Landbouwschap Noord-Brabant wil diepgaand onderzoek oorzaken verzuring 8 iu NIEUW VAN LIGTERMOET: STOMP® LIGTERMOET LELY j INDUSTRIES NV Ideaal voor het mechanisch bestrijden van onkruid. Q> -Q C "0$ Invloed koelmethode op voorkomen bakterievlekken op champignons Termijnmarkt varkens in Groot Brittannië STOMP vormt de basis voor een goede onkruidbestrijding in zaaiuien. Direkt of kort na het zaaien bestrijdt Stomp een groot aantal onkruiden. We noemen straatgras, varkensgras, zwaluwtong, muur, per- zikkruid, ereprijs, paarse dovenetel, duive kervel, herderstasje en kleine brandnetel. In de meeste gevallen zal na de opkomst van het gewas een aanvullende bespuiting met b.v. Lironion noodzakelijk zijn. 'TZIET ER GEZOND UIT MET LIGTERMOET Seismisch onderzoek T.N.O. zal seismisch onderzoek ver richten in een gebied dat grotendeels gelegen is in Gelderland en deels in Noord-Brabant ten noorden van Oss. Zoomweg-Zuid Het zuidelijk gedeelte van de ge plande Zoomweg, A4 heeft in tegen stelling tot het noordelijk gedeelte een hoge prioriteit gehouden en dit is voor Rijkswaterstaat aanleiding om het zuidelijk gedeelte afzonderlijk te beschouwen. De verwachting is dat de Minister de tracé-nota voor dit weggedeelte in het voorjaar om advies aan de Raad van de Waterstaat zal toezenden en dat spoedig daarna de inspraakpro cedure zal kunnen starten. Nationale Parken De Voorlopige Commissie Nationale Parken heeft het concept-advies tot instelling van een Nationaal park in oprichting "De groote Peel" uitge bracht. In dit concept-advies is in belangrijke mate met de bezwaren van de landbouw rekening gehou den. De landbouwgronden zijn nu zoveel mogelijk buiten de begren zing van het park gelaten en een ex pliciete instelling van overgangszö- nes wotdt niet nagestreefd. In ver band met enige onduidelijkheid ten aanzien van de waterhuishouding en het wildbeheer zal een reaktie uit gaan naar de V.C.N.P. Daarbij zal tevens verzocht worden om een ver tegenwoordiging van de georgani seerde landbouw in het in te stellen overleg orgaan. Wet Verontreiniging Oppervlakte wateren Het Hoogheemraadschap West-Bra bant heeft de nota "Vergunningen beleid Wet Verontreiniging Opper vlaktewateren" uitgebracht. In deze nota wordt o.a. aandacht besteed aan lozing van afvalwater vanuit agrari sche bedrijven, zoals van meststoffen en gier, spoel- en reinigingswater van melklokalen, uittree vocht van voe- derkuilen en spoelwater van spuit apparatuur. In verband hiermede zal in overleg getreden worden met het Hoogheemraadschap West-Bra bant. Nieuwe agrarische bedrijven in rela tie tot bestaande agrarische bedri jven In zijn vergadering van 31 augustus 1983 heeft de Gewestelijke Raad be sloten een werkgroep in te stellen, die als taak kreeg om na te gaan of het bestemmingsplan voor de landbouw een aanvaardbaar instrument is om bij de situering van nieuwe bedrijven regelend op te treden en zo ja, na te gaan op welke wijze hieraan vorm gegeven kan worden. De werkgroep heeft in een notitie de problematiek beschreven en de verschillende op lossingsrichtingen nagegaan. De werkgroep is tot de konklusie geko men dat in feite slechts het bestem mingsplan een duidelijke oplossing kan bieden. De voorgestelde regeling, die gericht is op het behouden van redelijke ontwikkelingsmogelijkhe den voor agrarische bedrijven, bevat objektieve maatstaven en treedt niet in het landbouwbeleid. De Geweste lijke Raad heeft besloten om dit voorstel aan de organisaties, die