Q verzekeringen Extra voorzieningen nodig? Spelregels bij het verzekeren Alarminstallatie - een trieste noodzaak rfsr m |/|l Jl f. den hollanderlaan 10 IVI tel: 01100 -24000 Hoewel iedere Nederlander recht heeft op AOW, voor weduwen er recht op uitkering krachtens de AWW bestaat, zijn deze voorzieningen niet meer dan een basisvoorziening. Een extra voorziening is in vele situaties nodig, misschien zelfs noodzaak. De benodigde te verzekeren inkomsten bij bedrijfsbeëindiging dan wel bij overlijden hangen in sterke mate af van de gezins- en vermogenssituatie op dat moment. Het is daarom dat schrijver in zijn vorig artikel heeft stil gestaan bij de vorming van de Fiskale Oudedagsreserve. Deelname aan de FOR be tekent immers het kwéken van een verborgen belastingclaim die te voorschijn komt bij bedrijfsbeëindiging. De schrik van mijn leven Een 59-jarige ondernemer belde schrijver na het lezen van genoemd artikel op met de mededeling "dat hij de schrik van z'n leven had" want zo vervolgde hij "bij het nazien van z'n belastingbiljet blijkt dat hij reeds bijna 130.000,— FOR-reserve heeft opgebouwd". Hij had er nooit serieus bij stilgestaan, dat over dat bedrag nog eens een keer afgerekend moet worden. Een verzekering slui ten op deze leeftijd wordt te duur. Hij zal dus andere wegen moeten zoeken. Het is daarom dat schrijver de jonge ondernemers wil adviseren deze zaak onder de loupe te nemen vóór het te duur wordt. Een extra voorziening in de vorm van een pre mie voor een kapitaalsverzekering zal meer zekerheid en zeker een rus tig gevoel geven. Oudedagsvoorziening De zgn. koopsompostenaktie is be gonnen. De jacht is geopend. De verzekeringsmaatschappijen zijn evenals vorige jaren met hun gega randeerde bedragen op de markt ge komen. De verschillen in gegaran deerde bedragen zijn minder spekta- kulair dan voorgaande jaren. Onze eigen "Levenpoot" OBF/LEVEN ligt vrij gunstig in de markt. Om de lezers een indikatie te geven volgen hieronder een aantal voorbeelden geënt op het OBF-tarief. Het betreft de verzekering bij leven met restitu tie, de meest gevraagde vorm. Deze verzekering keert bij overlijden vóór de einddatum een bedrag uit, gelijk aan de gestorte koopsom. In genoemde voorbeelden is schrij ver uitgegaan van een koopsomstor ting groot 15.922,Uiteraard mag ook een lager bedrag gestort worden. Cevaal A. Expiratiedatum polis op 60-jarige leeftijd Leeftijd Gegarandeerd man bedrag 30 82.610,- 35 64.520,- 40 50.419,- 45 39.535,- 50 31.516- 55 22.133,- B. Expiratiedatum op 65-jarige leeftijd 30 111.965,— 35 86.749,- 40 67.152,— 45 51.932 - 50 40.275- 55 31.784,— 60 22.157,- Prognose (met winst) 141.967,- 96.688 - 66.043,- 45.196,- 31.516,- 22.133,- 220.403, 149.021, 100.627, 68.022, 46.038, 31.784, 22.157, Bij jongere ondernemers kan ook de gemengde verzekering tegen koop som een goede verzekeringsvorm zijn. Deze keert bij overlijden in principe eenzelfde bedrag uit als bij in leven zijn op de einddatum. De hoogte van de uitkering bij in leven zijn op de einddatum komt hierdoor* uiteraard lager te liggen. Daar staat echter een hogere uitkering bij voor overlijden tegenover. Bij een jong gezin kan dat van grote betekenis zijn, het kan im mers een goede financiële voorzie ning zijn voor de achterblijvende ge zinsleden. Meerdere vormen zijn mogelijk, maar dat hangt af van persoonlijke wensen en omstandig heden. Waar het in de eerste plaats om gaat is de zelfstandige onderne mer en verder iedere belastingplich tige met een hoog belastbaar inko men te wijzen op de mogelijkheid van de lijfrentepremie-aftrek. Dat is primair. Het sluiten van die post is en blijft een persoonlijke zaak die, ge zien de verschillende mogelijkheden, om een individueel gericht advies vragen. De fiskale aftrekpost moet, wil het aantrekkelijk zijn, meer dan 60% belastingbesparing opleveren. Ook dat moeten we samen bekijken. Met OBF/LEVEN in zee Het is een goede zaak om met OBF/Leven in zee te gaan en de fi nanciële