9C q] gropatax z.l.m. Zitdagen Houdt afschermingen van aftakassen heel Jongerendag Cebeco Zuidwest op dinsdag 13 maart a.s. om 13.30 uur Z.L.M.-exkursie Schotland Inhoud 8 MRT. AFD. MIDDELBURG E.O. Familieavond om 19.30 uur in "De Schakel", Bechtenstede 14 te Mid delburg. De heer W. Roelse zal ver tellen over zijn reis naar Rusland en hierbij ook dia's laten zien. 7 MRT. AFD. ALMKERK Algemene vergadering om 19.30 uur in 't Wapen van Emmickhoven te Almkerk. De heer A. Lindenbergh, s.e.v.-er bij de Z.L.M. zal een inlei ding houden over ziekengeld en W.A.O.-uitkering voor zelfstandi gen. Hierna zal de dorpsfilm "Alm kerk", opgenomen in 1962, worden vertoond. 12 MRT. AFD. BREDA-ROOSEN- DAAL Ledenvergadering om 19.45 uur in het gemeenschapshuis te Liesbosch. De heer A. Boer, medewerker van de Gewestelijke Raad van het Land bouwschap voor Brabant zal een in leiding houden over de milieuwetge ving waaronder vallen de meststof fenwet en de grondwaterwet. 13 MRT. AFD. DE PEEL Bijeenkomst om 20.00 uur in Zaai Haverkort te Elsendorp. De heer A. Lindenbergh s.e.v.-er bij de Z.L.M. zal een inleiding houden met als ti tel: "Zelfstandig ondernemer en ar beidsongeschiktheid". 17 MRT. AFD. WOLPHAARTS- DIJK Laatste dag boerenbeursü! Kring Langstraat van de Z.L.M. Algemene ledenvergadering op don derdag 8 maart a.s. om 20.00 uur in kultureel centrum "Zidewinde" te Sprang-Capelle. Agenda: (19.45 uur ontvangst met koffie) 1, Opening (om 20.00 uur precies); 2. Notulen; 3. Verslag financiële kom missie, de heren P.J. Dekkers en A. Heymans; 4. Inleiding: De weled. heer W. Zijlmans, voorzitter van de f)l. kommissie van de Ruilverkave- ing Z.A.K.. en de heren Groenewe- gen. Koopman en Nijhof van het bureau voor Ruilverkaveling zullen ieder een korte inleiding houden; 5. Korte Pauze; 6. Een forum onder leiding van de weled. heer J. Mar- kusse zal proberen de vragen, die bij u over de Ruilverkaveling leven, te beantwoorden; 7. Rondvraag; Slui ting. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28, 4461 AJ Postbus 21 16, 4460 MC Goes (01100)21010) Stationslaan 4, 4761 BG Postbus 17, 4760 AA Zevenbergen (01680-27921) Redaktie Mr J Oggel. hoofdredaktie tel huis 01100-20228 J Wierenga, eindredaktie tel huis 01 102-3993 Marijke Schipper-de Ruijter red assistente Adressering en abonnementen: Vermelding op adresbandje onder lidno.: (Voor leden en losse abonnementen) Secretariaat Z L M -Goes telefoon 01100-21010, tst. 12 Vermelding op adresbandje onder lidnr. (Voor donateurs) Polisafdeling O.V M -Goes telefoon 01100-24000 Technische verzorging, advertentie-exploitatie en administratie over advertenties: DRUKKERIJ VINK B V Nassaustraat 1 3 4571 BK Axel Postbus 16 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01155-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 Voor de dames en heren, leden van het Z.A.J.K. en van de Regionale Agrarische Kommissies, de in overig Zuidwest Nederland wonende of werkzame leden van afdelingen van de N.A.J.K., de N.C.P.J., de P.J.G.N. en de K.P.J.N., de leden van Jonge- renraden van koöperatieve organi saties in het Zuidwesten en de stu denten van Agrarische Scholen in haar werkgebied, kortom, voor alle agrarische jongeren in Zuidwest Ne derland, organiseert Cebeco-Zuid- west een jongerendag in Het Huis van Nassau te Zierikzee. Het thema zal zijn: PUBLICITEIT