KNLC kommentaar Eenmalige uitkering zelfstandigen Europa in de mist Nederlands nationaal kaas keur concours 1964 zo eenvoudig Invullen aangiftebiljet I.B. is niet Pachtwetwijziging Bekendmaking ruilverkaveling Kapelle-W emeldinge Kerstveiling 1984 Superheffing Het klinkt velen vreemd in de oren maar in 1982 hebben ruim 64.000 zelfstandigen een uitkering in het kader van deze regeling ontvangen. Ook nu kan aan een zelfstandige ondernemer die jonger is dan 65 jaar en die over 1983 niet meer dan een minimum inkomen heeft genoten wederom een eenmalige uitkering worden verstrekt. Welke uitkering? Voor 1983 bedraagt die uitkering: 575,— voor gehuwden en samen wonende zelfstandigen. 525,— voor ongehuwden en zelf standigen met één of meer kinderen. 400,— voor alleenstaanden onge huwde zelfstandigen. ƒ25,— krijgt men extra per kind waarvoor recht op kinderbijslag bes tond in 1983 met 55,— als in 1983 huursubsidie werd ontvangen. Waar aanvragen? Bij de D.B.H. in uw gebied tot 28 februari 1985 Waar moet men voor zorgen? Omdat het inkomen zoals aangege ven voor de inkomstenbelasting 1983 moet worden ingevuld, dient u er voor te zorgen dat uw boekhouding gereed is. Vraag uw boekhouder. Belangrijk Deze eenmalige uitkering is belas tingvrij. Het Ministerie heeft dit be kend gemaakt. Indien u meent, ge zien het inkomen in 1983 recht op deze uitkering te hebben, vraag dat aan! Hebt u i.v.m. de pachtwetwijzi ging per 1 november a.s. al ad viezen ingewonnen hoe U het beste kunt handelen indien U ouder bent dan 65 jaar of bin nenkort 65 jaar wordt? Zoniet, bel dan uw SEV'er of Gropatax 01100-21010. Kavelverbeteringswerk en Erfbeplan- ting De procedure van de ruilverkaveling Kapelle-Wemeldinge is thans zover gevorderd, dat aandacht besteed moet worden aan de algehele afslui ting. Met het oog hierop heeft de Plaatselijke Commissie besloten, dat de mogelijkheid om met subsidie van de overheid Kavelverbeteringswer- ken uit te voeren en erfbeplantingen aan te brengen dient te worden beëindigd. In dit verband wijst de Plaatselijke Commissie belanghebbenden erop, dat plannen en begrotingen voor het uitvoeren van Kavelverbeterings- werken en het aanbrengen van erf beplantingen nog tot 1 januari 1985 bij haar ter beoordeling voor een subsidie-aanvrage kunnen worden ingediend. De termijn van uitvoering van de betreffende werken eindigt per 1 ja nuari 1986. Dit geldt ook voor die plannen en begrotingen, welke reeds bij de Plaatselijke Commissie zijn inge diend. Ook de daarin opgenomen werken dienen per 1 januari 1986 te zijn opgeleverd. De Plaatselijke Commissie W. Goeman, voorzitter Er komt weer een Kerstveiling en wel op donderdag 6 december, aanvang 11 uur in de veiling te Goes. De officiële opening is op woensdag 5 december om 2 uur. Daarna zal er tot 8 uur 's avonds voor het publiek gelegenheid zijn om het aangevoerde fruit te bekijken. Hieraan wordt ook een prijsvraag verbonden over de totale geldelijke opbrengst van de veiling. A an diegene die ons advies vroegen over de opkoopregeling van consumptiemelk Zeer tot onze spijt kunnen wij diegenen die ons advies vroegen over de opkoopregeling, nog steeds geen nadere mededeling doen, omdat deze regeling (nog) niet is goedgekeurd en daarom niet operationeel kan worden. Wij beloven u zodra wij weten, hoe de regeling wordt en wat de fiscale consequenties zijn u thuis te bezoeken om samen de conse quenties met u te bezien. Op dit moment moet ons advies zijn: gewoon doormelken en er op letten dat u uw quotum niet overschrijft, want dat kost geld en met ons hopen dat er snel beslissingen worden genomen. Voor u van belang maar ook voor anderen. Met vriendelijke groeten, namens alle S.E. V.