M 9] gropatax Voorzitterswisseling SNUiF "Leven met Groen" een groots opgezet natuurevenement z.l.m. Elkeen moet op zijn tellen passen zodat geen ongeval hem kan verrassen Oude Z.L.M.- kranten gezocht Obligatielening Volkshogeschool Méridon Ziltaagen tel.OllSO- H451 (Middelburg) Manifestatie boeren noordoost-Nederland Inhoud In verband met het tijdig klaarmaken van het blad. kunnen nè dinsdag 15 uur. geen agendaberichten meer worden opgenomen. Red.. Algemene Vergadering N.T.S. Op donderdag 29 maart wordt de Algemene Vergadering gehouden van de N.T.S. De vergadering vindt plaats in de kantine van de Groente en Fruitveiling in Utrecht. Naast huishoudelijke zaken komen o.m. aan de orde: een uiteenzetting over de problematiek van het betonrot en een inleiding door ir. U. Geling van het Landbouwschap over "Energie problemen blijven!" RAK Oost-Zeeuws-Vlaanderen Op dinsdag 27 maart organiseert de RAK een informatieve avond over opfok van jongvee en hun huisves ting en over méstvee. De heer Aarts, bedrijfsvoorlichter voor de rundveehouderij, houdt hierover een inleiding. De avond begint om 8 uur in Hotel van Leuven te Kloosterzande. We hopen veel leden op deze avond te verwelkomen. "Leven met groen" is een driedaagd gebeuren dat wordt georganiseerd op 18-19-20 mei 1984. Het evenement is een initiatief van de organisatoren van de Werktuigendagen Liempde en vindt plaats op het landgoed Velder in Liempde. Minister Braks van Land bouw en Visserij opent de tentoon stelling die dit jaar voor het eerst ge houden wordt. Aan de hand van een vijftal thema's willen de organisatoren burgers ken nis laten maken met een aantal fa cetten die de hedendaagse land- en tuinbouw kenmerken. De thema's zijn: de technische ontwikkelingen, de dieren, rekreatie, natuurbeheer en de hobby-tuinder. Een groot aantal bedrijven, instanties en verenigingen laten in Liempde zien hoe Neder land leeft met groen. De organisatoren van "leven met groen" willen dat deze tentoonstel ling om het jaar gaat plaatsvinden. Eens in de twee jaar is er dus tien hektare beschikbaar om iedereen die met de natuur te maken heeft, te la ten ervaren welke kanten er allemaal aanzitten. Er worden op 18-19 en 20 mei onge veer vijftigduizend bezoekers ver wacht. De trein stopt op deze dagen in Liempde en bij de Nederlandse Spoorwegen zijn treintoegangs kaartjes te koop. "Gezondheidsdienst houdt open dagen voor varkenshouders uit Noord-Brabant" Voor de Noord-Brabantse varkens houders worden nu 3 open dagen ge houden op de Gezondheidsdienst, waarbij veel ^orlichtingsaspekten aan de orde komen. Daarnaast kan men dan kennis ne men van een aantal vernieuwingen binnen de dienst o.a. het viruslabo ratorium, de sektiekamer en de kli maatstal. Een programma voor deze dagen zal op een later tijdstip bekend worden gemaakt. Om niet iedereen tegelijk op bezoek te krijgen, streven we naar spreiding. Op dinsdag 27 maart verwachten we de mensen uit West-Brabant (weste lijk van de lijn Den Bosch - Tilburg). Op woensdag 28 maart is Noord- Oost-Brabant aan de beurt (noorde lijk van de lijn Tilburg - Eindhoven- Helmond). Op donderdag 29 maart is iedereen uit Zuid-Oost Brabant welkom (zui delijk van de lijn Tilburg - Eindho ven - Helmond). De.dagen beginnen om 10.00 uur en eindigen om 15.00 uur. N.T.S.-agenda Woensdag 28 maart Barendrecht e.o. exkursie radijs, L. Visser, Waalweg 15, Rijsoord, 16.00 uur, tel. 01806 - 17185. Brabant - Baronie rondgang glas aardbeien, C. Dielissen, proeftuin Breda, 13.30 uur. Donderdag 29 maart Barendrecht e.o. komkommer; komputergebruik. L.A.S., Dierensteinweg 2, Baren drecht, 19.30 uur, tel. 01806 -17185. Vrijdag 30 maart Barendrecht e.o. Exkursie naanRoyal Shris^aanmeF- den: 01806 - 17185) ontwikkeling van nieuwe rassen i.h.b. spruitkool, bloemkool, spinazie, 's Middags rondleiding, in het bijzonder. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28, 4461 AJ Postbus 2116. 4460 MC Goes (01100)21010) Stationslaan 4, 4761 BG Postbus 1 7. 