Spring- en menconcours op de Zeeuwse Dag van het Paard Examenresultaten slechter bij Middelbare Landbouwschool Goes Naar Canada of Oostenrijk... beide indrukwekkend! "Agrarisch Positief' Springconcours pony's Menwedstrijd van Ned. Trekpaarden t Agrarische Studiereizen 1984 Menconcours van paarden en pony's Gedenkboek 100-jarige KNLC: Geslaagden Oranjezon Oostkapelle Ing. J.H. Lantinga De Dag van het Paard die dit jaar bij Manege "De Eendracht" te Seroos- kerke is gehouden kenmerkte zich in de veelzijdigheid. Naast de keuringen van 7 paarden- en ponyrassen was er een variatie van show's en demonstraties. Tradi tiegetrouw zijn er spring- en men wedstrijden in het programma opge nomen. Dit jaar was er een springconcours van pony's (alsmede een menwed strijd van paarden en pony's. Voor het springen waren 60 kombi- naties ingeschreven. Deze wedstrijd telt mee voor de puntenregistratie bij de Kon. Ned. Federatie van Lande lijke Rijverenigingen. Voor de mid dag was er een voorselektie. De strijd om eerste plaatsen was na barrages des middags. De uitslag van dit concours in de verschillende klassen was met ver melding van de vereniging als volgt: Klasse B (beginners) 1. Monique Maldegem van Noord- Beveland 2. Ellen Krijger van Gouwe Rijers. Klasse L (licht) kleine maat 1. Sandy Breel van Oranjezon. Klasse L (licht) 1. Annemieke Boone van Gouwe Rijers; Kampioen Sandy den Exter gaat over de muur. 2. Christien Crucq van Walcheren; 3. Benidict Michielsen van Luctor et Emergo; 4. Petra Remeeus van Schouwse Ruiters. Klasse M (midden) kleine maat 1. Peter de Clercq van Zwinruiters. Klasse M (midden): 1. Stefanie de Kam van Walcheren; 2. Wilfried Steyaert van Zwinruiters; 3. Marco Quaak van Haringruiters. Klasse Z In het middagprogramma werd ook een wedstrijd gehouden van aan gespannen Trekpaarden voor landbouwwagens. Dit jaar werd met enkelspannen gereden. Hiervoor waren er 9 inschrijvingen, de plaat sing na jurering van de eerste vier waren als volgt: 1. M.J. Mol te Waarde; 2. Jacco de Visser te Vlissingen; 3. Gebr. Geldof te Oostkapelle; 4. J. de Visser te Vlissingen. Met onder andere dit nummer werd een stuk oud Zeeuws agrarisch beeld zichtbaar gemaakt. A Éife ■'fa,.#'/.*; B. de Maker op een antieke zelfbinder(graanmaaier). Vliegen naar Canada met agrarische studiereizen biedt de mogelijkheid kennis te maken met het land; waar heen zoveel Nederlanders getrokken zijn. De 16-daagse studiereis, van 31 juli t/m 15 augustus, brengt u in kon takt met landgenoten, die werkzaam'zijn in alle agrarische bedrijfssektoren, voornamelijk in de provincie Onta rio. Onder deskundige Nederlandse lei ding, worden agrarische bëdrijven bezocht, tijdens de rondreis die be gint in Toronto. Vanzelfsprekend worden ook toeristische beziens waardigheden in het programma opgenomen, terwijl u ook van de schoonheid van het Canadese land schap zult genieten. De tocht vanuit Toronto gaat o.a. via de steden Alliston met het tuin bouwgebied Holland Marsh, Elora in Wellington County (Mennonie- tenland), Guelph met bezoeken aan United Breeders en Semex Canada, Simcoe, Woodstock. Niagara On The Lake (dat 200 jaar bestaat) en het Niagara Schiereiland met de fruitteelt. De reis naar Canada is leerzaam en interessant; en heeft door de afwisse ling een boeiend programma. Canada heeft U veel te bieden, gaat U het met eigen ogen bekijken! Oostenrijk, 26 juli t/m 4 augustus, 10-daagse busreis naar Zeil am See met overnachtingen in Duitsland op de heen- en terugreis. Het Salzbur- gerland met z'n hoge bergen en prachtige vergezichten zal een onvergetelijke indruk op u maken. Naast bezoek aan agrarisch bedrijf, exkursie naar Salzburg, over de Grossglockner Hochalpenstrasse, Liechtensteinklamm enz. enz. Nog plaatsen beschikbaar voor deze ge weldige reis. Voor Uw aanmelding, of voor nade re informatie kunt u opbellen naar het sekretariaat van agrarische stu diereizen. mevrouw L. Deumer, Roermondsplein 20. 