j^j gropatax Agrarisch Positief Kinderen op een trekker... vragen om ongelukken! In memoriam R. Hagenouw Zitdagen Werkbezoek Walcherse organisaties IJsselmeerpolders 9Czlm CBS verlaagt premies inhoud VEILIGHEID Accountantsunie (boekhoudburo) der Z.L.M. tel. Ó1100- 15710 (Goes) tel. 01180 - 11451 (Middelburg) tel.01170- 4285 (Oostburg) tel. 01640 - 43350 (Bergen op Zoom) tel. 01665 - 2604 (St. Annaland) tel. 01110 - 6051 (Zierikzee) TERNEUZEN: Woensdag 15 augustus a.s. in Grand Hotel Rot terdam NIEUWENDIJK: Donderdag 16 augustus a.s. van 11.00- 12.00 uur in Café de Pelikaan Onderlinge Verzekeringsmij van de Z.L.M. Pb. 70 - F. den Hollanderlaan 10 4460 BA Goes tel. 01 100-24000 Telex 55537. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes. Dinsdagmiddag van 14.00 - 17.00 uur de heren J. Zuidweg en J. van Nispen Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen. Donderdagmorgen van 09.00 - 12:00 uur, de heer J. Vroegop. De landbouworganisaties op Wal cheren organiseren op donderdag 13 september 1984 een werkbezoek aan de IJsselmeerpolders. De heer P. van Liere en zijn vrouw, vroeger uit Oostkapelle, zullen ons ontvangen en iets over hun bedrijf en ervaringen vertellen. Verder brengen we een bezoek aan de bedrijven van de familie Geertse en de Buck. Een medewerker van de Pvijksdienst van de IJsselmeerpolders is bereid gevonden een en ander te vertellen over het wonen, werken en leven in de polders. Tevens zal hij ingaan op de mogelijkheden van verplaatsing vanuit Walcheren naar de polders. Hij zal ons tevens bege leiden op de ekskursie die wordt ge houden. De kosten van dit werkbezoek waar bij inbegrepen een koffiemaaltijd te Zeewolde en een warme maaltijd te Zevenbergen, bedragen 55,- per persoon bij 50 deelnemers (sters). Opgave vóór 1 september bij de se- kretaris van de kring Walcheren van de ZLM, dhr. A. Langebeeke, Sn. Hurgronjeweg 4, tel. 01189 - 1311, Serooskerke en de sekretaris van de kring Walcheren van de CBTB, dhr. J. Louwerse, Walcherseweg 245, tel. 01180- 13721, Middelburg. Er wordt vanzelfsprekend op gere kend dat ook de dames meegaan! De besturen Vervoerverbod voor varkens in deel Noord Brabant In een gedeelte van Noord Brabant is het vervoer van varkens met ingang van 7 augustus 1984 verboden. Staatssecretaris A. Ploeg heeft hier toe besloten om verdere verspreiding van varkenspest in het gebied te voorkomen. Het betreft hier grofweg het gebied, dat ligt binnen de lijn Eindhoven, Valkenswaard, Belgische grens, Bergeyk, Provinciegrens Brabant- Limburg, Zuid-Willemsvaart, So meren, Asten, Ommel, Brouwhuis, Spoorlijn Helmond-Eindhoven. Het vervoerverbod geldt niet voor het vervoer van slachtvarkens van minimaal 85 kilo van buiten het ge bied naar slachterijen binnen het ge bied. Voorwaarde is echter, dat dit vervoer rechtstreeks en zonder op onthoud plaatsvindt. Doorvoer van varkei\s is mogelijk via de A2 of via de A67. In bijzondere gevallen en onder be paalde voorwaarden kan de direk- teur van de Veterinaire Dienst in Noord Brabant ontheffing verlenen op deze maatregelen. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28. 4461 AJ Postbus 2116 4460 MC Goes (01100)21010) Stationslaan 4, 4761 BG Postbus 1 7. 4760 AA Zevenbergen (01 680-27921) Redaktie Mr J. Oggel. hoofdredaktie tel huis 01100-20228 J Wierenga. eindredaktie tel huis 01102-3993 Marijke Schipper-de Ruijter red assistente Adressering en abonnementen: Vermelding op adresbandje onder lidno. (Voor leden en losse abonnementen) Secretariaat ZLM -Goes telefoon 01 100-21010. tst 12 Vermelding op adresbandje onder lidnr. (Voor donateurs) Polisafdeling O.V M.