Programma agrarische studiereizen voor 1985! De beste investering doet u in zelf Alle leden, jong en oud, kunnen (met buren en familieleden) deelnemen aan een agrarische studiereis. Bij het "uitgaan" zult u zich "thuis voelen", omdat uw medereizigers gelijkgestemden zijn; uw kollega's uit alle bedrijfssektoren in de land- en tuinbouw in Nederland. Laat u zich door superheffing, of welke maatregel dan ook, niet de pas verworven erkenning op het recht op buitenlandse reizen ontnemen! Gun uzelf een ruimere kijk op de wereld. In het seizoen 1985 zijn vier nieuwe bestemmingen opgenomen in het programma: Jersey - Kanaaleiland Peniscola-Spanje, rondreis door Duitsland, Frankrijk, Spanje, Frankrijk, België Zweden - bustocht door het mid den en zuiden van Zweden Canada - Brits Columbia en Al berta Terug in het programma: Israël Californië Luxemburg Ierland Schwarzwald Kreta Londen. Beknopt overzicht in het programma per reis Berlijn, 28 januari - 1 februari 5-daagse vliegreis. Ie dag: 's morgens vlucht Amsterdam-Berlijn; stadsge schiedenis. 2e dag: Agrarische ten toonstelling Grüne Woche. 3e dag: stadsrondrit West-Berlijn; bezoek aan agrarische bedrijven. 4e dag: Grossmarkt voor groenten en fruit of voor vlees; stadsrondrit Oost-Berlijn. 5e dag: vrije tijd; 's middags vlucht Berlijn-Amsterdam. Vijf volle inte ressante dagen. Kenya, 12 - 28 februari 17-daagse vliegreis/rondreis in mi ni-bussen. Ie dag: 's avonds vlucht Amsterdam-Nairobi. 2e dag: aan komst, rust, bespreking programma. 3e dag: Nairobi-Naivasha, bezoek aan groot gemengd agrarisch bedrijf; boottocht op het Meer van Naivasha. 4e dag: Naivasha-Kericho; bezoek aan aardappel-projekt. 5e dag: thee plantage en kleinschalige boerenbe drijven. 6e dag: Kericho-Masai Ma- ra: Serengetti vlakten - olifanten, gi raffen, luipaarden, neushoorns. 7e dag: wild-tocht; rust. 8e dag: Masai Mara-Nairobi; bezichtiging van Nairobi. 9e dag: Nairobi-Amboseli: wildtocht. Kilimanjaro. 10e dag: sa fari-tocht: rust; wild-tocht. 11e dag: Amboseli-Tsavo-West: safari-tocht. 12e dag: Tsavo West-Crocodile Camp; langs de Athi-rivier; bezoek aan enorme "ranch", rundveebe drijf. 13e dag: Crocodile-Camp-Ma- lindi. langs de Galanarivier; cas- hewnotenfabriek: naar Mombasa. 14e dag: rust: bezoek aan sisal-plan- tage en -fabriek. 15e dag: bezichti ging Mombasa: tocht langs dorpen in de omgeving. 16e dag: vrije tijd; 's middags vliegtocht van Mombasa naar Nairobi: aansluitend vlucht naar.Amsterdam. 17e dag: aankomst Amsterdam. Een avontuurlijke reis. Sri Lanka, 13 februari - 1 maart 17-daagse vliegreis/rondreis per bus. Ie dag: 's middags vlucht Amster dam-Colombo. 2e dag: aankomst, rust. 3e dag: Colombo-Habarana; riet-vlechterij. 4e dag: bezoek aan Polonnaruwa, de voormalige hoofd stad; Sigiriya - de beroemde schilde ringen; bezoek aan rijstfabriek. 5e dag: Habarana-Nilaveli; bezichti ging Trincomalee-het "Hollandse Fort"; rust. 6e dag: vrije tijd aan de kust. 7e dag: Nilaveli-Kandy; Dam- bulla rotstempels; specerijen tuinen; batikfabriek. 