het HET GEHEIM VAN HET SUKSES f Boeke-Heesters efee week weer nieuw5' WIJ VERZORGEN HET VOOR U wie goed, ekonomisch en met plezier wil ploegen ploegt met KVERNELAND! drukkerij vink b.v. Landbouwschap bij hoorzitting Tweede Kamer: Totale landbouwgebeuren in Derde Wereld ontwikkelen Bedrijfszeker Breedwerkend Veilig Goede onderzaai- mogelijkheden Tribunil in wateroplosbare verpakking: Veilig van start met Tribunil Kverneland risters, uniek in vorm en kwaliteit. Ze kombineren lichte loop met schitterende grondlegging en onovertroffen slijtvastheid. Resultaat van praktijkgericht wetenschappelijk onderzoek, superieur staal en computergestuurde precisiefabrikage. Dat kan alleen de grootste ploegenfabriek ter wereld. Maar dat is niet het enige bijzondere aan de Kverneland ploegen Stabiliteit en gang zijn eveneens een openbaring voor wie nog nooit met een Kverneland heeft geploegd. Zo vast en toch zo licht, Daarenboven is de afstelling onverbeterlijk doel treffend. Binnen de kortste keren loopt een Kverneland zoals een goede ploeg lopen moet. En daarna hebt u er maar weinig omkijken meer naar. Voeg daarbij nog de brandstofbesparing en de lange levensduur en u hebt ook ekonomisch gezien gegronde redenen om NU over te gaan op Kverneland. Want Vraag ons namen van gebruikers, of demonstratie op uw bedrijf. Boeke-Heesters bv - Postbus 249 - 3800 AE Amersfoort Tel. 033-630434 Vestigingen: Bakkeveen 05169-741 Grouw 05662-2655 Beugen 08856-1441 Haaren 04117-1441 Erp 04135-1733 Hengelo 05753-1964 's-Heer Arendskerke 01106-3150 Vessem 04979-1444 Bij het.toekomstige Nederlandse be leid voor ontwikkelingssamenwer king moet niet alleen aandacht wor den besteed aan de verdere ontwik keling van de landbouw. Noodzake lijke nevenaktiviteiten rond het landbouwgebeuren, zoals toeleve ring, verwerking en distributie zullen daarbij nadrukkelijker moeten wor den betrokken. Volgens deze aanpak is er meer kans van slagen dat ont wikkelingslanden in de eerste plaats zelf in hun eigen voedselbehoefte kunnen voorzien en dat een even wichtige plattelandsontwikkeling tot stand komt. Dit heeft het Land bouwschap op woensdag 29 augustus j.l. naar voren gebracht tijdens een hoorzitting van de Vaste Kamer kommissie voor Ontwikkelingssa menwerking van de Tweede Kamer. Het Landbouwschap is ingenomen met het plan van minister Schoo om het bedrijfsleven en de maatschap pelijke organisaties in ons land meer bij de ontwikkelingssamenwerking in te schakelen. De effektiviteit van de hulp kan hierdoor worden verbe terd. De aktiviteiten van het Neder landse bedrijfsleven zullen meer op de ontwikkelingssamenwerking in het algemeen worden gericht. Bovendien krijgt de samenwerking met ontwikkelingslanden hiermede een breder karakter. Het Landbouwschap is tenslotte van mening dat overheid en bedrijfs leven op het gebied van ontwikke lingssamenwerking afspraken moe ten maken, zodat de betrokkenheid van het bedrijfsleven duidelijk ges talte krijgt. Tribunn -dé oplossing Toepassingen kort na zaaien kunnen altijd worden uitge voerd en zijn daardoor be drijfszeker. Als u kunt zaaien, kunt u ook spuiten. Tribunil bestrijdt zowel gras achtige (duist, windhalm, straatgras) als breedbladige onkruiden (kamille, muur, ereprijs). Tribunil kan veilig worden toegepast in alle huidige, be langrijke wintertarwe- en wintergerstrassen. Najaarstoepassingen van Tri bunil bieden goede mogelijk heden voor de onderzaai van raaigrassen en rode klaver in het voorjaar. i Stofvrij, makkelijk te hanteren. In deze nieuwe verpakking geen hinderlijk stuiven meer bij de bereiding van de spuit- vloeistof. 14 Vrijdag 7 september 1984

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1984 | | pagina 14