-Goes telefoon 01100-24000 Technische verzorging, advertentie-exploitatie en administratie over advertenties: DRUKKERIJ VINK B V. Nassaustraat 13 4571 BK Axel Postbus 16 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01155-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 Op 25 juli j.l. is te Roosendaal op 70-jarige leeftijd overleden Roelf Hagenouw, oud-direkteur van de Keuringsdienst Noord-Brabant van de N.A.K. Deze Groninger afkomstig uit het bouwbedrijf uit het gebied ten zui den van het Eems-kanaal, begon zijn loopbaan bij de keuringsdienst Gro ningen als administrateur. Op 1 ja nuari 1946 volgde zijn benoeming tot adjunkt-direkteur van deze dienst. Kort na deze benoeming werd hij wegens de situatie in Indonesië op geroepen in werkelijke dienst en het duurde tot januari 1950 eer hij, van daar teruggekeerd, zijn werkzaam heden bij de keuringsdienst hervatte. Uit dien hoofde eindigde hij zijn mi litaire loopbaan als reserve luite- nanrt-kolonel der Infanterie (Over ste) en was tevens drager van ver schillende militaire onderscheidin gen. In zijn Nederlandse periode, waarin hij ook een langdurige periode di- rekteur van de Keuringsdienst Noord-Brabant is geweest, namelijk tot er tot fusie van de keuringsdien sten in het zuidwesten werd besloten en zijn funktie kwam te vervallen, heeft Hagenouw het keuringswerk in al zijn geledingen leren kennen en hieraan in zijn ressorten leiding we ten te geven. Doch na zijn Noord-Brabantse pe riode bleek zijn taak niet te zijn af gelopen. Buitenlandse Zaken zocht voor ontwikkelingswerk in derde wereldlanden technische eksperts. Ir. A.P. Minderhoud, voorzitter van de N.A.K. en voorzitter van het bestuur Veevoerverbod voor varkens in gedeelte Zuid-Holland Met ingang van 4 augustus 1984 is het vervoer van varkens in een ge deelte van Zuid-Holland verboden. Bovendien moeten alle varkens van 2 weken en ouder tussen 8 en 21 au gustus in het gebied 250.000) worden geënt tegen varkenspest. Staatssekretaris A. Ploeg (landbouw en visserij) heeft hiertoe besloten om verdere verspreiding van de varken spest in het gebied, waar zich sinds 3 juli 8 gevallen van de ziekte hebben voorgedaan, te voorkomen. Het betreft hier grofweg het gebied, dat ligt binnen de lijn Nieuwe Wa terweg, Nieuwe Maas, de rivier de Lek tot Schoonhoven, de Vlist tot Haastrecht, Oudewater, Linschoten, Kamerik, Leimuiden, Rijpwetering, Leiden, Oegstgeest, Katwijk, Noordzeekust, Hoek van Holland. Het vervoerverbod geldt niet voor het vervoer van slachtvarkens van minimaal 85 kilo van buiten het ge bied naar slachthuizen, die liggen binnen het gebied. Voorwaarde is echter, dat dit vervoer zonder op onthoud en langs de kortste weg plaatsvindt. Doorvoer van varkens van buiten het gebied is mogelijk via de E 10. In bijzondere gevallen en onder be paalde omstandigheden kan de in- spekteur van de Veterinaire Dienst in Zuid-Holland ontheffing verlenen op deze maatregelen. radio - t.v. Dinsdag 14 augustus a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 - 12.26 uur "Aktuele landbouwzaken", een vraaggesprek met ir. A. de Zeeuw, direkteur-generaal voor landbouw en voedselvoorziening van het mi nisterie van landbouw en visserij. van de Landbouwhogeschool te Wageningen, keek in dit verband uit naar een leider voor een groot zaai- zaadprojekt in Kenya. Deze oud-se- kretaris van de Groningse; Maat schappij van Landbouw herinnerde zich Hagenouw uit zijn Groningse tijd hij kende hem bovendien uit de N.A.K. zelve- en hij herinnerde*zich diens tropenervaring uit zijn militai re tijd in Indonesië. Bovendien wist hij dat Hagenouw geïnteresseerd was in nieuwe ontwikkelingen en bereid was deze - na beproeving - in de praktijk toe te passen. Zo aanvaard de Hagenouw de uitnodiging naar Kenya te gaan (januari 1970) op een leeftijd dat menigeen tegenwoordig aan de VUT begint te denken. Hij werd hoofd van het Seed Unit Pro ject aldaar - thans National Seed Quality Control Station - en zou er 8 jaar blijven. Na Hagenouw's terugkeer maakte hij nog praktisch ieder jaar een na- zorgreis als adviseur, op verzoek van de nederlandse autoriteiten naar "zijn projekt" in 1983 - reeds patiënt zijnde - voor de laatste keer. Eerder was hij op voordracht van de minis ter van Buitenlandse Zaken en Landbouw door H.M. de Koningin benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Zijn kennisoverdracht is suksesrijk geweest; de keuringsdienst in Kenya is een algemeen in de ontwikke lingswereld en elders erkend en be kend nationaal instituut geworden. Ons leedwezen begeleidt zijn vrouw en kinderen. Geuze. Het Centraal Buro Slachtveeverze keringen te Utrecht heeft besloten de premies bij runderen opnieuw te ver lagen en wel per 1 augustus. Was de vorige premieverlaging vooral het ge volg van de taakverbreding van het CBS, ditmaal zijn het vooral de lage re