Hoechst E onkruidbestrijding in aardappelen O Redelijk in prijs, sterk op onkruiden O Tegen kiemende en pas opgekomen onkruiden O Het beste tegen zwarte nachtschade O Kan tot de opkomst worden toegepast O Geen risico voor volgculturen O Toepasbaar in alle rassen AGRO CHEMIE Afarin perzikkruid klein kruiskruid zwarte nachtschade Breed werkzaam De werkzame stoffen in Afarin vullen elkaar goed aan. Hierdoor wordt bereikt dat: de werking minder afhankelijk is van weers- en bodemomstandigheden het middel tegen zowel breedbladigen als grassen werkzaam is. Bodemherbicide met een goede con tactwerking Afarin werkt als bodemherbicide via de wortels en bestrijdt behalve tweezaadlob- bige onkruiden ook enkele grassen, zoals straatgras, duist, windhalm en (alleen rond de kieming) hanepoot. Afarin heeft ook een goed effect op onkruiden die reeds zijn opgekomen, w.o. kamille, melganzevoet, muur en zwarte nachtschade. De contactwerking van Afarin komt vooral tot zijn recht indien bij toepassing de onkruiden nog klein zijn, d.w.z. vanaf het kiemplantstadium tot het 2e bladstadium. De onkruiden sterven dan na 7-10 dagen af. Zijn de onkruiden groter dan het 3e bladstadium dan heeft een tankmenging van 2 kg Afarin Caldon de voorkeur. Geen risico voor volgculturen Afarin wordt in de aanbevolen doseringen tijdens de groeiperiode van aardappelen afgebroken. Gevaar voor de volgculturen, zoals bieten en granen is niet aanwezig. In alle gangbare aardappelrassen Afarin kan zonder uitzondering in alle rassen van consumptie-, fabrieks-, en pootaardappelen worden toegepast. In pootaardappelen altijd een lagere dose ring gebruiken. Toepassing Zijn de bodemomstandigheden gunstig, dan dient Afarin zo spoedig mogelijk te worden gespoten. Onder drogere omstan digheden is het aan te bevelen i.v.m. de contactwerking Afarin zo dicht mogelijk bij opkomst toe te passen, tot uiterlijk het tijdstip dat ca. 20% van de aardappelen zijn doorgekomen. In pootaardappelen altijd voor opkomst toepassen. Bodemgesteldheid Het beste resultaat wordt verkregen, indien de ruggen fijnkruimelig, goed bezakt en wat vochtig zijn. Afarin voldoet het beste op gronden met een slibgehalte tot 40%. Doseringen: kg per ha Gehalte humus/ afslibbaar Consumptie- en fabrieks aardappelen Poot aardappelen minder dan 3% humus en/of minder dan 15% siib 1.5 1 3-5% humus en/of 15-20% slib en lössgronden 2.0 1-1.5 20-30% slib 2.5 1.5-2 meer dan 30% slib 3.0 2 Afarin Postbus 12987 1100AZ Amsterdam Z.O. Telefoon 020-5908315

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1984 | | pagina 34