Hoofdprijzen Trekpaardenkeuring: "Wie wordt kampioen?" J. Hoogenboom en K. Deurloo Zeeuws Ploegkampioen 1984 KRONE -grondfrezen ontwikkeld op basis van tientallen jaren wereldwijde ervaring onder de allermoeilijkste werkomstandigheden alle modellen vervaardigd uit hoogwaardig fijnkorrelstaal van topkwaliteit vele types in werkbreedtes van 1-2 mtr.f met ketting- of tandwielaandrijving topkwaliteit voor een redelijke prijs KRONE ook voor: stalmeststrooiers tractorploegen opraapwagens voor ZEEUWS-VLAANDEREN: De Braakman b.v. - Biervliet, tel. 01 1 52-1 283 De Grote Nationale Jubileumtentoonstelling van de Koninklijke Ve reniging "Het Nederlandsche Trekpaard" begint in zicht te komen! Over een week immers is het al zover, want vrijdag 14 en zaterdag 15 september a.s. zijn de dagen waarop dit grootse gebeuren in en om de "Brabanthallen" in 's-Hertogenbosch zal plaatsvinden. Het grote na tionaal en internationaal gerenommeerde paardenfeest dat ongetwij feld vele duizenden de reis naar de Brabantse hoofdstad doet aanvaar den. Aan deze "Nationale" zal een heel 1. bijzonder cachet worden verleend, omdat verschillende speciale attrak- ties voor bijzondere feestlijkheid en extra luister zorgdragen. Eén van de hoogtepunten is daarbij ook onze prijsvraag "Wie wordt Kampioen?" die - getuige het enorm aantal inge zonden oplossingen - wederom in het brandpunt van de belangstelling staat. Een belangstelling die zich nu ook gaat richten op de winnaars van de hoofdprijzen, die echter tot het 2. moment van het uitroepen der kam pioenen nog onbekend zijn. Wat al wél bekend is, dat zijn de hoofdprij zen: Allereerst de speciale AUTOMO- BIELPRIJS 1984: de nieuwe VOLVO WINNER 340, beschikbaar gesteld door VOLVO NEDERLAND PERSONENAUTO B.V. Vervolgens zes stamboekveulens, in 3. één foto verenigd, waarvan onder staand een korte omschrijving volgt. Rosaline van Zegveld 246369 is een prima stamboekmerrieveu- len geboren op 22 april 1984 op het bedrijf van de fokker B. den Hollander te Zegveld. De vader van Rosaline is de bekende le premiehengst en Kampioenskan didaat: Albion van 't Molenhof K. 2789 en haar moeder is de Belgische Import en Keurstam- boekmerrie Jonda van de Lin- dentronk K. 64926. Els van de Heikant Hf. 7659 is een chique en charmant Haflinger- merrieveulen, geboren op 15 mei 1984 bij de fokker Kindn. Witlox te Helvoirt. De vader van Els is de vaak hoog bekroonde - en twee jaar achtereen kampioen van het zuiden - Status Hf.K. 69 en de moeder is de Keurstamboek- en Premiemerrie Monique Hf.K. 2163. Luggi van de Leliaard Vb. 865 is een uitstekend Connemara- hengstveulen, geboren op 8 april De 6 te winnen stamboekveulens in het gelid. Ze zullen in levende lijve te zien zijn in 's Hertogenbosch. 4. 1984 op het bedrijf van de voor zitter van het Connemara Pony Stamboek A. Kooij te Wychen. De vader van Luggi is de bekende fokhengst Brimestone van Graaf Janshof I. 34 en de moeder is de 4-jarige le Premiemerrie Snoopy van de Leliaard S. 113. Stein van den Hemel Hf. 7529 is een extra best Haflingerhengst- veulen, geboren op 3 april 1984 op het bedrijf van de fokker C.J.M. van Schaaijk te Liempde. Als vader heeft Stein, de hiervoor bij 2 reeds vermelde, Status Hf.K. 69 en zijn moeder is de bekende Nationale Kampioenmerrie Jo- landa van de Molens Hf.K. 1665. Stein van den Hemel bezette op de pas gehouden grote paarden- fokdag te St. Oedenrode de kop- plaats in de rubriek hengstveu lens en werd daar met een 1A- premie bekroond. 5. Uno van Merm tot Ressen Vb. 935 is een heel mooi en sterk ge bouwd Dartmoorhengstveulen, geboren op 7 mei 1984 op het be drijf van de bekende fokker J.J.W. Nas te Eist. Uno is verwekt door de stamboek- en premie- fokhengst Jeroen van Merm tot Ressen S. 31 en zijn moeder is, de vele malen éérste premiemerrie, Paola of Middelburg S. 207. 