Goede financiering, 'n belangrijke zaak over geld en goed Kan een vader in loondienst bij zijn zoon werkzaam zijn? Ingangsdatum gewijzigde landbouwvrijstelling uitgesteld Butler nieuwe voorzitter C.O.P.A. Wel aftrek, geen aftrek Waterschap Walcheren wil 50 cm buisleidingen in dammen Informatieblad over kamperen in Zeeland Coöp. Vereniging K.I. Zuid-Nederland opgericht Ir. D. Luteijn volgt L Cebeco-Handelsraad khorst op bij pa KM In de praktijk komen we maar al te vaak tegen dat de financiering niet in orde is. Dat dit soms tot vervelende situaties leidt ervaren we te vaak. Een ondernemer dient aan de financiering evenveel aandacht te besteden dan aan de bedrijfsvoering op zijn bedrijf. Als de financiering niet in orde is Wat kan er zoal gebeuren als de fi nanciering van uw bedrijf niet in or de is? Men zal, indien men niet over het benodigde geld beschikt, belangrijke maatregelen gunstig voor het be drijfsresultaat achterwege moeten laten. Vaak ziet men dat, indien de financiering niet goed is geregeld, de bedrijfsresultaten achterblijven in vergelijking bij andere bedrijven. Indien de financiering niet in orde is financiert men met leverancierskre diet, meestal betaal je dan een hoge re rente dan de bankrente, je verliest de korting voor kontante betalingen, je wordt zeer afhankelijk van je le verancier. In de praktijk ervaren we vaak dat men aflossings- en rente verplichtingen bij een normale bankfinanciering als zwaarder er vaart dan je rekeningen later te be talen. Toch kun je in veel gevallen beter proberen je rekeningkourant krediet te verhogen bij de bank en je rekeningen op tijd te betalen. Wat ook nogal eens gebeurt is dat er een voorschot wordt gegeven op het af leveren van de produkten, vragen wat de rente is en de eventueel min dere prijs is gewenst, even belangrijk is dat u een betalingstermijn voor uw afgeleverde produkten vraagt en bij overschrijding van de overeengeko men termijn rente berekent. Het is ook van zeer groot belang dat, indien u verkoopt gelijk met de afle vering laat betalen voor uw produk1 ten. "Gelijk oversteken" kan van groot belang zijn, dat hebben we nog al eens ervaren, zeker indien men zaken doet met een afnemer die men onvoldoende kent. Soms wordt het rekening-kourant krediet bij de bank verkeerd ge bruikt!!! Een rekening-kourant krediet dient •voor het omlopend kapitaal dus be drijfskapitaal, levensonderhoud e.d., in ieder geval voor zaken met een omloopsnelheid van 1 jaar of min der. Het komt nogal eens voor dat verbouwingen, investeringen in nieuwe werktuigen gefinancierd worden uit de rekening-kourant, dit geeft dan aanleiding tot moeilijkhe den, dat de rekeningen voor het be drijfskapitaal niet kunnen worden betaald. In feite zorgen voor niets die opgelost kunnen worden. Indien men beschikt over een te laag rekening-kourant krediet en dit met toestemming van de bank over schrijdt moet men een aanzienlijk hogere rente betalen. Dit laatste is bij zeer weinigen be kend. Een voldoende hoog rekening kourant krediet of een verhoging van het kredietmaksimum indien nodig kan belangrijk zijn. Financiering met financieringsmaat schappijen is een slechte zaak. Hoge tot zeer hoge rente is het resultaat. Er wordt een snellere aflossing ge vraagd dan bij de bank. Het is vanzelfsprekend dat men het gemakkelijkst financiert met eigen vermogen, ook dan is een goede fi nanciering nodig. Maar zeer velen financieren met vreemd vermogen wat geen schande is. Let wel Wie nimmer rekent, nimmer schrijft. Het is geluk dat hij koopman blijft. Schroom niet! Vraag advies bij uw ekonomisch sociaal voorlichter(ster) of de direkteur van uw