TREKKERS JAC BARENDREGTbv Manifestatie over onze huisdieren, vroeger en nu Fiatagri naar China Massey Ferguson Een onbeschermde aftakas komt op de boerderij niet van pas Lijst geslaagden aan de L.A.S. "De Groene 3-jarige richting akkerbouw en fruitteelt School" te Kapelle 3-jarige richting akkerbouw en veehouderij Geslaagde leerlingen 2-jarige richting akkerbouw en veehouderij Geslaagd voor Leerlingstelsel akkerbouw zijn: van 34,7 - 110 kW in 2- en 4-wieluitvoering Massey Ferguson een komplete lijn trekkers OFFICIËLE MASSEY FERGUSON DEALER Wij leveren en repareren: MASSEY FERGUSON LANDINI NIEMEYER BECKER NORDSTEN M.P. JAMAFA 3-jarige richting akkerbouw Feestelijk diploma uitreiking MAS-GOES B. Bode, Vlissingen; M. Boone, Koudekerke; P. Brouwer, Wemel- dinge; N. Bijkerk, Vlissingen; M. v.d. Ende, Middelburg; R. Eversdijk, Kapelle (tevens diploma booglas- sen); K. Goud, Waarde; A. de Haan, Zoutelande; E. Hollebek, Axel; A. de Jonge, Heinkenszand; J. Jonck- heim, Kloosterzande; M. Kesselaar, 's Gravenpolder (tevens diploma booglassen); A. de Koek, Walsoor den; J. de Koster, 's Heer Abtskerke (tevens diploma melken en booglas sen); F. Langebeeke, Middelburg; W. Meesters, Rilland (tevens diplo ma booglassen); E. Neels, Zaamslag; E. Poortvliet, Nisse (tevens diploma booglassen); A. Reijnierse, Bigge- kerke; K. Staal, Yerseke; R. Verlin de, Sluiskil; J.P. Zandee, Colijns- plaat (tevens diploma melken); J. van Assche, Hengstdijk (tevens di ploma melken en booglassen); E. Boone Koudekerke; E. Boonman, Goes; E. Davidse, Vlissingen; I. Ga- keer, Ovezande; H. Goense, Ove- zande (tevens diploma booglassen); A. v.d. Guchte, Grijpskerke (tevens diploma melken en booglassen); W. Jobse, Rilland (tevens diploma booglassen); C. de Jonge, Goes; J. Louisse, Kapelle (tevens diploma melken en booglassen); M. Schip pers, Kamperland (tevens diploma melken en booglassen); S. Schout, Hulst (tevens diploma melken en booglassen); M. Simons, Middel burg (tevens diploma booglassen); E. Spruijt, Vlissingen; R. Vermuë, Heinkenszand; A. Wisse, Melisker- ke; J. Wisse, Meliskerke (tevens di ploma melken en booglassen); A. Zandijk, Waarde (tevens diploma melken); R. Karreman, Wemeldin- ge; I. Bongers, Middelburg; M. Bracke, Sluiskil; H. Francke, Bieze- linge: B. Goddrie, 's-Gravenpolder; R. Gijssen, Kruiningen (tevens di ploma melken); R. Hartog, Hoede- kenskerke; M. Marijs, Arnemuiden; J. Mol, Kattendijke (tevens diploma melken); B. v.d. Pas, 's Heerenhoek; J. Rentmeester, Wolphaartsdijk; E. Roose, Domburg; A. Rottier, Bors- sele; J. de Rijke, Dreischor; M. Schout, Hulst; M. van Sluijs, Haam stede; R. Stadhouders, Middelburg; A. Steijn, Middelburg; K. Tevel, Ar nemuiden; R. Verbrugge, Middel burg; R. Vermuë, Grijpskerke (te vens melkdiploma); L. Versluijs, Kortgene; W. Verstelle, Wol-haarts- dijk; E. Vet, Zaamslag (tevens melkdiploma); W. Vinke, Axel en M. Klijnstra, Vlissingen. Jan Boot, Kerkwerve; Johnny v.d. Dries, Graauw; Cor de Feijter, Axel; Iman Geluk, St. Annaland; Wim d'Haens, Graauw; René Kips, Graauw; Jurgen Michielsen, Philip pine; Henk Nieuwdorp, 's Graven polder; Niek v. Putte, Zonnemaire; René v. Stee, Lewedorp; Kees Steendijk, Kamperland; Marcel v. Stralen, Stad a.h. Haringvliet; René Tazelaar, Colijnsplaat; Bob Tho- maes, Hoofdplaat; Hilair Verdur- men, Ossenisse; Omèr Verbist, Vo gelwaarde; Richard v.d. Vijver, Aar denburg; Anton v. Vugt, Oude Ton- ge; Marius Zuydweg, Kamperland. Rob Boomstra, Middelburg; Arno Buyck, St. Philipsland; Ad Dinge- mans, Terneuzen; Peter Goud, Baarland; Arno Maenhout, Aarden burg; André Meijers, Serooskerke; Pieter Nortier, Oostburg; Edwin Rouw, 's H.H.Kinderen; Anton Schaeffer, Oostkapelle; Ko Vader, Nw en St. Joosland; Paul Verdur- men, Hulst; Gillis de Visser Nw. en St. Joosland; Andries de Visser, Middelburg; Wim v.d. Weele, Co lijnsplaat; Ingo van Wel, Rijsbergen. Simon