schades. Voor zover verantwoord wil het CBS die zo snel mogelijk doorberekenen. De premies zullen per 1 augustus 1984 verlaagd worden met ƒ1 of 2 per rund en gaan dan bedragen: koeien le soort 15,50 per stuk koeien 2e soort 40,— per stuk koeien 3e soort 54,— per stuk Pinken/vaarzen ƒ11,— per stuk Stieren 17,— per stuk Runderen met een inkoopsprijs c.q. marktwaarde van meer dan 4.000: a. Vrouwelijke runderen ƒ24 per stuk b. Stieren 75 per stuk Eerste lustrum show historische landbouwwerktuigen, trekkers en motoren Op zaterdag 4 augustus j.l. opende minister ir. G.J.M. Braks van land bouw en visserij zaterdag 4 augustus jl. de vijfde show van de Historische Motoren en Traktoren Vereniging in Rips/Westerbeek. De bewindsman konstateerde met genoegen dat evenementen als deze zich in een toenemende belangstel ling mogen verheugen. Belangstel ling van ouderen, die het begin van de mechanisatie hebben meege maakt en die met vertedering kijken naar de oude trekkers en machines waar ze zelf nog mee hebben ge werkt, als van jongeren, die op deze manier kunnen zien hoe men vroeger in de landbouw werkte. Tévens is het volgens minister Braks een stimulans om oude landbouw machines op te sporen en als het wa re weer gebruiksklaar te maken. Onder de titel Agrarisch Positief wordt bij het honderdjarig bestaan van het KNLC een gedenkboek uitgebracht. Agra risch Positief, want de redaktiekom- missie wilde een positief geluid laten horen over de rol van land- en tuin bouw in de laatste 25 jaar. Het boek beschrijft 25 roerige jaren voor land en tuinbouw, waarin het KNLC een belangrijke rol speelde. Het is een goed leesbaar boek van ruim 250 pagina's met zeer veel fo to's, over alle facetten van 25 jaar Ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van de landelijke rijvereni- ging en ponyclub "De Haringrui- ters" uit Biervliet, wordt op zaterdag 11 augustus daar de Provinciale Paarden kampioenschappen gehou den. Voor de organisatie tekent het concourscomité van de Haringrui- ters, en de Zwinruiters uit Nieuw- vliet, bestaande uit: Adri van 't Westeinde-Verdonk, Bram de Hullu, Piet Riemens, Johan van 't West einde en Bram Schilleman. Centraal staan op deze kampioen schappen; individueel klasse Z dres suur, klasse Z springen, mennen en het verenigingskampioenschap, dat bestaat uit achttal rijden, groeps- dressuur door drie dressuurruiters en het springen van een parcours van drie springruiters. De Provinciale kampioenen krijgen een uitnodiging voor de nationale kampioenschap pen die op zaterdag 8 september worden gehouden in "Berg en Bos" te Apeldoorn. Het middagprogram ma kent enige zeer aantrekkelijke shownummers met aangespannen friezen, van de leden van de aanges- pannenvereniging uit Zeeuws- Vlaanderen "In de Triem'n". Plaats land- en tuinbouw. De verschillende hoofdstukken worden afgewisseld door interviews met bedrijfsgenoten uit alle sektoren. Agrarisch Positief wordt tijdens de KNLC-herdenkingsbijeenkomst op 7 november a.s. aangeboden aan H.M. de Koningin. U kunt het boek bestellen tot uiterlijk 15 augustus. Agrarisch Positief wordt dan na 7 november 1984 toegezonden. Dit gedenkboek kost slechts ƒ20,-, in- klusief verzendkosten en verpak kingsmateriaal. van handeling van dit ruitersporte venement zijn de terreinen van de heer J. Cijsouw in de Beukespolder in Biervliet, die deze belangeloos hiervoor beschikbaar stelt. 3. Groeiverloop van de suikerbie ten 5. Indrukken van het "boerenin Ghana 6-7 Uit de praktijk 8 Fosfaat- en kalibemesting op voeren? 9. Een goede drainage, betekent maatwerk op diepte 10. Akkerbouw in Oost-Engeland 11. Vergelijking verschillende me thoden oogsten van vlas. 12. Commissie worstelt met super heffing 13. Graslandvernieuwing en vlie- genbestrijding 14. Tuinbouw 15. Voor de vrouw en PJZ 19 Markt Ik wens het KNLC-Gedenkboek Agrarisch Positief te ontvangen a 20,-. Ik maak nog geen geld over, maar betaal na ontvangst van het boek. Naam: Adres: Postkode:Woonplaats: Handtekening: (Deze bon in gefrankeerde enveloppe vóór 15 augustus 1984 sturen aan: KNLC, Postbus 80206, 2508 GE Den Haag). Provinciale Paarden Kampioenschappen in Biervliet 2 10 augustus 1984

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1984 | | pagina 2