bank maar wacht niet, dit kan geld kosten. J. Markusse Het antwoord op deze vraag is van belang in verband met de verzeke ringsplicht voor de werknemersver zekeringen. Wanneer er op basis van een arbeidsovereenkomst wordt ge werkt is er altijd sprake van verzeke ringsplicht. De werknemer is dan verzekerd tegen arbeidsongeschikt heid en werkloosheid, de werkgever is gehouden premie af te dragen. Een arbeidsovereenkomst bestaat uit verschillende elementen. Er moet loon worden betaald, werk worden verricht en er moet sprake zijn van een gezagsverhouding d.w.z. dat de werknemer verplicht is de opdrach ten of aanwijzingen van de werkge ver op te volgen. In de regel zal deze gezagsverhou ding niet bestaan wanneer een ouder bij zijn of haar kinderen werkzaam is. Bijna altijd zal de familieband overheersen en een werkelijke ge zagsverhouding in de weg staan. Een uitzondering hierop kan alleen worden gemaakt als de omstandig heden op een duidelijk werkgevers- gezag wijzen. Meestal zijn er echter juist faktoren die op het tegendeel wijzen zoals de omstandigheid dat de vader tevoren het bedrijf zelf leidde of dit samen met zijn zoon dreef of de omstandigheid dat hij meer of juist minder verdient dan een verge lijkbare vreemde kracht. Een vader werkzaam op het bedrijf van zijn kinderen zal dan ook in het algemeen niet verzekerd zijn voor de sociale verzekeringswetten. Op 21 juni heeft staatssekretaris Ko ning van Financiën de memorie van antwoord op het wetsvoorstel tot wij ziging van de landbouwvrijstelling voor de inkomstenbelasting en de vennootschapsbelasting naar de Tweede Kamer gezonden. In deze memorie van antwoord deelt de staatssekretaris over de inwer kingtreding het volgende mee: "Nu het ernaar uitziet dat het wets voorstel niet vóór 1 juli 1985 kracht van wet verkrijgt, zal er alsnog in worden voorzien dat de ingangsda tum naar een later tijdstip wordt verschoven. Ik geef er de voorkeur aan om niet reeds nu, maar eerst bij de mondelinge behandeling van het wetsvoorstel in de Tweede Kamer een desbetreffende nota van wijzi ging in te dienen omdat op dat mo ment meer duidelijkheid bestaat over het vermoedelijke tijdstip waarop het wetsvoorstel kracht van wet kan verkrijgen". Het Presidium van C.O.P.A. heeft in zijn vergadering van 13 juni 1985 besloten voor de volgende zittings periode van twee jaar als opvolger van de heer J. Hinnekens, België, te benoemen tot voorzitter van C.O.P.A. Sir Richard Butler. De heer Butler is sinds 1979 voorzitter van de Nationale Boerenbond in Engeland en heeft van 1981 tot 1983 de funktie vervuld van vice-voorzitter van C.O.P.A. In de Nederlandse belasting rechtspraak komen we uitspraken tegen die, alhoewel het zaken betreffen die nagenoeg gelijk zijn aan elkaar, tegengestelde resultaten opleverden voor de belastingplichtigen. Een belastingplichtige verleende zijn 79-jarige moeder reeds gedurende 30 jaar een financiële ondersteuning, welke door de inspekteur als buitengewone last was geaccepteerd. In 1980 werd de aftrek echter geweigerd. De belastingplichtige wilde in zijn bezwaar de lange duur gebruiken als basis voor zijn stelling dat hier sprake was van opgewekt vertrouwen waaronder niet zonder opzegtermijn een streep mag worden gezet. De Hoge Raad stelde echter dat het de belastingplichtige wel kan be vreemden dat een aftrek, nadat deze gedurende een lange reeks van jaren was verleend, voor het betreffende jaar opeens is geweigerd zonder dat er een aanwijsbare verandering in de omstandigheden was gekomen, maar dat belastingplichtige aan de enkele aanvaarding van de aftrek geduren de een lange reeks van jaren niet een