GEBRUIKTE TREKKERS: Éénjarige grassen opruimen in elk groeistadium. C. Vermeulen b.v. 1 Ford 8210 4W dr. demonstratie Super de luxe Cab. 1 Ford 7600 4W dr. Bril veiligheidscabine 1 Ford 6600 4W dr. Bril veiligheidscabine 1 Ford 6700 Super de Luxe Cab. 1 Ford 5600 Bril veiligheidscabine 1 Ford 7000 cabine 1 Ford 4600 Super Cab. 1 Ford 3600 Super Cab. 1 Ford 2610 LP Cab. 3 Ford Dexta en Super Dexta 1 Ford Super 1 John Deere 50 pk 1 Renault 40 pk MECHANISATIEBEDRIJF Hennequinstraat 1 Oostburg 01170-3255 Crijnssenstraat 1 Axel 01155-1845 Vertegenwoordiger: F. de Jonge, tel. 01 1 70-3071 Tractoren Werktuigen KONTROLEER UW GEWAS SEN minstens twee keer per week op insekten, schimmels en de on kruidontwikkeling. Laat U niet verrassen door een of andere plaag. Zie het gevaar, tijdigdan is ingrijpen nog mogelijk. BENT U LID VAN een gewas- studieklub houd dan de teeltgege- vens van het begin tot het eind goed bij. In de eerste plaats voor Uzelf, maar ook voor Uw kolle ga's. Stuur deze gegevens tijdig in en bezoek de veldexkursies. Dan alleen leert U veel van Uzelf en van anderen. DE BIETEKEVERTJES komen alleen boven de grond als het don ker is. Spuit dus 's avonds laat. Kijk eerst even met een zaklamp of ze te zien zijn en spuit dan met 2 liter parathion in minstens 600 li ter water per hektare. Wanneer de kevertjes niet te zien zijn, is spui ten zinloos. Éénjarige grassen zoals duist hane- poot en graanopslag komen in het cultuur gewas regelmatig voor. Met Fusilade, dat nu in de meeste akkerbouwgewassen (behalve maïs en granen) is toegelaten, kunt u dit probleem- doeltreffend oplossen. Ongeacht het groei stadium. U kunt deze onkruiden dus bestrijden als 't u uitkomt En dat is een hele zorg minder Maar er is meer over Fusilade zoals: kort na de bespuiting regenvast veilig voor het cultuurgewas bestrijdt ook kweek zeer effektiefm vormt een optimale gewas- veilige combinatie met Agra! LN uitvloeier nieuwe verpakking, gemakkelijk te hanteren en te vernietigen. Over toepassing en dosering kan uw leverancier u alles vertellen. ICI Holland BV 16 We hadden deze winter gemiddeld een GOED VETGEHA L TE. Maar o wee, als de koeien naar buiten gaan. Let op bij daling van het vetgehalte. Verminder de krachtvoergiftVia de melkgel- dafrekening kunnen velen tegen woordig de gehalten op de voet volgen, houd ze in de gaten. Laat de KALVEROPFOK in de komende drukte niet verslappen. Zorg o.p. voor voldoende fris drinkwater en goed ruwvoer. Het kalf van nu is de melkkoe van morgen! Bedrijven die problemen hebben gehad met boterzuurbakteriën in de melk, moeten nu extra aan dacht besteden aan de winning en opslag van kuilvoer. Een "DUB- BEL-PLUS" kost onnodig geld. Leg nu de basis voor een boete- vrije winter. Ook handel wacht(te) op Brussel In bepaalde sektoren, zoals granen en zuivel, wacht de markt met spanning af wat Brussel deze week zal beslui ten ten aanzien van de landbouwprij zen voor het seizoen 1985/1986. Ve len in de handel zien uit naar het moment dat er zekerheid komt over wat er met de Brusselse prijzen gaat gebeuren. Hoe het met de effektieve prijzen op de markt zit vindt u in dit verhaal en of in de tabellen die daarbij horen. Schapen en kalveren Op de wolveemarkt doen zich de laatste weken geen grote verande ringen voor. Op de kalvermarkt is er bij de nuchtere kalveren sprake van een levendige handel. Het aanbod is wat kleiner geworden en de prijs wat hoger. De prijsstijging voor de zwart-bonten was groter dan voor de MRY. kalveren. Het prijsverschil van kalveren van 40 kg en meer be draagt momenteel ongeveer ƒ3,— per kg. De vleeskalveren noteerden afgelopen maandag in Barneveld een hogere prijs. De prijsstijging be droeg 10 a 15 cent per kg in de kwa liteiten 1 en 2. Runderen Op de rundermarkt verliep de han del in slachtvee levendig. Ondanks de grotere aanvoeren kon de prijs zich handhaven. Hier en daar werd zelfs iets meer voor het vrouwelijk slachtvee betaald. De handel in slachtdieren verliep moeizaam. De prijzen daalden licht. Bij het ge- bruiksvee was er sprake van minder aanbod van beste melk- en kalfkoe- ien. De prijs van deze dieren liep op. De overige - minder courante - soor ten kregen te maken met een druk op de prijzen. Varkens Op de varkensmarkt is sprake van een niet al te vlotte handel. In Frankrijk is de vraag naar karkassen goed, tegen een gelijk prijsniveau, maar elders valt het niet mee om de zelfde prijs te realiseren als vorige week. Italië noteert in ieder geval la ger. Bij de onderdelen moet prijster- rein worden afgestaan, met een en kele uitzondering. De varkenshou ders zullen naar verwachting deze week hooguit dezelfde prijs ontvan gen als vorige week. De kans op een lagere prijs werd evenwel maandag niet uitgesloten. In verband met de huidige situatie en de te verwachten ontwikkelingen op de varkensmarkten, heeft de Euro pese Commissie besloten vanaf 6 mei a.s. een partikuliere opslagregeling voor varkensvlees in te stellen. De opslagtermijnen zijn vastgesteld op. minimaal 4- en maximaal 7 maan den. Een einddatum voor deze rege ling is niet vastgesteld. Verder besloot de Europese Com missie de restituties per 24 april te verlagen in de varkenssektor bij uit voer naar Amerika, Canada en in sommige gevallen naar Australië. 3 mei 1985

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1985 | | pagina 16