8e dag: Landbouw school in Kundasale: bezichtiging Kanday; Kandyan Dancers. 9e dag: Kandy-Nuwara Eliya; Centrale Markt; botanische tuinen; theeplan tage en -fabriek. 10e dag: melkvee bedrijf (Nederlandse ontwikkelings hulp); aardappel-onderzoekcen trum. 11e dag: Nuwara Eliya-Yala; tabaksplantage; rubberplantage. 12e dag: safari-tocht; rust. 13e dag: Ya- la-Koogala; kokosvezelfabriek; Tangalle en Matara - Hollands-aan doende steden; vrije tijd. 14e dag: Koggala-Kalutara; bezichtiging van Galle; maskerfabriek; Toddy-tap- pers; broedplaats van zeeschildpad den. 15e dag: Rubberonderzoek In stituut; edelsteenstad Ratnapura, museum. 16e dag: vrije tijd aan de kust; 's avonds vlucht Colombo- Amsterdam. 17e dag: aankomst. Sri Lanka (Ceylon) heeft in alle opzich ten een onvergetelijke schoonheid! Mallorca, 17 - 24 april 8-daagse vliegreis/verblijf in Palma Nova. Ie dag: vlucht Amsterdam- Mallorca; rust. 2e dag: grotten van Drach; parelfabriek Manaeor. 3e dag: vrije tijd; tocht naar- La Granja in noord-westelijke richting. 4e dag: bezichtiging Palma, de hoofdstad; vrije tijd; 's avonds barbecuefeest. 5e dag: prachtige tocht langs kleine dorpen. 6e dag: Valldemos, het Kat- huizerklooster; glasblaserij citrus- plantage; Arabische tuin; bergtocht. 7e dag: prachtige tocht naar het noorden; boottocht; agrarisch be drijf. 8e öag: vlucht naar Amster dam. Zwitserland-Lugano, 9 -18 april 1 O-daagse busreis/verblijf in Luga no; overnachting op heen- en te rugreis in Duitsland. Ie dag: tocht door Duitsland. 2e dag: schitterende tocht over de Alpen. 3e dag: rust; Lugano. 4e dag: bezoek aan Milaan, Italië. 5e dag: rustdag; boottocht. 6e dag: Como en Comomeer. 7e dag: agrarische bedrijven. 8e dag: prach tige tochten langs het Lago Maggiore en omgeving. 9e dag: door Zwitser land naar Duitsland. 10e dag: door Duitsland naar Nederland. In het voorjaar heeft Lugano een aange naam klimaat en een schitterende bloemenweelde. Israël, 13 - 24 mei 12-daagse vliegreis/rondreis per bus. Ie dag: vlucht Amsterdam-Tel Aviv. 2e dag: stadsrondrit Tel Aviv; Jaffa. 3e dag: Ashdod, exporthaven (ci- trusfruit); Beersheva. Negev-woes- tijn. 4e dag: Tel Aviv-Galilea; Cea- sarea. Haifa. Akko. Nes Amim: agrarische bedrijven. 5e dag: Rosh Haniqra, kalksteengrotten: agrari sche bedrijven: Safet; 6e dag: tocht over de Golan-hoogvlakte: via Dan naar Banias; fruit- sorteer- en ver pakkingscentrum Kiryat Shmona. 7e dag: vrije tijd: programma-overleg. 8e dag: Galilea-Jeruzalem; tocht door de Jordan-vallei, via Caper naum: Jericho; Judea. 9e dag: be zichtiging oud-Jeruzalem. 10e dag: nieuw-Jeruzalem, Bethlehem, lie dag: Dode Zee, Masada, Ein Gedi, agrarische bedrijven. 12e dag: vlucht Tel Aviv-Amsterdam. Israel maakt agrarisch een grote sprong voorwa arts! Parijs, 20 - 24 mei 5-daagse busreis/verblijf in Parijs. Ie dag: naar Parijs. 2e dag: stadsron drit; vrije tijd; avondrit. 3e dag: Rungis, de "Hallen" van Parijs; agrarisch bedrijf; Folies Bergère. 