Droogontsmetter voorde konsumptieteler AANNEMINGSBEDRIJF FRAANJE BV. Rigoreuze maatregelen nodig om snelwoekerende knolcyperus te bestrijden Bestuur Landbouw schap doet nog geen uitspraak over quotasysteem Doeltreffend tegen Rhizoctonia Eenvoudige toepassing Voordelig Moncereen meer in de maat F. HENDRICKX CONSTRUCTIE Hagelharde feiten voor landbouwers .H, NIEUWE KRAAYERTSEDIJK 37 POSTBUS 1 4456 ZG LEWEDORP TELEFOON 01196-13220 Op korte termijn zijn ingrijpende maatregelen nodig om de opmars van heldoor boeren en tuinders zeer gevreesde onkruid knolcyperus tot staan te brengen. Hiertoe heeft het bestuur van het Landbouwschap op woensdag 6 maart jl. besloten, nadat de gezamenlijke bestrijdingsplannen van het schap en het ministerie van landbouw en visserij vanaf vorig jaar niet het gewenste resultaat hebben opgeleverd. De nieuwe maatregelen omvatten onder meer teeltverboden, een bestrijdingsplicht en strengere maatregelen voor de teelt van gla diolen en lelies. Details van de maa tregelen moeten nog verder worden uitgewerkt in overleg en samenwer king met de Plantenziektekundige Dienst (PD). Teeltverbod De bestrijdingsplicht behoort tot de mogelijkheden, wanneer een grond gebruiker een aanzegging heeft ont vangen van de PD. Het Landbouw schap is voorstander van een alge meen toegepaste bestrijdingsplicht. De PD acht dit onuitvoerbaar en onkontroleerbaar en wenst de toe passing te beperken tot de meest ernstige gevallen. Het bestuur van het Landbouwschap sprak zich er nog eens voor uit, dat de bestrij dingsplicht zo ruim mogelijk wordt toegepast. Voor de telers van gladiolen en lelies zal de keuring worden verscherpt en wordt gewerkt aan een nieuw teelt systeem, waarbij wordt uitgegaan van absoluut besmettingsvrij teelt materiaal. Over de invulling ervan wordt nog overleg gepleegdtussen PD en Landbouwschap. Bovendien is het noodzakelijk dat op zeer korte termijn een afdoende regeling wordt getroffen voor de verwerking van besmette partijen gladiolen. Shell International Petroleum Com pany Ltd. te Londen heeft van Soyuzchimexport een opdracht ge kregen voor de levering van gewas beschermingsmiddelen aan de Sov jet Unie ter waarde van 6 miljoen. Het betreft in hoofdzaak pyrethroi- den voor insektenbestrijding. Het bestuur van het Landbouwschap heeft zich in de bestuursvergadering van 6 maart jl. nog niet uitgesproken over de vraag welk quotasysteem in het nieuwe melkprijsjaar moet wor den gehanteerd: per individueel be drijfssysteem A) of per zuivelfabriek (systeem B). De woordvoerders van de in het bestuur vertegenwoordigde organisaties zeiden hiermee te willen wachten tot het duidelijk is wat de EG zelf nu precies met het melk quotastelsel wil. Het gaat hierbij on der meer om het standpunt van an dere EG-lidstaten, een eventuele Europese opkoopregeling en het al dan niet doorgaan van de extra kor ting op de melkproduktie van 0,9 procent (1 miljoen ton melk). Het vereveningssysteem voor het lo pende melkprijsjaar 1984/1985, waarover de Europese landbouwmi nisters vorige maand een afspraak hebben gemaakt, houdt in dat quo ta-overschrijdingen per land mogen worden verrekend met de niet volle- CS CS .rt N O fi O *12 O •2 es Q) S J3 ÖD 4) 0 CS deskundig advies en volledig verzorgde bouw van: ligboxenstallen openfrontstallen mestveestallen varkensstallen pluimveestallen bewaar- en koelruimten werktuigenbergingen bedrijfsgebouwen elke gewenste maat mogelijk materiaalkeuze in overleg komplete bouw in één hand vaste prijzen vraagt vrijblijvend offerte Moncereen A jf ►t4 vt Rhizoctonia beïnvloedt de groei van de plant nadelig. Het gevolg is veel kriel (doorval), veel groeischeuren en mis vormde knollen en over het algemeen een lagere opbrengst. Moncereen voorkomt dit. Het bestrijdt de Rhizoctonia-uitloop vanaf de poot- knol (gelijkmatiger opkomst) en gaat infektie vanuit de grond tegen. Moncereen-Droogontsmetter is eenvou dig toe te passen met automatische poederdoseerapparatuur, of met de hand in de voorraadbak. Deze zeer belangrijke preventieve toe passing is mogelijk voor naar ver houding lage kosten. te Ossendrecht Vraag geheel vrijblijvend prijsopgave betreffende Uw: Koel- en bewaarplaatsen Machinebergingen Allerlei soorten stallen, alsmede hekwerk/interieur. Ossendrecht Tel. 01647-4143. B.g.g. 2529 Als landbouwer bent u gewend risico's te dragen. Op 2 juni 1984 vielen in het Noorden hagelstenen zo groot als ten nisballen. Deze risico's kunt u beter aan een solide verzekering overdragen. Vergelijk onze polisvoorwaarden eens met een willekeurige andere maat schappij. - geen naheffing - dubbele reserves - premies soms 30% lager - betere risico-spreiding. Kies voor zekerheid. Kies voor O.N.N.H. ONDERLINGE NOORD NEDERLANDSE HAGELVERZEKERING B A. Postbus 377 9400 AJ Assen Tel. 05920 44584/44751 10 Vrijdag 15 maart 1985

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1985 | | pagina 10