sa- bien werken in de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap voor Noord- Brabant, voor te leggen. Adviestarieven voor loonwerkzaam- heden 1984 De Commissie Landbouwambach- ten is tot overeenstemming gekomen over de adviestarieven voor loon- werkzaamheden 1984. Deze advies tarieven zijn konform het voorstel vastgesteld. Bestemmingsplannen In het kader van het vooroverleg met de Provinciaal Planologische Dienst en/of gemeenten zijn ont vangen de bestemmingsplannen voor het buitengebied van de ge meenten Waalwijk en Ossen- drecht. Tegen de herzieningen van het bestemmingsplan voor het bui tengebied van de gemeente Nis- telrode, alsmede tegen de be stemmingsplannen voor het bui tengebied van de gemeente Aal burg en Asten zijn bezwaren in gediend bij de betreffende ge meenteraden. - Tegen de bestemmingsplannen voor herbuitengebied van de ge meenten Oud Gastel en Terhey- den zijn bezwaren ingediend bij Gedeputeeröe Staten. Inrichting Het ruilverkavelingsplan Alphen en Riel is door Gedeputeerde Staten ter inzage gelegd. Waterzaken Het Waterschap De Maaskant heeft voorgesteld om het klassifikatiesys- teem voor de gronden te herzien. Met het nieuwe systeem wordt ge tracht de scheefgroei weg te nemen en de nieuwe ontwikkelingen tot zijn recht te laten komen. In de vergadering van de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap voor Noord-Brabant van 22 februari 1984 werd kennis genomen van de notitie Verzuring die door de Ministers van V.R.O.M. en van Land bouw en Visserij aan de Tweede Kamer is aangeboden. Hoewel kon- krete cijfers worden genoemd en naar de landbouw wordt gewezen als mede veroorzaker van verzuring, is volgens verschillende deskundigen het verband tussen de ammoniak-emissie en de sterfte van bossen niet aangetoond. De vergadering is van mening dat eerst diepgaand onder zoek naar de oorzaken moet hebben plaats gevonden alvorens maatre gelen getroffen kunnen worden om de oorzaken weg te nemen. Is w A intensieve korstbreking -v V/ werkbreedte naar keuze: 6,00 m, 4,50 m of 2,25 m (één veld) handig en snel transport: transportbreedte resp. 2,40 m en 2,30 m Tanden instelbaar in 5 standen, waardoor een ideale aanpassing aan het profiel van het veld mogelijk is. Vraag een vrijblijvende demonstratie WEVERSKADE 10 POSTBUS 26 3155 ZG MAASLAND TEL 01899 12644 Om na te gaan of de aantasting van reeds met bakterievlekken besmette champignons d.m.v. koeling kan wor den afgeremd is een aantal monsters op verschillende manieren gekoeld. Daarna is het verloop van de aantas ting gevolgd. De koelmethoden waren: 1. Vakuumkoelen. daarna in kon- ventionele koelcel 2. Koelen in konventionele koelcel 3. Koelen in natte koelcel 4. Kontrole niet koelen) Uit de resultaten kunnen geen harde konklusies getrokken worden. Wel is er sprake van een tendens dat koelen beter is dan niet koelen. (Inlichtingen: Sprenger Instituut). Sinds vrijdag 16 maart heeft Groot- Brittannië een termijnmarkt voor geslachte varkens. De beursuren zijn van 10 tot 12 uur en van 14 tot 15.30 uur. De eerste dag kwamen 322 kontrak ten tot stand. De juni-leveringen kwamen tot stand op 111,3p/kg, de augustus-termijn op 110,5p/kg; oktober 113,3p/kg en november 116p/kg. Ligtermoet Chemie B.V. Postbus 1048 4700 BA Roosendaal. Tel.: 01650-32912 Geregistreerd handelsmerk van American Cyanamid Company HOE ZOU U£ NT EELT ZIJN ZONDER STOMP® 18 30 maart 1984

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1984 | | pagina 18