Open dagen spruitkool bij Zwaan- Broersen! Twintigtal Belgische paarden op WPN-fokdag Nieuwvliet PARTIJ LINDEN HALVE PRIJS W. BAKKER TEUNISBLOEMEN HERBAGRO - H. IDO AMBACHT Ook dit jaar kunt u de spruitkool van Zwaan-Broersen weer bezichtigen. Naast bekende variëteiten tonen wij u ook enige nieuwe rassen. Onze vertegenwoordigers/adviseurs zijn ter plaatse en geven u graag alle voor lichting. U bent hartelijk welkom op: 23 november 1984 van 10.00 tot 16.00 uur op het land van de heer G. Kleijwegt, Delingsdijk- Ringdijk 6 te Scharendijke., Wij vragen voor 1985 telers voor Opgave of inlichtingen voor deze teelt bij: MAAK NU - VOOR WEINIG GELD VAN UW BOERDERIJ EEN BOMENGEBIED TUINCENTRUM G. GEZELLESTRAAT 27 TERNEUZEN TEL. 01150-17911 Spruitkool L. Hoek Heijbeek de Rijke fa. Snoep fa. Polderman Zandee Korstanje de Regt Ouddorp Dordrecht Dreischor Colijnsplaat St. Maartensdijk Gapinge 's-Heer Abtskerke Axel Tel. 01878-1780 Tel. 078-164452 Tel. 01112-1584 Tel. 01199-378 of 234 Tel. 01666-2410 Tel. 01181-312 Tel. 01103-1323 Tel. 01155-2480 Vrijdag 16 november 1984 Op de eerste zaterdag van november werd ook dit jaar weer de warm- bloedfokdag in manege Riemens te Nieuwvliet gehouden. Voor de organiserende vereniging, het fokdistrikt Zeeuws-Vlaanderen van het Warmbloed-Paardenstamboek Nederland, telkens weer een uitdaging om iets geheel nieuws te organiseren. Daarvoor was het bestuur deze keer de grens overgetrokken en had men Belgische paardeneigena- ren/leden van de Nationale Fokvereniging van het Warmbloedpaard uit het distrikt Lembeke, uitgenodigd om met hun paarden naar Nieuwvliet te komen. Een twintigtal leden had hieraan gehoor gegeven zodat met recht van een internationaal keuringsgebeuren gesproken mag worden. Heffinck van H. Hamerlinck uit Evergem en bij de drie jaar en oude re paarden naar Uitlande van A.J. Lauret uit Breskens. Beste prestatiepaard klasse M en Z werd Garant van P. Kosters uit Ma- grette, in de L klasse Wilfried van A. Picavet uit Zaamslag op de voet ge volgd door Peter Spencer van Berg- werff uit Middelburg. Bestgaand rij- gaard was Uitlande van Lauret uit reskens. De in voorgaande jaren opgezette bijzondere aktiviteiten bleven in het programma gehandhaafd, zodat ook nu weer de rubrieken bestgaand rij paard en beste prestatiepaard in het middaggedeelte verwerkt werden. De deelname hieraan neemt in tegenstelling tot de algemene ver wachtingen eerder af dan toe. Vindt men de kombinatie beweging - - prestatie te hoog gegrepen of ont- breekt het aan goed materiaal hier voor? Handel was er weer wel veel in Nieuwvliet! Jan Schep kwam met 5 paarden en verkocht er 4, maar ook van de eigen paarden die te koop waren veranderden er verscheidene van eigenaar. Belangstelling was er voor deze fokdag veel, dit ondanks het fraaie herfstweer, dat toch een groot deel van de landbouwende be volking bezighield met de opgelopen achterstand wat te verkleinen. De fokdag is bij uitstek een veulenkeu