6811 JN ARN HEM: 085 - 512 087 (eventueel 085- 427784). (zwaar) kleine maat: 1. Carolien de Feyter van Luctor et Emergo. Klasse Z (zwaar): 1. Sandy den Exter van Noord-Beveland; 2. Elianne de Fey ter van Luctor et Emergo; 3. Walter Murre van de Kleppertjes; 4. Joan de Jager van Noord-Beveland. Het aangespannen rijden is de laatste jaren sterk in de belangstelling ge komen. Deze wedstrijd werd in twee klassen verreden namelijk L en M/Z. Er namen 12 kombinaties deel. Klasse L 1. Mej. C. Bol van Lekruiters. Klasse M/Z 1. Mevr. N. Bol van Lekruiters. Zo luidt de titel van- het Gedenk boek dat bij het honderd-jarig' bestaan van het KNLC wordt uitgebracht. "Agrarisch Positief', want de re dactiecommissie wilde sen posi tief geluid laten horen over de rol van land- en tuinbouw in de laatste 25 jaar. Het boek beschrijft 25 roerige ja ren voor land- en tuinbouw, waarin het KNLC een belang rijke rol speelt. De redactie van het boek is in handen van een commissie die bestaat uit de heren J.H. Manders (eindredacteur), E. Dijkhuizen en J. Swierstra. De commissie heeft ruimdrie jaar aan "Agrarisch Positief' gewerkt en er voortdu rend op gelet dat dit gedenkboek niet in de boekenkast moest blij ven. Uitgangspunt was een pret tig leesbaar boek met veel foto's. Dat is de commissie dan ook wel gelukt. Het is een goed leesbaar boek van ruim 250 pagina's, over alle facetten van 25 jaar land- en tuinbouw met zeer veel foto's. De verschillende hoofdstukken wor den nog eens extra opgefleurd door interviews van B.A. Bokma met bedrijfsgenoten uit alle sek toren. Al met al een bijzonder positieve bijdrage. "Agrarisch Positief' wordt tij dens de KNLC-herdenkingsbi- jeenkomstop 7 ^november a.s. aangeboden aan H.M. de Konin gin. U kunt het boek nu bestellen tot uiterlijk 15 augustus. "Agrarisch Positief' wordt dan na 7 november 1984 toegezon den. Dit gedenkboek kost slechts 20,— inklusief verzendkosten en verpakkingsmateriaal. U kunt inschrijven op "Agrarisch Positief' door onderstaande bon in te vullen en toe te sturen aan: KNLC, postbus 80206, 2508 GE Den Haag. Maak geen geld over! Het boek wordt toegestuurd met een acceptgirokaart. Ik wens het KNLC-Gedenkboek "Agrarisch Positief' te ontvangen a 20,— Ik maak nog geen geld over, maar betaal na ontvangst van het boek. Naam: Adres: Postcode: Handtekening: Woonplaats: (Deze bon in gefrankeerde enveloppe vóór 15 augustus 1984 sturen aan: KNLC, Postbus 80206, 2508 GE DEN Haag). - i De examenresultaten aan de Rijks Middelbare Landbouwschool in Goes zijn dit jaar minder goed uitgevallen dan voorgaande jaren. Van de 92 kandidaten slaagden er 83. Het aantal gezakten lag dus bij de 10%. Dat deelde de direkteur van de school ir. W.M. Markusse don derdagmiddag 5 juli mee tijdens de feestelijke uitreiking van de diplo ma's in de Prins van Oranje te Goes. De heer Markusse vroeg zich af of de vele onzekerheden van deze tijd de oorzaak van het mager resultaat zijn. "Ontnemen zij de leerlingen de moed om regelmatig te werken en werken zaken als prijsverlaging, superheffing, schaalvergroting en het niet kunnen vinden van een baantje frustrerend op de thuiswerkaktivi- teiten? Het steeds opnieuw bewust moeten kiezen geeft onzekerheid en kan volgens de direkteur verlammend werken". Van de twee-jarige richting gaat 54% van de geslaagden bij vader op het bedrijf of bij een andere agrariër werken, 40% heeft een baantje of gaat er één zoeken terwijl de reste-' rende 6% verder gaat studeren. Van de B-richting - de 3-jarige opleiding - gaat 57% op het ouderlijk bedrijf of bij een andere boer werken. 