-ers(sters) J. Markusse. "En de boer, hij ploegde voort" is een spreekwoord dat al lang bes taat. "En de melkveehouder, molk voort, ondanks de superheffing", is een feit. Of dit verstandió is zal ieder voor zich zelf uit moeten maken. Toch is het goed een ber- kening te maken hoeveel super heffing betaald moet worden. Want iedere liter die teveel wprdt geproduceerd betekent 57 cent per liter heffing. Het is vele, vele malen gezegd. Uit cijfers die ons onder ogen kwamen, bleek dat de melkleve- ranciers van Campina en Menken B.V. in Zeeland en West-Brabant per 22 september zoveel melk te veel leverden (dus boven hun quo tum) dat ze 6 miljoen gulden heffing zullen moeten betalen. Schrift u er van? Bekijk dan toch eens of maatre gelen nemen om heffing te voor komen voor uw bedrijf noodzake lijk is. Straks schrikt u zich rot als u de rekening krijgt gepresen teerd. J. Markusse. Het eens zo heldere beeld van een sterk verenigd Europa, wat de lei dinggevende politici die de stoot tot de oprichting der E. E. G. gaven voor ogen stond, is vooral de laatste tien jaar steeds waziger geworden. In feite ging het na de uitbreiding in 1973 met En geland stap voor stap de verkeerde kant op. Vooral de ontwikkeling van een gezamenlijk beleid op sociaal - economisch gebied kwam niet van de grond. Daardoor was er van enige sa menhang in de aanpak van de ener giecrisis, de bestrijding van de wer kloosheid en de infatie geen sprake. Voor het gemeenschappelijk land bouwbeleid ging dat steeds meer na delen geven. De uiteenlopende kostenontwikkeling en vooral de muntwaarden betekende dat de gemeenschappelijke landbouw markt slechts met kunst- en vliegwerk overeind gehouden kon worden. Ei genbelangen der lidstaten kwamen steeds meer op de voorgrond. Onge merkt is de afgelopen jaren daarmee de weg naar desintegratie ingeslagen en zijn we op een punt gekomen dat het al mooi lijkt te kunnen handhaven wat er aan Europese samenwerking is. Dat geldt ook voor de landbouw, waar het gebrek aan een werkelijk samen hangend beleid zich steeds meer begint te wreken. Niet enkel de overschotsituaties bij melk of graan geven ons grote zorgen voor de toekomst, maar ook het ont breken van het beleid waarin voor moderne agrarische bedrijven reëele alternatieven in een Europees verband worden aangedragen. Een politie zwak Europese Commissie, een nog niet voldoende uit de verf komend Europees Parlement en bovenal het ontbreken van een werkelijk op Eu ropa georiënteerd zijn bij de nationale politieke leiders, bepalen het beeld van een Verenigd Europa dat steeds meer in de mist dreigt te verdwijnen. En dat op een moment dat de E. G. met Spanje en Portugal uitgebreid moet worden. Liefst op 1 januari 1986. A Is we zien met welk een kruideniers- mentaliteit op dit moment Europa wordt geleid, hetgeen ook op de on derhandelingen met Spanje en Portu gal zijn invloed heeft, moet gevreesd worden voor een verder terugglijden in de richting van renationalisatie wan neer straks met twaalf landen de be sluitvorming helemaal problematisch wordt. Helaas lijkt op korte termijn geen verbetering voor de toekomst van een Verenigd Europa op komst nu de grote E.G.