Ei bij ei Eieren versieren Wie geeft mij een kleurtje? Beste jongens en meisjes Kraaltjes-ei Paashaas-ei Ei om op te hangen Krassen Bloempjes-ei Ook al is de lente wanneer jij dit leest al weer ruim twee weken oud, het kan best zijn dat het tijdens de paasdagen of in de vakantie een keer regent, zoals op deze tekening. En als er dan geen boodschappen te doen zijn is het misschien leuk wat te puzzelen, te knutselen of te kleuren. Dus hebben we ook nu weer een pagina voor jullie gereserveerd waar mee weer van alles en nog wat te doen valt. Voor de kleinere kinderen een kleurplaat, voor de groteren een puzzel en voor allemaal een paar ideetjes om de paaseieren eens op een andere manier te versieren. De kleurplaat en de puzzel kunnen, als je ze klaar hebt, weer worden opgestuurd naar de redaktie van dit blad. De mooiste kleurplaat zal worden beloond met een prijs en natuurlijk zijn er voor de goede oplossingen van de puzzel ook enkele prijzen beschikbaar. Stuur alles maar op naar: de redaktie van het Z.L.M. Land- en Tuinbouwblad, Post bus 2116, 4460 MC Goes. De eieren die je misschien gaat versieren kun je natuurlijk niet opsturen naar ons maar je kan ze wel weggeven. Je weet vast wel iemand die er blij mee zal zijn! Veel plezier er mee en vast een prettige vakantie toege wenst!!! Vind je de paaseieren van deze haas niet geweldig mooi? Ja, zo op het eerste gezicht zijn ze dat ook, maar kijk eens goed! Deze paaseieren hebben verschillende boven- en on derkanten. Het is een puzzel en om die op te lossen, zijn ze zo gemaakt. Doe je mee, de puzzel op te lossen? Zoek dan eerst het ei met de 1 er op. Heb je die? In het bovenste deel van dat ei staat een letter, schrijf die op. Dan ga je op zoek naar het andere ei, die op het onderste deel van het eer ste ei past. Daar staat ook weer een letter op, die je achter de door jou gevonden eerste letter opschrijft. Dat tweede ei heeft ook weer een onder kant, die bij een andere bovenkant hoort. Zo ga je door tot je alle eieren hebt gehad. Al de gevonden letters netjes achter elkaar gezet, geven de oplossing van deze puzzel. Wil je meedoen, een mooie prijs te winnen? Stuur die oplossing dan in. Wel je naam en adres (mét postko- de!) vermelden. Wie weet, ben je dan één van de gelukkige winnaars! Met Pasen worden er eieren gegeten. Dat gebeurde honderden jaren gele den al, dat gebeurt nu en dat zal over honderd jaar misschien ook nog wel zo zijn. Vraag maar es aan je vader of moeder hoe dat komt. Eieren versieren is ook zo'n eeuwen oude traditie. Een leuk werkje om in een "paasbeste" stemming te ko men. Omdat het zonde is de eieren die met zoveel energie versierd zijn gelijk op te eten kun je ze het beste eerst even uitblazen. Je prikt hier voor aan de boven- én aan de on derkant een gaatje, steekt door het gaatje aan de bovenkant een rietje en als je daardoor blaast komt het bin nenste van het ei er door het andere gat uit. Om dingetjes vast te lijmen kun je het beste kleurloze hobbylijm ge bruiken. En natuurlijk hoef je deze voorbeeldjes niet na te maken. Je kan ook je eigen fantasie uitleven. Kijk maar eens in de strikjes-knoop jes- en rommeldoos van je moeder! Een eitje (van een krielkip) zal, als je het op deze manier versiert, zo mooi worden dat je moeder het jaren zal bewaren. Je moet hiervoor een heel lang kralensnoertje van kleine kraaltjes rijgen en die, zoals je op de tekening ziet, zo dicht mogelijk naast elkaar om het eitje plakken. Glazen of parelmoerenkraaltjes vind ik het mooist, maar jij kiest misschien wel voor een heleboel bonte kleuren. De nek van deze paashaas maak je van een strookje papier waarvan je de uiteinden aan elkaar vastplakt zodat je een cirkel krijgt. Hierop plak je een strikje. Hierin komt dan het ei te staan dat je met viltstift een gezicht hebt gegeven. De oren maak je van papier en de wenkbrauwen en snorharen van de haren van een oude borstel. Bij dit plaatje hoefik eigenlijk niks te vertellen. Door het gaatje datje hebt gemaakt bij het uitblazen prikje een stukje lucifer met daaraan vastge bonden een draadje. Je kunt het ei verder versieren zoals je wil. Het zal prachtig staan aan een bloesem-tak die je moeder vast al op tafel heeft staan. Als je een wit ei effen hebt gekleurd met een donkere kleur is het heel leuk om met een kroonpennetje door te krassen het wit van de eierschaal weer tevoorschijn te laten komen. Je kan hier hele kunstige dingen mee maken! De bloemetjes die je vader liever niet op zijn land ziet, ziet je moeder op paasmorgen graag op haar sier-ei. Je moet dan natuurlijk vorige zomer wel bloempjes gedroogd hebben. Vastplakken met hobbylijm en als het zo mooi geworden is dat je ze heel lang wil bewaren kun je het ei ook nog met blanke lak afwerken! Dag allemaal. Zoals je ziet ben ik druk bezig om alle eieren weer rond te brengen. Oei, wat ben ik moe. Ik zie er gewoon een beetje bleek van hè. Jullie begrijpen wel dat dit een grapje was. De bedoeling is dat jullie mij een kleurtje geven. Geef mij maar een mooie bruine kleur. De rest mogen jullie zelf uitzoeken. Doe maar flink je best. Naam: Plaats: Leeftijd:

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1985 | | pagina 42