informeer eerst even naar obfileven -21 en verantwoordelijkheid om zekerheid vraagt Standpunten helder en hard verwoorden GEBRUIKTE MACHINES EN WERKTUIGEN: New Holland Clayson 1 545 1 3 voet Clayson M 103 New Holland Clayson 1 545 15 voet Clayson M 89 10 voet i.z.g.st. TW 40 en TW 35. Mechanisatiebedrijf C. VERMEULEN BV Tractoren Werktuigen Hennequinstraat 1 Oostburg tel. 011 70-3255 Axel: Crijnssenstraat 1 Tel. 01155-1845 Vertegenwoordiger: T. Jonge 011 70-3071 i1 Landbouwschap wijst extra korting superheffing af KNLC over actuele problemen: Enting van varkens in deel Noord-Brabant Maaidorsers: New Holland Clayson 8070 met cabine 1 5 voet Clayson M 140 Persen: New Holland 286 Fahr 500 Ploegen: 5 en 6 schar Cappon en Rumptstad stoppelploegen Rumptstad wentelploegen: Zaaimachines: Getrokken en op hef. 2,64 mtr. Schudeggen: Vicon 4,30 mtr. en 4,50 mtr. met en zonder rol Lelyterra 3,50 mtr. met rol Hankmo messenegge 2,80 mtr Diversen: Amac stortbak New Holland 1 100 zwadmaaier Uw bedrijf, uw gezin - deze leggen een verantwoordelijkheid op uw schouders die er niet om liegt. Zeker gezien de vaak grotere persoon lijke en bedrijfsmatige risico's dan in menig andere bedrijfstak. De zekerheid die deze vereisen, verdraagt geen overhaaste beslissing. U wilt erover praten, u wilt de mogelijkheden op een rij zien. Met wie kunt u beter overleggen dan met de maatschappij die is grootgebracht in en met uw vakOBF-Leven. Objektief, deskundig op agrarisch gebied en specialist in levensverzekeringen die hierop zijn toegesneden. Onderling volgens het traditionele principe met elkaar voor elkaar zorgen. En met elkaar voor 100 delen in de winst. Tegen zeer scherpe premies. Uitgebreide informatie op de bon Vult u de bon in en zend hem op. U krijgt dan per omgaande alle gewenste informatie over OBF-levens- verzekeringen. Bellen mag ook 058-445333* toestel 148. U kunt ook terecht bij uw coöperatieve bank, onderlinge verzekeringsinstelling of uw assurantiekantoor neem kontakt met mij op voor het maken van een afspraak. stuur mij geheel vrijblijvend alle informatie over OBF-levens- I verzekeringen. Naam Straat Postcode Plaats: Telefoon I Bon in gesloten envelop zonder post- I zegel zenden aan OBF-Leven, Antwoordnummer 70, r m mw i 8900 XB Leeuwarden. 10 Het Landbouwschap wijst de extra korting op de superheffing van 1,2 procent af. Het vindt dat minister Braks van landbouw en visserij, die vorige week de korting op de melk- produktie verhoogde van 8,65 naar 9,85 procent voor het melkprijsjaar april '85/'86 voorbarig is geweest door er vanuit te gaan dat de extra korting van 0,9 procent die de minis ter van landbouw van de Europese Gemeenschap vorig jaar hebben af gesproken ook werkelijk doorgaat. De minister ondergraaft daarmee volgens het schap zijn eigen onder handelingspositie in Brussel. De Westduitse minister van land bouw Kiechle heeft voorgesteld de extra korting een jaar uit te stellen om de melkveehouders de gelegen heid te geven verder te wennen aan de superheffing. Braks heeft eerder verklaard "begrip" te hebben voor dat verzoek. De andere EG-land- bouwministers en de Europese Commissie (het dagelijks bestuur van de EG) voelen niets voor uitstel. De 0,3 procent die Braks nog meer wil korten om probleemgevallen te kunnen helpen is naar de mening van het Landbouwschap niet nodig. Helder en hard. Zo moet de georga niseerde landbouw op het ogenblik kennelijk zijn standpunten naar vo ren brengen, als het gaat om geen melkquotumvermindering, om de enig juiste mest-aanpak en om hand having van de graanprijzen. Dat was, heel kort gezegd, wat naar voren kwam in de op 22 april j.l. gehouden ver-gadering van het dagelijks be stuur van het KNLC (deze keer in de vorm van een voorzittersverga dering). Ruime aandacht besteedde de vergadering natuurlijk aan de stand van zaken op de genoemde punten, waar minister Braks onvol doende oog blijkt te hebben voor de Nederlandse boerenbelangen. Het KNLC ziet provinciale en re gionale acties, zoals in Friesland op zaterdag 20 april jl. als welkome on derstreping van het, vooral nationa le, beleid van de landbouworganisa ties. Doel is en moet blijven om als gezamenlijke Nederlandse land bouw "de politiek" duidelijke signa len te geven. Luteijn's laatste Als vertegenwoordigers van het K.N.L.C. in het Coordinatie-orgaan Automatisering Land- en Tuinbouw werden aangewezen de heren J. Panman te Lelystad en H.J. Slijkhuis te Holten. Het was de laatste K.N.L.C.-bestuursvergadering on der leiding van de heer D. Luteijn, Reden voor vice-voorzitter W.J. Lokhorst om, vooruitlopende op het officiële afscheid op 24 april, alvast enkele woorden van grote erkente lijkheid ten afscheid te spreken. Tussen 17 en 30 april a.s. moeten alle varkens van twee weken en ouder in een gedeelte van Noord-Brabant worden geënt tegen varkenspest. Geënte dieren moeten een oonnerk krijgen, waaruit blijkt dat enting in derdaad heeft plaatsgevonden. Hiertoe heeft staatssekretaris A. Ploeg (landbouw en visserij) besloten om verdere uitbreiding van de var kenspest in het gebied te voorkomen. Het gebied ligt binnen de lijn: Breda, Achtmaal, Belgische grens, Schelde- Rijnkanaal, Krammer, Volkerak, Hollandsch Diep, Bergsche Maas, Maas, kruising met de A2, Den Bosch, Waalwijk, Tilburg, Breda. In dit gebied is sinds 13 april j.l. een vervoerverbod van kracht. Vrijdag 26 april 1985

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1985 | | pagina 16