Arbeidsvoorzieningsmogelijkheden voor schoolverlaters en langdurig werkloze jongeren Opleidingsmogelijkheden voor jongens en meisjes Aanpassing omscholingsregeling O- en S-fonds bedrijven te bevorderen. De aanpas- het gebied van de rundveeiokkerij Prinses Beatrix School Om jonge mensen, die geen werk hebben, meer kansen op een baan te bieden, heeft de overheid een aantal maatregelen ontworpen. Maatregelen zijn o.a.: Scholingsmaatregelen: kwalitatieve verschillen (afstand ge schoold/ongeschoold personeel) overbruggen; Maatregelen gericht op geografische mobiliteit; Plaatsbevorderende maatregelen; Bevorderen van opleidingen in het leerlingenstelsel. Om u en uw gezinsleden op de hoogte te houden van de op dit moment bestaande maatregelen, laten wij deze onderstaand volgen. 1. De plaatsingsbevorderende Maat regel (PBM) heeft als doel het bevorderen van het opnemen van werklozen in het bedrijfsleven (profit sektor). Deze maatregel is van toepassing op diegenen voor wie het opnemen zonder loon kostensubsidie niet realiseerbaar is. De werkgever ontvangt een tegemoetkoming in de loonkos ten van de werknemer afhanke lijk van de werkloosheidsduur, leeftijd en gezondheid van de werknemer. De direkteur van het Gewestelijk Arbeidsbureau (GAB) bepaalt welke doelgroe pen voor deze regeling in aan merking komen. De arbeidsover eenkomst moet voor onbepaalde tijd zijn afgesloten. De subsidie wordt per maand uitgekeerd. 2. Bijdrageregeling Verplaatsings kosten. Deze regeling is bedoeld voor werknemers die bereid zijn hun dooreen bedrijfsverplaatsing veraf gelegen aangeboden ar beidsplaats te blijven vervullen. Er kan een tegemoetkoming ont vangen worden in de reis-, ver huis-, pension-, en inrichtings kosten. Verder komen in aan merking werklozen of met werk loosheid bedreigden die niet in de regio waar zij wonen geplaatst kunnen worden. De arbeidsplaats moet middels inwoners in het ge west zelf niet ingevuld kunnen worden. 3. De studiekosten werkzoekenden. Deze is bedoeld voor ingeschre venen bij het arbeidsbureau die zonder een gerichte studie niet aan het arbeidsproces kunnen deelnemen. De noodzaak tot scholing moet hierbij dus aanwe zig zijn. Tevens wordt bekeken wat de arbeidsperspektieven zijn na de omscholing. De te volgen opleiding mag niet tot het nor male opleidingspatroon behoren. 4. Regeling voor Scholing in de Centra voor (Adm.) Vakopleiding Volwassenen voor het Direkto- raat-Generaal voor de Arbeids voorziening. Het doel hiervan is het bevorderen (weder-)inpassing of handhaving in het arbeidspro ces d.m.v. scholing, bij-, om- en herscholing in dagopleidingen. Een eventuele uitkering blijft bij deze regeling behouden. De loondervingsvergoedingsregeling die in deze regeling was inge bouwd is nl. komen te vervallen. Wel is deze nog van kracht voor vrouwen die geen recht op uitke ring hebben. 4.a.: "Hoensbroek" en "Werken- rode" Hoewel ook de Centra voor (Adm.) Vakopleiding zo veel als doenlijk is lichamelijk gehandi capten scholen, zijn er twee op dit terrein gespecialiseerde instellin gen nl. "Werkenrode" te Groes- beek. voor jeugdigen. en "Hoensbroek" te Hoensbroek, voor volwassenen. Dit zijn oplei dingen met internaat. De kosten worden gedragen door de GMD en door het Ministerie van Socia le Zaken en Werkgelegenheid, direktoraat-generaal voor de ar beidsvoorziening. 5. Scholing in samenwerking tussen overheid en bedrijven (SOB) Dit is een regeling in samenwer king met het bedrijfsleven. Het doel hiervan is de werknemers bij te scholen zodat zij hun werk kunnen behouden. De regeling kan toegepast worden op wer kenden en werklozen die in een bedrijf aangesteld gaan worden. 16 maart 1984 Men ontvangt een vergoeding voor de scholingskosten en voor de loonkosten. 