gerechtvaardigd vertrouwen kan ontlenen dat voor een volgend jaar de aftrekpost niet aan een nieuw on derzoek zou kunnen worden onder worpen, als de inspekteur dat wen selijk zou achten. De aftrek werd dus niet verleend. Een andere belastingplichtige heeft jarenlang bijgedragen in de kosten van onderhoud van zijn moeder en schoonmoeder. Deze financiële on- Onlangs heeft de Provincie Zeeland een informatieblad uitgegeven over kamperen in Zeeland. Eind decem ber 1984 is het grootste deel van de Kampeerwet in werking getreden, een wet die al in 1981 was vastge steld. In het informatieblad van de Pro vincie vindt u uitleg over de werking van deze kampeerwet, kampeerter reinen, kamperen bij de boer, vrij stellingen, 72-uursregeling, over loopterreinen en een overzicht van de provinciale kriteria voor kam peerterreinen. dersteuning is over de jaren vóór 1980 steeds als buitengewone last geaccepteerd, zij het over het jaar 1976 na bezwaar. In 1980 werd de aftrek echter geweigerd. Bij de behandeling van deze zaak bij het Gerechtshof bleek, dat belas tingplichtige een bezwaarschrift over het jaar 1976 had ingediend tegen het feit dat de gedane uitgaven voor le vensonderhoud waren teruggebracht van 6.600,— tot 5.700,— Tevens was in het bezwaarschrift de volgen de zin toegevoegd: Op 27 juni is de Coöperatieve Ver eniging Kunstmatige Inseminatie Zuid-Nederland opgericht. Van deze top-coöperatie maken vijf K.I.-ver- enigingen in Noord-^Brabant en Lim burg deel uit. De vijf K.I.-verenigingen blijven zelfstandig funktioneren voor wat betreft het uitvoeren van de insemi naties. Het foktechnische beleid zal evenwel volledig worden samenge bundeld in de nieuwe coöperatie. Het programma* dat hiertoe wordt uitgevoerd omvat: het kontrakteren van stiermoe ders het opfokken van kalveren voor Zuid-Nederland en wel in het "Ook voor de toekomst is het voor mij belangrijk te weten wat uw standpunt is, zodat ik daarop afge stemde maatregelen kan nemen, met dien verstande dat op een verant woorde wijze in het levensonder houd van beide ouders kan worden voorzien". Het bezwaarschrift werd toegewezen zonder dat de inspekteur reageerde op de gestelde vraag. In de uitspraak stelde het Gerecht shof dat belastingplichtige in begin sel geen recht heeft op de gevraagde aftrek, maar indien van de zijde van de inspekteur in een eerder jaar waarin de aftrek wel werd verleend, het vertrouwen is gewekt dat de des betreffende aftrek ook voor latere jaren toegestaan zal worden dient de aftrek verleend te worden tot het tijdstip waarop de inspekteur be langhebbende zijn standpuntwijzi ging kenbaar maakt. Aangezien de belastingplichtige in zijn bezwaarschrift de inspekteur verzocht heeft zijn standpunt in deze voor de toekomst kenbaar te maken en de inspekteur aan het bezwaar is tegemoet gekomen zonder gewag te maken van enige beperking in de tijd, leidt het Hof af dat de inspekteur bij zijn beslissing op het bezwaarschrift heeft bedoeld mede te delen dat die beslissing ook voor de volgende jaren zou gelden. De aftrek werd dus alsnog verleend. A. Michaël centrum voor stierenopfok te Oerle het inzetten van proefstieren het houden en verzorgen van de stieren de produktie van sperma aan- en verkoop van sperma van en aan derden. De totstandkoming van deze samen werking in één gezamenlijke organi satie is van historische betekenis daar dit een enorme stimulans zal zijn voor de verdere verbetering van de veestapel in Zuid-Nederland. De voorbereidingen om te komen tot deze samenwerking zijn eind 1983 begonnen door een kommissie waarin zowel de NCB als de LLTB zitting hadden. In de loop der jaren is