4e dag: Paleis Versailles; vrije tijd. 5e dag: Museum van het paard; terugr eis. Vijf volle dagen genieten van Pa rijs. Oostenrijk-Zeil am See, 28 mei - 6 juni 10-daagse busreis/verblijf in Zeil am See; overnachting in Duitsland op heen- en terugreis. Ie en 2e dag tocht door Duitsland en Oostenrijk. 3e dag: rust; tocht in de omgeving. 4e dag: per kabelbaan naar de Schmit- tenhöhe; wandeling. 5e dag: tocht over de GrossglocknerHochalpen- strasse, adembenemend! 6e dag: Liechtensteinklamm; agrarische be drijven. 7e dag: Salzburg. 8e dag: agrarische bedrijven; vrije tijd; Ti- roler avond. 9e dag: via Rattenberg (glasblaserij) tocht door Duitsland. 10e dag, terugkeer in Nederland. Kennismaking met het Hooggeberg te. Jersey, 3 - 10 juni Nieuw 8-daagse vliegreis/verblijf in St He- lier. Ie dag: vlucht Amsterdam-Jer sey. 2e dag: St Heiier, Centrale Markt: agrarisch bedrijf. 3e dag: tocht in noord-oostelijke richting; Bloemencorsomuseum. 4e dag: Jer sey Zoölogisch Park; Agrarisch Mu seum; kasteel Mont Orgueil. 5e dag: agrarische bedrijven. 6e dag: Aard beien boerderij; Vlinder Boerderij. 7e dag: vrije tijd. 8e dag: vlucht naar Amsterdam. Jersey - een heerlijk ei land. Spanje-Peniscola, Costa Azahar, 10 - 22 juni Nieuw 12-daagse rondreis, per bus met ver blijf in Peniscola. Ie dag: tocht door Duitsland. 2e dag: tocht door Oost- Frankrijk; bezichtigingen. 3e dag: door Zuid-Frankrijk en Spanje; be zoeken onderweg. 4e dag: wandeling Peniscola. 5e dag: agrarische bedrij ven: melk- een vleesproduktie, ak kerbouw en fruitteelt, ook "zee boerderij". 6e dag: tocht naar Mo- rella. 7e dag: vrije tijd. 8e dag: Va lencia; citrusfruit. 9e dag: Castellon, markt; vrije tijd; folkloristische avond. 10e dag: door de Pyreneeën en Zuid-Frankrijk. 11e dag: door Frankrijk naar Parijs. 12e dag: te rugkeer in Nederland. Werkelijk een héél bijzondere reis! Engeland-Lake District, 17 - 22 juni 6-daagse bus/bootreis. Ie dag: naar Europoort; overnachting aan boord naar Huil. 2e dag: dwars door Enge land via York en naar Newby Bridge Harr (gate. 3e dag: tocht naar Kes wick; agrarische bedrijven; landgoed Brockhole; boottocht. 4e dag: Cart- mel Priory Gate House, Holker Hall. 5e dag: vrije tijö; over het prachtige Pennine-gebergte naar Huil; over nachting aan boord. 6e dag: aan komst Europoort. Het Lake District is een klein gebied met grote land schappelijke afwisseling - "typisch" Engels. Noorwegen Fjordenkust, 18 - 27 juni 10-daagse vliegreis/rondreis per bus. Ie dag: vlucht Amsterdam-Oslo, stadsrondrit. 2e dag: agrarische be drijven. 3e dag: onderzoek station; openluchtmuseum Maihaugen: Sjusjoen. 4e dag: Sjusjoen-Vagamo; Gudbrandsdalen: landbouwschool. 5e dag: Vagamo-Geiranger; Sla- dalsweg, Andalsnes. Trollstigvei. Adelaarsweg. 6e dag: boottocht Geirangertjord; Skei. 7e dag: Skei- Hafslo; bergboeren-bedrijf; boot tocht; Sogndal. 8e dag: rustdag. 9e dag: ferry; via de Aurlandsweg naar Geilo. 10e dag: Geilo-Oslo; vlucht Oslo-Amsterdam. Overtuig uzelf er van dat Noorwegen het mooiste land van Europa is. Duitsland-Ahrdal, 24 - 28 juni 5-daagse busreis/verblijf in Ajte- nahr. Ie dag: naar Altenahr. 2e dag: Köningswinter, tandradbaan Dra- chenfels; Maria Laach. 