4J gropatax Nieuw koopcentrum "Plantage" geopend Zjtdagen tel. 01180 - 11451 (Middelburg) langdurig trekker-rijden: langzaam door worden (er zijn oorkappen). Benoemingen Rijksdienst Vleeskeuringen radio - t.v. Inhoud Z.L.M.-kantoor gesloten Inhoud Paaskatern In verband met het tijdig klaarmaken van het blad, kunnen na dinsdag 15 uur, geen agendaberichten meer worden opgenomen. Red. Accountantsunie (boekhoudburo) der Z.L.M. t-w*a\ tel. 01100 - i 5710 (Goes) 0 te'1.01170- 4285 (Oostburg) tel. 01640 - 43350 (Bergen op Zoom) tel. 01665 - 2604 (St. Annaland) tel. 01110 - 6051 (Zierikzee) Zitdag accountantsunie FIJNAART: vrijdag Tl april a.s. 11.30-13.00 uur in hotel Graanbeurs". 'De Onderlinge Verzekeringsmij van de Z.L.M. r*b. 70 - F. den Hollanderlaan 1 0 4460 BA Goes tel. 01100-24000 Telex 55537. B Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes. Dinsdagmiddag van 14.00 - 17.00 uur de heren J. Zuidweg en J. van Nispen Landbouwhuis - Stationsstraat 4 - Zevenbergen op donderdag 19 en donderdag 26 april geen spreekuur. Niet minister Mevr. Nelie Smit-Kroes, maar Ir. H. Rabin, Adj. sekr. Gen. van Ministerie Verkeer en Waterstaat, heeft donderdagmiddag het nieuwe koop centrum "Plantage" bij Veiling West land officieel geopend. Na de opening konden de genodigden kijken naar een optocht van plantenwa- gentjes van alle deelnemers aan deze nieuwe opzet van verkoop aan de bloe- mendetailhandel die zich nu in veel korter tijd kunnen bevoorraden met bloemen, planten, potten verpakkingsmateriaal enz. enz. (Foto A b Westerbeek) Afdeling Kruiningen Algemene vergadering op donder dag 3 mei a.s. om 20.00 uur in het "Dorpshuis" te Kruiningen. Op deze vergadering worden, naast de ge bruikelijke huishoudelijke zaken de statuten en "het huishoudelijk regle ment behandeld. Wijziging veilingdagen In de komende weken (23 april t/m 4 meka.s.) zijn wij genoodzaakt onze veilingdagen aan te passen. Op 23 en 30 april a.s. zullen onze veilingen n.l. gesloten zijn i.v.m. 2e Paasdag en Koninginnedag. Dit betekent, dat de fruitveilingen van 24 april en 1 mei in Krabbendijke en Goes komen te vervallen vanwege het feit dat er te voren niet voldoende gelegenheid is het fruit te sorteren en aan te voeren. In genoemde twee weken worden er door de C.V.Z. fruitveilingen gehou den op donderdag 26 april en don derdag 3 mei, en wel: 's morgens om half elf te Kapelle en 's middags om kwart over één te Goes. De aanvoer van Krabbendijke dient op "K.E.O." aangevoerd te zijn de woensdag tevoren en wordt dan meegeveild op de daaropvolgende donderdag te Kapelle en/of Goes. Er zal voor dit fruit aan de telers geen extra vracht in rekening worden ge bracht. Vanaf dinsdag 8 mei is er weer fruit veiling te Krabbendijke en Goes op de gebruikelijke aanvangstijd. In Terneuzen komt op vrijdag 4 mei de groenteveiling te vervallen van wege de jaarlijkse personeelsreis. Op woensdag 2 mei kan eventueel groente worden meegeveild voor af levering op 4 mei. Afscheid veiling Kapelle Vanwege deelname in de VUT-re- geling zal de heer C. v.d. Schraaf chef van het sorteer- en pakstation in Kapelle op vrijdag 27 april a.s. af scheid nemen. Op die dag zal er ook afscheid wor den genomen van de heer C. Gijzel, die reeds eerder vertrok ingevolge de VUTregeling. De afscheidsbijeen komst is op vrijdag 27 april. Om 3 uur begint een bijeenkomst van be stuur en personeel en vervolgens is er vanaf 4 uur gelegenheid voor een ieder om de afscheidnemende vei- lingfunktionarissen de hand te druk ken. Groene Marktdagen op Flevohof Van vrijdag 20 t/m dinsdag 24 april worden op Flevohof de "Groene Marktdagen" gehouden. De groen- liefhebber kan hier 5 dagen lang deskundige informatie krijgen over bloemen en planten in het begin van het nieuwe groeiseizoen. Ook tijdens de beide paasdagen zal de informatie over het groen in huis