Baas, Arnemuiden; Herman Colpaart, Woensdrecht; Martin Deij, Kloosterzande; Hanne Doele- man, Nieuwerkerk; Klaas Krijn van Es, Dirksland; Ronny Gideonse, Veere; Mart Gijzel, Biezelinge; Reinco Vader, Middelburg; Jan v.d. Velde, Schuddebeurs; Hubert Ver muë, 's Heerenhoek; Johan de Vis ser, Westkapelle; Leon de Winter, Nisse; Johnny Westplate, Wolp haartsdijk; Rien van Ast, Tholen; Mare Brooymans, Nieuw Vosse- meer; Henk Buijsse, IJzendijke; Piet v.d. Doel, Oude Tonge; Elly Flik- weert, Zierikzee; Anja op 't Hof, Nieuwerkerk; Mare Hoveijn, Wis- senkerke; Patrick Huige, Ossenisse; Eric de Koek, Kloosterzande; Peter- Jan Mulder, Bruinisse; André Poortvliet, Nisse; Wim Poppe, Oost kapelle: René Rentmeester, Kerk werve; Peter van Rossum, Melissant; Daan Rouw, 's Hr. Abtskerke; Gil bert Smallegange, Wolphaartsdijk; Peter Smits, Oud Vossemeer; Leen- dert v.d. Stoep, Sommelsdijk, Kees v. Strien, Herkingen; Emile v.d. Vij ver, Graauw; Niek de Visser, Mid- delharnis. Voor 1985 en 1986 staat een uniek projekt op stapel. De Stichting Vee markt, waarin samenwerken het Na tuurmuseum West-Overijssel, het Provinciaal Overijssels Museum, het centrum voor moderne kunst "De Librije" en de Gemeentelijke Ar chiefdienst Zwolle, organiseert na melijk in deze jaren een serie unieke evenementen rond het verschijnsel "vee en veemarkt". Het Natuurmuseum West-Overijssel opent deze serie met een grote ma nifestatie rond het thema zeldzame landbouwhuisdierrassen, onder de titel: "Onze Huisdieren, vroeger en nu". Deze manifestatie zal, o.a. met le vende vertegenwoordigers van deze rassen plaatsvinden van 31 augustus t/m 4 september 1985 in de IJsselhal te Zwolle. Na deze datum zullen de Twentse hoen meer museaie objekten als deelex- positie in het Natuurmuseum te zien zijn tot 15 december 1985. Doel van de manifestatie en ten toonstelling is het bij een breed pu bliek bevorderen van de belangstel ling voor, en het vergroten van de kennis over de rol en positie van ou de, Nederlandse (landbouw)huis- dierrassen. C. Deurwaarder, Zaamslag; R. Goense, Ovezande; M. Goethals, St. Kruis; I. Hage, St. Maartensdijk; P. Inghels, Kapellebrug; J. Jager, Tol- lebeek; G. Joossen, Oostdijk; M. Kardux, Herkingen; L. Kesselaar, 's Gravenpolder (tevens lassen NIL); J. Klompe, Dreischor; D. Oudesluijs, St. Maartensdijk; S. Smits, Baarland (tevens lassen NIL); R. Valentijn, Oost Souburg; M. Vermuë, Ouwer- kerk (tevens lassen NIL); J. Vos, Oost Souburg; J. Zweemer, Krui ningen (tevens lassen NIL); J. de Heer, Tholen; H. de Nijs, Vogel waarde; J. de Winter, Melissant; J. de Winter, Middelharnis; A. van Damme, Standdaarbuiten; P. van Dijke, Colijnsplaat; W. van Nieu- wenhuijzen, Waarde; B. van der Wel, De Lier; D. van der Wekken, Hellevoetsluis en M.L. Dieleman, Arnemuiden. Geslaagd voor Assistent akkerbouw is de heer S. Zwarekant, Hulst. De Volksrepubliek China gaat met ingang van 1987 jaarlijks 20.000 Fiat trekkers in licentie produceren. 7 juli is een overeenkomst getekend tussen Fiatagri en de Volksrepubliek China voor de bouw van 2 trekkerfabrieken in Shanghai en Luoyang. Met de bouw is een bedrag gemoeid van meer dan 300 miljoen gulden. De bouw-overeenkomst werd in Pe king ondertekend door de vertegen woordigers van de Chinese- en Ita liaanse regering en de president van het Fiatagri concern, Gian Carlo Vezzalini. In een enorme konkur- rentieslag is het uiteindelijk toch het Europese Fiatagri concern gelukt deze order voor zich op te eisen en op deze manier nieuwe afzetmarkten te kreëren-. Ook levert Fiatagri de komplete fa- brieksuitrusting voor beide boven genoemde fabrieken. Tevens zullen bestaande trekkerfabrieken in China door Fiatagri worden gemoderni seerd. Fiatagri is reeds enige tijd in China aanwezig op een 2.000 ha groot projekt, voor de verdere ont wikkeling van de rijst mechanisatie in China. Een tweede