6. Waltheer van de Ponyhoeve Vb. 84406 is een edel en fraai zwart bont Shetland hengstveulen, ge boren op 18 mei 1984 bij de fok ker J. Dibbits té Horssen. De vader is de bekende premie- hengst Ollie van. de Eikenwal S. 754 en zijn moeder is de hoogbe- kroonde Stermerrie Olga van de Kersenhof S. 77146. Op de foto de veulens in beeld. Straks op zaterdag 15 september a.s. zult U ze zien in Den Bosch. Op de tweede dag van de "Nationale" en voor de grote tribune op het demon stratieterrein, als het lang verwachte ogenblik daar is, dat zij aan de ge lukkige winnaars zullen worden overgedragen. Ook de overige hoofdprijzen wor den, voorzover mogelijk, op zaterdag 15 september a.s. uitgereikt. Op zaterdag 1 september j.l. werd in de Wilhelminapolder op een perceel aan de Krukweg gestreden om de Zeeuwse ploegtitel 1984 voor rondgaande- en trekkerwentelploegen. 19 deelnemers geselekteeerd vanuit 5 regiowedstrijden streden om de wisseltrofee. Een mooie dag voor de Regelingskommissie: zon, wind en een goede opkomst van het publiek. Hoogste puntenaantallen skoorden J. Hoogenboom en K. Deurloo. De verrichtingen van de ploegers werden door een deskundige jury, bestaande uit 12 personen, beoor deeld op o.a. beginvoor, aanstorting, geploegde sneden, etc. Ook het pu bliek volgde met grote belangstelling de handelingen in het veld, om na Nieuwenhuijzen de uitslagen bekend en werden de prijzen uitgereikt. Kampioen rondgaand werd K. Deurloo uit Tholen met 221 pnt. en kampioen trekkerwentel werd J. Hoogenboom uit Noordwelle met 241 pnt. De voorzitter bedankte De kampioen J. Hoogenboom bij de wentelploegen legt met grote zorgvuldigheid aan voor een nieuwe snede. rijp beraad een totoformulier in te vullen, met daarop vermeld de na men van de a.s. kampioenen. Veel bekijks trokken ook de oude trakto- ren, die op lijn waren opgesteld. Veel van de ouwetjes verkeerden nog in uitstekende staat en werden door de eigenaar gestart, tot groot genoegen van de aanwezigen. Zelfs werd er nog een rondrit gemaakt over het veld. Na afloop gaf juryvoorzitter A. Re- mijn een toelichting op de behaalde resultaten. Enkelen hadden straf- punten opgelopen, wegens het over schrijden van de tijdslimiet. Hierna maakte kommissievoorzitter, M. van Vrijdag 7 september 1984 Uitslagen wentelploegen: l. J. Hoog enboom, Noordwelle, 241 pnt; 2. C. de Looff, Arnemuiden, 226 V2 pnt; 3. N. Vermuë, 's Heerenhoek, 225 pnt; 4. W. de Buck, Gapinge, 221 Vi pnt; 5. C. Baas, Souburg, 216 V2 pnt; 6. J. van de Velde, Kerkwerve, 214 V2 pnt; 7. D. Coppoolse, Gapinge, 214 V2 pnt; 8. D. van Hijfte, IJzendijke, 207 V2 pnt; 9. C. de Jonge. Heinkenszand, 207 pnt; 10. M. Salomé, IJzendijke, 205 pnt: 11. A. Geluk, Tholen, 203 V2 pnt; 12. A. de Boe. Wilhelminadorp, 203 V2 pnt: 13. D. Wisse Nijssen. Ka- pelle, 201 V2 pnt; 14. M. van Oor schot, Tholen, 201 V2 pnt; 15. L. Plasschaert, Oostburg, 192 V2 pnt; 16. J. Crucq, Ritthem, 190 pnt; 17. C. Rasenberg, Kloosterzande, 179 V2 pnt. De oudjestrokken van zowel jong als oud veel belangstelling. Uitslagen rondgaandeploegen: 1. K. Deurloo, Tholen, 221 pnt; 2. M. van Tilbeurgh, Oud-Vossemeer, 216 V2 pnt. Wisseltrofee beste beginvoor: Trek kerwentelploegen: D. Coppoolse, Gapinge. Rondgaandeploegen: K. Deurloo, Tholen. Winnaar Totowedstrijd: A. de Feij- ter, Wilhelminadorp. voorts het aanwezige publiek en de vele bedrijven en instellingen voor hun medewerking tot het welslagen van deze ploegwedstrijd. Tot slot werd door sekretaris, J. Scheele, namens de Regelingskom missie aan bestuur en direktie van de Wilhelminapolder een tinnen wand bord aangeboden, ter gelegenheid van het 175-jarig jubileum van de Maatschap en werd een dankwoord gesproken voor de gastvrijheid die de ploegers en de kommissie al vele ja ren genieten in de Wilhelminapol der. Dhr. M. van Nieuwenhuijzen nam namens bestuur en direktie het gebodene in ontvangst. Advertentie landbouwwerktuigen traktoren grondverzetmachines heesters roosendaal bv spoorstraat 79 4702 VW roosendaal telefoon 01650-36652 13

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1984 | | pagina 13