gevolgen bij bedrijfsbeëindi ging alsmede de oudedagsvoorziening bij OBF/Leven veilig te stellen. Met een OBF-polis komt men in een rus tig vaarwater terecht en dat kan in deze onzekere tijd de nodige rust ge ven. Schrijver dacht dat het een goe de zaak was om zowel de Fiskale Oudedagsreserve als de Fiskale af trekpostenregeling opnieuw in de schijnwerper te plaatsen. Iets meer eigen verantwoordelijkheid voor de oudedagsvoorziening is gewenst, en zeker wanneer dit op fiskaal aantrek kelijke wijze mogelijk is. Het is niet overdreven te schrijven en te denken dat wie zijn eigen toekomst verzorgt, ook de toekomst van wie hem het naast zijn, veilig stelt. Vraagt daarbij ons advies, en bij dat advies staat uw belang voorop. Cevaal Elders in dit blad - en wellicht ook uit de dagbladpers - heeft u reeds kennis kunnen nemen van onze beveiligingsaktie. Diverse malen hebben wij op deze plaats onze bezorgdheid uitgespro ken over de sterke toename van het aantal diefstalschades. Een scha de-percentage van ruim 8% rechtvaardigt zeker deze zorg. Nu lossen zorgen op zich geen problemen op. We kunnen blijven kreunen en zuchten maar hierdoor wordt geen auto-radio minder ge stolen. Omdat we ons ook niet bij de feiten neer willen leggen zoeken we steeds naar wegen om dit stuk kriminaliteit in te dammen en aan deze aktie kunt u zien dat het ons ernst is. Bittere noodzaak We vermeldden al dat van de door ons uitgekeerde kasko-schade ruim 8% opgaat aan diefstalschade. Wellicht dat enkele gedetailleerde cijfers nog wat meer tot de verbeelding spreken. We geven u wat cijfers over het eerste kwartaal van dit jaar. 10 gestolen bromfietsen met een ge zamenlijke waarde van ca. 18.000,- 65 gestolen auto-radio's, schade ca. 60.000,- 10 gestolen auto's die met elkaar een waarde van ca. 170.000,— verte genwoordigen. Daarnaast losse onderdelen, zoals wieldoppen, bumpers e.d. Verder ontstond nogal wat schade bij po gingen tot diefstal. Bij elkaar gedu rende één kwartaal kostte één en an der ons, en dus u, ruim 300.000,— Hierbij komt dan nog de waarde van de privé-goederen die gestolen zijn, het ongemak door het missen van de auto alsmede het onverkwikkelijke gevoel dat vreemden in uw spullen hebben zitten rommelen. Het ligt beslist niet in onze bedoeling u bang te maken, maar als u deze cijfers ziet, zult u waarschijnlijk de titel van dit stukje onderschrijven. Welke installatie? Nu we het er toch over eens zijn dat varieert van ca. 200,— voor een eenvoudige installatie tot ongeveer ƒ2.000.— voor een zeer ingenieus stuk techniek. U dient zich natuurlijk Helaas zien veel mensen verzekerin gen nog altijd als iets dat erg moeilijk is. De beroemde verhalen van de kleine lettertjes kennen we allemaal. Toch zijn verzekeringen niet zo moeilijk als u misschien denkt. U dient zich nl. net als bij zoveel dingen aan bepaalde regels te öouden. Eerst zullen we het aangaan van verzekeringen behandelen. Als u een bepaalde verzekering wilt sluiten dient u dit schriftelijk d.m.v. een aanvraagformulier of telefonisch aan de maatschappij te melden. Als u de verzekering via een aan vraagformulier aanvraagt dient u al le vragen zo volledig mogelijk in te vullen. Sluit u de verzekering telefo nisch, dan dient u de vragen die u gesteld worden volledig te beant woorden. Misschien denkt u bij bepaalde vra gen wel eens wat doet dat er nu toe, maar voor de maatschappij kan het heel belangrijk zijn. Bovendien is het zo, dat als u bij het aangaan van de verzekering onjuiste gegevens verschaft, de maatschappij bij een eventuele schade kan weige ren deze te betalen. Helaas gaat u in Nederland een ver zekering meestal aan voor een ter mijn van vijf of tien jaar, behalve bij een motorrijtuigenverzekering, die meestal voor de duur van één jaar wordt aangegaan. Uw eigen O.V.M. sluit voor haar ei gen verzekeringen uitsluitend jaar- kontrakten. Dat is zowel voor u als voor ons veel overzichtelijker. Als de verzekering gesloten is, ont vangt