeilijkste maakte. Typisch, vrij goed gelijnd paard met goede benen en wat overschot, lb. Paula van Steenzwaan een goede dochter van Primus van Leugenberg eig. A.N. Steendijk. Grote maat: la. Martha van Driewegen van J. de Visser een Primus dochter met vlot goede romp doch vóór helaas niet feilloos, lb. Nicole van 's Heerenhoek, V. Bamboula de la Jumelle eig. C. Rijk, 's Heerenhoek. Goed ont wikkeld paard doch vooral achter wat weinig typisch. Driejarige merries: Kleine maat: la. Carla van Meliskerke, V. Carlo van J. Boog aard, Meliskerke. Mooie rastypische evenredig gebouwde merrie, vóór vol doende. lb. Sterra ook een Carlo van J.M. Maris. Typisch vrij korrekt paard. Grote maat: la en kampioene der 2 en 3 jarigen: Linda, V. Nico van Schoonebeek eig. A. de Lange, Ritthem. Vrij goed gelijnd, gespierd paard met goede korrekte voor benen en behoorlijke uitdrukking in de achterbenen. Door de H moeder iets wei nig "achtergrondmuziek", lb. Freule van de Groene Poort een Carlo van goed type, korrekte gangen, achter voldoende krachtig, eig. P.J. Lourense, Vlissingen. Vier en vijfjarige merries: Kleine maat: la. Mariëtte te Zande, eig. Stal te Zande. Vlotte korrekte merrie met niet te zware benen. lb. Marie van de Postbaan'van J.M. Maris is goed van type met vóór geen overschot. Middenmaat: la. Corrine uit de Linde van J.M. Maris won deze klasse. Zeer typisch paard met vlotte gangen en voor voldoende uitdrukking. Zij werd la ter reserve kampioene v.d. dag. lb. Zeer goede tweede en niet aantoonbaar min der. Norma van de Linge van A. Pauwe. Zeer typische vlotte merrie met "blauw bloed". Grote maat: la. Marianne, eig. A.L.C. Brooymans, Tholen. Ruim ge bouwd paard van behoorlijk goed type, lb. Carla van Graafjansdijk eig. G. v.d. Driest, Serooskerke. Vrij goed gelijnde vos die wat krachtiger kon in de benen. Zes t/m 10 jarige merries: Indrukwek kende rubriek van 25 bekroonde merries Vrijdag 26 juli 1985 Kampioen Haflingers Ostara van de Boer uit St. Annaland (foto's J.A. Kurz). Kampioen 2-3 jarige Linda van A. de Lange. Algemeen kampioene Duchesse de l'Etang, van A. de Lange.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1985 | | pagina 15