van EIJLE bJnnen'tl kwartier ihi bij u, Dit is Yale VLAARDINGEN Mechanisatiebedrijf C. Vermeulen C. Vermeulen B.V. In Ruilverkaveling Walcheren is mogelijkheid tot opschuiving naar een door het B.B.L. verworven melkveehouderijbedrijf "Het Nederlandsche Trekpaard" afdeling Zeeland groeit in ledental Aanmelding Van Eijle Vlaardingen importeur van Yale vorkheftrucks heeft met ingang van 1 maart 1985 in Oostburg en Axel aangesteld als dealer voor Zeeuws Vlaanderen. Voor Verkoop- Verhuur en After-Sales -Service zit'u bij Vermeulen op'n goed adres. Wij bevelen C. Vermeulen van harte aan. Onlangs heeft het B.B.L. het eigendom verworven van een melkvee houderijbedrijf te Nieuw en St. Joosland. Het bedrijf is afkomstig van de heer S. de Visser die een nieuw bedrijf heeft aanvaard in Zuidelijk Flevolang. Op het bedrijf, met een oppervlakte van 27 ha grasland, is o.a. een ligboxenstal voor maximaal 130 stuks melkvee aanwezig. On der bepaalde voorwaarde is bijlevering van een grotere hoeveelheid grond door het B.B.L. mogelijk. Het B.B.L. zoekt in overleg met de Voorbereidingscommissie voor de ruilverkaveling Walcheren voor dit bedrijf met ingang van 1 januari 1986 een nieuwe eigenaar-gebruiker. De betreffende kandidaat zal zijn huidige bedrijf (gebouwen en grond) aan het B.B.L. moeten overdragen, waarbij als uitgangspunt geldt, dat de eigendomsgronden op basis van de pachtvrije agrarische verkeers- waarde geruild zullen worden. Ten aanzien van eventueel door hem meerjarig gepachte gronden bestaat onder bepaalde voorwaarden ook de mogelijkheid dat de pachtrechten door het B.B.L. worden overgeno men. In dat geval geldt als uitgangs punt dat het B.B.L. tegenover de verwerving van deze oppervlakte pachtrechten, op basis van de ver pachte agrarische verkeerswaarde eigendomsgronden afstaat. Omtrent de hoeveelheid heffings- vrije melk, die op basis van de be schikking superheffing, op dit bedrijf geleverd kan worden, dient de kan didaat voor de opschuiving zelf een aanvraag in te dienen. Bij de keuze van kandidaat zullen een aantal overwegingen een rol spelen. Hiervan worden genoemd: - de ligging van het in te leveren bedrijf ten opzichte van b.v. an dere bedrijven en bewoningsker- nen - de oppervlakte van het in te leve ren bedrijf - de hoeveelheid grond die het B.B.L. in een bepaalde regio reeds verworven heeft en de toe komstige verwervingsmogelijk- heden ter plaatse. - de toekomstige financiële moge lijkheden op basis van bedrijfs- rapportage. Diegenen die voor het aangeboden bedrijf in aanmerking wensen te ko men, worden verzocht zich schrifte lijk aan te melden bij het Hoofd Be heer Landbouwgronden in de pro vincie Zeeland. Bij de aanmelding moeten minimaal de volgende gegevens verstrekt wor den: Importeur van Yale vorkheftrucks Industrieweg 30 Vlaardingen Tel. 010- 347522 Onze vertegenwoordiger voor het overige gedeelte van Zeeland en West-Brabant is de heer A.C.N. Bosveld, Poelruiterhof 2, 4451 DB Heinkenszand. Tel. 01106-259. Hennequinstraat 1 4500 AB Oostburg Tel. 01170-3255 Vert.: T. de Jonge tel. 01170-3071 Crijnssenstraat 1 4571 CB Axel Tel. 01155-1845 Het gunstige prijsniveau van Yale, de enorme levens duur, het storingsarme werktempo, de hoge restwaarde, zijn al een paar argumenten die 'n Yale vorkheftruck een duidelijke voorsprong geven. Daarnaast is er de vakbekwaamheid van de dealer en de 'rij/hef-garantie', binnen 24 uur in