EN MARKETING Dit veelomvattend onderwerp zal worden behandeld door twee mede werkers van Cebeco-Handelsraad te Rotterdam, t.w. de heer Heykoop van de afdeling Publiciteit en de heer Van de Ven van de afdeling Alge mene Marketing. Belangstellenden kunnen zich, met opgaaf van telefoonnummer, tot 7 maart voor deelname aanmelden bij het sekretariaat van Cebecö-Zuid- west te Zierikzee, tel. (01110) 3851. Schouwen-Duiveland: RAK en Ver. v. Bedrijfsvoorlichting Vrijdag 9 maart a.s. organiseert de ploegkommissie, samen met de R.A.K. en de Ver. v. Bedrijfsvoor lichting Schouwen-Duiveland een instruktiemiddag over ploegen in het "Huis van Nassau" te Zierikzee. Aanvang 13.30 uur. Inleider ing. Murre. Algemene ledenvergadering W.P.N. De afdeling Zeeland van het Warm bloed Paardenstamboek Nederland houdt donderdag 8 maart haar alge mene ledenvergadering in "De Vroone" te Kapelle-Biezelinge. De vergadering begint om 19.30 uur. Veel organisatorische zaken zullen de revue passeren zoals jaarover zichten van inspekteur, sekretaris en penningmeester en verkiezingen voor aftredende leden van het be stuur en de stamboekkommissie. In het tweede deel van de vergadering zal het accent vooral liggen op de bespreking van de agenda van de Algemene ledenvergadering van het W.P.N. op 25 april in Utrecht en op de behandeling van het "Zeeuwse" werkplan voor 1984, waarbij met name de centrale keuring en de stamboekkeuring onderwerp van bespreking zullen zijn. Belangstel lenden zijn van harte welkom. radio - t.v. MENSENWERK - OOGST Uitzending op zondag 11 maart 1984 om 1830 uur NED I "Zuivelbeleid en werkgelegenheid". Redakteuren Gerard Beukema en Huub Spall en regisseur Henk Jan v.d. Kolk volgden het dagelijkse werk op twee melkveebedrijven in Gees, een dorp in de gemeente Oos- terhesselen (Dr.). Het ene bedrijf is gemengd en heeft traditionele stallen het andere is vier jaar geleden voorzien van een lig- boxenstal. In de film zien we de families Alting en Hegen, wethouder en oud-land bouwer L. Euving en Rabo-direkteur H.E. van de Kerk. In aansluiting op de film is er een gesprek met de heren H. Bielderman, voorzitter van het Nederlands Agra risch Jongerenkontakt (NAJK) en drs. R. Zijlstra, voorzitter van de FNZ bond van koöperatieve Zuivel fabrieken. Dinsdag 6 maart a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 -12.26 uur "Aspekten van de superheffing", een vraaggesprek met ir. D.W. de Hoop van het Landbouw-Economisch In stituut. Donderdag 8 maart a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 - 12.26 uur "De kwaliteit van melk- en zuivel- produkten", een vraaggesprek met dr. ir. H.P.F. Curfs, direkteur vee houderij en zuivel van het ministerie van landbouw en visserij. Internationale Trekpaardenkeuring IJzendijke Op zaterdag 10 maart a.s. vindt op de Markt van IJzendijke de Internatio nale Trekpaardenkeuring plaats. De keuringen en demonstraties be ginnen om 9.00 uur en duren tot 17.00 uur. Hierna volgt een avond programma. Accountantsunie (boekhoudburo) der Z.L.M. tel. 01100 - 15710 (Goes) tel.01180- 11451 (Middelburg) tel.01170- 4285 (Oostburg) tel. 01640 - 43350 (Bergen op Zoom) tel.01665 - 2604 (St. Annaland) tel. 01110 - 6051 (Zierikzee) ZEVENBERGEN: donderdag 8 maart a.s. 11.00 - 12.00 uur. Hotel Tholenaar. Maandag 5 maart 1984 in Hulst in Gemeenschap "Den Dullaert". Het door