u de polis, eventuele overige bescheiden en de nota. De nota dient u altijd op tijd te betalen. Betaalt u de nota niet op tijd, dan kan er in be paalde gevallen geen dekking zijn. Verder dient u het verzekeringsbe wijs en de polis zorgvuldig te bewa- ren; het zijn belangrijke papieren! af te vragen welk belang u wilt be schermen. Heeft u een wat oudere auto met een relatief dure radio-in stallatie, waarvan valt aan te nemen dat alleen deze laatste aantrekkelijk is voor dieven, kunt u wellicht met een wat eenvoudiger installatie vol- Meeuwsen bij de mentaliteit en het normbesef van de huidige maatschappij het noodzakelijk is het eigen bezit, in dit geval beperkt tot de auto, te be schermen, rijst natuurlijk de vraag: welke installatie is het meest geschikt en ook door wie laat ik het inbou wen? Om met dit laatste te beginnen. Het is ons gebleken dat er nogal wat vakkennis nodig is om een installatie goed en deugdelijk in te bouwen. Daarom, ga in elk geval naar een bedrijf waar deze vakkennis aanwe zig is. Bij de firma Beun de Haas moet u tn elk geval niet zijn. Wat de installatie betreft: We heb ben ons enigszins georiënteerd op deze markt en het is ons gebleken dat er een grote verscheidenheid is, zo wel in types als in merken. De prijs Toorenaar Attent zijn Zodra er iets verandert, dient u dit door te geven. U zult het niet gelo ven, maar er zijn enorm veel mensen die b.v. vergeten hun verhuizing door te geven. Denkt u daar alstu blieft om. Via een wijziging krijgt u altijd een nieuw verzekeringsbewijs of polis. Het beste is dat u dan direkt de oude weggooit. Ook komt het voor dat iemand bij een schade zegt: ik dacht dat het on der de verzekering viel, terwijl de maatschappij de claim afwijst. Dit kunt u voorkomen door de voor waarden door te nemen alvorens u claimt. Natuurlijk kunt u niet alle voorwaarden uit uw hoofd leren, maar het is wel belangrijk dat u de hoofdpunten weet. Opzeggingen Nu zullen we de opzeggingen van een verzekering behandelen. Als u van een verzekering af wilt, dient u ook enige spelregels in acht te nemen. Vaak hoor je zeggen "daar kun je bijna niet van af'. Toch is dat niet zo: Het spreekt voor zich dat u niet zomaar een verzekering op kunt zeggen. De maatschappij moet er wel vanuit kunnen gaan, dat u een bepaalde periode premie betaalt. Zij maken namelijk ook kosten voor u. Als u een verzekering op wilt zeggen, moet u meestal drie maanden voor de vervaldatum schriftelijk aangete kend opzeggen. Bovendien kunt u ook opzeggen als een verzekerings maatschappij zijn voorwaarden ver anderd of de premie verhoogt. In zulke gevallen dient u binnen 30 da gen na het ontvangen van het bericht de verzekering schriftelijk aangete kend op te zeggen. Zo ziet u, dat on danks de lange kontrakten die de meeste maatschappijen hanteren u de verzekering kunt royeren. Mocht u niet weten wanneer uw polis afloopt of wanneer u hem op kunt zeggen, dan kunt u kontakt opnemen met onze vertegenwoordiger. Wij zorgen dan voor de opzegging bij de maatschappij waar u verzekerd bent. Zo ziet u, dat als u zich aan bepaalde regels houdt, het allemaal wel mee valt met de moeilijkheden. C.A. Toorenaar staan. Een dure, diefstalgevoelige auto vereist een wat uitgebreider be veiliging. Het beste kunt u met uw garagehouder, of een gespecialiseerd bedrijf op dit gebied, de zaak door praten. En nu u Welke installatie u eventueel ook neemt, van ons krijgt u. indien uw auto kasko verzekerd is, 20% terug. U dient hiertoe de originele nota aan ons op te sturen. Daarnaast hebben zich reeds enige bedrijven, t.w. uit Goes, Middelburg en Eindhoven, die zich professioneel met aanleg van deze installaties be- zighoude i, op deze aktie ingehaakt. Deze bedrijven blijken bereid te zijn eveneens een interessante korting te verlenen aan onze verzekerden. Het woord, of liever de daad, is nu aan u. H. Meeuwsen Vrijdag 16 november 1984

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1984 | | pagina 6