T op-kaderkursus Jongerendag over publiciteit en marketing Studiedag grondontsmetting Onderwijsmarkt in Terneuzen Attentie: Spuitdag Kursus Verzekeringen Walcheren Kursus verzekeringen Noord-Beveland Informatieve avond over Geschiedenis Landbouw rond Zaamslag 14 dec. Midden-Brabant: prei; kwa liteitsaspecten, rassen, bewaring, ge wasbescherming, ekonomische as- pekten, losse of kluitplanten, plan ning. A. Schellekens, H. Deenen, C. van Dommelen, De Steenbakker, Kaatsheuvel, 9.30 uur. 14 dec. Eindhoven: prei; kwaliteit- saspekten, rassen, bewaring, gewas bescherming, ekonomische aspek- ten, losse of kluitplanten, planning. C. van Dommelen, H. Deenen, A. Schellekens. Marktzicht, Boxtel. 13.30 uur. 14 dec. Baronie: rondgang witlof. M. Mulders, proeftuin Breda, 13.30 uur. Telefoonnummer Konsulentschap Zevenbergen gewijzigd! De dependance te Zevenbergen van het Konsulentschap voor de Akker bouw en Tuinbouw is telefonisch be reikbaar onder nr. 01680 - 23059. De betrokken medewerkers zullen zoveel als mogelijk dagelijks tussen 8.00 en 9.00 uur aanwezig zijn. Tot nader bericht blijft de depen dance gehuisvest in het pand Markt 20,4761 EC Zevenbergen. Ver. v. Bedrijfsvoorlichting Schouwen Duiveland Winterprogramma 1984-1985 19 december 1984: Bewaartechniek van aardappelen en uien. inleiders: J.H. van Nieuwenhuijzen (CAT Goes) en ing. D. Hooghiem- stra (SNUiF). 19.30 uur, Huis van Nassau, Zierikzee. 8 januari 1985: Kijk- en praatbijeen komst erwten en uien. 13.30 uur, Tonnenmagazijn, Brou wershaven. 21.15 januari 1985: Automatisering in de landbouw Demonstraties met komputers door Demeter b.v. te Lelystad. 13.30 uur, Huis van Nassau, Zierikzee. Tevens jaarvergadering. Op maandag 10 en dinsdag 11 de cember wordt in het winkelcentrum "Serlippens" te Terneuzen een on derwijsmarkt gehouden. Je kunt hier informatie verkrijgen over alle vor men van Middelbaar Beroeps On derwijs (M.B.O.) en Kort Middel baar Beroeps Onderwijs (K.M.B.O.) in Zeeland. Dit zijn belangrijke da gen voor alle eindeksamenkandida- ten LBO, MAVO, HAVO en 3e jaars HAVO en VWO. Alle scholen voor Middelbaar Beroeps Onderwijs in Terneuzen zullen zich op deze markt manifesteren. Vrijdag 4 januari 1985 ZEEUWSE SPUITDAG in de Prins van Oranje - Goes Aanvang 10.00 uur. 's Morgens - "Aktualiteiten", ing. D. van der Wal C.A.D. Gewas bescherming, Wageningen. 's Middags - "Kleine gewassen o.a. erwten, uien". - Vragenuurt- C.A.T. Goes Gekombineerde Zeeuwse Vereniging van Schapenhouders in oprichting Op 7 januari a.s. zal om 19.30 uur in "De Vroone" te Kapelle een verga-' dering worden belegd om tot een oprichting te komen van een vereni ging voor alle schapenhouders in de provincie Zeeland. Nadere medede lingen volgen. Afscheid voorzitter veiling Kapelle Vanwege het bereiken van de 65- jarige leeftijd treedt de heer B. Leijs af als voorzitter van de veiling "Ka- pelle-Biezelinge en Omgeving". Ter gelegenheid hiervan zal hem een af scheidsreceptie worden aangeboden op woensdag 12 december 1984 van af 16.00 uur tot 18.00 uur in het Ge meenschapshuis "De Vroone", C.D. Vereeckestraat 74 te Kapelle. Vrijdag 7 december 1984 De Vereniging voor Bedrijfsvoor lichting Tholen en St. Philipsland, de ZLM-kring Tholen en St. Philips land, de agr. komm. van de N.B.v. Plattelandsvrouwen Tholen en St. Philipsland en de RAK Tholen en West Brabant organiseren in samen werking met het C.A.T. te Goes een Gezinsstudiedag op woensdag 9 ja nuari 1985 in het dorpshuis "De Wellevaete" te St. Annaland. Aan vang 09.45 uur. Het onderwerp