u ontvangen aangiftebiljet Inkomstenbelasting 1983 ver zoeken wij u ons zo spoedig mogelijk te doen toekomen. Onderlinge Verzekeringsmij van de Z.L.M. Pb. 70 - F. den Hollanderlaan 10 4460 BA Goes tel. 01 100-24000 Telex 55537, Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes. Dinsdagmiddag van 14.00- 17.00 uur de heren J. Zuidweg en J. van Nispen Landbouwhuis'- Stationslaan 4 - Zevenbergen. Donderdagmorgen van 09.00 - 12.00 uur, de heer J. Vroegop. Voorjaarssymposium Genootschap Melkkunde "Het Genootschap ter bevordering van Melkkunde heeft voor het voor jaarssymposium van 1984 het onder werp "CONTAMINANTEN IN ZUIVELPRODUKTEN - II" geko zen. Ze zal worden gehouden in "De Schakel" te Nijkerk op 10 april a.s. De aanvang is 9.30 uur en de bijeen komst duurt tot 16.30 uur. Stage-adres gezocht Gert van den Berg uit Waddinxveen (Z.H.) zoekt voor zes weken van zijn zomervakantie en evt. een week van zijn paasvakantie een stage-adres op een akkerbouwbedrijf, liefst in Wal cheren of op de Bevelanden. Zijn te lefoonnummer is: 01828-15079. Vergadering Z.L.M.-Hoofdbestuur Het hoofdbestuur van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij (Z.L.M.) zal maandag 5 maart om 1330 uur in het Landbouwhuis te Goes ter verga dering bijeenkomen. .Op deze vergadering zal worden ge sproken over de algemene situatie in de land- en tuinbouw. Hierbij zal aandacht worden geschonken aan de mogelijke aktiviteiten van C.O.P.A. rond de vaststelling van de land bouwprijzen voor '84/'85, w.o. de monstraties van de landbouworga nisaties in de afzonderlijke lidstaten en zo mogelijk gezamenlijke akties aan de grenzen op 12 maart en op 13 maart een demonstratieve buitenge wone algemene vergadering te Brus sel. Er zal dan ook een onderhoud plaatsvinden van het Presidium met de voorzitter van de E.G.-Raad. de franse minister Rocard. Verder zal er worden gesproken over het advies van de kommissie Bijzondere Akti viteiten van het K.N.L.C. om een zogenaamd pamflet uit te geven n.a.v. de europese prijsvoorstellen. Vervolgens staan op de agenda on der meer de verslagen over de gang van zaken in de diverse takken van de land- en tuinbouw, te weten de akkerbouw, de veehouderij en de tuinbouw door de voorzitters van de desbetreffende kommissies, de heren H.C. v.d. Maas, W. van Veldhuizen en M.J. Goud en een verslag van de kommissie Grondgebruik door de heer J. Nieuwenhuijse. Zoals gebruikelijk zal hierna de gang van zaken bij de diverse diensten, instellingen en aanverwante organi saties van de Z.L.M. worden behan deld en komen enkele mededelingen en benoemingen aan de orde. De reis van de Z.L.M. via Agra rische Studiereizen naar Schot land is volgeboekt. Wij kunnen dus geen aanmeldingen meer ac cepteren. Bond van Boeren en Tuindershulpverenigingen Algemene vergadering op vrijdag 9 maart om 09.15 uur in "De Prins van Oranje" te Goes. N.T.S.