en in de tuin op volle toeren door draaien. In het info-centrum bij de 5000 m2 grote modeltuinen vindt door deskundigen voorlichting plaats over verzorging van bloemen en vele soorten plantmateriaal en zaden voor in de tuin. Bij de infor matiestands in de evenementenhal ligt de nadruk vooral op het potten, stekken, bemesten en verzorgen van bloemen en planten in huis en op het balkon. In dit kader wordt op tweede paasdag in de evenementenhal bovendien de Nationale Stekjesruil beurs gehouden. Dinsdag 24 april a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 - 12.26 uur "Aspekten van het landbouwkundig onderzoek - II", een vraaggesprek met prof.dr.ir. D. de Zeeuw, alge meen direkteur Landbouwkundig Onderzoek. Donderdag 26 april a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 - 12.26 uur "Het weidevogeljaar 1984". een vraaggesprek met de heer C. de Bruin, direkteur van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vo gels te Zeist. "De bestrijding van nachtvorst", m.m.v. het Konsulentschap voor de Tuinbouw te Tiel. Spreekdagen voor bedrijfsleven De heer T. van den Oever, direkteur van de Venezolaans-Nederlandse Kamer van Koophandel te Caracas, zal voor het Nederlandse bedrijfs leven spreekdagen houden en wel op: 1 mei NCH, Den Haag; 2 mei KvK, Amsterdam; 3 mei KvK, Rotterdam; 4 mei KvK, Amsterdam; 8 mei KvK, Zutphen en 9-mei KvK, Leeuwarden. Belangstellenden voor een gesprek met de heer T. van den Oever kun nen zich rechtstreeks bij bovenge noemde Kamer c.q. het NCH aan melden, tel. 070-478234. Symposium over vogelschade Zaterdag 12 mei 1984 organiseert de Stichting Kritisch Faunabeheer een symposium over schade veroorzaakt door vogels en zoogdieren. Met dit symposium wil de Stichting over dit onderwerp een diskussie op gang brengen en nagaan welke mogelijk heden er zijn om schade te voorko men of te beperken. Op het programma staat o.m.: - Schade aan land- en tuinbouw, door ir. H. van 't Land, beleids medewerker bij de Christelijke Boeren- en Tuindersbond (CBTB) - Schade in de natuur, door drs. J.L.J. Hendriks, hoofd afdeling natuurbeheer van het Staatsbos beheer (SBB) - Schade en beheersing van dier- populaties, door dr. S. Broekhui zen, onderzoeker bij de afdeling zoölogie van het Rijksinstituut voor natuurbeheer (RIN) - Schade in wetgeving en beleid, door drs. M. Oppeneer, beleids medewerker bij Direktie Fauna beheer van het Ministerie van Landbouw - Aanbevelingen voor beleid en praktijk, door P. Nijhoff, alge meen direkteur van de Stichting Natuur en Milieu Het symposium zal plaatsvinden in Het Haarhuis, Stationsplein 1 te Arnhem. De deelnemerskosten zijn 15,: exklusief de lunch. U kunt zich opgeven door dit bedrag op girore kening 35.22.188 ten name van pen ningmeester SKF te Boxtel onder vermelding van "Schadesympo- sium" over te maken. U ontvangt dan na 15 april een toegangskaart en het programma. In het kader van de reorganisatie van de vleeskeuring zijn een aantal be noemingen voor direktie-funkties in voorbereiding. Inmiddels zijn een aantal voorgenomen benoemingen bij de centrale direktie en de kring- direkties van de sinds 1 januari j.l. onder de minister van landbouw en visserij ressorterende Rijksdienst voor de keuring van vee en vlees (RVV), bekendgemaakt. Het betreft: a. voor de centrale direktie: J.C. Slikker, direkteur (per 1 maart j.l.), drs. F.H. Pluimers, plv. direkteur Demonstratie verharding voeropslag De konsulentschappen voor de Rundveehouderij in Gelderland gaan in samenwerking met het I.M.A.G. (Instituut voor Mechanisa tie, Arbeid en Gebouwen) te Wage- ningen en de Vereniging Neder landse Cementindustrie (V.N.C.) te 's Hertogenbosch en de Vereniging van Betonmortelfabrikanten in Ne derland (V.B.N.) te Leidschendam op 18 april een voorlichtingsdag or- pag. 4 De landbouw krijgt een volwaardige plaats in