heel Nederland. Yale heeft 'n gediffeientieerd aanbod van trucks met hef vermogens van 600 kg tot /met 7,5 ton. Er zijn vorkheftrucks met elektrische aandrijving en verbrandingsmotorero-voor LPG en diesel. - naam en voornamen - adres, postcode, woonplaats en telefoonnummer; - leeftijd en opvolgingssituatie: - oppervlakte van het huidige be drijf met vermelding van opper vlakte eigendom en langdurige pacht. Verzocht wordt uw aanmeldingen zo volledig mogelijk te doen zijn. Nadere informatie omtrent het be drijf kan worden ingewonnen bij het Hoofd Beheer Landbouwgronden (tel. 01100-37354) of het Hoofd Ver werving (tel. 01100-37316). Vrijdag 15 februari j.l. hield de Afde ling Zeeland van de Koninklijke Ve reniging "Het Nederlandsche Trek paard" haar jaarlijkse algemene le denvergadering onder voorzitter schap van de heer B.E.A.M. IJse- baert. Sekretaris J.J. Cappon konstateerde in het door hem uitgebrachte verslag dat 1984 voor de Afdeling een goed jaar is geweest. Een - zij het beschei den - positief financieel resultaat en een stijgend ledental brachten hem o.m. tot deze konklusie. Het ledental was in 1984 wederom gestegen en wel tot 194. Ook de fokkers hebben zeker bijgedragen tot het goede verloop van het verenigingsjaar. Fokkers van trekpaarden, Haflingers en Haflo-Arabes hebben zich uitste kend gepresenteerd tijdens de keu ringen in het kader van de Zeeuwse dag van het paard, tijdens "West Zeeuws-Vlaanderen presenteert" en zeker tijdens de Nationale Tentoon stelling te Den Bosch. Prestaties, provinciaal, nationaal en ook inter nationaal waar de fokkers best trots op mogen zijn zo stelde de sekretaris. Ten aanzien van de verplichte heng- stenkeuring met aansluitende pre miekeuring deelde de sekretaris me de dat 10-3 jarige, 2-4 jarige en 1-7 jarige trekpaardhengst werden aan gegeven alsmede 1 Haflo-Arabe- hengst. Daarnaast was er 1 Haflo- Arabehengst in een voorgaand jaar voor 4 jaar goedgekeurd zodat deze hengst niet ter keuring behoefde te verschijden. Van de 14 te keuren hengsten kregen 5-3 jarige, 2-4 jari ge, 1-7 jarige - en de Haflo Arabe- hengst het goedkeuringsbrevet, waarbij de 2-4 jarige hengsten tevens werden opgenomen in het Keur- stamboek. Met 7-le en l-2e premie keerden de Zeeuwse trekpaard- en Haflo Arabehengsten naar hun stal terug. De sekretaris deelde vervolgens me de, dat het algemeen sekretariaat 15 trekpaardmerries, 4 Haflingermer- ries en 1 Haflo-Arabemerrie heeft ingeschreven in het Keurstamboek en verder 71 trekpaardveulens (40 merrie- en 31 hengstveulens), en 20 Haflingerveulens (14 merrie- en 6 hengstveulens). Een aanmerkelijke stijging t.o.v. 1983 toen 59 trekpaard en 9 Haflingerveulens werden inge schreven. Tenslotte schreef het alge meen sekretariaat nog 4 merries in het "Hulpboek" in. Het Afdelingsbestuur onderging enige wijziging. De heer H.H.F.M. v.d. Vijver stelde zijn bestuurszetel ter beschikking aan de heer A.Z. de Buëk te Oostkapelle. De door het aanvaarden van het bestuurslidmaatschap door de heer A.Z. de Buck ontstane vakature als afgevaardigde van de Afdeling naar de algemene vergadering van de Koninklijke Vereniging werd opge vuld door de benoeming van de heer G. Calon te IJzendijke. Tenslotte werd Mej. L. van Leeuwen te Mid delburg voor 3 jaren benoemd als lid van de Financiële kommissie. 14 Vrijdag 8 maart 1985

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1985 | | pagina 14