3e dag: Ko blenz; boottocht op de Rijn naar Rüdesheim. 4e dag: vrije tijd; agra rische bedrijven. 5e dag: rundveebe drijf; terugreis naar Nederland. Kor te reis - programma vol afwisseling. Engeland-Cheltenham, 2 - 10 juli 9-daagse bus/bootreis/verblijf in Cheltenham. Ie dag: overtocht van Vlissingen. 2e dag: aankomst in Sheerness: tocht door Engeland; Blenheim Palace. 3e dag: grootste agrarische tentoonstelling van Enge land: Royal International Agricultu ral Show in Kenilworth. 4e dag: vrije tijd; tocht door de Cotswolds. 5e dag: Whyvallei en Black Mountains, Wa les. 6e dag: vrije tijd; korte tocht. 7e dag: agrarisch bedrijf; Worchester, porceleinmuseum. 8e dag: via Windsor Castle naar Londen, stads rondrit; naar Sheerness; overnach ting aan boord. 9e dag: aankomst Vlissingen. Sfeervolle, aangename reis. Hongarije, 9 - 16 juli 8-daagse vliegreis/rondreis per bus. Ie dag: vlucht Amsterdam-Buda pest; stadsrondrit. 2e dag: agrarische bedrijven. 3e dag: Budapest-Haj- duszoboszlo; bezoeken onderweg. 4e dag: Puszta; pottenbakkerij, Csarda van Hortobagy. 5e dag: Hajduszo- boszlo-Eger; druipsteengrotten van Aggtelek. 6e dag: bezichtiging Eger; vrije tijd. 7e dag: Eger-Budapest; vrije tijd; folkloristische avond. 8e dag: vlucht Budapest-Amsterdam. Leerzame reis! Frankrijk-rondreis westen en midden, 15-26 juli 13 öf 15-daagse busreis door Picar- die. Normandie, Bretagne, Loire- dal. Parijs; langs boeiende steden, de Invasiestranden, bezienswaardighe den en agrarische bedrijven. Maak kennis met uvv Franse kollega's. Luxemburg, 22 - 27 juli 6-daagse busreis/verblijf in stad Luxemburg; afwisselende exkursies en bezoeken aan agrarische bedrij ven. Luxemburg is een "aangenaam" land. Zweden, 29 juli - 6 augustus Nieuw 9 a 10-daagse boot/busreis; over tocht Kiel-Göteborg; rondreis per bus; Jönköping; Stockholm, Vasa; agrarische bedrijven, tochten langs de grote meren. Zweden op z'n best. Canada, 30 juli - 14 augustus (of iets eerder) Nieuw 16-daagse vliegreis/rondreis per bus vanuit Winnipeg door Manitoba en Sasketchewan naar Alberta. Rocky Mountains; bezoeken aan vele agra rische bedrijven. Wordt een onver getelijke reis. Madeira, 5 -12 augustus 8-daagse vliegreis/verblijf in Fun- chal; exkursies over het gehele, on gerepte eiland, dat zo beroemd is om zijn bloemenweelde, suikerriet, ba nanen en wijn! Een schitterend ei land met een zeer gelijkmatig, mild klimaat. Duitsland-Sauerland, 12 - 16 augus tus 5-daagse busreis/verblijf in Winter berg. Hoch Sauerland is bijzonder fraai. Bezoeken aan agrarisch be drijf; tochten vol afwisseling; druip steengrotten. Niet ver, wel echt bui tenland. Schotland, 14 - 23 augustus 10-daagse bus/bootreis/rondreis door Lowlands en Highlands; Tap toe in Edinburgh; velerlei exkursies; bezoeken aan agrarische bedrijven. Overnachtingen aan boord Europ oort-Huil. Augustus - de mooiste tijd in Schotland. Duitsland-Schwarz Wald, 26 - 31 au gustus Nieuw 6-daagse busreis/verblijf in Zuid- Schwarz Wald. Exkursies naar Mai- nau, het bloemeneiland, Schaffhau- sen, Freiburg; agrarische bedrijven, enz. Verblijf in een echt prettig hotel met zwembad, uitgangspunt van wandelingen. V.S.