ring, 27 merrie-veulens en 15 hengstveulens waren aangemeld. Kampioene merrieveulen werd Ca role, een bruine Ramiro dochter van J. de Feijter uit Terhole en kampioen hengstveulen werd Challenge, een Ursus, van A.Z. de Buck uit Oostka- pelle. Bij de één en tweejarigen ging het kampioenschap naar Ginette van de Eerste premies ontvingen in verband met het 15-jarig bestaan van het fokdistrikt alle een geldprijs. Ze werden in de diverse rubrieken in deze volgorde behaald door: rubriek 1: 4-7 jr. ruinen, Whisper van mevr. Herzberger - Zuidzande; rubriek 2: 3 jr. merriën, Zenith, A. de Nooyer, Gapinge; Zamona van R. de Badts, Hulst; Zodalie van mevr. Tas, Waterlandkerkje; Elurania van Chr. West, Bassevelde. rubriek 3: 4-7 jr. merriën, Uitlande van A.J. Lauret, Breskens, Ureka van A. Bax, Vrouwenpolder; Dayana de Fleuri van Luc Matthijs, Lembeke; Djazza van F. Bruijnikx, St. Jan in Eremo. rubriek 4a: merrieveulens geb. vóór 15 mei; Colleen van J. Cornelissens, Nieuw Na men; Caprice D van M. de Feijter, Ter- neuzen; Hostess van de Heffinck van H. Hamerlinck, Evergem; Hadina de Fleuri van L. Matthijs, Lembeke; Carina van J. Louwerse, Vrouwenpolder; rubriek 4b: merrieveulens geb. nè 15 mei Carole van J. de Feijter, Terhole; No. 80 A ritella, le geplaatste 2 j. van L.A. Nijssen, Biervliet. Vertegenwoordiger: de heerJ. de Visser, Bruelisstraat 57, 4421 CM Kapelle. Tel.: 01102-1482. A.R. Zwaan-Broersen, Postbus 4, 1747 ZG Tuitjenhorn, Tel.: 02269-1644. No. 56 Challenge, kamp. hengstveulen van A./.. de Buck, Oostkapelle van I. de Feijter/Rolo stallen; Carmen van W.E. v.d. Velde, Domburg; Christie van J. v. Vliet, Philippine; Candy-Girl van A.Z. de Buck, Oostkapelle; Rubriek 5a: hengstveulens geb. vóór 15 mei Caraoel van fam. Bergwerff, Middelburg; Camaro van fam. v. Nieuwenhuyzen, Nieuw en St. Joosland; rubriek 5b: hengstveulens geb. nk 15 mei Challenge van A.Z. de Buck, Oostkapel le; Calvados van R. de Badts, Hulst; Ceasar van J. Boot, Haamstede; rubriek 6: 1 j. hengsten van J. Cornelissens uit Nieuw Na men; rubriek 7; lj.-merriën Ginette van de Heffinck van H. Hamer linck, Evergem; Belfy van A.Z. de Buck, Oostkapelle; Byou van M. v. Doorn, Ax el; Byou van J.F.M. Vader, Serooskerke; Gwenny van W. Taets, Lembeke; Gla mour van de Heffinck van H. Hamer linck, Evergem; Bellinda van B. Moer land, Dreischor. rubriek 8: 2 j.-merriën Aritella van L.A. Nijssen, Biervliet; As- pasia van P. Riemens, Nieuwvliet; Flying Girl van de Heffinck van H. Hamerlinck, Evergem; Arona van P. Riemens, Nieuwvliet; Ariënta van J. de Feijter, Terhole; Quille Du Marais van J. de Zut- ter, Wondelgem; Fionna d'Axelwalle van L. Matthijs, Lembeke; Alfonsa van M. de Feijter, Terneuzen; Avesta van Mevr. Tas, Waterlandkerkje; Fortuna van Chr. Claeys, Waarschoot, rubriek 9: 2 j.-tuigpaarden Arenda van A. Oosterlee, Groede. No. 9 Uitlande, kamp. 3 j. en ouder van Lauret, Breskens

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1984 | | pagina 19