Allivin en Ramrod beschermen uw uiengewas IWEMOLIN A\|/A landbouwers \*JT en tuinders kiezen de zekerheid van Shell Staalbouw De specialist voor het bouwen van: Goes koördinatiepunt in ophaaldienst Gezondheidszorg voor Dieren in West- en Midden-N ederland Nederlands Kalkburo gesloten Dependances worden opgeheven: TELEFOON 01140-12675 Oud Ferdinandusdijk 15,4566 RK Heikant Telefoon 01140-12675 - machine-bergingsloodsen - aardappelbewaarplaatsen - veestallen - industrie- en sporthallen - het plaatsen van nieuwe spanten in bestaande schuren - verder allerlei soorten konstruktiewerken - wand- en dakplaten - schuifdeuren - sectionaldeuren - mandeuren Vertegenwoordiger voor de Zeeuwse eilanden: Dhr. J.L. Overbeeke Fransjesweg 9, 4434 NA Kwadendamme Tel. 01194-429 De dependances (waaronder Goes) van de Gezondheidsdienst voor Dieren in West- en Midden-Nederland worden zo goed als zeker op geheven. Het overleg met de betrokken landbouworganisaties en de ondernemingsraad is bijna afgerond. Er vallen geen ontslagen. In de plaats van de dependances komt een nog niet eksakt bekend aantal inleverpunten. Deze inleverpunten voor sektie materiaal zullen de route gaan vormen van ophaaldiensten. Voor het Zuidwesten zal de ophaaldienst waarschijnlijk starten in Goes. Via de twee Westerschel- deponten zullen inleverpunten in Zeeuws-Vlaanderen worden aange daan. De route voert daarna via Zuid- en Noord-Beveland, Schouwen- Duiveland en Goeree naar Gouda. Materiaal voor de destruktor zal niet mee worden genomen. De dierenarts, de heer J.J. Pekelder, blijft in Goes gevestigd. Een en ander werd bekend gemaakt op de algemene vergadering van de Gezondheidsdienst voor Dieren in West- en Midden-Nederland die vrijdag 22 februari werd gehouden in Alphen aan de Rijn. Desgevraagd deelde de direkteur, de heer J.H.G. van Wijhe, mee, dat de Gezondheidsdienst voor de veehou ders in Zeeland wel herkenbaar moet blijven. Daarom zal de samenwer- Uievhegen en stengelaaltjes zijn gevreesde plagen. Maar er is wat tegen te doen. Met Allivin bijvoorbeeld. Het heeft een langdurige werking, zowel door de contactwerking in de bodem als via opname door de plant. Toe te passen als rijenbehandeling in één arbeidsgang met het zaaien. Onkruiden in uien voorkomt u met Ramrod*. Ramrod spuit u met grove druppel en lage druk, vanaf het zaaien tot uiterlijk 3 dagen voor de opkomst. Maar ook daarna, als de uien zo'n 6 cm hoog zijn en dus twee echte pijpjes hebben, kan Ramrod veilig en doeltreffend worden toegepast. Een goede gewasbescherming biedt u een hogere opbrengst en betere kwaliteit. Dat is zeker. Daarom kunt óók u maar beter voor zekerheid kiezen. •Ramrod is het gedeponeerde handelsmerk van Monsanto king die er is met de VVB nog verder worden verdiept, zeker ook wanneer in maart het Zeeuws Rundveesyndi- kaat wordt opgericht. Mogelijk kan Goes zelfs de status van koördina- tiepunt gaan krijgen waar het de re latie tussen Gouda en het Zuidwes ten betreft. De doorvoering van de reorganisatie vindt uiterlijk 1 januari '86 plaats of zoveel eerder als moge lijk, aldus de heer Van Wijhe. De voorzitter van de Gezondheids dienst, de heer S. Moeijes, zei in zijn openingswoord, dat afgezien van al les, de reorganisatie in ieder geval financieel positief heeft uitgewerkt! Was de omslag per dier bij het sa mengaan nog 6,- dan is dat nu te ruggebracht tot 3,- per dier. Als het Landbouwschap dit goedkeurt, dan zal de omslag dus opnieuw met 0,50 naar beneden kunnen. Direkteur Van Wijhe deelde in zijn inleiding mee, dat nog dit jaar het landelijk Laboratorium Informatie Systeem zal starten. Daardoor zullen onderzoek en verwerking sneller kunnen worden uitgevoerd, resulta ten kunnen worden geïnterpreteerd en de berichtgeving nauwgezet worden verwerkt. De heer Van Wijhe wees ook nadrukke lijk op het steeds aanwezig blijvende risiko van de uitbraak van mond- en klauwzeer. Hij konstateerde dat in het entdeken gaten zitten die door een verplichte jongvee-enting in het najaar kunnen worden gedicht. Doordat de overheid daarvoor on voldoende financiën ter beschikking stelde, bleef dit achterwege. Van Wijhe: "Dat betekent een verzeke ring met eigen risiko en de vraag is of onze eksportbelangen het nemen van dergelijke risiko's verdragen". Ook bij de aanpak van varkenspestbe- strijding blijken financiële beperkin gen een grote rol te spelen. In Beverwijk (Noord-Holland) heeft zich zeer recent een voorval van var kenspest voorgedaan, in een vrij ge deelte dus. Vaak wordt, volgens Van Wijhe, in de varkensrijke gebieden te lang gewacht met het instellen van een entgebied waardoor het veldvi- rus zich al verspreid heeft. Hij sprak er zijn twijfels over uit of in de dichtbevolkte gebieden met huidige entingsschema resultaten te behalen vallen. Bij de schapengezondheidszorg staat vooral de Zwoegerziektebestrijding in de belangstelling. De zich nog uitbreidende deelname beperkt zich hoofdzakelijk tot de stamboekbe- drijven. Verschenen vlugschrift "Huisvesting mestvarkens" Eind 1984 is er bij ons konsulent- schap weer een nieuw vlugschrift verschenen, te weten nr. 396 "Huis vesting van mestvarkens". Dit vlugschrift is voor belangstellen den gratis verkrijgbaar bij het C.B.V., Postbus 43, 6700 AA Wage- ningen. (Gaarne schriftelijk aanvra gen!). In september 1984 is er een brede sa menwerking op het gebied van be- mestingsonderzoek en -voorlichting tot stand gekomen door de oprichting van het Nederlands Meststoffen In stituut (NMI). Ook de Nederlandse Kalkmeststof- producenten nemen hierin deel. Daardoor werd het mogelijk de werkzaamheden van het Nederlands Landbouw Kalk Buro (NLKB) aan dit Instituut over te dragen. Nu deze nieuwe samenwerking in het NMI inmiddels volop funktio- neert achten wij de tijd gekomen om de aktiviteiten van het NLKB na ruim 40 jaar te beëindigen en wel met ingang van 1 maart 1985. Aan gaande de medewerkers van het NLKB kan worden vermeld dat de heer ir. L.C. Struijs zojuist de pen sioengerechtigde leeftijd heeft be reikt en langs deze weg van u af scheid neemt. De heer J. Berends zal vanaf 1 maart werkzaam zijn bij het NMI. Zijn kantooradres wordt: Proefboerderij "De Olde Weye" te Vaassen, tel. 05788 -1572. Het adres van de Stichting Neder lands Meststoffen Instituut (NMI) is: Zoutmanstraat 44, 2518 GS Den Haag, tel. 070 - 469370. 10 Vrijdag 1 maart 1985

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1985 | | pagina 10