-Californië, 9 - 27 september 19-daagse vliegreis/rondreis per bus docr West-Amerika; Los Angelos, Las Vegas; Grand Canyon; Fresno, San Francisco. Exkursies en bezich tigingen onderweg; agrarische be drijven, nationale parken. Zal een geweldige reis worden. Tunesië, 17 - 27 september 8-daagse vliegreis/verblijf in Sousse. Exkursies naar de hoofdstad Tunis, Carthago, Kairouan, öe Sahara. In teressante agrarische projekten. Tu nesië - een andere wereld, waar u zich toch thuis zult voelen. Ierland, 23 - 30 september 8-daagse vliegreis/rondreis per bus Dublin. Cork, Bantyr, Killarney, Shannon. Maak kennis met Ierland - de smaragd in de zee. Gelijkmatig klimaat - veehouderij. Griekenland-Kreta, 4 - 11 oktober 8-daagse vliegreis/verblijf in Herak- lion. Exkursies, ook agrarische, over het gehele eiland o.a. Knossós. Ver leng uw zomer met nog wat warme zonneschijn. Duitsland-Moezeldal, 14 -18 oktober 5-daagse busreis/verblijf in Mosel- kern. Bezoeken aan de oudste stad van Duitsland -I- Trier, en Idar- Oberstein, de eldelsteenstad; boot tocht op de Moezel; wijnbouw- en veebedrijf. Een korte, maar krachti ge reis. Wenen, 30 oktober - 3 november 5-daagse vliegreis/verblijf in Wenen. Stadsbezichtigingen. Folkloristische avond in Krems; Operette-voorstel ling; Concert; Spaanse Rijschool; Wienerwald. Agrarische bedrijven. Vijf volle dagen Wenen. Londen, 1-4 december 4-daagse bus/bootreis; overnachtin gen aan boord Hoek van Holland- Harwich. Bezoeken aan agrarisch bedrijf en Royal Smithfield Show. Gezellig winkelen in Londen en agrarische bezoeken. Het programma van de reizen in de tweede helft van 1985 kunnen hier niet uitgebreid worden afgedrukt. Volgt u daarom de publikaties in het Z.L.M. Land- en Tuinbouwblad, óók voor eventueel extra te organiseren reizen. Voor nader overleg of uitgebreide informatie - of het aanvragen van de brochure "Agrarische Studiereizen 1985" - kunt u bellen naar het sekre- tariaat van agrarische studiereizen, mevrouw L. Deumer, Roermonds plein 20. 6811 JN Arnhem, telefoon: 085 - 51 20 87 (eventueel 085- 427784). Ook als u een keus gemaakt hebt en u zich wilt aanmelden voor uw reis, kunt u gebruik maken van de tele foon: 085 - 51 20 87 (eventueel 085- 427784), of van de bon. Wilt u met uw Afdeling op reis. of met het bestuur van uw vereniging, overlegt u eens met het Sekretariaat van Agrarische Studiereizen: 085 - 512 087. Deze bon zenden in een open enveloppe, gefrankeerd als drukwerk, naar Agrarische Studiereizen. Roermondsplein 20, 6811 JN Arnhem Aanmel dng voor de reis naar - Geboortedatum: Postcode:Woonplaats: Telefoon: en Naam: G eboortedatum Postcode:Woonplaats: Telefoon: is/zijn geïnteresseerd in de Agrarische Studiereizen en ontvangt/ont vangen gaarne in de loop van januari 1985 de brochure "Agrarische Studiereizen 1985". Graag aangeven wat uw bedoeling is. Opmerkingen: Vrijdag 11 januari 1985 17

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1985 | | pagina 17