is: "Welke gewassen kan men telen om het arbeidsinkomen te verhogen". Twee deskundige sprekers zullen hierover een inleiding houden. Agenda: 10.00 uur: Opening door de voorzitter van de Ver. v. Bedrijfs voorlichting de heer M.Ph. v.d. Weele te St. Annaland. Inleiding door de heer ir. P.H.M. Dekker, medewerker bij het P.A.G.V. te Lelystad over: "De teelt van peulvruchten". a. Landbouwerwten (voor han del en zaadteelt) b. Konservenerwten c. Tuinbonen. Financiële opbrengsten door de heer Ir. PTLM. Dekker, voor noemd. "Saldoberekeningen van granen, peulvruchten en gras zaad". Inleiding door de heer L.N. Bax, bedrijfs voorlichter Akkerbouw bij het konsulentschap voor de Akkerbouw en de Tuinbouw te Goes, over: "Teelt van blauw - maanzaad met opvang van bolkaF" met saldoberekening van blauw- maanzaad en vlas. Diskussiegroepen Forumdiskussie onder leiding van de voorzitter van de Z.L.M. kring Tholen en St. Philipsland de heer M.C.J. Kosten te Tholen. Forumleden zijn: de twee inlei ders en de heer A. Loeve, velddi- rekteur bij Cebeco Zuid-West te Zierikzee. Samenvatting door de heer ing. J.M. v.d. Weele, bedrijfstakdes- kundige bij het Konsulentschap voor de Akkerbouw en de Tuin bouw te Goes. Voor de dames en heren, leden van het Z.A.J.K. en van de Regionale Agrarische Kommissies, de in overig Zuidwest-Nederland wonende of werkzame leden van afdelingen van de N.A.J.K., de N.C.P.J., de P.J.G.N. en de K.P.J.N., de leden van Jonge- renraden van kooparatieve organi saties in het Zuidwesten en de stu denten van Agrarische Scholen in haar werkgebied, kortom, voor alle agrarische jongeren in Zuidwest-Ne derland, organiseert Cebeco-Zuid- west op donderdag 13 december a.s. om 13.30 uur een jongerendag in Het Huis van Nassau te Zierikzee. Het thema zal zijn: PUBLICITEIT EN MARKETING. Dit veelomvattend onderwerp zal worden behandeld door twee mede werkers van Cebeco-Handelsraad te Rotterdam, t.w. de heer Heykoop van de afdeling Publiciteit en de heer Van de Ven van de afdeling Alge mene Marketing. Gerapporteerd zal worden over een onderzoek dat twee studenten van de H.L.S. Dordrecht onder een aantal jongeren hebben verricht en dat eveneens op publiciteit betrekking heeft. Sub-kringvergaderingen Suiker Unie in Zeeuws-Vlaanderen Donderdag 17 jan. '85: Schoondijke, 14.00 uur, Zaal Wijffels. Vrijdag 18 jan. '85: Kloosterzande, 14.00 uur, "Hotel van Leuven" Donderdag 24 jan. '85: Axel, 14.00 uur. "De Halle". Lezingen dienstverlening Landbouwhogeschool De Kommissie Universitaire Con tacten (CUC) van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen organiseert in samenwer king met de Landbouw Hogeschool (L.H.) te Wageningen een serie van drie lezingen, die in Zeeland worden gehouden. Doel van dit initiatief is het bevor deren van de wisselwerking tussen personen, bedrijven, diensten en in stellingen in Zeeland enerzijds en de Landbouw Hogeschool anderzijds. Rondom de lezingen zal nadrukke lijk aandacht worden besteed aan de kennis en maatschappelijke dienst verlening die deze Hogeschool aan Zeeland heeft te bieden. De lezingen worden gehouden in het gebouw van de Provinciale Water staat te Middelburg op woensdag 12 december 1984: "Waterzuivering, waterkwaliteit en landbouw"; woensdag 30 januari 1985: "Invloed van luchtverontreiniging op gewas sen": woensdag 20 maart 1985: "Agrarische industrie". De aan vangstijd is telkens 14.00 uur. Onlangs is aan alle in het zuidwesten werkzame landbouworganisaties en koöperaties de nieuwe folder met de Algemene kursusinformatie en