It is a long way to tipperary.... Camping Caravan Park Trailer Geen vooruitgang W. TRAAS, Moorstown, Cahir (Tipp), Ireland. Tel. 052-41459 Het is weer al een jaar of 8-9 gele den dat de heer W.J. Traas zo nu en dan een klein verslagje schreef in het Z.L.M.-blad over zijn be vindingen in Ierland. Nu na een lange pauze hoopt hij 'weer een tijdje wat te schrijven en zodra de inspiratie moeizamer be gint te komen stopt hij weer zo schrijft de heer Traas ons vanuit Ierland. We zullen de ervaringen in den vreemde van deze oud-Ka- pellenaar graag aan u doorgeven. (red.) "Voor de lezers die niet van ons be staan op de hoogte zijn en dat zal bijna iedereen zijn behalve de men sen van Kapelle-Biezelinge geef ik een kleine inleiding over onze Ne derlandse achtergrond. Zelf ben ik iemand uit Biezelinge geboren en getogen van "het Hoef je". Dat "Hoefje" staat er nog steeds. Als men door Biezelinge rijdt kan het je aandacht niet ontgaan. Thans een oud wit huis met een vervallen hou ten schuur en dito omheining. M'n vrouw komt van het Kamperei land, waar haar vader veeboer was, nabij het water en het riet van de IJssel. We leerden elkaar kennen via een vriend in de militaire dienst in Bolsward en hebben sindsdien het zo goed en zo kwaad als het is met el kaar moeten doen. We hebben een paar jaar op Bieze linge geboerd d.w.z. aardbeien, frambozen, pruimen, bramen, peren, appels enz. geteeld en toen we daar geen brood meer in zagen zijn we vertrokken. We hebbèn onze spullen zoveel mo gelijk opgeladen op een trailer achter de volkswagen gingen weg in onwe tendheid. Zelf dachten we nauwe lijks aan de gevolgen, maar onze ou ders die ons afscheid wuifden heb ben wellicht de verlatenheid ge voeld. En nu wonen we dus in Cahir in County Tipperary en dat is al een jaar of 17 zo. U zult wellicht vragen wat is er van hen terecht gekomen, want ergens zijn we altijd nieuwsgierig hoe het afloopt als iemand denkt dat het er- gens anders beter is. Wel het is niet bijzonder goed afge lopen. We wonen hier op een boer derijtje van 24 ha en huren er elk jaar land bij. Afhankelijk of het beschik baar is zo'n 60 ha. We hebben 4 ha boomgaard en willen wel bijplanten. En in de zomer hebben we kampeergasten. In de komende tijd wil ik graag wat meer gegevens verstrekken over de •bovenstaande onderdelen. U zult misschien zeggen dat lijkt toch niet zo gek wat jullie daar hebben en doen en er bij denken "op Biezelinge was het ook maar met het witte paard of met de bakfiets van het ene lapje grond naar het andere rijden en 3 keer per dag naar de veiling. Indefdaad, maar in Nederland is men op materieel gebied sterk ver beterd en hier in Ierland lijkt het wel of er geen vooruitgang is. Dit gevoegd bij het feit dat wij na 18 jaar hier wonen, toch nog geen Ieren zijn geworden en dus in feite toch niet goed funktioneren, is de reden dat ik zeg dat het niet bijzonder goed is afgelopen. We hadden beter naar Canada kun nen gaan of bij moeders pappot kunnen blijven. Toen ik enige weken geleden in Ne derland was gaf ik dat antwoord ook wel eens als mensen mij vroegen hoe het met ons in Ierland ging. En hun reaktie was dan weer "maar jij weet niet meer hoe. het hier in Nederland is". Je zou vlug genezen zijn als je weer terug zou komen naar Nederland". Daarom zal ik de vraag waar het nu het beste is in de wereld (Hawai?) maar laten rusten en een volgende keer iets schrijven over het probleem Noord-Ierland. Dat maakt toch ook het nieuws in Nederland van tijd tot tijd en er is veel misverstand over". Deze luchtfoto van de woning van Traas met erf en bedrijfsgebouwen werd enkele jaren geleden genomen! Inmiddels werd aansluitend op de grote hangar rechts een nieuwe bedrijfsruimte gebouwd. De driehoek achter het huis en de hangar is beplant met pruimen. Rechts van de hangar een perceel aardbeien; daar staat nu de nieuwe schuur. De camping (niet te zien) is links van de woning (Slatar 8ros Primais) De heer Traas (l.) bekijkt zijn plantopstand met een Nederlandse fruitteler C. Vogelaar die ook in Ierland een fruittelersbedrijf is begonnen. Deze folder verstrekt de heer Traas aan voorbijgangers en kampeerders. De woning en één van de bedrijfsgebouwen (r.) van de familie Traas

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1984 | | pagina 31