6. Bijdrageregeling Vakopleiding Jeugdigen 1983 (BVJ). Deze is bedoeld voor (werkloze) jeugdi- Z.L.M. "PRINSES JULIANA" School voor L.H.N.O. Jannewekken 19 4301 HH Zierikzee, telefoon: 01110-2091 Direkteur: H. van Dam A. LAGER HUISHOUD- EN NIJ VERHEIDSONDERWIJS (L.H.N.O.) Doel o.a.: de leerlingen voor te bereiden op voortgezette opleidingen in de leerlingstelsels en de middelbare beroepsopleidingen, In het derde en vierde leerjaar kunnen de volgende afstudeer richtingen aan onze school ge volgd worden: verzorgende beroepen textielverwerkende beroepen verkooppraktijk vrije afstudeerrichting (een overwegend theoretische rich ting) Sinds 1980 wordt aan onze school ook het vak Machineschrijven gegeven. TOELATINGSVOORWAARDEN: .het zesde leerjaar van het ba sisonderwijs doorlopen heb ben toelating na beoordeling door de toelatingskommissie. B. INTAS (M.H.N.O.) „Onder direktoraat van de "Vak school" te Goes. Deze opleiding wordt de eerste jaren nog in Zierikzee aan onze school gegeven. (INTERIM ALGEMENE SCHAKELOPLEIDING) als je voelt voor: een baan in de richting van de gezondheidszorg en/of de welzijnszorg een jaar overbruggen, omdat je nog te jong bent voor een bepaalde specifieke beroeps opleiding. Het is een middelbare beroepsop leiding toelaatbaar voor jongens en meisjes met: gen tot 23 jaar in hun eerste jaar van een primaire opleiding ter ondersteuning van de praktijk component van het leerlingwe zen. Aan het opleidingsfonds wordt 4.000,— per leerling uit gekeerd en evt. 2.000.— voor gezamenlijke opleidingsaktivitei- ten evt. 2.000,— voor het opleiden van meisjes in techni sche beroepen. De werkgever ontvangt vanuit het opleidings fonds een bijdrage. In hoeverre er voor bepaalde opleidingen leer lingstelsels met een daarbij be horend opleidingsfonds bestaan, is bij het arbeidsbureau op te vragen. Er is een specifiek oplei- een diploma L.B.O. met mi nimaal 2 vakken volgens C- programma, nl. 1 theoretisch en 1 vak ter keuze uit de theoretisch of praktische vak ken; de overige vakken moe ten volgens B-programma zijn afgelegd; diploma M.A.V.O.-4 of M.A.V.O.-3; een overgangsbewijs naar de 4e klas H.A.V.O. of V.W.O. Opgave van leerlingen: dagelijks aan de school, evenals nadere inlichtin gen telefoon: 01110-2091. dingsfonds voor de landbouw ge vestigd te 's-Gravenhage. 7. Kursussen jeugdige werklozen. Deze kursussen hebben de ver betering van het arbeidsmarkt- perspektief ten doel en zijn be stemd voor werklozen (niet meer leerplichtig) tot 23 jaar die mini maal 3 maanden zijn ingeschre ven bij het arbeidsbureau, hoog stens het algemeen voortgezet onderwijs of lager beroepsonder wijs hebben gevolgd en die een kwetsbare positie op de arbeids markt innemen. Een evt. uitke ring blijft behouden. Daarnaast ontvangt men een tegemoetko ming in de reiskosten voor zover deze 45,— te boven gaan en een vergoeding van de studiekosten. De kursus houdt een algemeen plan in waarin men zich kan oriënteren op de maatschappij en het beroepsleven. 8. Werkgelegenheidsverruimende maatregel. Alleen van toepassing op instellingen die niet ten doel hebben winst te maken. Het doel is het scheppen van zinvolle werkgelegenheid om werklozen (jonger dan 23 jaar en maximaal 9 maanden werkloos of ouder dan 23 jaar en meer dan 1 jaar werkloos) arbeidservaring te la ten opdoen. Veel jongeren krij gen door deze regeling een vaste job. Vooral gemeenten spelen hier nogal eens op in. Per maand ontvangt men. bij volledige werktijd, afhankelijk van de leef tijd, een bedrag tussen de ƒ1.200- en ƒ3.000,-. De ar beidsovereenkomst moet voor 1 jaar zijn afgesloten. 9. Garantieverlening WW en WWV. Deze heeft ten doel het wegne- Clercq'swegje 10 Kruiningen, tele foon: 01130-1306 AANGIFTE LEERLINGEN De school: is een 4-jarige LAGERE BE ROEPS OPLEIDING mët een: a. 2-jarige onderbouw b. 2-jarige bovenbouw is door het Ministerie van On derwijs opgenomen in het IN FORMATICA PROJECT staat open voor zowel jongens als meisjes geeft goede doorstromingsmoge lijkheden a. vanuit de onderbouw naar: LTO - LMO - LNO - LAO - LEAO lozen zijn nu aangewezen op hun sociale uitkering of eigen inkomsten voor een opleiding bij een van deze centra. De studiekostenregeling Werkzoe- De rundveefokkerij heeft de afgelo pen decennia een stormachtige ont wikkeling doorgemaakt. Het Proef-, Wacht-, Fokstierensysteem en de in breng van Holstein-Friesian-bloed in de zwartbontpopulatie. is alge meen aanvaard, terwijl er ook goede fokwaardeschattingsmethoden zijn ontwikkeld voor melkproduktieken- merken. Recente ontwikkelingen op dit gebied zulle/i in deze kursus wor den