33% zoekt of heeft een baan en 10% van deze richting gaat verder studeren. Voor hun werk voor de voorlopige medezeggenschapsraad werden de leden mevrouw Mol en de heer A. van 't Westeinde bedankt. Een boek was er voor de beste leerling Jan Waterman uit Kapelle en Mees de Lint uit Dinteloord die het bedrijf van zijn grootouders over gaat ne men kreeg een oude kaart van Goes. De inspekteur van het Landbouw onderwijs de heer Bouten zei te ho pen dat de pas geslaagde kandidaten zich in tal van maatschappelijke or ganisaties zullen begeven. Ook in de landbouworganisaties zodat die hun taak kunnen blijven vervullen. De geslaagden aan de Rijks Middel bare Agrarische School te Goes zijn: 2-jarige richting akkerbouw en vee houderij: CJ. van der Bijl - Scharendijke; D.P. Blok - Gapinge: A. Boot - Kortgene; M. van den Broeke - Serooskerke W: R.L.A. Cornelissens - Kruispolder haven; J^n G. de Jager - Rilland- Bath: Jan P. Janse - Arnemuiden: P.A. Koster - Krabbendijke; C. Langebeeke - Middelburg: P.D. No- teboom - Wolphaartsdijk: G. van Rossum - Stad aan het Haringvliet; J.A. Bij de Vaate - Zierikzee: J. de Visser - Grijpskerke; P.G. de Visser - Oostkapelle: A. Vroegindeweij - Middelharnis; P. Wagenaar - Oude- lande; P.J. Zweemer - Borssele; J. de Baar - Den Bommel; P.E.P.M. van Belle - Hengstdijk: J. Bolijn - Zierik zee: J.L. Boot - Kerkwerve; C.A.M. Born - Achthuizen; G. Donker - Domburg; J.K.J. van Felius - Nieu- werkerk; D.C. Grinwis - Ouddorp; W. Huizer - Middelharnis; C.M. Janse - West-Souburg; P. Kluijfhout - Koudekerke: M. Lambregtse - Ril land; M.C. de Lint - Dinteloord: R. Mesu - Vrouwenpolder; C.A. Pol derdijk - Nieuw- en Sint Joosland; P.W.J. Rijk - Ossenisse; J.A.H. Ver- mue - 's-Heer Abtskerke; Q.A.L.M. de Wit - Den Bommel. 3-jarige richting akkerbouw en vee houderij: M. in 't Anker - Schore; S.F.J. Buise - 's-Heer Arendskerke: M.P. Flikweert - Ouwerkerk: P.M. Flikweert - Ou- werkerk; Mej. M.J.M. de Jager - Kapelle: M.W. Janse - Goes; F. Lo- kerse - 's-Heer Arendskerke; M. Lo- kerse - 's-Heer Arendskerke; J. Maas - Goes: Mej. J. Mol - Kattendijke: J.A. Nieuwkoop - Koudekerke: A. Poppe - Koudekerke: L.G. de Ruiter - Putte: C.J.A. Rijk - Schore: J.J. Tanis - Ouddorp: P. de Visser - Aagtekerke; P.H.Y. de Waele - Koewacht: J. de Witte - Zoutelande. 3-jarige richting akkerbouw: A L. Aarnoudse - Oud-Vossemeer; P.L. de Broekert - Ellewoutsdijk; J.W.J. de Kraker - Zaamslag: J.M.L. Sijstermans - Roosendaal; J.W. van de Velde - Ellemeet; G.J. Waterman - Kapelle; J.C. van Bendegem - Sluiskil; J.P. Kloet - St. Maartens dijk; J.A. Luteijn - Breskens; N.J. Roetenberg - Schoondijke. 3-jarige richting akkerbouw en fruit teelt: B. Arensman - Oude-Tonge; M.J. de Bruijne - Kats; R.C. Boerjan - Bier vliet: P.L. Davidse - Nieuwland; P. Dogterom - Oude-Tonge; J.H. Ge- buis - Oude-Tonge; L.P. Hanse - Noordwelle; C. Hoek - St. Maar tensdijk; L. Klap - Krabbendijke; L.G.M. Melsen - Ossendrecht; D.T. van Noord - Oude-Tonge; C.T.M. van Oorschot - Ooltgensplaat; F.F.A. de Rijcke - Hulst; H.J. Schiettekatte - Nieuwerkerk; A.N.C. Vermue - Nieuwdorp; J.L. Vermue - Nieuwdorp; P. van der Wekken - Nieuwerkerk: A.J.C. van 't West einde - Arnemuiden. Aan de Chr. School voor LHNO "Oranjezon" te Oostkapelle zijn de volgende leerlingen geslaagd voor de L.H.N.O. -opleiding: Els Davidse. Grijpskerke: Carin Francke, Grijpskerke: Anja Hugen- se, Aagtekerke; Geja Janse, Grijps kerke: Petra Midavaine, Oostkapel le: Wilma Peene, Westkapelle; Lin da Verlaan, Vrouwenpolder: Marian de Visser, Grijpskerke; Maya Vos, Oostkapelle; Marianne Wagema- kers, Oostkapelle; Bea Dingemanse, Grijpskerke; Erica Elzinga, Oostka pelle: Marian Hoogedeure, Oostka pelle; Carina Maljaars, Meliskerke; Annie Poppe. Meliskerke; Henny Schoe, Oostkapelle; Miranda Stroo, Grijpskerke; Sylvia Verdonk, Ser ooskerke; Ans de Visser, Seroosker ke: Hanneke Willemse, Meliskerke; Ria Wouters. Meliskerke: Mireille Vink. Middelburg, uitgesteld exa men wegens ziekte: 1. herexamen: 1. 12 Vrijdag 13 juli 1984

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1984 | | pagina 12