LELYi INDUSTRIES NV Alle Lelyterra's in de werkbreedten van 1.50 tot 8.00 meter zijn voorzien van in 4 zones geharde tanden. Deze zijn taai aan de bovenzijde en zeer slijtvast aan de punt. De slepende stand haalt de slechte ondergrond niet naar boven. •geen versmering weinig trekkrach een ideaal zaai-of resultaten: een ideale grondstructuur een goede waterhuishouding Nieuwe onderzoekstal op IMAG-melkveeproef bedrijf "De Vijf Roeden" Studiereis varkens houderij in Engeland PAGV-vlugschrift "De teelt van voererwten" WEVERSKADE 10 f POSTBUS 26 -3155 ZG MAASLAND TEL. 01899-12644 -TELEX 21617 Ligtermoet biedt u een aantal sterke wapens bij de onkruidbestrijding in mais: Eradicane' Het middel bij uitstek tegen knolcyperus en kweekgras. Ook verkrijgbaar als granulaat voor pleksgewijze toepassing. Dual 720 EC Toegespitst op de bestrijding van hane- poot en andere eenjarige grassen direkt na het zaaien. Primextra 500 FW Zorgt voor een goede bestrijding van hanepoot en breedbladigen, in één bespuiting na opkomst. Fanoprim* 500 FW Voor de bestrijding van voor atrazin- resistente onkruiden, zoals melganzevoet en zwarte nachtschade. Eradicane is een geregistreerd handelsmerk van Staiiffer Chemical Company Dual. Primextra en Fanoprim zijn geregistreerde handelsmerken van CIBA-GEIGY A.G Ligtermoet Chemie B.V., Postbus 1048, j 4700 BA Roosendaal, Tel. 01650-32912. j Na een intensieve voorbereiding is, eind 1984, op het IMAG-proefbedrijf "De Vijf Roeden" te Duiven een nieuwe stal, met voerkeuken en een installatie voor het automatisch indi vidueel verstrekken van ruwvoer, ge reedgekomen. Deakkommodatiebiedt plaats aan 40 stuks melkvee in lig- boxen en 20 stuks melkvee in voer- ligboxen. Daarnaast is ruimte aan wezig voor het jongvee ouder dan drie maanden. De totstandkoming van de stal met zijn inrichting is voor het toegepast wetenschappelijk onderzoek van be lang. Het doel is om op dit bedrijf, samen met andere instellingen en het bedrijfsleven, systemen te ontwikke len die aan de boer een perspektief bieden voor de toekomst. Bij die systeemontwikkeling staan automa tisering van de procesbesturing en het bedrijfsbeheer centraal. Nu het geheel enige tijd in gebruik is, willen wij graag belangstellenden uit de praktijk, het onderzoek en de voorlichtingsdiensten in de gelegen heid stellen om op zaterdag 30 maart een bezoek aan dit proefbedrijf te brengen. Ook niet-agrarisch publiek is van harte welkom! In het afgelopen jaar heeft een aantal medewerkers van het Konsulent- schap voor de Varkenshouderij in Utrecht en van het Konsulentschap voor Bedrijfsuitrusting in de veehou derij te Wageningen een studiereis gemaakt naar Engeland. Het doel van deze reis was een aantal belangrijke onderdelen van de varkenshouderij in Engeland te bestuderen. De aandacht ging hierbij vooral uit naar goedkope vormen van huisvesting, praktijkge richt onderzoek, en automatisering. In het reisverslag worden o.a. de volgende aanbevelingen gedaan: - Het gebruik van simulatiepro gramma's in de varkenshouderij dient overwogen te worden. - De uitwisseling van onderzoek plannen en onderzoeksresultaten met praktijkgerichte onderzoek centra in het buitenland verdient aanbeveling. In onderzoek en in praktijk meer aandacht besteden aan het ver beteren van overlevingskansen voor kansarme biggen (in Enge land is hiervoor het blow-away- systeem in ontwikkeling, waarbij na het opstaan van de zeug een ventilator inschakelt, die met de luchtstroom de biggen van onder de zeug wegjaagt, zelfs heeft men ook een kouveuse-achtig systeem ontwikkeld). - Akseptatiegraad van de mest zo mogelijk verhogen door deze te mengen met kompost of stro. - Brijvoedering dient overwogen te worden, evt. in kombinatie met een vperstation (bijprodukten). Zojuist ontvingen wij van het PAGV Vlugschrift 387 waarin de meest re cente informatie over "De teelt van voererwten" is samengebracht. De stimuerlingsmaatregelen van de EEG hebben de belangstelling voor de teelt van dit gewas sterk doen toenemen. Dit komt tot uiting in een relatief grote uitbreiding van het areaal. Het verschenen vlugschrift stelt de teler in staat om op overzichtelijke wijze van een groot aantal aspekten van de teelt kennis te nemen. Naast het waarom van het voererw ten telen, krijgen areaal, perceels keuze, zaaitechniek, onkruidbestrij ding, gewasbescherming, oogst, op brengst en financiële resultaten uit gebreid aandacht. Op deze wijze levert dit "vernieuw de" vlugschrift een onmisbare aan vulling op de aanwezige kennis van de voererwtenteelt. Dit vlugschrift is voor een ieder verkrijgbaar bij de regionale Konsulentschappen voor de Akkerbouw. 19 maart 1985

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1985 | | pagina 19