wordt kampioen? PRIJSVRAAG: Wie Prijsvraag "Wie wordt kampioen?" Naam Beroep Adres Woonplaats A. Kampioenschap hengsten 1. Kampioen 2. Res.-kampioen B. Kampioen Haflingerhengsten Datum: Handtekening: Vrijdag 31 augustus 1984 13 beide jaren. Kampioen van Gel derland en Overijssel. Nico van Brandevoort K. 2745: leeftijd 6 jaar. Eig.: H.C. Kuypers en Zn. te Nuenen en H.J. Kuy pers te St. Oedenrode. In 1982 werd Nico, met een 1 A-premie in zijn rubriek. Kampioen van het Zuiden in Den Bosch. Vorig jaar behaalde hij de 1 A-premie bij de 4- en 5-jarige hengsten grote maat. Dit jaar werd hij, eveneens in Den Bosch, bekroond met een 1 A-premie 6/8-jarige hengsten, grote maat. 5. Alexander van de Droste Hoeve K. 27 6: leeftijd 6 jaar. Eig.: N.C. Wouters te Boxtel. Behaalde op de Nationale Tentoonstelling 1982- een 1 A-premie in de kate- 1. Albion van 't Molenhof K. 2789: leeftijd 4 jaar. Eig.: A.L.C. Brooijmans en Zn. te Tholen en Bj. Surstronk te Zelhem. Albion behaalde op de Centrale Heng- stenkeuring in Den Bosch, zowel in 1983 als in 1984 een 1 A-premie zelfs in de rubriek 3-jarigen grote maat en dit voorjaar in de be langrijke kategorie 4- en 5-jarigen grote maat. 2. Alex van den Beerschekamp K. 2784: Leeftijd 4 jaar. Eig.: H. v. Bommel en Zn. te Gemert. Op de Centrale Hengstenk'euring in Den Bosch behaalde hij als 3- jarige in de middenmaat een 1B- premie. Dit voorjaar, wederom in Den Bosch, verwierf Alex een 1 A-premie in de kategorie 4- en 5-jarige hengsten middenmaat en werd als 4-jarige Kampioen van het Zuiden. 3. Victor van Marknesse K. 2776: leeftijd 5 jaar. Eig.: Fam. Kruders en E.J.J. Hagreis te Ambt-Del den. Tijdens de Nationale ten toonstelling 1982 verwierf Victor de lA-premie in de klasse 3- jarige hengsten, grote maal. In het voorjaar 1983 en voorjaar 1984 behaalde hij een 1 A-premie te Doetinchem en werd aldaar, gorie 4- en 5-jarige hengsten, middenmaat. In 1983 en dit voorjaar 1984 werd hij op de Centrale Hengstenkeuring te Den Bosch reserve kampioen van de Zuidelijke provincies. 6. Frik van de Smeel K. 2745: leef tijd 9 jaar. Eig.: J. v. Olmen te Hapert. Op de Nationale Ten toonstelling in 1980 en 1982 na tionaal Reserve-Kampioen. Op de centrale Hengstenkeuring in 1983 kampioen van het Zuiden in Den Bosch. Alexan cèr van de Droste Hoeve K. 2767 Frik van de Smeel K. 2 745 Albion van 't Molenhof K. 2789 Vrijdag 14 en zaterdag 15 september 1984 vormen voor heel paarden- minnend Nederland de hoogtijdagen van het jaar! Op deze dagen im mers wordt het zeventigjarig jubileum van de Koninklijke Vereniging 'Het Nederlandsche Trekpaard" in Den Bosch op feestelijke wijze gevierd. Daarbij zullen o.m. uit enkele honderden elitedieren van onze Nederlandse trekpaardfokkerij de Nationale kampioenen 1984 worden uitgeroepen. Tevens is er een massale expositie van de Haflingers waaruit de Haflinger-Kampioenhengst voor dit jaar wordt gekozen, en vervolgens zien we de Haflo-Arabe's en de Dartmoorponies. Bovendien zijn er vele speciale at- trakties o.m. een "Ballet te Paard" door de Wolvegaster Balletvereni ging uit Friesland; een "Folkloristi sche Show" van aangespannen trek paarden met oude tuigen voor antie ke wagens en huifkarren bemand door groepen in Oud-Brabantse kle derdrachten; en een Unieke Presen tatie door de Staatsstoeterijen van Kladruby en Slatinany uit Tsjecho- Slowakijke met - in verschillende aanspanningen voor te rijden - Kla- druberhengsten. Een manifestatie die nog nooit is gepresenteerd en daarom met recht Uniek genoemd mag worden. Zo zal er véél te zien en véél te be leven zijn in Den Bosch. Maar de hoofdthema's van dit grote gebeuren blijven toch in ieder geval de Natio nale Kampioenschappen waarop deze prijsvraag is gericht. WJke tophengsten deze bekronin gen, die hoogste nationale titels, zul len behalen? Geen mens die dit vooraf met volledige zekerheid zeg gen kan. Wel kan men met enige studie of met informatie bij deskun digen die er in iedere omgeving wel te vinden zijn, een heel eind in de richting van een goede oplossing ko men. Bovendien plaatsen wij hierbij een zestal foto's van hengsten - in vol gorde van leeftijd - die naar onze mening een meer of minder goede kans op de hoogste titels voor het trekpaard doen gelden. Zes kans hebbers dus waaruit u thans een keuze kunt doen, als u het formulier voor de prijsvraag "Wie wordt Kampioen?" gaat invullen. Maar vergeet u daarbij niet nummer ZE VEN. De hengst X die er niet bij staat en die u misschien een grotere kans toekent om Kampioen 1984 te worden dan de zes hier afgebeeld. Overigens, lezer, maakt er geen groot probleem van. Kies uw favoriet als Kampioen en vul daarbij nog in de reserve-kampioen. En vervolgens de Haflinger-Kam pioenhengst waarbij wij ons liever aan geen voorspelling wagen. We zouden er één of vier moeten noemen. Hou het maar op die éne! Bekijk daarvoor nog eens de lijst van vorige week en, zonodig laat u advi seren. En tenslotte dit nog. Vergeet niet het antwoordformulier tijdig te verzen den. Woensdag 5 september a.s. is de datum waarop de formulieren uiter lijk binnen moeten zijn. Wij wensen u bij voorbaat reeds veel sukses! Alex van den Beerschekamp K. 2784 Victor van Marknesse K. 2776 Nico van Brandevoort K. 2770

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1984 | | pagina 13