behandeld. Vooral het bijbren gen van praktische kennis wordt beoogd. De kursus is bestemd voor afgestu deerden van de LH, het hoger agra risch onderwijs, of anderen van ver gelijkbaar kennisniveau die in hun werk te maken hebben met de rund- veefokkerij. Gedacht wordt onder men van weerstand tegen werk dat lager wordt beloond dan in de vorige dienstbetrekking. Hierbij wordt gegarandeerd dat bij nieu we werkloosheid WW of WWV naar het vroegere dagloon wordt berekend. Werknemers die direkt of binnen 6 maanden na het eer ste ontslag werk aannemen en binnen 30 maanden na ontslag weer werkloos worden, komen hiervoor in aanmerking. 10. De loondispensatieregeling is bestemd voor geestelijk of licha melijk gehandicapten die geen normale arbeidsprestatie kunnen leveren en heeft ten doel het be vorderen van bereidwilligheid tot het in dienst nemen of het in dienst houden van minder valide werknemers. 11Loonsuppletieregeling ingevolge WW en WWV. Doelgroep: Uit keringsgerechtigden WW en WWV voor wie alleen arbeid be schikbaar is tegen loon dat lager is dan het dagloon waarnaar hun uitkering is of zou moeten wor den berekend. De regeling over brugt tijdelijk de inkomensver schillen tussen uitkering en nieuw loon. Het dienstverband dient langer dan een maand te zijn, met een volledige werkweek conform de CAO. 12. Regeling voor Centra voor Be roepsoriëntatie en Beroepsoefe ning (CBB). Deze regeling houdt een oriëntatie en oefening in voor diegenen in een achterstandsi tuatie op de arbeidsmarkt en is bedoeld voor in Nederland ver blijvende ingeschreven werkzoe kenden. Een eventuele uitkering blijft behouden en reiskosten e.d. worden vergoed. b. vanuit de bovenbouw naar: MIDDELBARE BEROEPS OPLEIDINGEN EN OPLEI DINGEN IN HET LEER LINGWEZEN heeft in de bovenbouw: a. een vrije afstudeerrichting b. beroepsgerichte afstudeer richtingen: verzorgende beroepen textiel verwerkende be roepen verkooppraktijk. Voor alle inlichtingen: Telefoon 01130-1306. Uitnodigingen voor de "OPEN DAG" kunnen worden aangevraagd. Aanmelding: vóór 1 april a.s. wordt zeer op prijs gesteld! leenden van het Ministerie van So ciale Zaken en Werkgelegenheid is ongewijzigd gebleven. De bijdrageregeling voorziet thans in een (aanvulling op het) inkomen ge durende de periode van omscholing tot het vastgestelde bruto weekloon van betrokkene. anderen aan medewerkers van k.i - organisaties, voorlichtingsdiensten en docenten uit het landbouwonder- wijs. De kursus "Recente ontwikkelingen op het gebied van de rundveefokke rij" zal in Wageningen worden ge houden op 18, 19 en 20 juni 1984. De kursuskosten bedragen 550,- per persoon, waarbij kosten van syl labus, lunches, koffie/thee zijn inbe grepen. (De overige reis- en verblijf kosten vallen hier vanzelfsprekend met onder). Nadere inlichtingen en een inteken formulier zijn op verzoek verkrijg baarbij het Bureau PAO-LH (ing. F. Appel). tel. 08370 84094/84093/84092. 19 Het bestuur van de Stichting Ont- wikkelings- en Saneringsfonds heeft de bijdrageregeling voor omscholing van personen, die de agrarische sek tor verlaten, aangepast. Deze bijdra geregeling heeft de bedoeling de beëindiging van of de vermindering PAO-kursus "Recente ontwikkelingen op van de arbeidsbezetting op agrarische sing is het gevolg van wijzigingen in de omscholingsregelingen van het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. De eerste aanpassing heeft betrek king op de Trainingstoeslagregeling. Deze is vervangen door de regeling "Scholing in samenwerking tussen Overheid en Bedrijfsleven" (S.O.B.). Met deze regeling wordt voorzien in een tegemoetkoming per scholings dag in de opleiding- en loonkos ten van werklozen, die in een bedrijf opgeleid worden. Daarnaast is onlangs in de regeling voor de Centra voor de Vakopleiding van Volwassenen (C.V.V.) de loon dervingsvergoeding vervallen. De loondervingsvergoeding werd uitge keerd wanneer men bij een van deze centra een opleiding volgde. Werk- Hoewel de overheid de scholieren bij het helpen van een baantje helpt, zullen óók de scholieren zich flink in moeten spannen om een baan te verkrijgen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1984 | | pagina 19