gebleken dat in de praktijk buisleidingen doorsnee .30 cm in dammen onvoldoende waarborg zijn voor een goede door stroming. Bovendien neemt door voortgaande demping van sloten het bergend vermogen af en moet het water derhalve sneller worden afge voerd. Het dagelijks bestuur van het Wa terschap Walcheren heeft daarom besloten zowel bij aanleg van nieuwe dammen als bij verbreding van be staande dammen in het vervolg altijd buizen met een' diameter van 50 cm voor te schrijven. In de vergunningvoorwaarden zal worden opgenomen dat de dam niet mag worden aangevuld, nadat de buizen zijn gelegd, voordat de buis- bestemmings plannen Bergen op Zoom Vanaf 14 juni ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp van de tweede herziening van het bestemmingsplan "De Li nie" (doortrekking Randweg-Oost). Bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad gedurende bovengenoemde periode. Etten Leur Vanaf 14 juni ligt gedu rende een maand ter inzage het ont werp van het bestemmingsplan "Buitengebied". Bezwaren kunnen gedurende bovengenoemde termijn worden ingediend bij de gemeente raad. Waspik Vanaf 14 juni ligt gedurende een maand ter inzage het gedeeltelijk goedgekeurde, vastgestelde bestem mingsplan "Buitengebied, herzie ning 1983". Zij die tijdig bezwaren leiding vanwege het waterschap op de juiste ligging en diameter is ge- kontroleerd. Voorts is voor het uitmonden van drains op openbare waterlopen een vergunning van het waterschap no dig. Deze dient tijdig schriftelijk bij het dagelijks bestuur te worden aan gevraagd. Het dagelijks bestuur vestigt er ook de aandacht op dat in 1984 het tech nisch distrikt de Westwatering ge splitst is volgens de gemeentegren zen, hetgeen inhield, dat het gedeelte dat ligt op het grondgebied van Middelburg aan de Oostwatering wordt toegevoegd, het gedeelte op het grondgebied van Vlissingen aan de Zuidwatering en het gedeelte op grondgebied van Valkenisse en Ma- riekerke aan de Noord watering. hebben ingediend, zowel bij de ge meenteraad als bij G.S., alsmede zij die tijdig bezwaren hebben inge diend bij G.S. tegen de bij de vast stelling aangebrachte wijzigingen en zij die bezwaren hebben tegen de gedeeltelijke onthouding van goed keuring door G.S. kunnen geduren de bovengenoemde termijn beroep instellen bij de Kroon. Wouw Vanaf 14 juni ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp- bestemmingsplan "De Zoom". Be zwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. Standdaarbuiten. In voorbereiding is een wijziging van het uitbreidings plan in hoofdzaken van Stand daarbuiten o.a. voor het gebied omgeven door Rijksweg 17, de wo ningen aan de Oude Kerkstraat, Hoogstraat, Havenstraat, Veerstraat en de grens met de gemeente Oud en Nieuw Gastel. Op de Algemene Vergadering van Cebeco-Handelsraad in december 1986 zal de heer W.J. Lokhorst om leeftijdsredenen als bestuurslid en voorzitter van Cebeco-Handelsraad aftreden. Beraad binnen het Bestuur van Ce beco-Handelsraad over de opvolging van de heer Lokhorst, heeft tot de éedachte geleid aan de organen van ebeco-Handelsraad voor te stellen ir. D. Luteijn in 1986 te verkiezen tot bestuurslid van Cebeco-Handels raad. De heer Luteijn heeft van zijn kant verklaard een dergelijke verkiezing te aanvaarden, alsook een benoe ming tot voorzitter van Cebeco- Handelsraad. Om zich te kunnen inwerken in de zaken van Cebeco-Handelsraad heeft de Raad van Toezicht van Ce beco-Handelsraad ir. D. Luteijn in gaande 1 september 1985 benoemd tot adviserend bestuurslid van Ce beco-Handelsraad. Vrijdag 28 juni 1985 3

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1985 | | pagina 3