-Agenda Studieklub Barendrecht e.o. 6 maart - paprika: rassen, teeltsyste men en teeltproblemen, veiling Z.H.Z., 19.30 uur 8 maart - komkommer, diskussie- avond L.A.S. Diersteinweg 2, Ba rendrecht, 19.30 uur. Exkursie Brabant 7 maart - Rondgang glasaardbeien o.l.v. C. Dielissen, proeftuin Breda, 13.30 uur; 9 maart - Chrysant - jaarrondteelt: gewasbescherming en aktualiteiten, 14.00 uur, D. van Alphen, Beemd straat 36, Gameren en A. Feteris, Akkerseweg 20, Hedel. Centrale keuring roodbonte stieren Brabant-Limburg De centrale keuring van roodbonte stieren uit Brabant en Limburg (te vens verkoopdag van stieren en vrouwelijk fokvee) zal worden ge houden op dinsdag 13 maart a.s. om 10.00 uur in de Brabanthallen te 's Hertogenbosch. Waterschap Walcheren Distriktsvergadering Westwatering op woensdag 7 maart om 14.00 uur in hotel "Walcheren" te Koudekerke. Studiedag varkenshouderij Op donderdag 1 maart a.s. organi seert Hendrix' Voeders b.v. een stu diedag over de varkenshouderij. De dag zal plaats vinden in Hotel-café- restaurant "Kleyn Speijck", Bosweg 154 te Oisterwijk en begint om 10.00 uur. Het programma: Inleiding door ir. J.G.M. van Vugt, Konsulent Varkens- en Pluimveehouderij te Tilburg, met als titel: "Ontwikkelingen in de varkenshouderij" Inleiding door dr. W.A. Hune- man. Gezondheidsdienst voor dieren te Boxtel, met als titel: "Preventieve gezondheidszorg in de hedendaagse varkenshouderij en enkele aktuele ziektes" Inleiding door ir. A. Swinkels, sektorhoofd varkenshouderij van Hendrix' voeders, met als titel: "Produktiebegeleiding in de var kenshouderij anno 1984" Ir. Wismans spreekt op ledenvergadering V.V.B. Zeeland De Vereniging voor Veehouderijbe- langen in Zeeland houdt haar alge mene ledenvergadering op vrijdag 9 maart a.s. Aanvang 10.15 uur, in "De Vroone" te Kapelle, C.D. Vereeken- straat 74. Op de agenda staan o.m. de volgende zaken: Jaarrekening 1983 en balans, begro ting 1984; Benoeming bestuursleden V.V.B. vanuit West-Zeeuws-Vlaanderen; Technische jaarverslag V.V.B. 1982/1983; Gezondheidsdienstzaken. Na de lunch h9udt„de direkteur van het N.R.S., ir. W.M.G. Wismans een inleiding over de automatisering van het N.R.S. en de lijnen naar de pro vinciale organisaties of inter-provin- ciaal. Aansluitend vertelt de heer J.J.M. van Nieuwenhuizen, praktisch veehouder, over het. gebruik van de computer op de boerderij en de voor- en nadelen hiervan. De dag wordt afgesloten met een forum. Brechtse Bouwbeurs met internationale dimensie! Na de suksesvolle eerste Brechtse Bouwbeurs in 1983 wordt uiteraard een nieuwe uitgave gepland. Deze gaat door tijdens het lange weekend van zaterdag 28, zondag 29, maandag 30 april en dinsdag 1 mei 1984, in Brecht (België). De beurs gaat door in Brecht gezien de centrale ligging tussen Antwerpen en Breda en de E 10 - auto - toe- voerweg die het hart van de zoge naamde "Noorderkempen" door kruist. Pag. 4. Dieren van hobbyisten bij gezondheidszorg betrokken. Prof. Politiek adviseert minder kracht voer. Pag. 5. Via een monetaire truc hoeven landbouwprijzen niet om laag, zo meldt Jan Werts uit Bros se I. De invloed van de overheid op de grondmarkt is beperkt. Pag. 6. De konsekwenties van de EG-prijsvoorstellen voor de ak kerbouw. S. Silvia gaat "pionie ren voor de akkerbouw. Pag. 7. Nieuwe aanpak advisering onkruidbestrijding bieten. Pag. 8 en 9. De maandelijkse in formatie van het CAR voor ak kerbouw en veehouderij. Pag. 10 en II. De praktijk die, zo blijkt, onrustig begint te worden. Pag. 12. Wat kost een bewaar plaats? Pag. 13. Steeds meer akkerbou wers worden lid van de SNUIF. Pag. 14. De keerzijde van de groei in de varkenshouderij. Pag. 17. De nieuwe beplantings voorschriften voorlangs de sloten en watergangen. 2 maart 1984

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1984 | | pagina 2