4760 AA Zevenbergen (01 680-27921) Redaktie Mr. J Oggel, hoofdredaktie tel, huis 01100-20228 J Wierenga. eindredaktie tel huis 01102-3993 Marijke Schipper-de Ruijter red assistente Adressering en abonnementen: Vermelding op adresbandje onder lidno.: (Voor leden en losse abonnementen) Secretariaat Z.L.M.-Goes telefoon 01100-21010. tst 12 Vermelding op adresbandje onder lidnr. (Voor donateurs) Polisafdeling O.V.M.-Goes telefoon 01100-24000 Technische verzorging, advertentie-exploitatie en administratie over advertenties: DRUKKERIJ VINK B V Nassaustraat 13 4571 BK Axel Postbus 16 4570 AA Axel Postgiro 2069912 Tel 01155-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 Van alle uitgaven van het Z.L.M. Land- en Tuinbouwblad worden steeds enkele eksemplaren be waard, die dan aan het eind van elk jaar worden gebonden tot jaargangen van ons landbouw blad. Zo staan er al heel wat lijvi ge boekwerken in ons (brandvrije) archief. Toch missen we nog een aantal uitgaven en wel vanaf de 2e helft 1910 tot en met 1918. Dit is dus nog uit de tijd dat het Z.L.M. Land- en Tuinbouwblad Zeeuwsch Landbouwblad was. Mocht u nog in het bezit zijn van één of meerdere jaargangen of losse nummers uit die tijd en u zou ze eigenlijk wel willen mis sen, of u kent iemand die een aantal uitgaven van het Zeeuwsch Landbouwblad uit die tijd op zolder heeft liggen, wilt u dan zo vriendelijk zijn even kon- takt met ons op te nemen. Ook wanneer u ze niet wilt missen maar ze wel enige tijd aan ons wilt uitlenen, zodat we ze kunnen kopiëren stellen we een tele foontje op hoge prijs. Ons tele foonnummer is 01100-21010; u kunt dan vragen naar de redaktie. Westland 19NU kiest voor Fleurig Maritiem De grote bloemen- en groenteshow "Westland 19Nu", die ook in 1984 weer zal worden gehouden, heeft een steeds wisselend motto. Het motto is afgestemd op de facetten, die in de show speciale aandacht krijgen. Voor 1984 is gekozen voor het motto "FLEURIG MARITIEM". Dit aspekt zal in de komende show, die op 24 en 25 maart wordt gehou- -den, extra de aandacht krijgen. Mede met het oog hierop worden in de tentoonstelling zeven vijvers aange- (I> radio - t.v. Dinsdag 27 maart a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 -12.26 uur "Toekomstige ontwikkelingen in de glastuinbouw", een vraaggesprek met ir. AJ. Vijverberg, Konsulent voor de Tuinbouw onder Glas in Naaldwijk. Donderdag 29 maart a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 - 12.26 uur "Grondmarkt en grondprijzen nader bezien", een vraaggesprek met drs. J. Luijt van het Landbouw Ekono- misch Instituut. De nu zonder subsidies werkende Nederlandse Volkshogeschool in Frankrijk, Méridon, heeft het fi nancieel nog niet zo gemakkelijk. Zwaar drukken o.a. de aanvul lingen op de wachtgelden voor de medewerkers uit de subsidietijd. Met het oog op de liquiditeit heeft het bestuur van Méridon een obligatielening uitgeschreven tegen een rentepercentage van 4 procent. Met deze obliegaties kan o.a. het verblijf op Méridon wor den verrekend. Anders wordt de rente vergoed bij de aflossing. Van partikuliere zijde is al voor een flink bedrag ingeschreven. Tegen de achtergrond dat een derde deel van het werk op Mé ridon agrarisch gericht is, is het verheugend dat de provinciale landbouwmaatschappijen ook deelnemen in deze obligatiele ning. Het bestuur van Méridon spreekt daar graag zijn erkente lijkheid voor uit en tegelijk de hoop dat nog velen uit agrarische kring korter of langer op Méridon zullen verblijven. Wie nog wil intekenen op de le ning kan zich wenden tot de pen ningmeester, H. Fekkers, Kwin- kelerweg 11, 7548 BP Enschede, tel. 05428-2144. Accountantsunie (boekhoudburo) der Z.L.M. i tel.01100-15710 (Goes) tel.01170- 4285 (Oostburg) tel. 01640 - 43350 (Bergen op Zoom) tel.01665- 2604 (St. Annaland) tel. 01110 - 6051 (Zierikzee) Fijnaart: vrijdag 30 maart a.s. 11.30 - 13.00 Hotel de Graanbeurs. Het door u ontvangen aangiftebiljet Inkomstenbelasting 1983 ver zoeken wij u ons zo spoedig mogelijk te doen toekomen. Onderlinge Verzekeringsmij van de Z.L.M. Pb. 70 - F. den Hollanderlaan 10 4460 BA Goes tel. 01 100-24000 Telex 55537. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes. Dinsdagmiddag'van 14.00 - 17.00 uur de heren J. Zuidweg en J. van Nispen Landbouwhuis'- Stationslaan 4 - Zevenbergen. Donderdagmorgen van 09.00 - 12.00 uur, de heer J. Vroegop. In haar laatstgehouden vergadering van 8 maart j.l. heeft bij de Stichting Nederlandse Uien-Federatie een voorzitterswisseling plaatsgevonden. Na een bestuurlijke loopbaan van 45 jaar heeft de heer C.A. van Loon uit C.A. v. Loon: 20 jaar voorzitter van de SNUiF. Oude-Tonge afscheid genomen als voorzitter van de SNUiF en is de heer A.G.,M. de Schutter uit Dronten benoemd tot nieuwe voorzitter. Van Loon is begonnen als sekreta- ris/penningmeester in 1938 en sinds het aftreden 20 jaar geleden van de eerste voorzitter heeft hij deze taak vervuld. De heer A.G.M. de Schutter, gebo ren in West-Brabant, is bedrijfsleider geweest in-Surinamer-is-teruggeko men naar Nederland en heeft nu een groot akkerbouwbedrijf in de Fle- vopolder. Hij is 6 jaar lid van het bestuur van de SNUiF en heeft naast deze funktie nog diverse andere be- stuursfunkties, o.a. in de konserven- wereld. Bij de reddingsoperatie van het konservenconcern Veluco heef De Schutter een grote rol gespeeld. Zeventien landbouworganisaties uit Noord- en Oost-Nederland houden zaterdag in Wolvega een manifesta tie uit bezorgdheid over het land bouwbeleid van de Europese Ge meenschap. De organisatie rekent er op dat 1.500 tot 2.000 boeren de bij eenkomst bezoeken. Behalve minis ter Braks van Landbouw zal voorzit ter J. van der Veen van het Land bouwschap de landbouwers toespre ken. De organisaties uit Overijssel, Friesland, Groningen, Drente en de IJsselmeerpolders hebben hun bij eenkomst het motto "Bezuinigen o.k., failliet nee" gegeven. In een dinsdag uitgegeven verklaring stel len de boerenorganisaties dat er door de ingrijpende maatregelen van de E.G. grote onrusjt bij de boeren en tuinders is ontstaan. Zij krijgen vol gens de organisaties te maken met prijsverlagingen en boetes voor te veel geproduceerde melk. Dat gaat hun duizenden guldens in inkomen kosten, aldus de landbouworganisa ties. EV0 aktief in Veiling Zuid-Beveland Op dinsdag 27 maart houdt de EVO, Algemene Verladers- en Eigen Ver voer Organisatie, een voorlichtings dag voor kwekers en exporteurs in de Veiling Zuid-Beveland te Goes. Vanaf 's morgens 11.00 uur tot 's middags 16.00 uur kunnen Zeeuwse ondernemers daar terecht voor praktische vervoerzaken. Een klein team van vervoerdeskundigen regelt ter plaatse alle wettelijke dokumen- ten voor het eigen vervoer. Ook kan worden nagegaan of het bedrijf in aanmerking komt voor ontheffing van bijvoorbeeld het Rij tijdenbesluit (tachograaf). Verder kan de ondernemer er terecht voor adviezen over de aanschaf van de bedrijfsauto en de daarmee ver bandhoudende exploitatiekosten. Een ander aktueel onderwerp is de opleiding voor het chauffeursvakdi- ploma CCV-B. Een vakbekwaam heidsbewijs dat wettelijk verplicht is voor iedere chauffeur die geboren is na 30 juni 1955 en gaat rijden met een vrachtauto vanaf 7500 kilogram totaal toegestaan gewicht. pag. 4. De konsekwenties van de Brusselse besluiten dringen in hun volle omvang door... pag. 5. Jan Werts bericht over de overeenstemming m.b.t. de EG-be zuinigingsoperatie tussen de land bouwministers. Deze resultaten worden sterk overschaduwd door het mislukken van het topberaad van de regeringsleiders, pag. 6. De verkoop van tuinbouw- produkten, buiten de veiling om wordt steviger aangepakt, pag. 7. Onkruidbestrijding in uien en andere (kleinere) teelten, pag. 8. De opbrengstvorming van tarwe pag. 9. Technische informatie over spuiten pag. 11. Het 10.000ste kalf bij de VVB Tholen en St. Philipsland. pag. 12. De Franse akkerbouw blijft in de eerste plaats gericht op granen. pag. 13. Neveninkomsten bieden veel kleinere Walcherse bedrijven bestaanszekerheid op langere ter mijn. pag. 19. Tuinbouwklanken pag. 17. PJZ en Voor de Vrouw 23 maart 1984

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1984 | | pagina 2