projekt, met betrekking tot de katoen mechanisa tie is in voorbereiding. In navolging van Fiatagri heeft IVECO (Fiat be drijfswagens) enige weken geleden, eveneens met de Volksrepubliek China een licentie overeenkomst ge sloten. Deze overeenkomst heeft be trekking op de bouw van jaarlijks 60.000 lichte bedrijfswagens, ge bouwd onder licentie van IVECO. Tramweg 2, Oudetonge, tel. 01874-2928, 's avonds 01 890-3033 traktoren, combines en persen traktoren ploegen, rotoreggen, kunstmeststrooiers en hooibouwwerktuigen. pneumatische zaaimachines zaaimachines kipwagens spruitenplukmachines Peter Buijsrogge, 's Gravenpolder; Kees Groenewege, St. Maartensdijk; Jaap de Jager, Lewedorp; Ad de Korte, Meliskerke; Bert v. Nieuwen- huijze, Goes; Philip Speckens, Vlis singen; Ingrid Aarts, Kruisland; Ne- lis v.d. Bok, Ouddorp; Jacko v. Cad- sand, Schoondijke; Koos de Feyter, Biervliet; Leonard Harthoorn, Krabbendijke. Tijdens een feestelijke bijeenkomst hebben 79 geslaagde leerlingen van de Rijks Middelbare Landbouw School in Goes hun diploma uitge reikt gekregen. Traditiegetrouw deed direkteur ir. W.M. Markusse dat zelf. De overhandiging van het diploma ging vaak vergezeld van een bestraf fende, goedkeurende of bemoedigen de opmerking. Tot de vele aanwezi gen in de zaal - de uitreiking vond donderdag 11 juli plaats in de Prins van Oranje-zei de heer Markusse dat ruim de helft van de geslaagden het bedrijfsleven na de studie in wil. De anderen gaan verder studeren. De voorzitter van de commissie van advies de heer F. Dees wees er in een korte toespraak op dat het voor veel jongelui niet eenvoudig ligt om in de agrarische sektor aan de slag te ko men. Veehouderij en akkerbouw worden gekonfronteerd met prijs verlagingen' die niet opbeurend werken. Ook de inspekteur van het middelbaar landbouw onderwijs in Noord-Brabant en Zeeland ir. L. Bouten liet zich in soortgelijke be woordingen uit. De school nam af scheid van drie leraren te weten A. Blomaard docent natuurkunde, R. Krijger docent bedrijfsekonomie en J.H. Lantinga docent melkkunde en vertegenwoordiger van de inspek teur bij agrarische cursussen. Een ieder is welkom, maar zeker de agrariër! Tenslotte staat Motel Goes midden in het agrarisch gebied. I motel goes Anthony Fokkerstraat 100, Goes, tel.: 01100-31510, telex MOTGS 55039 TE KOOP. Ford 4000 met voorlader 60 p.k. Atlas 1302 hydr. kraan. Unimog 34 p.k. Farmall cub. met maaibalk, Vicon P.Z. en Niemeyer maaieers, P.Z. Strela, P.Z., H.S. 360 en Vicon c.h. 300 hooimachines. Cappon stop- pelploeg 6-scharig. Busatis 1102 dubbele messenbalk. Dubbellucht wielen 11-36. Schuitemaker 4 tons zelflos ser. Kruger hydr. kraan voor in de 3 punts. Giertank 31001. K. van Houte Waarde, tel. 01134-1229. TE KOOP: Maaidorser Clay- son M140, keuze uit 3 stuks verschillende snij breedte 12- 14-18 meter. Tel. 01170-2388. TE KOOP: Middelharnis. witloftrekkerij met schuur/koelruimte woonhuis met CV en garage, geheel modern uitgerust vr.pr. 175.000,- k.k. Mijs Onroe rend Goed Dirksland tel. 01877-1309. TE KOOP: Melissant boerde rij, zeer mooi gel. grondopp. 7985 m2. Zeer geschikt v. paardenliefh. Vr.pr. 300.000,— k.k. Mijs Onroe rend Goed Dirksland tel. 01877-1309. TE KOOP: Den Bommel boerderij met 6200 m2 grond met open loopstallen voor 150 koeien, mooi gelegen. Vr.pr. ƒ275.000,— k.k. Mijs Onroe rend Goed Dirksland tel. 01877-1309. TE KOOP: Melissant kippen farm (7500 stuks) annex var kensfokkerij met woonhuis en toebehoren. Vr.pr, ƒ260.000,— k.k. Mijs Onroe rend Goed Dirksland tel. 01877-1309. TE KOOP: 1 Heston veld- hakselaar met groenvoer pick-up, 1 Hassia 3 m. zaai- machine, 1 Hürliman H 6160 in zeer goede staat, 1 Stoll bietenrooier; type V50, 1 PZ hooikeerder, 1 Matador gi gant. Tel.: .01147-1316 of 01140-12171. 18 Vrijdag 19 juli 1985

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1985 | | pagina 18