deelnemersvoorwaarden van de 14e Topkaderkursus toegezonden. De Topkaderkursus beoogt, in tegenstelling tot het zeer gevarieerde aanbod van technische en ekonomische kursussen, aan jonge boeren en boerinnen de mogelijkheid te bieden zich bij te scholen op sociaal maatschappelijk nivo. Daartoe worden op het vormingscen trum Hedenesse te Cadzand een 3-tal interne weken georganiseerd: Week I 7-11 januari Week II 21 - 25 januari Week III: 4-8 februari Aan bod komen de volgende onder werpen: - Informatie en kommunikatietrai- ning in sociale waardigheden Beïnvloeding en oordeelsvor ming - Politiek Ekonomie en Bedrijfsekonomie - Aktuele informatie en maat schappelijke achtergronden van de agrarische sektor - Andere belangrijke aktuele on derwerpen De onderwerpen worden veelal ver zorgd door deskundige inleiders. Daarnaast wordt er gewerkt door middel van groepsgesprek, interview en forumdiskussie. Iedereen die al of niet bekend is met deze kursus wordt vriendelijk ver zocht deze onder de aandacht te brengen van de jonge boeren en boerinnen. (Voor meerdere informatie of opga ven gelieve u kontakt op te nemen met het sekretariaat van de kommis sie Top Kadervorming Zuidwesten welke gevestigd is in het Landbouw- huis, Grote Markt 28, 4461 AJ Goes, tel. 01100-21010). Op het programma staat verder een Film, gevolgd door een diavertoning, waarna het geheel zal worden afge rond met een ruime diskussie. Belangstellenden kunnen zich, met opgaaf van telefoonnummer, tot 12 december voor deelname aanmelden bij het sekretariaat van Cebeco- Zuidwest te Zierikzee, tel. (01110) 3851. Studiedag: "Bedrijfshygiëne in de akkerbouw" Het Konsulentschap voor de Akker bouw en de Tuinbouw te Tilburg or ganiseert, in samenwerking met de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting "Brabants Westhoek", een studiedag over: "Bedrijfshygiëne in de Akker bouw" op maandag 17 december a.s. in "De Witte Roos", Kon. Emma- straat 53, Fijnaart. Aanvang: 09.45 uur. Inleidingen worden gehouden over: - gezonde bodem en gewas, door ir. J.J. Langeslag; - gevaren bij het gebruik van ge wasbeschermingsmiddelen, door ir. H.M. Nollen. Beiden mede werkers van de Plantenziekte- kundige Dienst te Wageningen; - bodem- en waterverontreiniging, door ir. P. van Velde van het Konsulentschap voor de Akker en de Tuinbouw te Tilburg. 16.15 uur Sluiting. Het geheel staat in het teken van: "Hoe houden we de grond, maar ook onszelf gezond?" Graanstudiedag 0. en W. Zuid-Beveland Maandag 10 december organiseert dé graanstudieklub van de Vereni ging v. Bedrijfsvoorlichting voor Oost- en West Zuid-Beveland een graanstudiedag om 10.00 uur in Ge meenschapshuis "De Vroone" te Kapelle. "Tarwe en gerst geven brood en bier, Hoe deze grondstoffen te telen hoort u hier". Programma: 1. Opening. 2. Lezing door dhr. J. Glotzbach. 3. Lezing door ing. KJ. Scholten. 4. Middag- 3auze. 5. Lezing door ing. J. Ellen. 6. ^ezing door ir. J. Hiddema. 7. Pauze. 3. Lezing door ir. J. v, Rossum. 9. Rondvraag. 10. Sluiting 16.00 uur). Tussen de lezingen door zal er gele genheid zijn voor het stellen van vragen. Wanneer u er niet van verzekerd bent goed verzekerd te zijn, zou u deze kursus kunnen volgen, waar de volgende onderwerpen behandeld worden: 8 januari: Lena Huisman bespreekt alle sociale verzekeringen en de be- drijfsverzorgingsdienst. 