Hoechst onkruidbestrijding in granen VLOEIBAAR O Het beste middel na opkomst in wintergranen O Bijzonder goede werking tegen o.a. duist, kamille, muur O Geen nakiemers meer te verwachten O Inzaai van ondervruchten goed mogelijk O Het beste tijdstip kan worden afgewacht O Meest veilig voor het gewas VLOEIBAAR AGRO CHEMIE Arelon windhalm kamille Arelon Vloeibaar is een bodemherbicide met een contactwerking dat in: de herfst vóór opkomst de herfst en winter na opkomst het voorjaar tot de uitstoeling. kan worden toegepast. Herfst vóór opkomst Toepassing van Arelon Vloeibaar vóór opkomst is met name op zijn plaats, indien laat wordt gezaaid, bijvoorbeeld in novem- ber-december en in het voorjaar nog ondervruchten worden gezaaid. Bij vroege zaai o.a. in september-oktober heeft Revox de voorkeur. Herfst en winter na opkomst Sommige onkruiden zoals duist, kiemen gedurende een lange periode. Bodemher biciden, toegepast vóór opkomst, kunnen dan niet altijd voorkomen dat in het voor jaar nog nakiemers verschijnen. Ook kan de grond bij het zaaien er te grofkluiterig bij liggen. Spuit daarom Arelon Vloeibaar in januari-februari In wintergranen kan Arelon Vloeibaar na opkomst vanaf het 2e bladstadium worden toegepast. In de winterperiode wordt bereikt, dat: een bedrijfszekere bestrijding van duist, straatgras, windhalm, raaigrassen, muur en kamille wordt verkregen zowel herfst- als voorjaarskiemers wor den bestreden bij toepassing over bevroren grond, rijsporen worden vermeden ondervruchten - grassen 6 weken en klaver 8 weken na toepassing - nog tijdig kunnen worden ingezaaid. Aanbevelingen spuit Arelon Vloeibaar over bevroren grond bij temperaturen rond het vries punt gebruik niet meer dan ca. 300 liter water per ha neem bij voorkeur niet al te koud water begin met droge spuitdoppen pas Arelon Vloeibaar toe met een grove druppel. Opmerking Vooral bij de toepassing in de winter moet het graangewas goed en voldoende diep beworteld zijn. Toepassing op breedwerpig ingezaaide graanpercelen wordt daarom ontraden. Voorjaar na opkomst Toepassing van Arelon Vloeibaar in winter granen in maart-begin april is op z'n plaats, indien: de wintergranen zeer laat zijn ingezaaid inzaai van ondervruchten niet plaats zal vinden grassen, zoals duist aanwezig zijn Een zo vroeg mogelijke toepassing van Arelon Vloeibaar beïnvloedt de werking in gunstige zin. Een wat vochtige grond speelt daarbij een belangrijke rol. Arelon Vloeibaar kan na opkomst vanaf het 2e bladstadium tot aan de uitstoeling worden toegepast. In de rassen Arminda en Citadel moet met enige opbrengstderving rekening worden gehouden. Komen naast grasachtige onkruiden ook bijv. veel kleef kruid en ereprijs voor, dan heeft toepassing van Arelon Kombi, bijv. in april, de voor keur. Doseringen: in liters per ha Gronden met Wintergranen minder dan 35% slib en/of 5% humus 3,0-4,0 andere gronden 3,5-4,5 Arelon Postbus 12987 1100AZ Amsterdam Z.O. Telefoon 020-5908315

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1984 | | pagina 22