het subsidie beleid van d rovincie Noord Bra bant. De uiensektor wil verbete ring in de kwaliteit en in de afzet, pag. 5 De superheffing zoals die nu definitief is vastgesteld met enig kommentaar. (per 1 mei a.s.) drs. P. van den Berg, plv. direkteur (per 1 mei a.s.), dr.ir. W. de Wit, plv. direkteur (per 1 mei a.s.). - b. Voor de 15 kringdirekties in ons werkgebied: Zuid-Holland, Zuid/Zeeland: mr.drs. C.J.H. Scheuerman, Rotter dam West-Brabant: drs. G.H.A. Pinkse, Roosendaal Midden-Brabant: drs. J.J. van Zutven, Oss Oost-Brabant: drs. J.J. Geelen, Weert ganiseren op het proefbedrijf "De Vijf Roeden", Zesroedenweg 1 te Duiven. Het werk zal worden uitgevoerd door Bouwbedrijf Goldewijk te Doetin- chem. Behalve voorlichting in woord en geschrift wordt ook de juiste wijze van aanleg van een betonnen kuil- plaat en de bouw van een sleufsilo in de praktijk gedemonstreerd. Op de demonstratie worden klinkers gebruikt voor erfverharding en beton voor kuilplaten en sleufsilowanden. pag. 6 De samenwerking tussen de veiling "Walcheren"en de "ZHZ" werkt tot volle tevredenheid, pag. 7 Tuinbouwklanken pag. 8 Rijenbespuiting in bieten, pag. 9 Goede resultaten met Swif ter schaap, pag. 11 PJZ pag. 15 Marktberichten. 20 april 1984 Vandaag 20 april is ons kantoor in verband met Goede Vrijdag gesloten. Ook op 30 april a.s. zal het ZLM-kantoor in verband met de viering van Koninginnedag zijn gesloten. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28, 4461 AJ Postbus 2116, 4460 MC Goes (01100)21010) Stationslaan 4, 4761 BG Postbus 1 7, 4760 AA Zevenbergen (01680-27921) Redaktie Mr J Oggel, hoofdredaktie tel huis 01100-20228 J Wierenga, eindredaktie tel huis 01102-3993 Marijke Schipper-de Ruijter red, assistente Adressering en abonnementen: Vermelding op adresbandje onder lidno. (Voor leden en losse abonnementen) Secretariaat Z,L M.-Goes telefoon 01100-21010, tst, 12, Vermelding op adresbandje onder lidnr. (Voor donateurs) Polisafdeling O V M -Goes telefoon 01 100-24000 Technische verzorging, advertentie-exploitatie en administratie over advertenties: DRUKKERIJ VINK B V Nassaustraat 1 3 4571 BK Axel Postbus 16 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01155-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 2 In het Paaskatern hebben we het accent gelegd op de agrarische sektor "ver de grens". Hoe ervaren Nederlanders de wijze waarop boeren in den vreemde hun bedrijf exploiteren. Vaak is het bedrijf nog een te groot woord. Wat kan een Nederlander vertellen die zelf elders in de landbouw een bestaan heeft opgebouwd. Daarnaast biedt de Paasbijlage nog tal van andere onderwerpen. Hier eenkort over zicht: pag. 2 Nederland blijkt meer dan 60 miljoen kippen te tellen dus zorgen over het aantal eieren hoe ven we ons voor Pasen niet te ma ken! pag. 3 De paasoverdenking: een dubbele punt.. pag. 4 Een Zeeuws bedrijf maakt slootreinigingsapparaluur en ex porteert die over de hele wereld, pag. 5 Peter de Koeijer is naar Chili geweest en verhaalt daaro- pag. 6 Een lente-ontboezeming van de heer Nouse: Tuinen vol stilte... pag. 7 De heer Traas is een aantal jaren geleden naar Ierland ver huist en is daar een fruitbedrijf be gonnen. It is a long way tot Tippe- rary... pag. 8 Twee pas afgestudeerde Wageningers vertellen hun erva ringen over de hulp die zij bieden aan de opbouw van de agrarische sektor in Ghana. pag. 9 De landbouwgewassen die in de Bijbel worden genoemd blij ken ook vandaag de dag nog ge teeld te worden, pag. 10en 11 Voorde vrouw pag. 12 Een verhaal over een trou we kip. pag. 13 Het ambacht van klom penmaker,is zo goed als uitgestor ven: een terugblik pag. 14 Van Palmpasen tot Pasen pag. 15 Een pagina voor de kinde ren met een tekening die gekleurd moet worden, pag. 16 De puzzel.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1984 | | pagina 2