15 januari: Een medewerker van de OVM behandelt de arbeidsonge schiktheidsverzekering, de ziekte kostenverzekering en het vrijwillig ziekenfonds; 22 januari: Schadeverzekeringen en levensverzekeringen door de OVM. 29 januari: Fiskale gevolgen van de sociale en partikuliere verzekeringen door de heer Veerbeek van de Ac countantsunie. Mannen, vrouwen en hun gezinsle den kunnen de kursus volgen, die van 19.45 uur tot 22.15 uur in "De Zandput" te Serooskerke wordt ge houden. De kosten, behalve van ei gen konsumpties, zijn voor rekening van de kring Walcheren van de ZLM. U kunt zich opgeven bij: dhr. A. Langebeeke; Sn. Hurgronjeweg4; Gapinge, tel. 01189-1311. Wanneer u er niet van verzekerd bent goed verzekerd te zijn, zou u deze kursus kunnen volgen, waar de volgende onderwerpen behandeld worden: 7 januari: Lena Huisman bespreekt alle sociale verzekeringen en de be- drijfsverzorgingsdienst. 14 januari: Een medewerker van de OVM behandelt de arbeidsonge schiktheidsverzekering, de ziekte kostenverzekering en het vrijwillig ziekenfonds. 21 januari: Schadevergoedingen en .levensverzekeringen door de OVM. 28 januari: Fiskale gevolgen van de sociale en partikuliere verzekeringen door de heer Veerbeek van de Ac countantsunie. Mannen, vrouwen en hun gezinsle den kunnen de kursus volgen, die van 20.00 uur tot 22.30 uur wordt gehouden in "De Korenbeurs" te Kortgene. De kosten, behalve van eigen konsumpties, zijn voor reke ning van de kring Noord Beveland van de ZLM. U kunt zich opgeven bij: C.M. v.d. Weele, Colijnsplaatse- weg 40, 4486 PT Colijnsplaat, tel. 01199-543. Het Konsulentschap voor de Akker en Tuinbouw te Goes en de Stichting ter Bevordering van het Landbouw kundig Onderzoek in Zeeuws-Vlaan deren organiseren op 20 december a.s. te Axel, te beginnen om 13.00 uur, een studiedag over grondontsmet ting. Voor veel bedrijven is de besmetting van de grond met bietecysteaaltjes een belemmering voor de bieteteelt of de opbrengst van de bieten wordt er door gedrukt. Deze materie zal- worden ingeleid door twee inleiders, namelijk door de heer ir. C.A.A.A. Maenhout van het Proefstation voor de Akkerbouw en de Groenteteelt in de Vollegrond te Lelystad, het technisch gedeelte en door de heer ing. W.P. Noordam van het Konsulentschap in Algemene Dienst voor de Akkerbouw en de Groente teelt in de Vollegrond te Lelystad, die het bedrijfsekonomisch gedeelte voor zijn rekening neemt. Na de pauze zal een forum vragen beantwoorden. In samenwerking met de Z.L.M.- afdeling Zaamslag, organiseren de plaatselijke afdeling van de C.B.T.B. en die van de N.C.B. een informatieve avond over de ge schiedenis van de plaatselijke landbouw. Deze vindt plaats op vrijdagavond 21 december om 19.30 uur in het verenigingsge bouw De Poort. Spreker is de heer Rinus Willem- sen, lid van de werkgroep die de boerderijen van de vroegere ge meente Zaamslag heeft bestu deert. Andere leden zijn onder andere de heer J.J. de Regt-Dek- ker, erevoorzitter van de plaatse lijke Z.L.M.-afdeling en mejuf frouw L. Riemens stamboomon derzoekster voor het Land van Axel. Zij hopen binnenkort met een püblikatie naar buiten te tre den. Tijdens de lezing met dia- beelden, zal niet alleen aandacht besteed worden aan de boerde rijen, maar vooral de bewoners ervan, hun funkties in de ge meente-, kerk- en polderbesturen en de verhouding van de pachters tot de landeigenaren. Voor Zaamslag, dat tot begin van deze eeuw bijna geheel op de landbouw was afgestemd, is dit onderdeel van de geschiedenis van essentieel belang. Daarom is de avond voor alle belangstellen den toegankelijk. De entree be draagt 2,50 en daarvoor worden u twee konsumpties aangeboden.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1984 | | pagina 3