-lidstaten (behalve Frank rijk) ronduit zwakke vertegenwoordi gers in de nieuwe Europese Commissie hebben aangewezen. Troost is in elk geval dat het wel gek moet lopen bij de verdeling der posten, willen we er op landbouw niet duidelijk op vooruit gaan nu Dalsager terug gaat naar Denemarken. Al met al is er dus sprake van een somber beeld over de toekomst van de E.G. Voor onze exporterende agrari sche sector zit er niet veel anders op dan vooral te trachten de Europese markt open te houden voor onze pro- dukten. Intussen wordt het steeds dringender gewenst dat nieuwe, van visie en élan getuigende initiatieven worden genomen om Europa nieuw leven in te blazen. Zou een multina tionaal werkend Europees bedrijfs leven daarbij misschien het voortouw moeten nemen? LU TEIJN Voor de 25ste keer is door het NKKC een nationaal kaaskeurconcours gehou den. Dit jaar vond dit kaasspektakel plaats in het Congres gebouw te Den Haag. Prins Claus reikte de hoofdprijzen uit. De Gouden Kaasboor ging naar de heer A. Dekker (61) uit Egmond aan Zee. Hij deed voor de le keer mee. (foto Ab Westerbeek) In de loon- en inkomstenbelasting geldt in 1984 een algemene belas tingvrije som van ƒ7.662,— Dit be tekent dat iedereen die in 1984 een fiscaal belastbaar inkomen heeft dat niet hoger ligt dan 7.662,— geen belasting behoeft te betalen. Deze algemene belastingvrije som is ge koppeld aan tariefgroep I. Naar ge lang persoonlijke omstandigheden zoals gehuwd/ongehuwd, leeftijd, alleen of samenverdienen etc. kan men in een andere tariefgroep wor den ingedeeld nl. II, III of IV. Als zelfstandige zal men veelal te maken hebben met de inkomstenbe lasting. Aan de hand van de opgave op het aangiftebiljet inkomstenbe lasting wordt men dan ingedeeld in een bepaalde tariefgroep. Evenwel kan men als zelfstandige ook met de loonbelasting te maken krijgen, indien men een uitkering ontvangt o.a. op grond van de Alg. Arbeidsongeschiktheidswet (A.A.W.) Daartoe heeft men een z.g. werknemersverklaring moeten in vullen. Vooral gezien de wijzigingen in 1984 is het invullen van deze verklaring niet zo'n eenvoudige opgave. Dat in een aantal gevallen daardoor onbe wust foutieve gegevens zijn verstrekt ligt voor de hand. Men hoeft zich hiervoor overigens niet te schamen, want ook de Staats secretaris van Financiën heeft toege geven dat het niet eenvoudig is en dat hij er blijkbaar ook wat moeite mee heeft gehad. Niettemin foutieve opgaven hebben een werking. Het kan zijn dat er te weinig belasting wordt ingehouden, waar niet zoveel mensen een pro bleem van zullen maken, maar teveel belasting ingehouden kan toch ver velend zijn. Indien men jaarlijks een aangiftebiljet voor de inkomstenbe lasting ontvangt, kan bij de daarop volgende aanslag de zaak rechtge trokken worden. Ontvangt men ech ter geen aangiftebiljet, dan zal men zelf of via zijn accountant moeten nagaanhoe men het teveel betaalde kan terugontvangen. Onjuiste gege vens op de werknemersverklaring, met als gevolg een foutieve tariefs- groepindeling, kunnen ook door werken op de hoogte van de A.A.W.-uitkering. Vanaf 1 augustus 1984 wordt de hoogte van de uitkering medege- toetst aan de indeling in één der be lastingtariefgroepen. Een aantal A.A.W.-uitkeringstrek- kers heeft een beslissing ontvangen waarin~de uitkering werd herzien. In deze beslissing wordt aangegeven in welke tariefgroep men volgens het A.S.F. is ingedeeld, dit aan de hand van de verstrekte gegevens op de werknemersverklaring. Hoeft men onbewust verkeerde gegevens ver meld, dan is men in een verkeerde tariefgroep ingedeeld met de moge lijkheid van een uitkering, die onjuist is. Ook hier is herstel van de fout mo gelijk via een beroep legen de beslis sing. De termijn voor het indienen van het beroep is zeer kort nl. één maand. Is deze termijn verlopen, dan kan men wellicht alsnog een verzoek doen de fout te herstellen. Ook het A.S.F. moet nog wennen aan de nieuwe situatie. In een aantal gevallen wordt de tariefgroep op de beslissing aangeduid met arabische in plaats van Romeinse cijfers. Men kan de vraag stellen of de beschik king dan wel juist is. Over ingewik keld gesproken! M.J. Robijn Vrijdag 12 oktober 1984 3

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1984 | | pagina 3